Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Sziasztok!
Bükkábrányban lakom bepróbálkoztam én is a gyorsító opció beköttetésével, de sajnos nem jártam sikerrel. Két hét huzavona után továbbra se tudják nekem megrendelni a központba a gyorsító opciót, mert elvileg elérhető nálam is a 30 illetve 50 megás net vonali sebességen. Sajnos ez a valóságot nem tükrözi. Esetleg van valaki aki tudna nekem segíteni, hogy és kinél próbálkozzak tovább? 
Boundingot próbálják erőltetni, persze 30 megás csomag megrendelése utána. Azzal mekkora sebességre számíthatok ha jelenleg ezt mutatja a modem:

Link Status Up 
Modulation Type ADSL_2plus_AnxJ 
Actual Rate(Up/Down) 636/8954 kbps 
Attainable Rate(Up/Down) 2502/12604 kbps 
Noise Margin(Up/Down) 29.5/4.2 dB 
Line Attenuation(Up/Down) 22/46.5 dB 
Output Power(Up/Down) 11.3/19.3 dBm 
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved 
Interleave Depth(Up/Down) 16/448 
Interleave Delay(Up/Down) 7/8 ms 
INP(Up/Down) 3/5 symbols 
Profile N/A 
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM 
CRC Errors(Up/Down) 0/1702 
FEC Errors(Up/Down) 0/294020101

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
33 perce, btz írta:

@Farao

Arra figyelni kell, hogy ne legyen készülék részlet, mert akkor nem engedbek visszaváltani kisebb csomagba.

Nem a Telekom fog fejleszteni náluk, azt írta.

Igen így van.

Elnézést félre olvastam. Furcsálottam is hogy a telekom fejleszt mégis szolgáltatót vált :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Arra figyelni kell, hogy ne legyen készülék részlet, mert akkor nem engedbek visszaváltani kisebb csomagba.

Nem a Telekom fog fejleszteni náluk, azt írta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, dani0001414 írta:

Igen én is néztem, hogy elvileg lérhető lenne az 50mbit-es. De kötvehiszem, hogy ez fizikailag így is van. Váltani meg nem merek 50-re mert szinte biztos, hogy nem elérhető. Reklamálni meg nem is lehet mert az apró betűs 15mbit garantált sebesség miatt..

Az 50 megabitet dsl-en keresztül dupla érpárral bondingba szokta a telekom kivitelezni. Ha kínálják meg kell rendelni ha nem tudja a vonal mégsem akkor úgy is szólnak. Az apró betűs garantált sebesség egy dolog. Nekem is kijöttek minden esetben amikor a 10 megás netem csak 5öt adott... Ha sokkal kevesebbet bír a vonal, fel szokták ajánlani hogy vissza raknak a kisebb csomagba.

@genmax Ha a településeden várható fejlesztés akkor ne akarj gyorsító opciót. A telekom nagy valószínűséggel optikát fog kiépíteni amin gond nélkül menni fog sokkal gyorsabb internet mint amit gyorsító opcioval elérhetnél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, dani0001414 írta:

Igen én is néztem, hogy elvileg lérhető lenne az 50mbit-es. De kötvehiszem, hogy ez fizikailag így is van. Váltani meg nem merek 50-re mert szinte biztos, hogy nem elérhető. Reklamálni meg nem is lehet mert az apró betűs 15mbit garantált sebesség miatt..

Nálam nem ír ki a weboldal semmit. Gyakorlatilag nem szolgáltatható semmi a címemen. Az ügyfélszolgálatnál egyszer megrendeltem az ötvenest visszavágták következő nekifutásra a 30 ast amit szintén visszadobtak holott a rendszerben mindkettő elérhető. Később pár hónap múlva próbáltam a gyorsító opciót de azt meg sem tudtam rendelni mert csak kötötték az ebet a karóhoz hogy van vezetékes elérhetőség 50 megáig. Mondtam neki kezdetnek lássuk újra a 30 ast mi lesz. Nem lett semmi. Levél még nem jött hogy hivatalosan is műszakilag nem megoldható. A környéken eddig akit tudok majdnem mindnek megoldható volt az 50-es. Nekem a 30-as sem. Idén indul ez az uniós GPON kiépítés ami nem Telekom lesz ezen a területen de ilyen hozzáállás mellett sajnos meg kell hogy szüntessem majd a több mint 10 éves előfizetésemet. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, genmax írta:

Nálam az volt a válasz hogy mivel nálam elérhető a 30-as és 50-es csomag így nem adnak gyorsító opciót. Akkor megrendeltem újra a 30-as csomagot azóta nem jött semmi még hogy műszakilag nem megoldható. Sem vezetéken sem LTE hálózaton.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, dani0001414 írta:

Sziasztok!

Szerettük volna ma megrendelni a gyorsító opciót Netmánia M csomaghoz Kerecsend településen. Viszont azt a választ kaptuk, hogy műszaki okok miatt nem lehetséges igénybe venni a szolgáltatást. A lefedetségi térképen a 4G hálózat elérhető a településen.

A kérdésem az lenne, hogy a szolgáltatással kapcsolatban milyen egyébb műszaki okai lehetnek még annak, hogy nálunk például nem elérhető? 

Előre is köszönöm a választ. :)

terkep.PNG

Nálam az volt a válasz hogy mivel nálam elérhető a 30-as és 50-es csomag így nem adnak gyorsító opciót. Akkor megrendeltem újra a 30-as csomagot azóta nem jött semmi még hogy műszakilag nem megoldható. Sem vezetéken sem LTE hálózaton.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Szerettük volna ma megrendelni a gyorsító opciót Netmánia M csomaghoz Kerecsend településen. Viszont azt a választ kaptuk, hogy műszaki okok miatt nem lehetséges igénybe venni a szolgáltatást. A lefedetségi térképen a 4G hálózat elérhető a településen.

A kérdésem az lenne, hogy a szolgáltatással kapcsolatban milyen egyébb műszaki okai lehetnek még annak, hogy nálunk például nem elérhető? 

Előre is köszönöm a választ. :)

terkep.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, b10up írta:

Igazából szerintem a legjobban úgy jársz, ha nem tereled be fixen DSL-re, hanem a feltöltési szálat lefogod 50-70KB/s alá, a letöltések pedig mehetnek maxon. Beállítani is egyszerűbb és használni is jobb :D

Köszönöm, így teszek majd és jelentkezem, ha valami gondom akadna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, 100wasser írta:

Az nem lenne gond, ha a NAS-os letöltések (torrent) csak ADSL-en jönnének le, most is úgy csinálom általában, hogy éjjel töltök le, azon a sebességen még egy 45GB-os film is lejön 10 óra alatt. A feltöltési limit most 5KB/s-re van állítva, az kb. annyi is (50kBps), ha minden igaz...

Igazából szerintem a legjobban úgy jársz, ha nem tereled be fixen DSL-re, hanem a feltöltési szálat lefogod 50-70KB/s alá, a letöltések pedig mehetnek maxon. Beállítani is egyszerűbb és használni is jobb :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, b10up írta:

Ja igen, már az új szoftverben ezt lehet állítani, de akkor a letöltéseid is csak DSL-en fognak élni. Alkalmi letöltés nem gáz, de ha mindenki nonstop seedelne róla, szerintem hamar kapnánk adatkorlátot a 4G ágra.

Elég az, ha rátolsz egy 50kBps feltöltés limitet, azt még csak DSL-en tolja.

Az nem lenne gond, ha a NAS-os letöltések (torrent) csak ADSL-en jönnének le, most is úgy csinálom általában, hogy éjjel töltök le, azon a sebességen még egy 45GB-os film is lejön 10 óra alatt. A feltöltési limit most 5KB/s-re van állítva, az kb. annyi is (50kBps), ha minden igaz...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, 100wasser írta:

Köszönöm, így már kezdem átlátni. A lényeg, hogy nem mondom le, meg gondolom a szerelő is segítőkész lesz, na meg itt van ez a fórum. ;-)

A NAS-ban a feltöltés most is erősen le van szabályozva 5 KB/s-re. A letöltésre mennyire kell odafigyelni? Nálam van úgy, hogy egy nap lejön 30-50GB is, havi szinten olyan 600GB lehet. Ez mennyire probléma? De azt is olvastam, hogy a Huawei routerben be lehet állítani, hogy pl. a NAS felé csak az ADSL-t használja, nekem letöltési sebességre az is elég lenne.

Ja igen, már az új szoftverben ezt lehet állítani, de akkor a letöltéseid is csak DSL-en fognak élni. Alkalmi letöltés nem gáz, de ha mindenki nonstop seedelne róla, szerintem hamar kapnánk adatkorlátot a 4G ágra.

Elég az, ha rátolsz egy 50kBps feltöltés limitet, azt még csak DSL-en tolja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 perce, b10up írta:

Egyébként igen, lehetséges. Én is így érem el.

Köszönöm, így már kezdem átlátni. A lényeg, hogy nem mondom le, meg gondolom a szerelő is segítőkész lesz, na meg itt van ez a fórum. ;-)

A NAS-ban a feltöltés most is erősen le van szabályozva 5 KB/s-re. A letöltésre mennyire kell odafigyelni? Nálam van úgy, hogy egy nap lejön 30-50GB is, havi szinten olyan 600GB lehet. Ez mennyire probléma? De azt is olvastam, hogy a Huawei routerben be lehet állítani, hogy pl. a NAS felé csak az ADSL-t használja, nekem letöltési sebességre az is elég lenne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, 100wasser írta:

Kösz szépen. Ez most így elsőre kicsit kínai volt... :-) Ha lesz "gyorsító" opcióm, hogyan fogom tudni kívülről elérni a Synology NAS-omat? Lehetséges ez?

A mostani ASUS routerem megszűnik létezni? 

Ha a meglévő routered szeretnéd használni:
ASUS WAN portját belövöd statikusan 192.168.1.1-re (LAN tartományod ha ebben volt, azt át kell állítanod mondjuk 192.168.0.1-re)

HGW-ben a 192.168.1.1-re csinálsz egy DMZ-t.

Igazából ennyi, a többit a szokásos módon az Asus-ban kell állítani. A DynDNS IP forrása pedig ne a WAN port legyen, hanem külső oldallal ellenőriztesd.

Egyébként igen, lehetséges. Én is így érem el.

Viszont ha torrentet is nyomsz NAS-ról, a feltöltésed korlátozd be a DSL feltöltési sebességének kb 60-80%-ára

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
42 perce, b10up írta:

DDNS használható, de PPPoE PassThrough nincs (van, de ha bekapcsolod, elszáll a  4G mód addig és NAT-olt DSL-t kapsz csak vele. Szóval ha saját routert akarsz, oda DMZ-zni kell. NAS-hoz elég a port forward továbbra is.

Kösz szépen. Ez most így elsőre kicsit kínai volt... :-) Ha lesz "gyorsító" opcióm, hogyan fogom tudni kívülről elérni a Synology NAS-omat? Lehetséges ez?

A mostani ASUS routerem megszűnik létezni? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, 100wasser írta:

Hát ezt lenne jó biztosan tudni.

Alapvetően LTE-n és DSL-en is egy NAT-olt belső IP-t kapsz, amit te nem fogsz látni, hanem az egész rendszer ráhúz erre a 2 ágra egy publikus IP-t. Ha az egyik elszáll, egy pillanatra lesz egy lagtüskéd, de semmi nem szakad meg. Külső IP-d nem változik, publikus marad attól függetlenül, hogy 1 vagy 2 ágon megy. Csak ezt szeretik mellémagyarázni.

Ha mégis NAT-oltat kapsz, akkor nem megy a bonding, telefonálj be, és javítják.

A 13 megás vonaladhoz adódik hozzá 50/10 LTE ágon, szóval ha minden jól megy, 63/11-es neted lesz.

DDNS használható, de PPPoE PassThrough nincs (van, de ha bekapcsolod, elszáll a  4G mód addig és NAT-olt DSL-t kapsz csak vele. Szóval ha saját routert akarsz, oda DMZ-zni kell. NAS-hoz elég a port forward továbbra is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, anonymus írta:

Normál működés mellet publikus ip címet kéne kapnod legjobb tudomásom szerint. Abban az esetben kéne csak natoltat hogy ha ki esett valamiért vagy az LTE vagy a dsl.  

Hát ezt lenne jó biztosan tudni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Normál működés mellet publikus ip címet kéne kapnod legjobb tudomásom szerint. Abban az esetben kéne csak natoltat hogy ha ki esett valamiért vagy az LTE vagy a dsl.  

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Ma reggel hívtak a T-től, hogy lejárt a hűségidőnk és rábeszéltek erre a "gyorsító" opcióra, aminek most kezdek utánaolvasgatni és nem minden világos... 20 megás ADSL netünk van, de a vonal csak 13 megát bír el, a következő a hálózati felállás itthon: ADSL modem + Asus wifi router + switch. A hálózaton van ugye egy PC, egy Synology NAS, valamint mobil eszközök wifin. A NAS-nak fix ip cím van kiosztva és a Synology saját DDNS szolgáltatásával tudok kapcsolódni hozzá kívülről, bárhonnan, ahol van net. Most viszont azt olvasom, hogy ezzel a gyorsító opcióval elvész ez a DDNS hozzáférés. Igaz ez? Mert ha igen, akkor most még van időm lemondani a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rákérdeztem, szakmai fórumokon is nemet mondott egy illető.

Kösz, azért ha lesz esetleg időd újból tesztelni , majd szólj.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Elírás javítása

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, btz írta:

@b10up

Neked is működik ily módon esetleg? Mert én is most csináltam egy teszt "hálózatot" hasonló beállításokkal és igaz, hogy sikerrel kizártam a helyi gépeket, DE minden mást is. Sőt, kétszer is megcsináltam, lereseteltem a routert, mert elsőkörben loade balancingtól kezdve vpnig minden rajta volt, de "szüzen" bekonfigurálva is ugyan erre jutottam, hogy 255.255.255.255 maszk esetén nem megy. A routernek magának sincs netelérése, nemhogy a rákapcsolt cuccoknak.

Régebben teszteltem.

Ha a HGW-nek nem változtatod, ugyanúgy 255.255.255.0-n hagyod a maszkot, de a statikus ip-vel rákapcsolt routeren 255.255.255.255-re állítod, akkor csak a hgw-t éri el, minden mást a hgw tartományában nem lanon próbál keresni, hanem az alapértelmezett átjáró wan-ján, ami ugye most a hgw, nem a hozzá tartozó lan. 
Gyakorlatilag ilyen szeparációra ki lehet használni azt, hogy lényegében direkt "rosszul" állítjuk be. Nem elegáns és nem is tartanám biztonságosnak, de ha ebből kell építkezni, akkor így lehet megoldani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hrabinaerik

Én elhiszem, csak a miérteket akarom megfejteni :D

Lehet veszek egy  Tendát, tanulmányozásra :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Neked is működik ily módon esetleg? Mert én is most csináltam egy teszt "hálózatot" hasonló beállításokkal és igaz, hogy sikerrel kizártam a helyi gépeket, DE minden mást is. Sőt, kétszer is megcsináltam, lereseteltem a routert, mert elsőkörben loade balancingtól kezdve vpnig minden rajta volt, de "szüzen" bekonfigurálva is ugyan erre jutottam, hogy 255.255.255.255 maszk esetén nem megy. A routernek magának sincs netelérése, nemhogy a rákapcsolt cuccoknak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most