Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1617 válasz erre a kérdésre

előfizető max meg kérdezheti mi van ha az sz*r a hgw. Nem tudom a két fél közül melyiknek is van végzettsége ilyen téren ?

Én sem arra gondoltam hogy cseréltetheti mindíg ha olyan heppje van, csak ha nyilvánvaló az ügyfél számára is hogy a modemmel van a gond. Én is adtam már le hibajegyre, és rögtön úgy hogy cseréljék mert tudom hogy a modem a sz*r, nem más. Szó nélkül hozta is az újat a szerelő, nem is tesztelgette a régit, látta hogy elindul az új, megy a net, aztán már lépett is túl a dolgon. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igazad van de egy olyan törzs vásárló mint én vagyok a T-Home-nál csúnya dolog, hogy figyelmen kívül hagyják, hogy örök életemben az Ő előfizetőjük voltam. Egy elavult modem lecserélése nem olyan nagy gond szerintem. Szerintem meg érdemelném hozzátéve, hogy volt vele sok probléma.

Ha simán csak elavult, azt még önmagában felesleges cserélni, de ha a működésben van a hiba akkor a csere az egy alap dolog szokott lenni. A szerelő is tudja hogy jónéhány év után úgy kivannak puposodva a kondik benne, hogy csoda hogy életjelet ad a cucc nemhogy mondjuk wifi jelet. Ilyenkor már a további problémák elkerülése érdekében is elviszi. Max valahol a műhelyükben új kondikat forrasztanak bele, aztán másnak újból kiadják, attól hogy régi elavult típus az önmagában nem gond, ha alkalmas arra amire adják, akkor jó az.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igazad van de egy olyan törzs vásárló mint én vagyok a T-Home-nál csúnya dolog, hogy figyelmen kívül hagyják, hogy örök életemben az Ő előfizetőjük voltam. Egy elavult modem lecserélése nem olyan nagy gond szerintem. Szerintem meg érdemelném hozzátéve, hogy volt vele sok probléma.

Két cégnek vagyok az alvállalkozója egyik nyilván ez  napi sok órába szerelek kb mindent még se kapok különleges bánás módot.....  T-nek hód mindegy régi vagy új darabra legyél. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De ha a hiba azzal van? 

Nincs de ha előfizető max meg kérdezheti mi van ha az sz*r a hgw. Nem tudom a két fél közül melyiknek is van végzettsége ilyen téren ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De ha a hiba azzal van? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hettigful

Ma éjféltől reggel 7-ig karbantartás volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most már biztos, hogy holnap telefon mert semmi visszajelzést nem kaptam fél éjszaka nem volt internet meg nappal is elment.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mondhatja max ... . Nem az előfizető dolga eldönteni hogy egy már nem forgalomban lévő eszköz cserére szorul vagy sem. 

De ha a hiba azzal van? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nyugodtan modhatod hogy a régit vigye, az újat hozza.

Mondhatja max ... . Nem az előfizető dolga eldönteni hogy egy már nem forgalomban lévő eszköz cserére szorul vagy sem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt írtam már az elején, hogy telefonon jelentettem be 23-án először és 24-én ki lett "javítva" 25-én jó volt azóta megint nem, én nem értek hozzá és nem mondhatom, hogy cserélje ki a szerelő ez az Ő dolga, főleg ha kifutott termék. Megérdemelném mivel örök idők óta T-Home-os vagyok és már 63 éves vagyok másik szolgáltatónál nem is voltam!

Nyugodtan modhatod hogy a régit vigye, az újat hozza.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hettigful

Nekem ebből a típusból kb 10 darab volt már :D nem a kedvencem ez a típus,bár vannak akiknek ez a favorit. :D

Szerelőnek meg a hiba bejelentőnek nyugodtan mondhatod hogy pl. gyakran elkezd teljesen váratlanul sípolni , lefagy, újra indul stb. Nem tudom miért nem cserélték korábban ha már volt kint szerelő...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legközelebb csak is telefonon jelentem be a hibát. Nem gondoltam volna, hogy így el fog húzódni a hiba kijavítása. Még megvárom a holnapi napot és utána telefonálok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezért javasoltam,hogy telefonon jelentsd be. Cisco EPC3925 egy kifutott modell már, régóta nincs a Telekomak se belőle, csak használt,jellemzően újraindulgatás sípolás jelzi,hogy lassan be adja a kulcsot... 1412 ügyfélszolgálati telefon számon a 4 / 2 menüpontban jelentsd be, már rég kicserélték volna egy D-Link DCM704B vagy Technicolor TC7200.20-ra. :)

Ui: Van valami különösebb oka,hogy nem telefonon jelezted a hibát?

Azt írtam már az elején, hogy telefonon jelentettem be 23-án először és 24-én ki lett "javítva" 25-én jó volt azóta megint nem, én nem értek hozzá és nem mondhatom, hogy cserélje ki a szerelő ez az Ő dolga, főleg ha kifutott termék. Megérdemelném mivel örök idők óta T-Home-os vagyok és már 63 éves vagyok másik szolgáltatónál nem is voltam!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A pár napon már túl vagyunk és még semmi változás, nem jelentkezett senki. Tegnap előtt újraindult egy esti műsorban a modem legalább hatszor elég bosszantó de szinte minden nap, pontosan nem tudom mert azért nem ülök állandóan a TV előtt.

Ezért javasoltam,hogy telefonon jelentsd be. Cisco EPC3925 egy kifutott modell már, régóta nincs a Telekomak se belőle, csak használt,jellemzően újraindulgatás sípolás jelzi,hogy lassan be adja a kulcsot... 1412 ügyfélszolgálati telefon számon a 4 / 2 menüpontban jelentsd be, már rég kicserélték volna egy D-Link DCM704B vagy Technicolor TC7200.20-ra. :)

Ui: Van valami különösebb oka,hogy nem telefonon jelezted a hibát?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Ui:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi majd leírom mi történt szerintem akkor holnap biztos jelentkeznek.

A pár napon már túl vagyunk és még semmi változás, nem jelentkezett senki. Tegnap előtt újraindult egy esti műsorban a modem legalább hatszor elég bosszantó de szinte minden nap, pontosan nem tudom mert azért nem ülök állandóan a TV előtt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megnéztem a funkcionalitásait a eszkönek, a leírás szerint támogatja, de a készülék emulátorban nem találtam rá én sem a funkció aktiválási lehetőségére.

Talán OpenWRT firmware telepítésével megoldható lenne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elméletileg így Interface setup->LAN page, Select the Multicast as IGMP v2 and enable IGMP Snoop

Szia!

Sajnos nekem nincs ilyen beállításom, végig bogarásztam az összes fület.

És még mindig ugyanaz, box IP címet kap, be is tölt, műsorújság van, de kép az nem...a net is működik a TP-Link routerral...

Kezdem feladni...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

E-mailben adtad le a hibát? Annak több nap az átfutási ideje,eddigi tapasztalataim szerint. Ezért nem jelentkezett ezidáig még senki sem :(

Hibát mindig telefonon ajánlott bejelenteni a 1412 ügyfélszolgálati telefon számon a 4 / 2 menüpontban.

Köszi majd leírom mi történt szerintem akkor holnap biztos jelentkeznek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Köszönjük, hogy a lenti kérdéssel ügyfélszolgálatunkhoz fordult 2015. szeptember 29-én.

E-mailben adtad le a hibát? Annak több nap az átfutási ideje,eddigi tapasztalataim szerint. Ezért nem jelentkezett ezidáig még senki sem :(

Hibát mindig telefonon ajánlott bejelenteni a 1412 ügyfélszolgálati telefon számon a 4 / 2 menüpontban.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Korrekció

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönjük, hogy a lenti kérdéssel ügyfélszolgálatunkhoz fordult 2015. szeptember 29-én.

Érdekes, hogy a mai nap nem indult újra a modem igaz nem is voltam itthon állandóan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mikor jelentetted be a hibát?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bízok benne, hogy egy modem csere megoldja a problémát, idáig még nem jelentkeztek.

Mikor jelentetted be a hibát?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Modem vagy táphibának tűnik. Ha Cisco EPC3925 modem, akkor meg élből nem meglepő, rengeteg a hibás darab.

Reméljük a csere tényleg megoldotta.

A csere még nem történt meg, idáig nem jött a szerelő. A modem az stimmel arról van szó remélem ki fogják cserélni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Modem vagy táphibának tűnik. Ha Cisco EPC3925 modem, akkor meg élből nem meglepő, rengeteg a hibás darab.

Reméljük a csere tényleg megoldotta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most