Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Kedves fórumozók, kellene egy kis segítség!

Egy Speedport W724V telekomos routerem van. Pár nappal ezelőtt észrevettem hogy elkezdett a már meglévő Wifin kívül egy másik "Telekom Fon" névre keresztelt wifit sugározni jelszótlanul. Amikor rácsatlakozok telefonról kiderül hogy teljesen használhatatlan még internetezni sem lehet vele.  Azóta hogy megosztódott, ahogy kilépek a szobából már nem fogja a jelet egyáltalán. Úgy gondolom kettészedte a wifi erősségét valahogy és most két különböző neven fut megosztva ugyan az a wifi. Megpróbáltam újraindítani az egész routert de a probléma nem szűnt meg. A speedport.ip-n próbálok rá megoldást keresni, de egyenlőre sikertelenül. Megköszönném, ha valaki tudna nekem választ adni arra, hogy tüntessem el a másik wifit.

Az "oldmanspub" amit alapjáraton használtam és pár napja megjelent egy "Telekon Fon" néven futó is.

Screenshot_2016_10_04_17_04_47.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia Márk!

Ha nincs szükséged a Telekom WI-FI Fon szolgáltatásra vagy nem akarod, hogy más is használja akkor 1412 ügyfélszolgálati telefon számon kapcsoltathatod ki, vedd figyelembe, hogy ebben az esetben megszűnik az otthoni internet előfizetésed után - díjmentesen - igénybe vehető Telekom Wi-Fi Fon jogosultságod !

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy a  NetMánia M  otthoni ADSL díjcsomag mellé milyen Telefom  Fon Wi-fi szolgáltatás jár? Az alap amely csak belföldön használható, vagy az amelyik külföldön is? Ercomm Speedport W 724V   elosztóval rendelkezünk.
Ha csak az alap jár, tehát csak a belföldi használat akkor milyen módon lehet külföldön igénybe venni legalább 3 hónap időtartamra. Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv @dani0001414 !

A vezetékes net mellé csak az alap belföldi használat jár.

Ha van olyan mobil előfizetésed, ami tartalmazza a FON szolgáltatást, akkor aktiválni kell az előfizetésben a Travel & Surf World S, Travel & Surf EU S, Travel & Surf EU M, Travel & Surf EU L opciót, és az adott roaming csomag/opció érvényességi idejének végéig eléred a Telekom Wi-Fi Fon Prémium szolgáltatást, amit külföldön is igénybe vehetsz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@dani0001414

A FON nemzetközi oldalán tudsz vásárolni hozzáférést, ha nincs olyan előfizetésed, ami tartalmazza vagy egyáltalán Telekom mobil előfizetésed sincs.

Régebben volt lehetőség a Telekom oldalán is plusz pénzért FON szolgáltatást vásárolni, de ezt az opciót valahogy most sehol nem találom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, btz írta:

@dani0001414

A FON nemzetközi oldalán tudsz vásárolni hozzáférést, ha nincs olyan előfizetésed, ami tartalmazza vagy egyáltalán Telekom mobil előfizetésed sincs.

Régebben volt lehetőség a Telekom oldalán is plusz pénzért FON szolgáltatást vásárolni, de ezt az opciót valahogy most sehol nem találom.

Most úgy van, ha fellépsz egy fon spotra, akkor kapsz captive portalt, ahol vásárolhatsz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, btz írta:

Há hozz létre egy google fiókot és töltsd le a playről, ellenkező esetben maradnak az "összevissza források", héló!

Köszönöm a válaszod, ezeket magamtól is tudtam, csak gondoltam szólok, hogy egy link a XXI. században nem az ördög műve! Meg a rugalmasság se. De ne terheljük az IT-t, ezzel egyetértek, a felhasználói biztonság meg huszadrangú dolog. :) Amúgy NINCS GAPPS a telefonomon, ergó nem tudok fiókot létrehozni, héló! ;) (Tudom, tegyek fel.) (Nem akarok!)

Példa:

Szerncsejáték Zrt.:

"Miért nem tudom letölteni a Google Playből? A Google nem támogatja a szerencsejátékokat a saját áruházában, ezért Androidra kizárólag a mi oldalunkról lehet letölteni az alkalmazást."

Tulajdonképpen szerencsejétéknak számít Nógrád megyében a Telekom hotspot. XD

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ciki
Bővítés.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

@ciki

Sajnos jelenleg a hivatalos letöltési forma a Play. A többi nem hivatalos és ezek használata nagyobb biztonsági kockázatot hordoz magában, mint a Google Apps használata.  Ha lesz lehetőség a Telekom Fon APK letöltésére a Telekom.hu weboldalról, akkor itt majd jelezzük.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...