Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Tisztelt Anonymus!

 

Érdeklődnék, hogy Miskolc járásban Sajókeresztúr községben várható-e a Telekom általi hálózatfejlesztés?

Ha jól tudom a telekom nyerte meg a járás fejlesztését, és az igéret szerint már rég készen kellene lennie, de eddig semmi nem történt.

A weboldaluk szerint elérhető lenne nálunk a telefon érpáron a 30 megabites elméleti maximummal rendelkező kapcsolat, voltam is önöknek előfizetőjük, de a gyakorlatban az 1 megabit se jött ki a lakásunkig. Állítólag messze vagyok a központtól. (2,5 kilóméter) Vegyesen föld, és légkábeleken keresztül. Ezért szerződést bontottam, és átnyergeltem  a másik szolgáltatóhoz, akinek a jelenlegi legnagyobb csomagja 20Megabit.  (Oláh és Társa szolgáltatótól természetesen horror áron.)

Tehát kijelenthetjük, hogy a településünkön nincs elérhető 30 megabites netkapcsolatra lehetőség. Viszont a mobil szip sem elérhető valamiért nálunk, mert azt írta a weboldal, hogy nem vagyok rá jogosult. Namost ha ez azért történt, mert a Telekom 30 megabit elméleti maximummal árulja az 1megabites netet, akkor azért kinyílik a bicska a zsebemben. 
Létezik valahol egy olyan dokumentum, vagy bármi, ami tartalmazná, hogy egyáltalán tervben van-e, hogy kiépít majd valamelyik szolgáltató Sajókeresztúrban egy 2019-ben is használható minőségű hálózatot, vagy marad az ótvar szolgáltatás horroráron.

Válaszát előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem én, de a dokumentumot nézve, azért látszik az is, hogy nem Miskolc az egyedüli járás, ahol "csak" 22%-os támogatást kapott a szolgáltató. (Debrecen, Eger, Berettyóújfalu) Mégis azokon a járásokban megmozdult már valami, itt meg szinte semmi..... Van itt bárki a fórumon, aki tud érdemben tenni, annak érdekében, hogy megmozduljon a Té a fejlesztés irányába, vagy tud bárki bármi elérhetőséget egy olyan személyhez, aki tud érdemben lépni? Műszaki vezető, bármi... Mert Van egy olyan érdésem, ha nem hajtja az ember a dolgokat, nem gyúrja az illetékeseket, akkor visszarepülnek ezek a kis falvak a kőkorba.... Pedig pont erre kapták volna a támogatást ezek a cégek, EU-tól, meg az Államtól, hogy felzárkóztassák ezeket a lemaradt településeket, ehhez képest azt látni, hogy sokszor olyan helyen fejlesztenek, ahol már amúgy is jelen volt legalább egy értelmes szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 órája, teherwagon írta:

Hello @Tango69, a miskolci járást a Té nyerte (rekordalacsony támogatással), viszont hogy azon belül Sajókeresztúron fejleszt-e, az sajnos zsákbamacska. az oldaluk szerint nem (írd be a településnevet, és kidobja)

Ott nem írják ki a SZIP-es fejlesztéseket, csak az önerősek szerepelbek benne. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A SZIP igényhely felmérésnél nem azt vették. figyelembe, hogy XY szolgáltató elméletben tud e 30mbps maximum sebességű díjcsomagot adni, hanem magát a hálózatot vették figyelembe. Azaz egy Telekom  DSL-es hálózat esetén a DSL központól számított távolság alapján elméletben elérhető hálózati viszonyok szerint. Tehát ha ez nálad 2,5 km, akkor a te igényhelyedet semmiféleképpen nem jelölhették 30mbps igényhelynek.

Wifis hálózatokkal volt egy két helyen trükközés, de nem az a jellemző, hogy az egész igényhelytérkép nettó kamu lenne. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Tango69

Miért? Sajókeresztúr önerősen lett fejlesztve? Mint írtam, oda Szupergyors Internet Program keretében történő hálózatépítések nem szoktak felkerülni, legutolsó tudomásom szerint. 

Ha lenne is itt Telekom hálózati mérnök, itt a fórumon ugyanolyan magánszemélyként lenne itt mint a nem Telekomos. 

Annyit tudok mondani, hogy megpróbálok keríteni valakit, akinek van erről a településről publikus információja, de nem igérhetem hogy találok vagy én magam kapok róla információt. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A (SZIP) keretein belül történő fejlesztésről megjött a szórólap, hogy hamarosan kész (Kistelek járás/Balástya), és a térségben Telekom van (volt eddig), nekem is onnan van csomagom, de csak kábeles.

Az érdekelne, hogy ha a SZIP keretein belül van, akkor mennyi esély van arra, hogy a telekomos optikai csomag elérhető lesz nálam? (Az ügyfélszolgálat nem tudott választ adni rá, csak felsorolta a jelenleg elérhető csomagokat, amiket én is bármikor megtudok nézni)

Kerültek le új oszlopok is, és mind az új oszlopon, és villany  oszlopokon halad, a "régi" kábelnetes/telefonos oszlopon sehol sem halad.

Egy másik cég csinálja, akinek megrendelője a  Magyar Telekom Nyrt, de van neki is saját internet szolgáltatása is. (eddig nem volt ilyen a térségben) Most lesz egy új szolgáltató, akinek lesz optikai netje, és lesz a telekom akinek "csak" kábeles van?

Sem a Telekom, sem más nem keresett semmivel, hogy eladja az optikai netet... pedig halottam róla, hogy máshol (Az ország túlsó felén) voltak a telekomtól előrendelések az optikai internetre.

Mire számíthatok?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kossuth utca, és igen jelenleg koax van, de mint mondtam, az optikai kábel már kivan húzva az utcákban.

Persze valószínűleg még nincs kész, és oké, hogy MÉG MOST nem elérhető, de engem az érdekelne, mert a Berotel (remélhetőleg nem reklám) csinálja, akinek a referenciái között  a MAGYAR TELEKOM NYRT. távközlési hálózatán végzett munkák is fel vannak tüntetve.

(egy gyenge minőségű kép a szórólapról), hogy nem "*****séget" beszélek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@gresident

Ha nem a Telekom építi a hálózatot, akkor nem a Telekom  optikai csomagjait tudod igénybe venni, mivel az adott szolgáltatónak vannak lakossági csomagjai. Az elérhető sebességekről és díjszabásról érdeklődj annak a szolgáltatónak a weboldalán. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok !

Salgótarjáni járásban is nagyon lassan haladnak a hálózat építéssel ! Fél éve csinálják erre a környéken 6 faluban de még mindig várni kell legalább ennyit mire teljesen kész lesz !  Remélem még ebben az évben elkészülnek vele  ! Haladnak vele tényleg gondolom hogy sok nekik !De ez már nagyon hosszú idő akkor is ! Elvileg tavaly nyáron már kész kelet volna lenniük vele ! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A mai nap felhívott egy hölgy a Telekomtól, hogy elkészült az optika. Na mondom még aludtam a srácok beindultak. Meg is beszéltük az időpontot mikor megyek be a telekom üzletbe megrendelni a szolgáltatást. Munkába menet látom, hogy még 1m kábel sincs kihúzva, csak a földet ássák 2 géppel egyszerre. Kb 1 hetes munka van hátra. Valakinek van esetleg tapasztalata arról, hogy idő előtt már hívják a leendő előfizetőket ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem terveztem, csak furcsáltam mikor hívott a hölgy, hogy kész van. Kb a házunktól 300 m-re fog becsatlakozni a geinchálózat és minden nap látom, hogy dolgoznak. Még kb 400 m van hátra az ásásból, majd az egész szakasz kábelezése. Pont ma vágták ki a fák belógó részeit, ahol már le van rakva az oszlop.Lehet a hölgy a településen belüli optikára gondolt, mert az már tavaly óta kész van, idén kezdték az összekötést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A leendő fejlesztésekről lehet valamilyen infomációt tudni? Lassan egy éve, hogy itt volt egy telekomos tervező az utcánkban, és azt mondta, az optikai hálózatot tervezi. Azóta csend van. Jelenleg ADSL van, itt kemény 6 Mbit fér ki a csövön. :) (Debrecen-Józsa, Zsindely utca vége/Szólátmonostori utca)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anett85

Megújította a "Mikor lesz nálam is extragyors internet fejlesztés" oldalát a Magyar Telekom!

113956_magyar-telekom-magenta.thumb.jpg

Mit tud az új felület?
* Pontos település, közterület, házszám alapján lehet keresni benne, az eddigi település szintű lista helyett.
* 90 napra előre ad információt várható optikai fejlesztésekről.
* Önerős fejlesztések nincsenek benne, tehát csak EU forrásból támogatott fejlesztések.

[link]

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...