anonymus

hálózatfejlesztés 30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Ezen az oldalon megtalálható, azonban a térkép a 2015-ös lefedettséget mutatja... hamarosan újabb térképes nyilvántartásra lehet számítani.

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.686 válasz erre a kérdésre

Valószínűleg VDSL2 mert a Telekom azt használ, főleg hogy fejlettebb technológia. De fogalmad sincs hogy hol a DSLAM szóval nem tudsz távolságot mérni. Ezért is mondtam hogy a 30mbit így nem garantálható - szerintem.

Vagyis jön az EU-s szerződésszegés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Várd ki a végét

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

két kategoria közt melyik lesz majd nálam?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VDSL

• 0,0 km – 100 Mbit/s
  • 0,5 km – 60 Mbit/s
  • 1,0 km – 40 Mbit/s
  • 1,5 km – 25 Mbit/s
  • >1,5 km – az ADSL2+ szabvánnyal azonos

VDSL2 

• 0,0 km – 250 Mbit/s
  • 0,5 km – 100 Mbit/s
  • 1,0 km – 50 Mbit/s
  • 1,0-1,6 km – a VDSL szabvánnyal azonos
  • >1,6 km – az ADSL2+ szabvánnyal azonos

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de rezet felesleg fejleszteni nem birná pl 50MB/s vagy igen??

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Várd ki a végét hogy rezet fejlesztik vagy optikát építenek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

akkor komoly fejlödés lesz itt is nálünk  tuti

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Írtan kb 4 okot már rá, az a tekercs meg optikai kábel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de fel rakták oka  van biztos és ráadásul nagy tekercs fekete kábel van fel rakva nincs szét bontva össze tekerve 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Attól hogy én azt mondtam, hogy olyan fekete osztóból nem kötnek lakásba nem biztos hogy úgy van. Csak saját környékünkről  tudok nyilatkozni, amiket én láttam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nincs ugy ezt hogy érted?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem vagyok illetékes ez ügyben kis millió oka lehet egy új gerinc kábel valahol raknak le dslamot még és annak a betápja de az is lehet hogy tévedek és hogy én láttam még ilyen osztozol házak bekötését nem biztos hogy nincs úgy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de akkor miért raktál fel oszlopokra mit akarnak  akkor?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egy passzív optikai elosztó dobozka de ne örülj még mert lakások ellátására nem láttam ilyen dobozt még. Lakásoknál általában ilyen pici van. Ekkorák nem hiszem hogy lakások ellátására kerülnek fel. Dslam cmts ellátásánál vagy gerinc vezeték elosztásnál láttam ilyen dobozt amit te mutattál most.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

na ehez hasollo 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

gpj-m24.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben! Van még kérdés :D ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

jól meg keresek képet rola 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most van egy rezes neted  és meg jelent valami új az oszlopon ?  Ezek optikai hálózatra utalnak 1   2  nézd meg hogy néz ki keres rá te is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de nincs be kötve néztem párnapja fel let rakva 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elosztó mint ahogy írtam már, na ha nincs egy éves akkor biztos jó állapotban van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de régen nem votl nekünk itt településen 1 éve kb rakták fel meg nem is olyan rég megint pár honapja de miért miaz a fekete hordó féleség ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ott fekete akkor de ez a lényegen sokat nem változtat igen azok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ja aza fekete hengen olyan mint kics hordó?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oszlopokon található henger kinézetű szürke tárgyak oda csatlakoznak be a házakba menő kábelek, ezt hogy milyen az ottani hálózat állaga én az ott dolgozó műszerész kollégákra bíznám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most