Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

267 válasz erre a kérdésre

@Moonline

A Telekom FON szolgáltatása megszűnik, de  partneri szerződés keretében a Telekom digitális elosztói továbbra is infrastruktúraként szolgálnak a FON szolgáltatásának. Szeptembertől új SSID-t sugároznak a digitális elosztók "Telekom FON Wifi HU" néven. Amint tudok, megpróbálok szerezni valami hivatalos infót, hogy mi és hogyan lesz ezekután a FON-nal kapcsolatban. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, abit🌻 írta:

Üdv @Moonline,

Milyen elosztód van? Lehet, hogy már régebbről szórja, csak még nem kapcsolták ki.

A Fon a Telekomnál már nem elérhető. 

Speedport W724V, kb. 2 hete jelent meg, előtte nem volt. Írtam a Telekomnak FB-n, azt írták csak az SSID-t szórja, nincs mögötte valós hálózat. Csak nem értem mitől kapcsolt be, illetve ha már úgy sincs/lesz, akkor minek kell szórni az SSID-t hozzá egyáltaláb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Moonline írta:

Üdv!

Elkezdte szórni a routerem a FON hálózatot, másnak is bekapcsolták? Elvileg nem is elérhető már..

Üdv @Moonline,

Milyen elosztód van? Lehet, hogy már régebbről szórja, csak még nem kapcsolták ki.

A Fon a Telekomnál már nem elérhető. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Elkezdte szórni a routerem a FON hálózatot, másnak is bekapcsolták? Elvileg nem is elérhető már..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Sagemcom F@st 5655v2 AC típusú eszköz támogatja-e a Wi-Fi Fon szolgáltatást?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen elvész mert huawei hgw nem fon képes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok !Ha megrendelem a gyorsító opciót szerintetek a fon jogosultságom elvész?Kicserélik a hvgw-t?Tudna valaki segíteni?Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kaptál már egy fél választ de kiegészítem neked:

Ha otthoni vezetékes interneted mellé  Sercomm Speedport W 724V  vagy  ZTE Speedport Entry 2i HGW van akkor kapsz majd jelszót. Mobil mellé pedig jelenleg senki nem kap kódot. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudtam, hogy mit jelent a lezárt csomag ! Azt mondjuk nem értem, hogy miért szerepel olyan opció, ami már nem működik. Gondolom nem sok embert érdekel, hogy valamikor hogy működött, szerintem az érdekesebb, hogy jelenleg mi van. Számomra az még most sem derült ki, hogy a korlátlan mobilnet a 2 gb  adatforgalommal elegendő vagy nem? Esetleg a mobilnet már nem is játszik?

A nagyobb betűk nem oldanák meg a problémát, a törlés inkább!

Köszönöm a gyors választ, de a kérdésem továbbra is válasz nélkül maradt! Engem a HGW nélküli opció érdekelne!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Supertech1960

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyobb betűkkel írjam oda hogy lezárt csomagok? Esetleg töröljem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Supertech1960

Ha Magenta1-ben olyan vezetékes internet szolgáltatásod van, amihez kapott HGW eszközön Hotspot funkciót szolgáltatsz a többi Telekom Fon jogosult személynek, akkor te is hogosult vagy rá. Jelenleg két ilyen HGW van, ami alkalmas Hotspotnak, mind a kettő DSL-es Speedport.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A WIFI-FON szolgáltatás jogosultság megszerzéséhez  - mobil előfizetőként - kezdőlapon szereplő csomagok már megszűntek. Az érdekelne, hogy Magenta 1 előfizetőként korlátlan mobilnettel + 2 gb adatforgalommal jogosult vagyok?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@oldboy3

Köszi a tesztelést, ezt jó tudni. Eddig azt hittem az is külön interfészre van húzva mint az iptv vagy a voip.

Az új és az azt megelőző firmware-ben az admin felület WAN oldal felöli (internet felöli) elérése le van tiltva. Nekem még a legelső fw van fent, azon még elérhető. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teszteltem, rossz PPPoE jelszóval a ZTE-n nincs DSL kapcsolat így internetelérés sem, valamint a Telekon Fon szolgáltatás is leáll.

Lenne még egy kérdésem, a ZTE webes felületét el lehet érni kívülről internet felől, vagy szoftveresen le van tiltva ez a lehetőség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@oldboy3

DSL-nél van ilyen. 4 pppoe session lehetséges. 

Biztos hogy a pppoe volt a probléma? Leteszeled nekem, hogy megint elírod a jelszót, akkor a FON sem működik? (Not Ok lesz a státuszban?) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a segítséget, a 1414-el megoldódot a probléma, a ZTE-be rossz PPPoE jelszó volt beírva.  Az érdekessége az még  dolognak hogy most már 2 IP címem van egyidőben, a ZTE-n keresztül kapott IP cím és a saját routeremen keresztül kapott IP cím különbözik.  :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@oldboy3

Ez lesz az. Ha mutatja a statust, az azt jelenti, hogy a megfelelő firmware verzió van az eszközön a FON-hoz.

A helyedben adnék neki egy factory resetet, tetmészetesen a pppoe passthrough-t ezután vissza kell állítani.

Ha ez sem oldja meg, akkor kérd a 1414-en a beállítást, ha lehetséges 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@oldboy3

Nem erre lettem volna kiváncsi, hanem a Fon statusra. (Most fejből nem tudom, pontosan melyik menü alatt található) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
55 perce, btz írta:

@oldboy3

A ZTE adminisztrátori felülete mit mutat? Van egy status jelző, de mást nem mutat a felület. 

Szia!

Itt van a status, egyébként csak modemként használom, másik routerem van Pass-trough be van kapcsolva.

Képkivágás.PNGKépkivágás2.PNG

Képkivágás3.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@oldboy3

A ZTE adminisztrátori felülete mit mutat? Van egy status jelző, de mást nem mutat a felület. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Nálam egy ZTE Speedport Entry 2i üzemel. Kb 2 hete az egyik este arra lettem figyelmes hogy bekepcsolták a wifi-fon szolgáltatást, múködött is de néhány perc után leállt  (vagy leállították). Ma este ugyanezt eljátszották, mi lehet ennek az oka, mikor fog végre elindulni. A Telekom-fon térképen egyébként be vagyok jelölve a szomszédommal együtt, de még nála sem múködik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most