Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ebbe nincs semmi érdekes, egy kupacban van egy csomó modem sajnos. Ezt úgy képzeld el hogy van kb 20 csatorna/frekvancia amin a letöltés megy.  Nah és gond itt kezdődik mert túl sok modem akarja ugyan azokat a csatornákat használni.  Ennyiből jobb a Sagem mert tud egyszerre mind a 20 csatornán forgalmazni és így meg lesz a sávszéled. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Lehúzod a koaxkábelt a Cisco-rol újra indítod meg nyitod a 192.168.0.1 lapot a böngészőben. Megjelenik egy rejtet menü ott kell megadnod egy másik kezdő frekvenciát pl 514. Bocsi de régvolt Cisco eszközöm és nincs előttem pontosan mi hol van benne. Le okézod és vissza kötöd a koax kábelt. 

 

Add le hibára és reménykedj ha semmi nem javít a helyzeten, nem tudom meg mondani mennyi az esély arra hogy Sagemet adni. De azért én próbálkoznék Ciscova és végső esetben mennék bele Sagem-re való cserében.  

Igen ezt gondoltam én is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy miközben töltesz le (NAS-sal) ami vezetéken van bekötve a szolgáltatói Cisco routerbe, közben eldobja a wifi kapcsolatokat. A tv működik tovább, van Internet is, mert a letöltés továbbra is működik, de a belső wifi hálózat elérhetetlen a letöltés befejeztéig. Ez akkor van, amikor maxon megy a letöltés, 13-14Mbit/s-el.

Emiatt lehet router cserét kérni a szolgáltatótól?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amikor megy a letöltés (2-3 torrent egyszerre, amit a NAS intéz), akkor a notebookot, a telefonokat ledobja a wifi, és nem is jeleníti meg elérhető hálózatként. A NAS-ra, ha külső hálózatról rámegyek (mobiltelefonon keresztül 4G-ről), hogy megnézzem mi történik, akkor azt látom, hogy folyamatosan megy a letöltés 13-14 Mbit/s-el. Ahogy a letöltést befejezi, akkor a router megint szórni kezdi a wifi jelet, és automatikusan felcsatlakoznak az eszközök. (notebook, telefon).
 

Ez a jelenség mindig reprodukálható, hogy 2-3 hd film letöltése megy, és ki tudja tolni a max sávszélességet. A tv-n néha ilyenkor kimerevedik a kép, és akadozik, de az ritka.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már egyszer jeleztem a T-nek. Folyamatosan akadozott az internetünk, és a tv-nk is. Sokadik bejelentésre kijöttek, lecserélték az akkori másik típusú routert erre a mostanira, és újra kábelezték a lakást, és csatlakozókat cseréltek. Akkor jeleztem a szerelőnek, hogy ilyen dolog történik letöltés közben. A baj az volt, hogy nem tudta mi az a NAS, és hogy mit csinál. Majd amikor elmondtam neki, és megmutattam, akkor azt mondta, hogy biztosan a NAS a hibás, mert lehet nem bírja a router az ilyen típusú eszközt. Nem voltam erről meggyőzve, mert nem is tudta mi az a NAS, de egyből akkor az a hibás.

Megpróbálom majd a hibabejelentő oldalukon jelezni, aztán majd kiderül mi lesz. Mondjuk ha senki nem találkozott még ilyennel, akkor lehet nálam egyedi a hiba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam reggelre elérte a +12,1-et (+15,1).

Nálam ráadásul MMWO van, plusz egy olyan csillapító, amit betettél ide, csak 3 dB-esben. De majd jön a nyár, és a -15-öt fogjuk nyaldosni. Lehet, hogy arra az időszakba felszerelkezek egy sima 2-es splitterrel, télre meg veszek egy nagyobb csillapítót. Bár kicsit viccess, hogy erről nekem, és így kell gondoskodni. :S

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Egy rövid áram szünet után teljesen lelassúl az internet szolgáltatás, van de nagyon lassú. Nézegettem a modemet az admin panelen és az aktuális rendszer idő 1 órával késik. Lehet ez a probléma? A hibabejelentést megtettem csak érdekelne a jelenség oka mert nem ez az első eset! Válaszokat köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, root írta:

Értem. Hard resetet csináltál már? A géped kábellell vagy wifin csatlakozik a sagehoz?

Kábelen csatlakozik minden féle resetet csináltam már közben sikerült nagy nehezen megcsinálni a testet view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/0B-Oz6bINetqlVGFXd0ZBc2l1bEk/view?usp=drivesdk

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Huli1899
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

-22 fok: +12,1 dBmV
-8 fok: +8,4 dBmV

Ahol meg nem MMWO van, meg nincs +3dB csillapítás, ki lehet számolni... Azt hiszem ez 11dB csillapítás összesen. Jóindulattal jöjjön le belőle egy 3dB-es 2-es splitter csillapítása, akkor is 8 dB plusz. Az reggel ilyen helyeken már +20dBmV-es jelerősséget jelentett.

Az sem túl szép, hogy a legalacsonyabb az 4,2, míg a legmagasabb 8,4. Pont a duplája. Nem valami kiegyenlített. Bejelenteni nem lehet, mer az első kérdés mindig az, hogy mértem-e sebességet, és mennyi, ja, akkor semmi gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Úgy tűnik, csinálhattak valamit, mert tegnap este +2dBmV körül volt, és ma reggel is, annak ellenére, hogy -10 fok volt.
Azt nem tudom, hogy az ingadozás is megszűnt-e, mert nagyjából ugyan olyan hideg volt kint a két vizsgált időpontban.

Napközben nem is tudok most ránézni, mert a windows-ban össze....a magát a VPN, és nem tudok rácsatlakozni az otthoni hálózatomra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, csak szintezés volt. A jelszintek ugyan úgy mozognak a hőmérséklet változásra. Ebből arra következtetek, hogy Telekom nem használ AGC-t, mert csak feltűnt volna már, hogy rossz.

Volt valami tervezett karbantartás Duna-kanyarban nem tudod? Reggel se vezetékes hálózat, se mobil hálózat nem volt. Telekomos kocsik meg álltak a faluban, pedig még elég korán volt (5:40 körül).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, anonymus said:

Agc nincs a T-nek:)

Este megnézem ránézek 10 kert szintezek most.

Közben megtaláltam, hogy ma 0:00-tól reggel 6-ig tervezett karbantartás volt. De hogy a mobilhálózat miért halt le, azt nem tudom, mert csak vezetékesre írták. Pedig nagyjából egy időben jött vissza mind a kettő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Olyan hibát tapasztalok mikor speedtesten mérek, hogy felmegy maxig a sebesség 125 mbitig majd egy darabig fent van és utána elkezd csökkenni elöször gyorsan, majd utana mar csak szazadonkent a sebesség. Miközben ez történik az ami jelzi a haladást speedtesten az nem mozdul, majd egyszer csak alkalmanként megindul kis időre majd kezdődik elölről, de a lényeg h nem fut le a mérés a végéig.

Netezés közben néha azt tapasztalom, hogy ugyan már kattintottam a linkre de még megy körbe a jel h dolgozik de aztan csak ujrakattintgatasok utan jön be a következő oldal. Facebookon pl olyat tapasztalok, hogy bejön a kezdőoldal teteje de pl a régebbi történések az idővonalon nem töltődnek be.

A belső hálózatom egy telekom router/modemből áll ami 25 méter utp kabellet van összekötve egy Tp-link WR 1043 ND V3-as routerrel kábelen, plusz a számítógépem is utp kábellel (1-2m) van összekötve a tp-linkkel. A 25 méteres kábel. lehet hogy 1-2 helyen meg van törve, de a mérések alatt pingelve a routert a modemet es a bixet is nincs csomagveszteség. Viszont a speedtest olykor nem fut végig és tapasztalom a hibákat. Kipróbáltam úgy is, hogy a 25méteres kábelt direktben dugtam a gépre, úgy is rossz volt.

Még kipróbalom, hogy direktben összekötök egy gépet a modemmel kiiktatva a 25 méteres kábelt és a routert. Az utp kábelemmel lehet a baj vagy más oka lehet, hogy ezt produkálja? Nem akarom az 1212-t zargatni addig amíg lehet, hogy a kábel a rossz, de azért kiváncsi vagyok hátha van itt ügyesebb okosabb ember nálam a témában :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, Pistapapa írta:

Üdv!

Olyan hibát tapasztalok mikor speedtesten mérek, hogy felmegy maxig a sebesség 125 mbitig majd egy darabig fent van és utána elkezd csökkenni elöször gyorsan, majd utana mar csak szazadonkent a sebesség. Miközben ez történik az ami jelzi a haladást speedtesten az nem mozdul, majd egyszer csak alkalmanként megindul kis időre majd kezdődik elölről, de a lényeg h nem fut le a mérés a végéig.

Netezés közben néha azt tapasztalom, hogy ugyan már kattintottam a linkre de még megy körbe a jel h dolgozik de aztan csak ujrakattintgatasok utan jön be a következő oldal. Facebookon pl olyat tapasztalok, hogy bejön a kezdőoldal teteje de pl a régebbi történések az idővonalon nem töltődnek be.

 

 

Nekem 1412 javította meg, és be se jött a házba csak az oszlopon,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@fgabor87

Openwrt alatt a Linuxban megszokott ifconfig parancsal. Tomatot-t nem ismerem, de szerintem az is Linux alapon megy, ha jól tudom

ifconfig eth(n) , ahol az n a wan-nak beállított fizikai eth csatoló számát jelöli.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Egy hónapja kb megrendeltük a 120Mbit-es internet csomagot (10Mbit utána 30Mbitről váltottunk). Kedvesen azt mondták, hogy egy pár napon belül meglesz a váltás meg stb.. Erre még mindig nagyon kevés az internet sebesség. (Kb 2 hónap is eltelt az első váltás óta)

Méregettem az internet sebességem, egyszer 60Mbit, egyszer 30Mbit és egyszer csak mára eljutott arra a pontra, ahol már csak 2Mbit letöltés és 9Mbit fel.

Én nem vagyok szakértő, de szerintem ez valami modem/router hiba, mivel a wifi is elmegyeget néha napján és asztali gépen, latopon is a sebesség elég kevés, tudtommal ha a garantál sebesség alatt van az internetem akkor ki kell jönniük hozzám és megnézni, hogy mi a baj (a garantált sebesség ennél a csomagnál 10Mbit).

Erről szeretném a véleményeteket kérni, köszönöm!

UI: Már a 10Mbit-ről 30Mbit-re váltásnál sem adta a teljeset és a válaszidő is rosszalkodott. És ha valamit rosszul mondtam nyugodtan javítsatok ki.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kristóf
Helyes írási hibák
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Modem: D-Link DCM-704, koaxos, van routerünk is ami a másik szobában adja a wifit, telefonon és laptopon mértem + asztali gépen kábellel is.

Telefon: 6Mbit DL / 10 Mbit UP

Laptop: 29Mbit DL / 11Mbit UP (Wifi)

Asztalin sem szokott sokkal több lenni, de majd azt később megmérem. ( Hozzátenném azt, hogy amikor 10 Mbit-es netünk volt akkor mindig 10 Mbit-et mutatott úgy, hogy megvolt osztva a wifi másik routeren is, kivétel az elmúlt 1 évben amikor nagyon sokszor bolondult meg.)

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...