Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

A mai nap folyamán kijött két szerelő, egyeztettek a műszakis kollégával. Ő azt mondta, hogy a 10 GB-os forgalmi limit miatt tapasztalható a lassulás. Neki elmondtam, hogy ilyen limit nincs se a weboldalukon, se a szerződésben. Nem tudott mit kezdeni vele, javasolta az ügyfélszolgálatot hogy náluk érdeklődjek. A két szerelő elment, hibajegy lezárva.
Egyből hívtam a 1414-et, ahol megerősítették a 10 GB-ot. Rákérdeztem, hogyha az ÁSZF-ben "Nem rendeltetésszerű használat" szerepel és semmi konkrét limit nincs megemlítve, akkor nem illene mégis beírni a 10 GB-ot, ha fixen ezen a ponton lassítanak? Szerinte ezt így nem fogják beleírni, tehát íratlan szabályként szerepel napi 10 GB-os forgalmi korlát. Szerintük teljesen normális ekkora röhejes adatforgalmat nem rendeltetésszerű használatnak nevezni.
Kiült a döbbenet az arcomra, ezen a ponton megakadt a beszélgetés, elköszöntünk.

Jön egy újabb telefonhívás, a gyorsító opciótól ezen a ponton megválok. 10 GB nevetséges, szánalmas, kínos. Ha ennyit kell letöltenem, azt megvárom egy vacsora közben. Többet meg úgyse tudok forgalmazni.

Telekom, ezt jól elszabtad!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

A HGW admin felületén is megtudod nézni, hogy az aktuális napon mennyit forgalmaztál. Idővel meg fog javulni az a DSL Tunnel szerintem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

Ez inkább technikai hibának látszik, nem adathasználat utáni sebesség korlátozás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Egy nap normális működés után, újra előjött az, hogy használhatatlan az internet. A 4G újra nem funkcionál, a HGW DSL tunnel down állapotban van, a net 60Mbps helyett, nem 10Mbps, hanem 2Mbps, a feltöltés pedig még ennyi se. Ma megnézném a forgalmi adatokat, mint ahogyan azt 2 napja tettem, hátha valami nem stimmel, valamelyik gépen és generálgatja nekem a "száz" gigás forgalmat, erre ez fogadott.

" Ezen a folyószámlán nem rendelkezel olyan szolgáltatással, melyhez forgalmi adatot tudunk megjeleníteni. "

Ez mégis mi lenne? Nem tudnak forgalmi adatot megjeleníteni, de annyira belassítják a netet hogy használhatatlan? Ennél még a kábeltvs net is haszálhatóbb volt. Ez törvényes, hogy egyik napról a másikra kiveszik, vagy hova tették át?

hib.png

hib2.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

na szép jónapot mindenkinek, most lettem gyorsitó opciózva, és tökéletesen müködik 10mbitröl 60ig tolja :) ugyhogy most egy csillag a telekomnak :D de csak azért egy mert 4 hét huzaona után és a nemleges válaszok rögtönzése miatt, még a szerelők eljöttek még ők is itt ültek másfél órát a supergyors telekomközpont intézkedése miatt :D nevetséges volt :D de megtörtént mostmár minden jo :) szép napot :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Ez így van. Nálunk tipikusan az a példa volt, hogy 3-an néztek egyszerre Youtube-ot 5 megás neten és a weboldalak is nyögvenyelősen jöttek be, egy multiplayer játékot játszani meg már esélytelen lett volna. Ahhoz képest ez így is megváltás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

"ha az egész család youtube videókat nézeget, akkor sem fogyott ki 20 mega.... "

Ebben a példában inkább a 4-5 mbps maximumot elérő DSL vonalasokra gondoltam, nekik bizony már meg meg röccen a stream, ha jóminőségben nézegetnek videót. Nekik jól jön akár még az 5-10 mbps rásegítés is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, btz írta:

@b10up

"Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet"

Például ha többen használják (nagycsaládosok), youtube videók nézése, feltöltési rész ftp-re cloudra feltöltőknek jöhet jól.

Itt ha az egész család youtube videókat nézeget, akkor sem fogyott ki 20 mega.... a cloud mondjuk igaz, azon még segít.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

"Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet"

Például ha többen használják (nagycsaládosok), youtube videók nézése, feltöltési rész ftp-re cloudra feltöltőknek jöhet jól.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hibajegy leadva, kezdődjön a móka!
Érdekesség, hogy az ügyintéző is lassulást, szakadozást (?) látott a rendszerben. Nem vagyok benne biztos, hogy 100%-ig megértette a problémámat, de majd csak odakerül egy illetékes elé a nyűgöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

31 perce, Roli82 írta:

Frissítették a gyorsító opció oldalát.

Apró betűs résznél nem tudom benne volt e ez így ebben a formában:

Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására.

Na de most böngészésre 10-20-as net bőven elég, a gyorsító rész gyakorlatilag be sem kapcsol. Akkor most mégis mire gondoltak a letöltésen kívül?

Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet. 

Ha csak 1-10 gigát töltök vele, azt ki tudom várni DSL-en is, ha meg többre lenne szükség, akkor pont használhatatlan.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82 : Igen, benne, kb. március óta ez a szöveg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Frissítették a gyorsító opció oldalát.

Apró betűs résznél nem tudom benne volt e ez így ebben a formában:

Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, szabob írta:

Részemről nem is fogom annyiban hagyni, ez a korlát jelen formájában simán támadható...
Ha kell panaszt nyújtok be, hogy számszerűsítsék és tételesen emeljék ki, mikor használtam a hálózatot nem rendeltetésszerűen. Amennyiben 24 óra leforgása alatt a 10 GB forgalom (tehát még csak nem is egyhuzamban) - idézve az ÁSZF-et - "folyamatos, nagy mennyiségű adatnak" minősül, körberöhögöm őket, kézenfogva az NMHH-val...

Na igen. Még azt sem értem, miért kell ennyire mereven meghúzni a határt? Felénk kb bármikor mérem, 130 megabit fölött mérek mobillal sima 4G-n, senki elől nem veszem el a sávot lényegében. Már a 20ezer forintos routereken is futhat olyan szoftver, amiben QoS oldja meg, hogy átmenetileg hátra sorolja az extrémsportolókat. Itt ez miért nem megy?

Mert oké, Steam néha lehúz 40-60 gigát. De nem minden nap, akkor viszont nagyon kéne. Most nem érdekelne, ha ameddig más használja, a 20. giga után néha nem 60, csak 25 megabitre esne vissza, de így...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
bővítés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Részemről nem is fogom annyiban hagyni, ez a korlát jelen formájában simán támadható...
Ha kell panaszt nyújtok be, hogy számszerűsítsék és tételesen emeljék ki, mikor használtam a hálózatot nem rendeltetésszerűen. Amennyiben 24 óra leforgása alatt a 10 GB forgalom (tehát még csak nem is egyhuzamban) - idézve az ÁSZF-et - "folyamatos, nagy mennyiségű adatnak" minősül, körberöhögöm őket, kézenfogva az NMHH-val...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos én is arra tippelek, hogy megmarad ez a sávos adathasználati limitálás (>10GB=5/2mbps, >30GB=1/1mbps), az ASzF-ben pedig fel kéne ezt tüntetni, mert mégiscsak számszerűsítve van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A várva várt nap... 11/2-t mérek, ideje elkezdeni az asztalborogatást...:D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 hours ago, Virus said:

Mit tudok kezdeni ezekkel a Tunelekkel? Konkrétan azt se tudom, hogy mik ezek, azt meg főképp nem, hogy miért nem mennek és még csak információ sincs róla sehol sem.

Most ahogy ezt leírtam pont ekkor kivágott a fórum, és elindult minden. Azért az pontos időzítés. Viszont csak az alap letöltési sebesség van meg 10Mbsp, a 4G plusz sebessége most sem látható.

Nekem is ezt csinálta, meg csinálja is néha, ha áramszünet van, vagy ha újraindul. Ilyenkor 5-10 percre teljesen áramtalanítom, és utána helyreáll.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus : Inkább a 1414-es ügyfélszolgálatot ajánlanám hibabejelentésre, a weboldaluk - mint a példa is mutatja - nem a megbízhatóságról híres, legyen szó rendelésről/hibabejelentésről/online ügyfélszolgálatról stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, zalaapat112 írta:

Erről tud valaki valamit?

225290_img_5442.thumb.jpg

Link

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Virus írta:

Komolyan ez valami vicc? 4x-re kezdem el kitölteni a hibajelentést, és állandóan visszavág. Egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy rossz döntés volt a Telekom. Már a második nap tömegével van probléma az internettel, ehhez meg nem is fűzök inkább semmit. Van arra jogom, hogy visszamondjam az egészet, és kiköttessem, vagy van erre valami jogszabály, hogy xy napon belül megszüntethetem?

fdgfdgdfgfdgdgfdg.png

Ha hűségidős vagy első hónapban, akkor nem nagy a kötbér, kb csak mintha minden szolgáltatásod listaáras lenne. De a problémáktól függően lehet érdemes inkább rendbe rakatni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Komolyan ez valami vicc? 4x-re kezdem el kitölteni a hibajelentést, és állandóan visszavág. Egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy rossz döntés volt a Telekom. Már a második nap tömegével van probléma az internettel, ehhez meg nem is fűzök inkább semmit. Van arra jogom, hogy visszamondjam az egészet, és kiköttessem, vagy van erre valami jogszabály, hogy xy napon belül megszüntethetem?

fdgfdgdfgfdgdgfdg.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
57 perce, zalaapat112 írta:

Erről tud valaki valamit?

225290_img_5442.thumb.jpg

Vélhetően photoshop :D 

Vagy valami nagyon egyéni területi ajánlat lehet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most