Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2017. 06. 21. at 21:43, Hejo írta:

Kedves Gyorsítósok!
Lenne egy problémám, ki tudja a megoldást, ill. választ?
Napokban elhasalt az ADSL itt a tlepülésen.
A Signal és az Internet világított és mégsem volt NET!
Természetesen mivel IP telefonom van így nem tudtam a hibabejelentőt hívni!!!
Csak mobilról, jópénzért végighallgatva a nótákat és instrukciókat.
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Üdv: Hejo

Már nem. Eddig így volt, de a limittel együtt ez is változott. Indításkor csak a DSL éledése után ad netet, ha a kapcsolat megszakad, egy kicsit még megy 4g-vel, aztán letiltja. Hogy pontosan hány percet, azt még nem mértem meg.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Hejo

Elvileg ha a DSL elhasal, akkor mennie kéne mobilnetről. Habár ha szinkron os megszakad akkor lehet nem. De ez lehet direkt van így megcsinálva, hogy ne lehessen hurcolászni a HGW-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Gyorsítósok!
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nem mert itt a 4g egészíti ki a adsl hálózatot és nem fordítva. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Gyorsítósok!
Huawei HA35-11 Router...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up Múltkor nekem is csinálta, a dsl is folyton megszakadt, csak simán reseteltem a hgw-t és azóta rendbe van :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2017-06-18 18:55:03 System Error Porcess [voice] run excepition: [voice][ERROR]:Send SIP packet fail, error:Operation not permitted
2017-06-18 18:54:31 System Error Porcess [voice] run excepition: [voice][ERROR]:Send SIP packet fail, error:Operation not permitted
2017-06-18 18:53:36 System Error Porcess [voice] run excepition: [voice][ERROR]:Send SIP packet fail, error:Operation not permitted
2017-06-18 18:53:07 System Error Porcess [voice] run excepition: [voice][ERROR]:Send SIP packet fail, error:Operation not permitted
2017-06-17 12:50:35 System Error LTE Tunnel DOWN.
2017-06-16 04:04:51 System Error DSL Tunnel DOWN.
2017-06-14 12:57:29 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:55:16 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:54:07 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:53:30 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:53:09 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:52:56 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:52:47 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:52:40 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:52:28 System Error DSL Tunnel DOWN.
2017-06-14 12:52:08 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:51:34 System Error LTE network error <407>.
2017-06-14 12:51:31 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:51:13 System Error LTE network error <407>.
2017-06-14 12:51:10 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:50:59 System Error LTE network error <407>.
2017-06-14 12:50:57 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:50:50 System Error LTE network error <407>.
2017-06-14 12:50:48 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:50:46 System Error LTE network error <407>.
2017-06-14 12:50:41 System Error LTE Tunnel Request do not receive respond.
2017-06-14 12:50:40 System Error LTE network error <407>.
2017-06-14 12:50:28 System Error LTE Tunnel DOWN.
2017-06-11 12:50:40 System Error LTE Tunnel DOWN.

Amióta bevezették a limitet, rendszeresen tele van ezekkel a log, ilyenkor voip nincs, család velem kiabál, csak a restart segít, hogy hozzájussak a csodás, limitált 4G sebességhez, miután elfüstölt a 10 giga. Ezt más is tapasztalja?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam a HGW programjában látszik a jobb felső sarokban a térerő nagysága ami jelenleg 38. ablakban 56. télen mikor még nem lombozódtak a fák akkor meg 65 volt...sebességben nem változott, mindegyiknél azt irta hogy "GOOD" szóval már nálam 38-as térerőnél is stabilan tolta a 70/Mbit/s  -et semmivel sem volt gyorsabb 65-ön mint most 38-on. a HGW-n a 3 csíkból mindig 2 ég, ez már elég a teljes sebesség eléréséhez.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Oomen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt találod hogy melyik csomag esetén mekkora az elméleti max amit elérhetsz.  Ha van Telekom mobil előfizetésed mobilinternettel akkor speedtest sebesség méréseket csinálnék a házban. Így ki választva hol gyorsabb. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap óta üzemel nálam a gyorsító opciós internet. Sajnos a HGW az LTE kapcsolat szempontjából nem a legmegfelelőbb helyen van. Bár itt is egész jól gyorsítja a netet: letöltés irányba: + 40 megabit, feltöltés irányba + 6 megabit. Kérdezném, hogy a HGW áthelyezésével lehetne ezen javítani? Egy átkábelezést nekem megér, ha lehet még ezen gyorsítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez mindenképpen 1414 a 4g Lte tunel meg deglet nálad. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1412-t próbáltad már?:))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szóval , kaptuk ezt a "gyorsitó" modemet, amivel 10/0.5 ről lett 50/10-es netünk. A sávszélesség is 1-2 hónapig müködött ezután elkezdett kikapcsonlni-beindulni MAGÁTÓL mostnában amikor játék közben egy VIDEÓT 144P-BEN ELINDITOK a pingem (ms) 50-60ról kb 150-200asra megy , persze ez mellett ha bárki lóg a neten ,esetleg videót néz  mobilról , vagy laptopról szintén ugyan ez. Ez rohadtul élvezhetetlen , és rohadtul idegesitő. 

Ezzel most mi az Istent csináljak?!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Oomen írta:

Igen! ez volt az első ami nekem is eszembe jutott , mivel "elméletileg" CSAK akkor kapcsol be a 4G ha kihasználja az ADSL-t.

Az igazság az, hogy bármekkorára állítom a sebességkorlátot torrenten mindenképp van 4G adatforgalom még akkor is ha a feltöltést a negyedére állítom mint amit az ADSL tud .Sőt, ha valamiért megszakad az ADSL akkor a 4G átveszi a teljes adatforgalmat.Nálam például 4 napig ment csak a 4G mert nem tudott visszacsatlakozni az ADSL.

Mivel az első próbálkozásaim a Torrent sebesség korlátozásával nem hozott eredményt mivel MINDIG használja a 4Gt , ekkor gondoltam, hogy a modemben tiltom le a 4G-t mivel itt olvastam feljebb hogy meg lehet tenni...csak nekem nem jön össze...ekkor döntöttem úgy hogy ide írok hátha valaki leírja ennek a beállítását....

Lehet az lesz a megoldás, hogy ha nem vagyok itthon és seedelni akarok akkor kiveszem a SIM-et... xD

Ahogy nézem, ebben a menüben csak target portot lehet megadni, source portot nem, és jelen esetben a target nem a lan, hanem a net oldal. 

Így viszont pont a torrentezést nem lehet belőni vele rendesen. Még azt tudod csinálni, hogy ha külön eszközzel töltesz, hogy annak minden forgalmát átnyomod DSL-re. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, gghrtz írta:

A legegyszerűbb megoldás az, ha a torrent kliensben állítasz korlátot, ami a DSL sebeségeddel megegyezik. (Érdemes alá lőni kicsit). Aztán ha valamit tényleg gyorsan le akarsz szedni, addig ki tudod lőni a lassítást is. 

Igen! ez volt az első ami nekem is eszembe jutott , mivel "elméletileg" CSAK akkor kapcsol be a 4G ha kihasználja az ADSL-t.

Az igazság az, hogy bármekkorára állítom a sebességkorlátot torrenten mindenképp van 4G adatforgalom még akkor is ha a feltöltést a negyedére állítom mint amit az ADSL tud .Sőt, ha valamiért megszakad az ADSL akkor a 4G átveszi a teljes adatforgalmat.Nálam például 4 napig ment csak a 4G mert nem tudott visszacsatlakozni az ADSL.

Mivel az első próbálkozásaim a Torrent sebesség korlátozásával nem hozott eredményt mivel MINDIG használja a 4Gt , ekkor gondoltam, hogy a modemben tiltom le a 4G-t mivel itt olvastam feljebb hogy meg lehet tenni...csak nekem nem jön össze...ekkor döntöttem úgy hogy ide írok hátha valaki leírja ennek a beállítását....

Lehet az lesz a megoldás, hogy ha nem vagyok itthon és seedelni akarok akkor kiveszem a SIM-et... xD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A legegyszerűbb megoldás az, ha a torrent kliensben állítasz korlátot, ami a DSL sebeségeddel megegyezik. (Érdemes alá lőni kicsit). Aztán ha valamit tényleg gyorsan le akarsz szedni, addig ki tudod lőni a lassítást is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Oomen

Én azt csinálnám, hogy vennék egy külön routert ami felépít a wan interfészén egy második pppoe kapcsolatot, ezen menne a torrentező gép, akár LAN kapcsolata is lehetne közben a HGW-vel, de nem az lenne az átjáró, így nem arra mennee az internetes forgalom. Sajnos ez egy fizetős lehetőség, mert venni kell egy routert, ha amúgy nincs. Mellette lehetne próbálgatni a HGW funkcióját is, hátha életre kel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, b10up írta:

Pedig itt lesz. Torrent kliensben belősz egy fix portot, hogy ne random válasszon, azt itt feleszed a géped lanos ip-jére, amit fixbe teszel szintén. Mennie kell. Bár nem teszteltem, lehet szoftverbug is.

Azt már próbáltam hogy a FIX torrent portját megadtam a BORDING USER FILTER LIST-ben de semmit változás...akkor is használja a 4Gt...

a

Type of rule:    Data traffic to fix target port - ra van állitva és megatam alatta a portot...de semmi !....port.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, Oomen írta:

Sziasztok!

Eddig nálam már 6 hónapja ment tökéletesen a gyorsító opció minden korlát nélkül hibamentesen, de most lekorlátozták napi 10-12 Gb adatforgalomra, és ezután belassul.(65/12Mbit-ről ---- 18/2.5Mbit-re)

Huawei HA35 készülékem van.

A kérdés az lenne, hogy hogyan és hol lehet beállítani hogy a Torrent csak ADSL-en menjen és ne használja a 4G-t?

Mert ahogy észrevettem tényleg csak a FOLYAMATOS nagy mennyiségű adatforgalomkor (TORRENT) teszi rám a korlátot másnapig és ezt is csak akkor ha a 4G adatforgalom eléri a Kb.10Gb ot, ha nem akkor sokkal többet enged feltölteni korlát nélkül.(ami érdekes hogy 6 hónapig senkit sem zavart a napi 50Gb -100Gb sem...)

Szóval a lényeg az lenne hogy egész nap mehessen a torrent csak ADSL-t használva, és bármi máshoz használná a 4G-t is.

Én már próbáltam a BORDING USER FILTER LIST-ben állítgatni, de valamit elronthatok mert mindig használja a 4G-t.

Ehhez szeretném a segítségeteket kérni ,hogy hogyan kell beállítani???!

Pedig itt lesz. Torrent kliensben belősz egy fix portot, hogy ne random válasszon, azt itt feleszed a géped lanos ip-jére, amit fixbe teszel szintén. Mennie kell. Bár nem teszteltem, lehet szoftverbug is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Eddig nálam már 6 hónapja ment tökéletesen a gyorsító opció minden korlát nélkül hibamentesen, de most lekorlátozták napi 10-12 Gb adatforgalomra, és ezután belassul.(65/12Mbit-ről ---- 18/2.5Mbit-re)

Huawei HA35 készülékem van.

A kérdés az lenne, hogy hogyan és hol lehet beállítani hogy a Torrent csak ADSL-en menjen és ne használja a 4G-t?

Mert ahogy észrevettem tényleg csak a FOLYAMATOS nagy mennyiségű adatforgalomkor (TORRENT) teszi rám a korlátot másnapig és ezt is csak akkor ha a 4G adatforgalom eléri a Kb.10Gb ot, ha nem akkor sokkal többet enged feltölteni korlát nélkül.(ami érdekes hogy 6 hónapig senkit sem zavart a napi 50Gb -100Gb sem...)

Szóval a lényeg az lenne hogy egész nap mehessen a torrent csak ADSL-t használva, és bármi máshoz használná a 4G-t is.

Én már próbáltam a BORDING USER FILTER LIST-ben állítgatni, de valamit elronthatok mert mindig használja a 4G-t.

Ehhez szeretném a segítségeteket kérni ,hogy hogyan kell beállítani???!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A VDSL2 mindenféleképpen jobb, majd írd meg vele a tapasztalataid hosszabb ideig tartó használat után. Lehet, hogy így összességében stabilabb vonalad lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Nem én kértem a VDSL2 módot. 2017.05.18-án automatikusan átállították. Még hibabejelentés sem volt folyamatban. 2017.05.16-án megint leromlott a vonali sebesség, éppen jelezni akartam, hogy az SNR lockot le kellene szedni. Pont május 18-án akartam telefonálni, gyorsan ránéztem a vonalra, de akkor már átállították VDSL2-re.

Egyébként ADSL2+ módban az volt a probléma, hogy a kezdeti max. sebesség után néhány hét, legfeljebb 1 hónap elteltével ez történt a vonallal.

Screenshot_20170516_151200_MARGIN_HIGH.png

A "legjobb" esetben is mindig 3100/636-nál kaptam lockot rövid időn belül. Ezen a képen még az interleave érték baráti is, jellemzően a depth 32/511, delay 15/14 ms,, az INP pedig 6/7.5 sym volt mindig. Ehhez képest most a VDSL2 esetében még a csökkent érték is magasabb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 perce, Caligin írta:

Mondjuk a DT MagentaZuhause S Hybrid csomaghoz hasonló ajánlat nem lenne rossz nálunk sem (hazai árszínvonalon), ahol csak DSL van és az is csak nagy kábelhosszon érhető el.

Standard sebesség: 16/2,4 Mbit/s (garantált 6,304/0,704 Mbit/s)

Amennyiben ezt nem bírja a vonal, akkor az ügyfél kérésére a műszaki adottságok függvényében vállalható sebességek a csomagon belül (vezetékes ágra):

1. alternatíva: 6,016/2,4 Mbit/s (garantált 2,048/0,288 Mbit/s)

vagy

2. alternatíva: 2,047/0,48 Mbit/s (garantált 0,384/0,224 Mbit/s)

Ha jól értelmeztem, akkor fentiekre jön a gyorsító opció, ami legfeljebb a standard sebességig gyorsítja a netet (max. 16/2,4 Mbit/s).

Például a Netmánia S (10/0,5) csomagom jelenleg így néz ki VDSL2 modulációval:

Screenshot_20170611_114621.png

Ha ezt legalább felgyorsítanák a csomag maximális sebességére úgy, hogy az LTE ágra nem vonatkozna a jelenleg alkalmazott korlátozás, már az is nagy előrelépés lenne a helyi viszonyokat tekintve.

Tuti jó választás erre a vonalra a VDSL? Volt egy hasonló vonal, ami VDSL-en kb ennyit tudott, ADSL2+on 2 megával gyorsabb volt a leirány.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mondjuk a DT MagentaZuhause S Hybrid csomaghoz hasonló ajánlat nem lenne rossz nálunk sem (hazai árszínvonalon), ahol csak DSL van és az is csak nagy kábelhosszon érhető el.

Standard sebesség: 16/2,4 Mbit/s (garantált 6,304/0,704 Mbit/s)

Amennyiben ezt nem bírja a vonal, akkor az ügyfél kérésére a műszaki adottságok függvényében vállalható sebességek a csomagon belül (vezetékes ágra):

1. alternatíva: 6,016/2,4 Mbit/s (garantált 2,048/0,288 Mbit/s)

vagy

2. alternatíva: 2,047/0,48 Mbit/s (garantált 0,384/0,224 Mbit/s)

Ha jól értelmeztem, akkor fentiekre jön a gyorsító opció, ami legfeljebb a standard sebességig gyorsítja a netet (max. 16/2,4 Mbit/s).

Például a Netmánia S (10/0,5) csomagom jelenleg így néz ki VDSL2 modulációval:

Screenshot_20170611_114621.png

Ha ezt legalább felgyorsítanák a csomag maximális sebességére úgy, hogy az LTE ágra nem vonatkozna a jelenleg alkalmazott korlátozás, már az is nagy előrelépés lenne a helyi viszonyokat tekintve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kanteta

Inkább úgy fogalmaznék, hogy jelenleg vannak gyerekbetegségei a szolgáltatást kiszolgáló HGW eszköznek szoftveresen, amit ha javítanak, akkor jelentősen javul a szolgáltatás minősége, addig egyet lehet tenni, akinél hibás működés fordul elő: jeleneni, jelenteni és jelenteni. A Németeknél is működik ez a hybrid rendszer és úgy nézem nem éppen mellékszállként.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most