Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

267 válasz erre a kérdésre

A vendég wifi funkció ezzel megszűnik? Vagy három ssid-t is kezel a hgw? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Melyik hgw-re gondolsz?

Sajnos egyenlőre fennakadások vannak, Telekom lemondta azt a sajtó tájékoztatót amin ismertette volna komolyabb részleteket. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Dlink dcm 704, egyelőre nem is látok plusz ssid-t

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Türelem valami miatt le mondta a T sajtótájékoztatót és ezzel értelem szerűen csúszik a bevezetése is. Pontos dátum egyenlőre nem ismert még sajnos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most nagyon meglepődtem :-) gondolom megint valami házi ganyolasu firmwareval vagy  senki által nem támogatott egyedi protokolllal próbálkozik. Persze önmagában is nagy meló egy ilyet elesiteni   

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Több eset lehetséges vagy itthon hegesztenek valamit vagy egy távol keleti országban.  Tudom hogy iptv-re utalsz most de ismételten csak azt tudom mondani türelem lesznek újdonságok tv fronton. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A hgw-re gondoltam itt inkább persze az jelenlegi iptv megoldás is zsákutca, a hgw firmwarek is olyanok hogy egy szabványos eszközt addig módosítgatnak amíg azt nem lehet újra cserélni, mert a módosításokat nehéz újra írni. A szogáltató specifikus firmware mindig gáz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Látszik már a fény iptv alagút végén, igaz elég kicsi fénycsóva de ott van.  Wifi fon vicces ötlet halva született dolog,  így is  nagyon sok helyen karcos a koax. Maxon megy 20 csati is ki van maxolva de meg patkoljuk egy free wifivel, marketing osztály remekel. Budapesten pl ha rá eresztik koaxra is háááát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

UI: Rézen kerül első körben bevezetésre W724 rezes eszközök esetében. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hogy fog ez működni igazán? mivel most kér sok wifis jelszót sok hozzáféréshez!

Akkor ez úgy fog működni hogy amit én otthon jelszót megadok akkor másik hálózatokra ha rámegyek saját jelszóval tudok majd netezni vele?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoloka1984

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rácsatlakozol a hotspotra, ekkor még nem tudsz netezni, hanem egy weboldal jön be a böngészőbem, amin megadod a felhasználóneved és jelszavad, utána eléred az internetet is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

aha értem olyan mint nálam meloba a titkositott belépés

a telefonon ha rámegyek most csak jelszót kér a wifihez még nem él ez a hotspotos megoldás!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoloka1984

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, btz írta:

Rácsatlakozol a hotspotra, ekkor még nem tudsz netezni, hanem egy weboldal jön be a böngészőbem, amin megadod a felhasználóneved és jelszavad, utána eléred az internetet is.

öltői kérdés:

Ó miért? Nem a kényelmes használat volt eszerint a vezérelv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel tulajdonképpen más emberek HGW-én kalandozunk a használata során, ezért első szempontnak szerintem az adatbiztonságnak kell lenni, a HGW-re rácsalakozó T ügyfél meghatározása. Ez sajnos a kényelem rovására megy valamilyen szinten, de meg kell érteni, hogy ez nem az a helyzet, amikor a saját otthoni routered ssid-jére csatlakozol.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, btz írta:

Mivel tulajdonképpen más emberek HGW-én kalandozunk a használata során, ezért első szempontnak szerintem az adatbiztonságnak kell lenni, a HGW-re rácsalakozó T ügyfél meghatározása. Ez sajnos a kényelem rovására megy valamilyen szinten, de meg kell érteni, hogy ez nem az a helyzet, amikor a saját otthoni routered ssid-jére csatlakozol.

A wifis felhasználó azonosítására és jogosultság ellenőrzéséra rengeteg módszer van.  És van a legbutább és  legkényelmetlenebb: a webes azonosítás utáni session engedélyezés. Sétálok a városban és zenét hallgatnék. Ehhez minden 20 méteren meg kell nyitnom a böngészőt és bejelentkezni. Vagy leülnöm valaki küszöbén.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 perce, acel írta:

A wifis felhasználó azonosítására és jogosultság ellenőrzéséra rengeteg módszer van.  És van a legbutább és  legkényelmetlenebb: a webes azonosítás utáni session engedélyezés. Sétálok a városban és zenét hallgatnék. Ehhez minden 20 méteren meg kell nyitnom a böngészőt és bejelentkezni. Vagy leülnöm valaki küszöbén.

Nem tudom, hogy ilyen szempontból mennyire lesznek "megengedőek" a munkamenetekkel kapcsolatban, nem biztos hogy szükséges lesz bázis váltásonkénti újraazonosításra. A konkurencia már régebbóta üzemeltet ilyen rendszert, rákérdezek itt ott, hogy náluk hogyan is van kivtelezve a dolog.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Utána néztem, a  konkirenciánál pont EAP radiusos megoldás van, nem portálos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még egy kis türelem, hamarosan indul a szolgáltatás ha minden jól megy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nah, erre kíváncsi leszek ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A fon térkép már régóta mutatja, hogy hol lesznek hotspotok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen már néztem én is már a térképet. meg azt is, hogy még nagyon kicsi az országos lefedettségi arány, legalábbis szerintem. a kábeles területek biztos nincsenek még benne...

de leginkább a használati feltételek azok, amik érdekelnek. és itt már van egy csomó info 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak a rezes előfizetők akiknek vdsl2 és a nem tudom milyen hgw párossal  vannak csak a térképen.  Szóval most látszik  hol van a T-nek reze :D  Koax és optika még várat magára, viszont elméletileg ma indul - indult a szolgáltatás de még kért egy kis türelmet a T. 

Szerintem teljesen éles akkor lesz ha erre nem 404-e hibát dob.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Már nem 404. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

@anonymus

Már nem 404. :)

Hogy nem bírt 2 perccel előbb be élesedni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, anonymus írta:

Csak a rezes előfizetők akiknek vdsl2 és a nem tudom milyen hgw párossal  vannak csak a térképen.  Szóval most látszik  hol van a T-nek reze :D  Koax és optika még várat magára, viszont elméletileg ma indul - indult a szolgáltatás de még kért egy kis türelmet a T. 

Szerintem teljesen éles akkor lesz ha erre nem 404-e hibát dob.

10 házzal odébb kábeles környéken míért van réz és "ingyér" wifi?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most