Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

934 válasz erre a kérdésre

csillagok =  * * * * * *

(de hogy ez a forum engine is ennyire telekom szagu legyen)

nálam sincs mód normális internetre, 6 éve nyüglődők vele, van ez van elköltözök. Illetve van * * * * * * * 4g amin az ssh out of box, megy, de azzal kb. 2-3 bírom 4GB limittel. De attól ez a HA35-11 doölog nem működik. Nem életszerű, hogy akár csak napokig ne tudjak fellépni munka ügyben ssh-ra. Mert oda mindig akkor megy az ember amikor sürgős, mert már gond van.

bocs ha paprikás vagyok, a telekomnak szól. Sok időment és energiámat vették már megint el, a munka felgyülemlett, család mellőzve, de jó hogy fizetek érte - a nyuszikás vicc ugrik be...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
alpári szó, konkurencia említése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

b10up: speedtest-el néztem amikor tudtam mérni, meg amikor nem. De talán nem a sebesség volt a legnagyonbb gond. A "kitartóbb lettél volna", szóval ez nekem tovább nem fért volna bele, még két nap is nincs munkám. Az hogy nálad megy az ssh haza - örömteli de az én esetembe nortel vpn ssh ZTE-vel, a másikkal hetek alatt nem tudták rendezni. Lehet hogy "létesítéskor" van a probléma, de akkor személyzetet kell cserélni. Az hogy 62 napig, naponta órákat beszélek a Telekomal, illetve már hazajáró vendég a szerelő, nem csak *****i sok idő, és kiesett munka lehetőség, hanem a Telekom oldalán meg tökéletesen feleslegesen elköltött sok mérnök óra. Béta tesztelni laborba szokás, ez ifgy kimeríti a szándékos károkozás tényét, mivel tudnak róla, csak nem értenek hozzá, vagy alkalmatlan a technológia, vagy mindkettő, de *****i amatőr.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, pogacsa írta:

Huawei HA35-11: nagyívben kerülendő

Részletesebben: "hátrányos" környéken lakunk, itt Hutweiden csak faluvégi xDSL van, abból is az ócskább fajta. A Telekom ugyan elad még 20 Mbit/s-es csomagokat, de az 11-12 Mbit/s-ig húzható maximum, 13-tól szakadozik. Évek óta ez a helyzet, fejlesztésnek nyoma sincs, szándék sem sok. Sajnos az elmúlt "bepróbálkoztam" az un. Hybrid xDSL + 4G LTE "gyorsító" opcióval. Ez két hét folyamatos gond volt. Értsd a legalapvetőbb dolgok nem mentek már a végén. Összesen 1 napig ment, de akkor szuper gyors volt (60 Mbit/s le, 10Mbit/s fel). Utána egy hétig központi problémájuk volt, így a router csak DSL-t tudott, aztán "megjavult" onnantól szakadozott minden, sebesség is mindössze 22Mbit/s le, 8Mbti/s fel. Ami komolytalan 20+50 helyett, mivel a DSL max 12, akkor az LTE is mindössze 10-et tett hozza. DE NEM EZ A PROBLÉMA!

Hanem, hogy rossz az egész technológia. Sima SSH nem máködni, nyilván SSL sem. Informatikus nem éri el a távoli szervert, illetve senki nem tudi Home Banking-elni. Ez komolytalan. Majd kitalálták, hogy un. NAT-olt IP-t kap a HA35-11, ez a gond az SSH-hoz. Nosza, legyen nem NAT-olt nyilvános (hagyományos) IP. Azt nem lehet beállítani, csak a NAT-olt privát IP megy. Ezek a 100.x.x.x-es címek.

Először is: sima speedtesten a vezetékes ág sebességét fogod mérni, ha minden rendben megy. 50/10-et akkor mérhetsz esetleg, ha csak a mobilos ág él. Ha ténylegesen kíváncsi vagy a sebességre, tölts több mint 10 másodpercig egy nagyobb fájlt, vagy a speedof.me oldalt használd. Ez mutatja, de a speedtest.net pl nem, mert először a vezetékes ág 80%-át fel kell élned, mielőtt a 4G-t is belefűzi. 

Normál működés esetén kívülről teljesen publikus IP címed lesz, jelenleg is lazán ssh-zok haza, hajtok egy vpn kapcsolatot és streamelek 8 megabites bitrátával Plex szerverrel. Ha NAT-olt lesz a világ felé az IP címed, akkor ott beállítási hiba van, de azt otthon nem fogod tudni megoldani. Valószínűleg félrefutott neked valami a létesítéskor, de ha elég kitartó lettél volna, végigrágják neked, mert mint írtad, a 4G kapacitása megvan.

Ilyet hajtok otthon, itt sem elsőre indult el, de azóta elnyűhetetlen. Szóval én továbbra is csak rábeszélném azokat, akiknek ez az egy út van a gyorsabb nethez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Nem hiszem, hogy azért lett kicsillagozva, hogy ezt szóközökkel megkerülve ide ki írd.

Ha úgy érzed, hogy nálad a gyorsító opció nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor mást nem tudsz tenni, mond le, mobilnet sebességre nincs garancia, néha gyorsabb, néha lasabb, leterheltségtől függően.

NAT-ot ki lehet kapcsoltatni dslen is. Csak egy telefon hívás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

az első csillag sor: * * * *

míg a második a: * * * *

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
alpári szó, konkurencia említése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei HA35-11: nagyívben kerülendő

Részletesebben: "hátrányos" környéken lakunk, itt Hutweiden csak faluvégi xDSL van, abból is az ócskább fajta. A Telekom ugyan elad még 20 Mbit/s-es csomagokat, de az 11-12 Mbit/s-ig húzható maximum, 13-tól szakadozik. Évek óta ez a helyzet, fejlesztésnek nyoma sincs, szándék sem sok. Sajnos az elmúlt "bepróbálkoztam" az un. Hybrid xDSL + 4G LTE "gyorsító" opcióval. Ez két hét folyamatos gond volt. Értsd a legalapvetőbb dolgok nem mentek már a végén. Összesen 1 napig ment, de akkor szuper gyors volt (60 Mbit/s le, 10Mbit/s fel). Utána egy hétig központi problémájuk volt, így a router csak DSL-t tudott, aztán "megjavult" onnantól szakadozott minden, sebesség is mindössze 22Mbit/s le, 8Mbti/s fel. Ami komolytalan 20+50 helyett, mivel a DSL max 12, akkor az LTE is mindössze 10-et tett hozza. DE NEM EZ A PROBLÉMA!

Hanem, hogy rossz az egész technológia. Sima SSH nem máködni, nyilván SSL sem. Informatikus nem éri el a távoli szervert, illetve senki nem tudi Home Banking-elni. Ez komolytalan. Majd kitalálták, hogy un. NAT-olt IP-t kap a HA35-11, ez a gond az SSH-hoz. Nosza, legyen nem NAT-olt nyilvános (hagyományos) IP. Azt nem lehet beállítani, csak a NAT-olt privát IP megy. Ezek a 100.x.x.x-es címek.

De ez is csak olyan 72 órás mese volt. Azóta visszakerült a lassan induló ZTE, és szépen NAT-olt IP-n megy az SSH ahogy előtte is. 

Aki nem akar magával kiszúrni, az ilyen nem rendel. Nálam már a felszereléstől kezdődtek a gondok, két hét alatt mindösszesen egyszer tünt úgy, hogy megy. Viszont napokat állt. De a Telekom ügyfélszolgálat komolyan kell ehhez: egyik ember felveszi a "problémát", arról email nem küld, így azt hiszem tényleg rögzítette, és valahogy egy rendszergazda már konfigurálgat, ehelyett 71-dik órában egy telefon szerelő felhív, hogy majd gyorsan lerakja, majd azt sem tudja kivel beszél, majd közli hogy szerinte megy. Leellenőrzöm, és nem. A mit csinált kérdésre a válasz: SEMMIT. Szóval, csak óvatosan a 71 óránál kuncsaft nem elérhető telefonokkal. De itt volt olyan is, hogy 3 nappal korábbra dátumozott SMS-t kaptam a  71-dik órában. Aztán *****fone megerősített, hogy engem az a szám soha nem keresett.

Szumma-szummárum: Telekomos "javítás" kézrátétellel megy. A Huawei HA35-11 pedig egy kalap *****. 

Tkom: lehet, hogy nem kellene próbálni eladni az a 706 forintos szivatást, de legalább megcsillagozni, hogy leértékel áru, mert érték csökkentett szolgáltatás megy rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 02. 11. at 14:06, btz írta:

@b10up

És ez a 3. nem natolt IP megjelenik a HGW felülelén? Az a baj, hogy nekem nem ilyen van, ha lenne már kivizsgáltam volna a lelkivilágát :D

Így van, ha megnézed Farao képét. Vagy simán megnézed a speedtest.net vagy egy whatismyip.com mit ad külső ip-nek.

Ha 217 az eleje, akkor az publikus, viszont ha 100-as, akkor valamiért nem megy a  bonding szerver, és mint "vészüzem", a NAT-oltat használja csak egy ágon. Ezesetben viszont restart, ha nem segít, akkor 1412.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Igen a következő módon jelzi ki:

Kepkivagas4c088.th.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

És ez a 3. nem natolt IP megjelenik a HGW felülelén? Az a baj, hogy nekem nem ilyen van, ha lenne már kivizsgáltam volna a lelkivilágát :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 12. 13. at 17:03, btz írta:

űködés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

Az a helyzet, hogy a 2 fizikai interfacen lévő kapcsolatod valóban natolt ip-t fog kapni, viszont azt az eszköz csak a telekom hálózatáig használja, erre a 2 natolt címre fog ráhúzni a HGW egy harmadikat, ami aztán a külvilág számára publikus lesz, és kívülről is eléred vele a hálózatodat, ha portot nyitsz. Szóval végülis natolt, de mégsem, a felhasználónak kedvezőbb módon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, Roli82 írta:

A belépési díj végül is 0 Ft volt eddig is ha hűséget vállat az efi.

Az addig rendbe is van,de HGW-ért miért is kértek eddig bérleti díjat? Más csomagoknál nem. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A belépési díj végül is 0 Ft volt eddig is ha hűséget vállat az efi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, Roli82 írta:

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Számomra érdekes volt,hogy belépési díj,bérleti díjt is kért a Telekom. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 01. 07. at 14:08, storm29 írta:

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Megkérdeztem olyat akinek ilyen eszköze van,felhasználó név admin jelszó meg a talpán van 8 számból áll. Ha igy se jutsz be akkor reset ahogy btz is írta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Reseteld le, valószínűleg visszáll az a jelszó, ami az eszköz talprészén található. A pppoe felhasználónevet és jelszót újra meg kell adni a reset után, amennyiben a reset megoldotta az admin felületre való bejutást.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@storm29

Az eszköz talpán nem található matrica, amin rajta van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3play-t próbáltad felhasználónévnek és jelszónak?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv
Huawei HA35-11-nél mi a jelszó a belépéshez a 192.168.1.254 oldalra? Semmivel nem tudok belépni, milyen jelszót kellene keresnem az utmutatóba? A jelszó ugyanúgy 8 számjegy mint a wlan password vagy esetleg ugyanaz mint a wps pin? Nem ugyanaz a jelszava mindegyik eszköznek?  köszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Natolt mobilnet tesztelés Zoiper nevű programmal (Voip kliens, Playről ltölthető), Neophone szolgáltatással:

IMG_20161214_194454.JPG

Úgy tűnik nem zavartatja magát a működésben natolt mobilnet alatt sem (mobilnetet wifin osztottam meg, ezért látható jobb felső sarokban wifi jel).

Skype, Viber vagy hasonló cuccokat kéne ellenőrizned, hogy azokkal nincs e gond a hálózaton.

Illetve ha valakinek a fórumtársak közül, van dominós natolt mobilnete, az is ellenőrizhetné, hogy nála is ugyanígy működik e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes hogy a tracerben kétszer van benne az 192.168.1.254 és 3 timeout is van.

Bix.hu-ra is tracertelsz egyet?

Szerintem  a mobilnet+dsl kombo működés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

Update:

Újabb érdekes adalék a dologhoz. Android kliensel / Neophonex szolgáltatással most kipróbáltam a dolgot egy Telekom által natolt neten (mire jó a szomszéd natolt netje :D ) és működött a rendszer, ezután kipróbáltam dupla natot oly módon, hogy egy openwrt router kliensként csatlakozik a HGW-re azaz egy wwann-al és még azon is átment portnyitás nélkül. Vezetékesről beszélgettem a 0621-es számommal. A következő lépés, hogy mobilnetet megosztom és azzal tesztelem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

No mégis felment a PC program. Nem tud kapcsolódni a szerverre. (Ki gondolta volna...) Úgy sem, ha kikapcsolom a tűzfalat. Most szétkötöm a cuccot és megpróbálom a modemmel, mert az adapter úgy működik, hátha ez is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Letöltöttem a PC klienst, a telepítéssel gond van, mert nincs mikrofonom. A mobilrészt nem tudom kiiktatni. Az eredmény:

tracer.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amikor nem működik,akkor a PC/Laptopodon nyiss egy parrancssort (futtatás cmd) és írd be, hogy tracert sip.neophonex.hu és képernyőmentéssel tedd fel ide az eredményét.

Nem tudom, hogy ebben a HGW-ben kikapcsolható e a mobil rész, de próbáld ki úgy is, hogy azt kiiktatod egy időre.

Telepítsd fel a neophonex alkalmazását PC-re egyfajta kontrollként, hogy látni lehessen, hogy ugyankkor van e probléma vele.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most