Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
4 perce, princz írta:

szia értem de unalamas ingyen ez olvasni halani minden hol inkább foglalkozzanak vezetékes nettel igért optikával kéne foglalakozni amit igértek 2018 ra sok mindnent nem tapasztalni feljesztésböl 

Messze van még az a 2018, addig még rendeteg fejlesztés lesz.

Amúgy 30mbit/s elérést igértek 2018-ra, amit rézen is ki lehet szolgálni bőséggel, nem optikai elérést, szóval optika sem lesz minden bokorban 2018-ra sem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
40 perce, princz írta:

 30mbit/s elérést igértek 2018-ra, amit rézen is igen ám rézem pont olyan van egy kocsim kivüröl csili bili motrom meg el rohad benne 

Rézen is ugyanzt a sebességet kapod mint Optikán kapnál, jó a feltöltés kisebb, de akár lehetne annyi is mint optikán. Ha gond van a kábelezéssel, azt ki lehet cseréltetni réz esetén is. Szóval 50 és 30 megabites csogok ha igénybe vehetők egy adott helyen, akkor egy átlag felhasználó szempontjából nem sok különbség van optika és réz között.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 05. 18. at 16:10, btz írta:

Rézen is ugyanzt a sebességet kapod mint Optikán kapnál, jó a feltöltés kisebb, de akár lehetne annyi is mint optikán. Ha gond van a kábelezéssel, azt ki lehet cseréltetni réz esetén is. Szóval 50 és 30 megabites csogok ha igénybe vehetők egy adott helyen, akkor egy átlag felhasználó szempontjából nem sok különbség van optika és réz között.

de hogy is ugyan az rézen max 30 otikán akár 120 is lehet

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Telekom forrásból azt hallottam, hogy webes bejelentkezési felületen is van lehetőség a felhasználó azonosítására, így a használatra is, még nem volt időm letesztelni, hogy valóban működik e ez a lehetőség, de amint lehetőségem lesz, rakok be róla képernyő mentést. Az biztos, hogy magára az ssidre applkáció nélkül is fel lehet csatlakozni, így belépni a Telekom vlanjába, innentől pedig csak egy lépés lenne elérni böngészőn keresztül egy úgynevezett captive portalt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom az fbn a Telekomos kapcsolattartó milyen webes felületre gondolhatott, de én a webes felület/azonosítás alatt captive portálra gondoltam, mint például a Mávstartnak, MOLnak, DM-nek stb stb van mikor felcsatlakozunk az ingyen wifijére. Amíg nem ellenőrzött a felhasználó, addig minden domain cím (pl google.hu) beírás esetén nem az adott weboldal, hanem a captive portál jön be, ahol meg lehet adni az azonosítási adatokat. Egy másik fórumon egy másik T-s szintén beszélt captive portálos kapcsolódási lehetőségről. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Music és Next S, M (fő- és társkártyás) díjcsomagok, tartalmazzák a Telekom Wi-Fi Fon Alap csomagot, azaz a szolgáltatás belföldi használatát, amennyiben a díjcsomagot új előfizetésként vagy a Telekom Wi-Fi Fon szolgáltatás bevezetése után, magasabbdíjcsomagra történő módosítással használod.
minden Next XL (fő- és társkártyás) díjcsomaggal alapból elérhető a Telekom Wi-Fi Fon Alap csomag, lehetővé téve a szolgáltatás belföldi használatát,
Travel & Surf és EU 100 vagy EU Plusz díjcsomagok pedig a Telekom Wi-Fi Fon 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mint speedportosnak tegnap megjött a levél. Kár volt erőltetni ezt az egészet, pláne ilyen elhamarkodottan és agresszívan. De helyettem, vagy velem együtt az előfizetők részben majd ítéletet mondanak az egész fölött. Nagyon rossz irányba tartunk ezekkel a stratégiákkal. Ez már az agresszív marketing kategóriában is vadhajtásnak minősül nálam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

üdv!

olyan gondom van hogy wifivel használjuk az internetet itthon és ha több eszköz van csatlakoztatva és az egyiken valamilyen letöltés van akkor a többi eszközön semmi internet kapcsolat nincs. tök jó ez a Telekom fon mert most már ha valaki el megy a ház előtt és ezzel kapcsolódik az én beltéri egységemre akkor nekem megint csak lassul az internetem holott nem szabadna neki. én a beltéri egységre tippelek hogy az a hibás valakinek volt már ilyen esetleg vagy csak beállítási probléma lenne? eddig nem volt ilyen gond vele. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A fon-t a héten vehették használatba azelőtt  nem okozhatott problémát.  Wifi mérd meg a blogban találsz segítséget. A wifi kb  20mpsec-et adhat ki magából. Több eszközzel nehezen használható. A tűzfalon lehet flood detection vagy hasonló beállítás azt érdemes lehet kikapcsolni.  Vagy a router én új csatornát beállítani 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...