Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Üdvözlök mindenkit! 

  A témában említett kapu/átjárón a reset gombbal visszaállíthatom-e a gyári állapotot? A kérdésem oka, hogy föl fog tudni-e utána a gyári állapotra visszaállt egység ugyanúgy csatlakozni a hálóra, van-e benne valami speciális Telekom beállítás, amit esetleg az ilyen hard reset után elfelejt. Erre vonatkozólag nem találtam információt a telekomos használati útmutatóban.

köszönettel és üdvözlettel: Péter

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Roli82 írta:

IPv6-ot ezekre a típusokra kapcsolják be. Cisco EPC3925, Cisco EPC3825, Cisco EPC3010, Cisco EPC3212,Thomson TCM470,Thomson THG570, D-Link DCM-301. A  Technicolor TC7200.20, D-Link DCM704 B4 és B3, és Sagemcom F@st 3686AC szoftverén még csiszolni kell. :)

Annyira nekem nem hiányzik az IPv6. Amúgy mindenkinek arrafelé Cisco EPC3925 van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv! már féléve szenvedek a net sebességétől, először szakadozott csak aztán egyre roszabb lett. Jött ki telekomos szervízes, de csak azt hajtogatta, hogy ők mire vállalnak garanciát meg mire nem illetve, hogy biztos az én gépeimel van a hiba.. 
Azán végül egy panaszlevél után helyre ált minden egy ideig. De már pár hónapja ismét elöjöttek a hibák. Konkérétan : Az ujabb sagemcom hgw-m van ami tud 2.4 és 5.0 ghz-t is, olyan csatornára van berakva ahol nem nagy a zavar ( ezt csinálta volna meg a szervizes, én már megcsináltam előtte ) neten kábelen megy szépen a 120Mbps de wifin nem igazán, a hgw egy másik helységben van, ott megy wifi-n ( eleve nem oda kértem, hogy szereljék be, aztán amikor szóvá tettem aztmondták fizessek az átszerelésért 12e forintot.. )  de amikor máshol vagyok gyengébb kb fele, amivel nem is lenne gond.. mert oké biztos, hogy a falak stb csak az a gáz, hogy egy 5e forintos tp-link router anno a panelben a ***** netet kb az előírt sebességen szét szorta.. ez meg így 3 méterrel, megy egy vékonyabb fallal odébb már felezi. Okés nem lenne még ezzel sem gond mert "nincs rá garancia csak egy kényelmi szolgáltatás" ahogy a nagyrabecsült szerelő többször elmondta. DE amikor az én olcsó kis 5e forintos tp-link routerem, amivel mint említettem soha nem volt gond megfelelő sebességel szorta a netet BETON falakon keresztül, rádugom lan-1-re a hgw-re és már csak 120 helyett ott közvetlenül a router mellet 30-40Mbps-t tud.. ( legalább mindehol egyformán az már kicsit bosszantó, azt meg a telekom sem gondolja hogy 2017-ben mindent, még a telefont is?! kábelen fogom használni.. és nem a router tuti jó máshol azota megprobáltam nem "romlott el időközben" ahogy a szaki gondolta. DE ezen kívül még amikor napi szinten min 5x lehal a hálózat a hgw-ről.. mert nyilvan akkor a hgw wifi megy ha már ugyan olyan lassú ( sőt az gyorsabb picit közvetlen mellte tudja a 120Mbps-t de máshol ahol mint említettem simán tudnia kéne legalább 100-at,90-et 40-50Mbps. ) vagyis az úgynézki, hogy net megál, wifi kikapcsolom bekapcsolom ( arról az eszközről amiről használom, MINDENNEL probáltam már pl osx,ios,andorid,windows ) és megy megint, jó 2 óráig. Szóval ha valakinek bármi infója van mit csináljak azt megköszönném, mert én hiába jelentettem már be vagy 3x hiába jöttek ki nézték meg, vagy aztmondták, hogy : nincs semmi baj én vagyok a *****, vagy baj van majd megcsinálják ( panaszlevél után egyből kiderült hogy tényleg baj van.. :D jó is lett egy ideig aztán ujra *****.. ) vagy az én eszközeim egyszere elromlottak és biztos azért rossz, vagy a telekom semmiért nem válal garanciát, vagy fizessek ennyit meg annyit aztán jobb lesz TALÁN na ennyi. köszönöm előre is aki elolvassa, vagy segít :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, acel írta:

@mthegedus állítas be statikus ipt a klienseken ha van iptvd. Dhcpvel nehezen boldogul a sage egyelőre. Ha nincs iptvd akkor olvasd vissza a fórumot és kérjék bridged módot és használd a saját routert

Köszi! :) azt hogyan tudom megcsinálni ? amúgy olyat nem lehet, hogy kérni egy másik hgw-t ? biztosan van olyan akkor ami müködik nem ? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, mthegedus írta:

Köszi! :) azt hogyan tudom megcsinálni ? amúgy olyat nem lehet, hogy kérni egy másik hgw-t ? biztosan van olyan akkor ami müködik nem ? 

Hát az attól függ mit használsz,  a kliens wifi  beallitásoknal (nem a hgw-n) kell kikapcsolni a  dhcp opciot , és beirni a ip cimet, itt tanulnod kell egy kicsit és netet olvasni. És egyelőre ez a hgw van koaxon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
29 perce, acel írta:

Hát az attól függ mit használsz,  a kliens wifi  beallitásoknal (nem a hgw-n) kell kikapcsolni a  dhcp opciot , és beirni a ip cimet, itt tanulnod kell egy kicsit és netet olvasni. És egyelőre ez a hgw van koaxon.

Köszi! úgy csináltam, hogy a hgw kiosztottam egy statikus címet a routernek, amit meg kábelről használok eszközt - ha jól sejtem - szintén osztani kell neki egy ip-t ? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, mthegedus írta:

Köszi! úgy csináltam, hogy a hgw kiosztottam egy statikus címet a routernek, amit meg kábelről használok eszközt - ha jól sejtem - szintén osztani kell neki egy ip-t ? 

A ezan a  hgw-n ne álltis be semmit (ugyanis elfelejti), a routeren add meg az ip cimetamit kábelen használsz ott is  kézzel kell beállítani a  cimeket

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, acel írta:

A ezan a  hgw-n ne álltis be semmit (ugyanis elfelejti), a routeren add meg az ip cimetamit kábelen használsz ott is  kézzel kell beállítani a  cimeket

Routeren átálítottam a dhcp-t static-ra, megnéztem, hgw-n milyen cimet ad neki és azt beritam staticra így : Képernyőfotó 2017-04-25 - 13.25.02.png
routeren meg wifin megy a jel, most ugy néz ki, hogy: hgw-lan 2,3,4- 3stb
                                                                                                            lan 1 -router(ezzel a statikus címmel ) - wifi-n a net

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Március 29-én al alábbi szöveggel jeleztem a problémámat a Telekomnak amire 24 órán belül jött is a válasz, miszerint semmi rendelleneset nem találtak az ő oldalukon.  A jelenség azóta is fennál és egyre frusztrálóbb a helyzet, ugyanis fogalmam sincs mi okozhatja - mármint az én oldalamon.

 

A levél szövege:

Már hetek óta problémát tapasztalok az internet szolgáltatással kapcsolatban, melyet a múlt heti (2017.03.16) modemcsere sem oldott meg.

 

A hiba leírása:

Véletlenszerű időközönként nem töltődnek be weboldalak és/vagy nem tudok csatlakozni különböző szerverekhez, miközben más kiszolgálókkal kimenő és bejövő kapcsolat is van.

 

Egyéb megfigyelések a hibával kapcsolatban:

A sávszélességet és a kapcsolat sebességét nem befolyásolja. A probléma vezetékes és vezetéknélküli kapcsolat esetén is fennáll és a használt eszköz típusa is jelentéktelen (telefon [iOS/Android] | laptop [Win10] | PC [Win10]). Továbbá az sem számít, hogy a saját routeremen (ASUS RT-AC66U) keresztül halad-e a hálózati forgalom.

A böngésző "Az oldal nem elérhető" vagy "A kapcsolat túllépte a megadott időkeretet" hibát ír ki.

Amennyiben a hiba megjelenése előtt csatlakoztam egy szerverhez (pl: VOIP vagy játék szerver) a kapcsolat a szerverrel vagy a hívott féllel nem szakadt meg és a megkezdett letöltések sem álltak le, valamit a ping csomagok is veszteség nélkül, a szokásos értékekkel mozogtak (KÉP).

Tapasztalataim alapján, a hálózat (WAN) terheltsége és a hiba megjelenésének gyakorisága összefügghet ugyanis (hétköznap) reggel és kora délután egyáltalán nem vagy csak nagyon ritkán tapasztalható a probléma, ezzel szemben késő délután és este, valamint hétvégéken sokkal gyakoribb és van, hogy órákig fennáll.

 

Próbáltam kizárni minden egyéni beállításból eredő hibát ezért a routert és a modemet is visszaállítottam a gyári beállításokra majd a routert a hálózatról lekapcsolva is próbálkoztam, de ezek egyike sem segített. A múlt héten (2017.03.16) egy kollégájuk kicserélte a modemet (az új modem: Sagemcom 3686AC) azonban ez sem orvosolta a problémát. Azóta próbálkoztam más DNS kiszolgáló használatával (előtte a Google szerverét használtam) de ez sem segített.

 

Mint említettem, a probléma azóta sem szűnt meg és elképzelni sem tudom mi okozhatja. 

Bármiféle ötletet szívesen fogadok ugyanis én teljesen kifogytam belőlük...

ping.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 4/25/2017 at 13:32, mthegedus írta:

Routeren átálítottam a dhcp-t static-ra, megnéztem, hgw-n milyen cimet ad neki és azt beritam staticra így : Képernyőfotó 2017-04-25 - 13.25.02.png
routeren meg wifin megy a jel, most ugy néz ki, hogy: hgw-lan 2,3,4- 3stb
                                                                                                            lan 1 -router(ezzel a statikus címmel ) - wifi-n a net

Arra figyelj hogy a set top boxoknak kell a dhcp. kiakapcsolni nem jó ötlet, de klienseknek meg kell adni előre a címüket úgy hogy ne ütközzenek a set-top boxokkal,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...