Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

11 órája, genmax írta:

Itt jelenleg csak dsl elérhető. Megrendeltem újra a 30-as csomagot de gyanítom ismét visszautasítják majd bár nem értem hogy ilyen sok hibára futás után miért van a rendszerben továbbra is hogy elérhető a nagyobb sebességű internet. Nem tudom hol kéne ütni a vasat hogy legalább a gyorsító opciót engedélyezhetnék de érdekes hogy a kettő ellentmond egymásnak így sem a vezetékes sem az lte verzió nem jön össze.

Lehet célszerű lenne ügyfélszolgálat és telefonálgatás helyett egy szerelővel beszélned, lehet, hogy el tudja intézni neked.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, b10up írta:

Igazából kérdés, hogy hol laksz, esetleg elérhető-e coaxon vagy optikán gyorsabb. Bár gyanítom ha csak 50-ig ajánlotta ki, akkor nem.

Itt jelenleg csak dsl elérhető. Megrendeltem újra a 30-as csomagot de gyanítom ismét visszautasítják majd bár nem értem hogy ilyen sok hibára futás után miért van a rendszerben továbbra is hogy elérhető a nagyobb sebességű internet. Nem tudom hol kéne ütni a vasat hogy legalább a gyorsító opciót engedélyezhetnék de érdekes hogy a kettő ellentmond egymásnak így sem a vezetékes sem az lte verzió nem jön össze.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, genmax írta:

Sziasztok!

Többszöri sikertelen VDSL megrendelési kísérlet után gondoltam megrendelem ezt a gyorsító opció szolgáltatást mivel a vonalamon nem adnak ki 20-nál nagyobb csomagot. A csalódás akkor ért mikor az ügyintéző közölte hogy az én lakóhelyemen elérhető a vezetékes 30-as és 50 megás internet szolgáltatás is és ezért ilyen területeken nem lehet megrendelni ezt az opciót holott a vonalamon elvileg csak 20 mega a maximum ami adható.

A szolgáltatás feltételeknél nem írja egy szóval sem hogy olyan területeken ahol elérhető a 30-as vagy 50-es csomag de a vonal nem teszi lehetővé ezek szolgáltatását nem rendelhetem meg az opciót mivel elvileg nem az adott vonalon maximálisan kiadható sebességet veszi figyelembe hanem az adott központ képes-e 20-nál nagyobb sebességre. Elvileg képes nálam is a létesítéskor viszont mindig elkaszálják a dolgot. 

Tehát előfordulhat olyan eset hogy a vonal nem tud 20 megánál többet de mivel papíron lehet több a gyakorlatban mégse alapon a gyorsító opció sem rendelhető. Tehát ha megszakad az ember sem tud 15 megánál feljebb lépni mivel ennyit bír a vonal fizikailag.

Hová lehet fordulni ilyen esetben ha lehet egyáltalán?

Igazából kérdés, hogy hol laksz, esetleg elérhető-e coaxon vagy optikán gyorsabb. Bár gyanítom ha csak 50-ig ajánlotta ki, akkor nem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Többszöri sikertelen VDSL megrendelési kísérlet után gondoltam megrendelem ezt a gyorsító opció szolgáltatást mivel a vonalamon nem adnak ki 20-nál nagyobb csomagot. A csalódás akkor ért mikor az ügyintéző közölte hogy az én lakóhelyemen elérhető a vezetékes 30-as és 50 megás internet szolgáltatás is és ezért ilyen területeken nem lehet megrendelni ezt az opciót holott a vonalamon elvileg csak 20 mega a maximum ami adható.

A szolgáltatás feltételeknél nem írja egy szóval sem hogy olyan területeken ahol elérhető a 30-as vagy 50-es csomag de a vonal nem teszi lehetővé ezek szolgáltatását nem rendelhetem meg az opciót mivel elvileg nem az adott vonalon maximálisan kiadható sebességet veszi figyelembe hanem az adott központ képes-e 20-nál nagyobb sebességre. Elvileg képes nálam is a létesítéskor viszont mindig elkaszálják a dolgot. 

Tehát előfordulhat olyan eset hogy a vonal nem tud 20 megánál többet de mivel papíron lehet több a gyakorlatban mégse alapon a gyorsító opció sem rendelhető. Tehát ha megszakad az ember sem tud 15 megánál feljebb lépni mivel ennyit bír a vonal fizikailag.

Hová lehet fordulni ilyen esetben ha lehet egyáltalán?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, b10up írta:

Korlátlan, de gondolj bele, azért egy mobilcella kapacitása sokkal inkább véges, mint egy DSLAM-é. 
Miután szerintem mindannyiunk szeretné, ha korlátlan is maradna, ennek érdekében azért toljuk rá a seedre a dsl sáv sebességének 80%-át limitként :D

Én is így terveztem :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, zalaapat112 írta:

Akkor korlátlan ahogy olvasom de ésszel csak?:D

Korlátlan, de gondolj bele, azért egy mobilcella kapacitása sokkal inkább véges, mint egy DSLAM-é. 
Miután szerintem mindannyiunk szeretné, ha korlátlan is maradna, ennek érdekében azért toljuk rá a seedre a dsl sáv sebességének 80%-át limitként :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 03. 17. at 22:19, btz írta:

Olvasson több Telekom Közösségi Fórumot, hogy naprakész információi legyenek, mond meg neki :)

Akkor korlátlan ahogy olvasom de ésszel csak?:D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, ovics írta:

na ma bementem tisztázni a dolgokat hogy mit hogy merre, de nekem azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy van, napi 5 havi 100gb O.o akkor most melyik a valós?

Olvasson több Telekom Közösségi Fórumot, hogy naprakész információi legyenek, mond meg neki :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Épp most, Farao írta:

Kb 1 hónapja változtak a felhasználási feltételek nincs korlát. Hozzá tenném előtte se vették komolyan hisz akkor is többet használtam :-)

Ne az esetleges hibán se nagyon kell aggódni mert ha előbb utóbb csak megcsinálják. Igaz nekem egy hétig kellett telefonálgatni de végül győztem és azóta is minden rendben ;)

köszönöm a segítséget, remélem összejön a dolog :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, ovics írta:

na ma bementem tisztázni a dolgokat hogy mit hogy merre, de nekem azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy van, napi 5 havi 100gb O.o akkor most melyik a valós?

Kb 1 hónapja változtak a felhasználási feltételek nincs korlát. Hozzá tenném előtte se vették komolyan hisz akkor is többet használtam :-)

Az esetleges hibán se nagyon kell aggódni mert ha előbb utóbb csak megcsinálják. Igaz nekem egy hétig kellett telefonálgatni de végül győztem és azóta is minden rendben ;)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@ovics

Nincs már napi és havi limit sem

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok!mostanában foglalkoztat a kérdés hogy beszerezzem ezt a gyorsító opciót, de láttam hogy van némi gond vele. nem olvastam el az egész fórumot, szóval inkább érdeklődnék hogy mire kellene számítani? édesanyám lenne otthon elsősorban és hát nem ért hozzá, szóval szeretném elkerülni a gondokat.

a másik hogy a letöltést azt tudom e úgy hogy csak dsl-ről húzza? csak mert láttam hogy van valami napi limit. nem nagyon vagyok otthon még ebben

előre is köszönöm a válaszokat!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 perce, napalm írta:

Szia!

Épp most beszéltem a megadott 30-as számon ügyintézővel ( +36306363630 ), csak rám akarja erőltetni a 2 év hűséget.

Meg tudnád nézni a te szerződésedet hogy most akkor van 2 év vagy nincs?

Köszönöm!

Üdv!

2 év hűséget a Netmánia S vagy M-re kell vállalni hogy az opció rögzíthető legyen, az opcióra nem kell vállalni a 2 évet!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, napalm írta:

Szia!

Épp most beszéltem a megadott 30-as számon ügyintézővel ( +36306363630 ), csak rám akarja erőltetni a 2 év hűséget.

Köszönöm!

Az én szerződésemen nincs szó hűség időről de akkor még 2000 ft eszköz bérleti díj is volt (kivéve speciális területen), most ezt eltörölték és nem mint kiegészítő szolgáltatás hanem mint fix internet csomag. Igy sajnos már valóban csak két év hűséggel vehető igénybe.

Ha a lakhelyeden nincs másik olcsóbb és jobb szolgáltató aki modernebb technológiát használ. És nem is várható fejlesztés, akkor mindenképp megéri előfizetni a két évre. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Farao írta:

@napalm én nem tudok semmi féle két évről. A boltba azt mondták nekem hogy ez csak egy extra szolgáltatás ha nem tetszik bármikor vissza lehet mondani. A szerződésen se találtam semmi féle két évet.

Nekem havi szinten simán 250 giga adatforgalmam van. Soha senki egy szót nem szólt. Akkor sem amikor egy nap letöltöttem délután egy gyenge 30 gigát. Aminek nagy része steamről a másik torrentröl jött. A torrenten be van állítva 45kb/sec feltöltés limit hogy a feltöltés ne a gyorsító opciót terhelje. De volt rá példa hogy feloldottam este a feltöltés limitet egy kis időre. Csak aztán sikeresen elaludtam. Hajnalban amikor felébredtem 17 giga feltöltésnél jártam :D

Lényeg: nagyon megéri. Főleg speciális területeken ahol csak 700 ft ba kerül. Általában stabilan meg van a sebesség. De tudni kell hogy ez egy gyorsító opció ne terheljük folyamatosan. Mert hosszú távon senkinek nem jó.

Szia!

Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 03. 13. at 21:41, Farao írta:

lehetséges. Én ezt nem tudom, de nekem csak ők tudtak segíteni.

Fejlemény: Ismét felhívtam a 1412-t,a telefonos hölgynek elhadartam mi a problémám ,kértem kapcsoljon a gyorsító opcióban jártas műszaki kollégához,amit meg is tett.A szakinak elmondtam amit a hölgynek,hozzátéve,hogy a helyi szakember már többször volt kint,lecserélte a digitális elosztót is,a probléma nem oldódott meg. Látja a sok bejelentést,a  hibát helyben nem lehet orvosolni, központból lehet megoldani,amit én helyeseltem.Erre mit csinált a nagy tudású? Ismét kiküldte a helyi szakit (aki nagyon lelkes,le a kalappal előtte).Beszélt a szoftveres részleggel,akik később felhívnak,és elmondják látják a problémát,de még vizsgálják,a hibajegyet nem zárják le.Itt tartok most. :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ttfgyb10

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, anonymus írta:

Nem csak 700 ft ? úgy tudom eltörölték a most belépőknek egységesen a többi költséget. 

Bocsi erről lemaradtam akkor mindenkinek megéri :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem csak 700 ft ? úgy tudom eltörölték a most belépőknek egységesen a többi költséget. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@napalm én nem tudok semmi féle két évről. A boltba azt mondták nekem hogy ez csak egy extra szolgáltatás ha nem tetszik bármikor vissza lehet mondani. A szerződésen se találtam semmi féle két évet.

Nekem havi szinten simán 250 giga adatforgalmam van. Soha senki egy szót nem szólt. Akkor sem amikor egy nap letöltöttem délután egy gyenge 30 gigát. Aminek nagy része steamről a másik torrentröl jött. A torrenten be van állítva 45kb/sec feltöltés limit hogy a feltöltés ne a gyorsító opciót terhelje. De volt rá példa hogy feloldottam este a feltöltés limitet egy kis időre. Csak aztán sikeresen elaludtam. Hajnalban amikor felébredtem 17 giga feltöltésnél jártam :D

Lényeg: nagyon megéri. Főleg speciális területeken ahol csak 700 ft ba kerül. Általában stabilan meg van a sebesség. De tudni kell hogy ez egy gyorsító opció ne terheljük folyamatosan. Mert hosszú távon senkinek nem jó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondolkodom ilyen gyorsító opción (ahol élek jóindulattal is csak 20 Mbit érhető el).

Viszont ijesztő a két év rablánc.

A másik hogy mennyire veszik szigorúan a töltögetést, 200 GB havi forgalom mennyire extrém használat?

Aláírok két évet és közben meg lekorlátoznak....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, anonymus írta:

@Farao Akire te gondolsz ők H-P 8:00 - 15:00 közt érhetőek utol. 

lehetséges. Én ezt nem tudom, de nekem csak ők tudtak segíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao Akire te gondolsz ők H-P 8:00 - 15:00 közt érhetőek utol. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@ttfgyb10

Nekem egy hetes procedúra volt ugyanez a probléma. Egy véletlen folytán sikerült olyan kolegát kapcsolni aki megértette hogy hiba van és kapcsolt egy olyan szervizes kolegát akinek ez a szakterülete, ő is tanácstalan volt de jelezte az illetékeseknek, akik másnap meg is csinálták. Esetleg meglehetne próbálni kérni egy olyan ügyfélszolgálatost aki ehhez ért is valamilyen szinten.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most