Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

18 órája, btz írta:

Üdv!

Nem hiszem, hogy azért lett kicsillagozva, hogy ezt szóközökkel megkerülve ide ki írd.

Ha úgy érzed, hogy nálad a gyorsító opció nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor mást nem tudsz tenni, mond le, mobilnet sebességre nincs garancia, néha gyorsabb, néha lasabb, leterheltségtől függően.

NAT-ot ki lehet kapcsoltatni dslen is. Csak egy telefon hívás.

"csak egy telefon hívás". Köszi - majd kicsillagozzátok. Szóval hívtam, nem tudják kikapcsolni. Mert le van tiltva, nekem ezt mondták. Lehet védeni a mundé becsületét minden áron, de 64. napja nem sikerül a 713988071-es üzelti DSL-t a 837906390-en beüzelemni. Fizikailag ugyan az a telefonvonal. Számtalan szerelő itt hagyja a azt általad is rossznak minősített vonalat. Volt egy ZTE üzleti (wps kapcsoló nélkül) ment, az is kitartást igényelt. Jöttek az ünnepek, gonoltam egy hónap elég hogy harmadáért lakossági legyek, akkor sem fog senki semmit rendberakni 72 óra alatt. (70 óráig a munkalapot sem nyitják meg. Ma is reggel 8:34-kor mozdultak rá a kétnapja bejelntettre - rém elégedett vagyok). Lett belőle wps-el ZTE, kellett is egy hónap, de végül mentek a dolgok. Közbe javasolták, hogy csodálatok Huawei hybrid legyen a baraátom, hát nem lett, mert az két hét alatt sem tudták beüzemelni, ózta van ismét egy wps-s ZTE, minde december 20-án: multicastingal szaggat a tv, ssh megy - ha nem akkor fogok megőrülni, voip nem tud feljelntkezni a HGW-re...

csak egy telefonhívás...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Igen az. Csak a letöltés / youtube áll meg majd kb egy perc múlva indul újra. A log pedig tele van vele hogy hol az egyik hol a másik dobja el a kapcsolatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Farao írta:

@b10up

Ezek szerint nálam sincs rendesen megcsinálva minden, hisz hajlamos a DSL és a 4G is eldobni a kapcsolatot... O.o

A WAN IP címed folyamatosan az, amit a tunneles menüben is látsz 217 elejű, vagy az változik ilyenek után?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Ezek szerint nálam sincs rendesen megcsinálva minden, hisz hajlamos a DSL és a 4G is eldobni a kapcsolatot... O.o

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pedig nálad biztosan félrement valami nagyon durván, mert egyébként ez a szolgáltatás ha rendesen meg van csinálva, egyátalán nem instabil.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

csillagok =  * * * * * *

(de hogy ez a forum engine is ennyire telekom szagu legyen)

nálam sincs mód normális internetre, 6 éve nyüglődők vele, van ez van elköltözök. Illetve van * * * * * * * 4g amin az ssh out of box, megy, de azzal kb. 2-3 bírom 4GB limittel. De attól ez a HA35-11 doölog nem működik. Nem életszerű, hogy akár csak napokig ne tudjak fellépni munka ügyben ssh-ra. Mert oda mindig akkor megy az ember amikor sürgős, mert már gond van.

bocs ha paprikás vagyok, a telekomnak szól. Sok időment és energiámat vették már megint el, a munka felgyülemlett, család mellőzve, de jó hogy fizetek érte - a nyuszikás vicc ugrik be...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
alpári szó, konkurencia említése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

b10up: speedtest-el néztem amikor tudtam mérni, meg amikor nem. De talán nem a sebesség volt a legnagyonbb gond. A "kitartóbb lettél volna", szóval ez nekem tovább nem fért volna bele, még két nap is nincs munkám. Az hogy nálad megy az ssh haza - örömteli de az én esetembe nortel vpn ssh ZTE-vel, a másikkal hetek alatt nem tudták rendezni. Lehet hogy "létesítéskor" van a probléma, de akkor személyzetet kell cserélni. Az hogy 62 napig, naponta órákat beszélek a Telekomal, illetve már hazajáró vendég a szerelő, nem csak *****i sok idő, és kiesett munka lehetőség, hanem a Telekom oldalán meg tökéletesen feleslegesen elköltött sok mérnök óra. Béta tesztelni laborba szokás, ez ifgy kimeríti a szándékos károkozás tényét, mivel tudnak róla, csak nem értenek hozzá, vagy alkalmatlan a technológia, vagy mindkettő, de *****i amatőr.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, pogacsa írta:

Huawei HA35-11: nagyívben kerülendő

Részletesebben: "hátrányos" környéken lakunk, itt Hutweiden csak faluvégi xDSL van, abból is az ócskább fajta. A Telekom ugyan elad még 20 Mbit/s-es csomagokat, de az 11-12 Mbit/s-ig húzható maximum, 13-tól szakadozik. Évek óta ez a helyzet, fejlesztésnek nyoma sincs, szándék sem sok. Sajnos az elmúlt "bepróbálkoztam" az un. Hybrid xDSL + 4G LTE "gyorsító" opcióval. Ez két hét folyamatos gond volt. Értsd a legalapvetőbb dolgok nem mentek már a végén. Összesen 1 napig ment, de akkor szuper gyors volt (60 Mbit/s le, 10Mbit/s fel). Utána egy hétig központi problémájuk volt, így a router csak DSL-t tudott, aztán "megjavult" onnantól szakadozott minden, sebesség is mindössze 22Mbit/s le, 8Mbti/s fel. Ami komolytalan 20+50 helyett, mivel a DSL max 12, akkor az LTE is mindössze 10-et tett hozza. DE NEM EZ A PROBLÉMA!

Hanem, hogy rossz az egész technológia. Sima SSH nem máködni, nyilván SSL sem. Informatikus nem éri el a távoli szervert, illetve senki nem tudi Home Banking-elni. Ez komolytalan. Majd kitalálták, hogy un. NAT-olt IP-t kap a HA35-11, ez a gond az SSH-hoz. Nosza, legyen nem NAT-olt nyilvános (hagyományos) IP. Azt nem lehet beállítani, csak a NAT-olt privát IP megy. Ezek a 100.x.x.x-es címek.

Először is: sima speedtesten a vezetékes ág sebességét fogod mérni, ha minden rendben megy. 50/10-et akkor mérhetsz esetleg, ha csak a mobilos ág él. Ha ténylegesen kíváncsi vagy a sebességre, tölts több mint 10 másodpercig egy nagyobb fájlt, vagy a speedof.me oldalt használd. Ez mutatja, de a speedtest.net pl nem, mert először a vezetékes ág 80%-át fel kell élned, mielőtt a 4G-t is belefűzi. 

Normál működés esetén kívülről teljesen publikus IP címed lesz, jelenleg is lazán ssh-zok haza, hajtok egy vpn kapcsolatot és streamelek 8 megabites bitrátával Plex szerverrel. Ha NAT-olt lesz a világ felé az IP címed, akkor ott beállítási hiba van, de azt otthon nem fogod tudni megoldani. Valószínűleg félrefutott neked valami a létesítéskor, de ha elég kitartó lettél volna, végigrágják neked, mert mint írtad, a 4G kapacitása megvan.

Ilyet hajtok otthon, itt sem elsőre indult el, de azóta elnyűhetetlen. Szóval én továbbra is csak rábeszélném azokat, akiknek ez az egy út van a gyorsabb nethez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Nem hiszem, hogy azért lett kicsillagozva, hogy ezt szóközökkel megkerülve ide ki írd.

Ha úgy érzed, hogy nálad a gyorsító opció nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor mást nem tudsz tenni, mond le, mobilnet sebességre nincs garancia, néha gyorsabb, néha lasabb, leterheltségtől függően.

NAT-ot ki lehet kapcsoltatni dslen is. Csak egy telefon hívás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

az első csillag sor: * * * *

míg a második a: * * * *

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
alpári szó, konkurencia említése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei HA35-11: nagyívben kerülendő

Részletesebben: "hátrányos" környéken lakunk, itt Hutweiden csak faluvégi xDSL van, abból is az ócskább fajta. A Telekom ugyan elad még 20 Mbit/s-es csomagokat, de az 11-12 Mbit/s-ig húzható maximum, 13-tól szakadozik. Évek óta ez a helyzet, fejlesztésnek nyoma sincs, szándék sem sok. Sajnos az elmúlt "bepróbálkoztam" az un. Hybrid xDSL + 4G LTE "gyorsító" opcióval. Ez két hét folyamatos gond volt. Értsd a legalapvetőbb dolgok nem mentek már a végén. Összesen 1 napig ment, de akkor szuper gyors volt (60 Mbit/s le, 10Mbit/s fel). Utána egy hétig központi problémájuk volt, így a router csak DSL-t tudott, aztán "megjavult" onnantól szakadozott minden, sebesség is mindössze 22Mbit/s le, 8Mbti/s fel. Ami komolytalan 20+50 helyett, mivel a DSL max 12, akkor az LTE is mindössze 10-et tett hozza. DE NEM EZ A PROBLÉMA!

Hanem, hogy rossz az egész technológia. Sima SSH nem máködni, nyilván SSL sem. Informatikus nem éri el a távoli szervert, illetve senki nem tudi Home Banking-elni. Ez komolytalan. Majd kitalálták, hogy un. NAT-olt IP-t kap a HA35-11, ez a gond az SSH-hoz. Nosza, legyen nem NAT-olt nyilvános (hagyományos) IP. Azt nem lehet beállítani, csak a NAT-olt privát IP megy. Ezek a 100.x.x.x-es címek.

De ez is csak olyan 72 órás mese volt. Azóta visszakerült a lassan induló ZTE, és szépen NAT-olt IP-n megy az SSH ahogy előtte is. 

Aki nem akar magával kiszúrni, az ilyen nem rendel. Nálam már a felszereléstől kezdődtek a gondok, két hét alatt mindösszesen egyszer tünt úgy, hogy megy. Viszont napokat állt. De a Telekom ügyfélszolgálat komolyan kell ehhez: egyik ember felveszi a "problémát", arról email nem küld, így azt hiszem tényleg rögzítette, és valahogy egy rendszergazda már konfigurálgat, ehelyett 71-dik órában egy telefon szerelő felhív, hogy majd gyorsan lerakja, majd azt sem tudja kivel beszél, majd közli hogy szerinte megy. Leellenőrzöm, és nem. A mit csinált kérdésre a válasz: SEMMIT. Szóval, csak óvatosan a 71 óránál kuncsaft nem elérhető telefonokkal. De itt volt olyan is, hogy 3 nappal korábbra dátumozott SMS-t kaptam a  71-dik órában. Aztán *****fone megerősített, hogy engem az a szám soha nem keresett.

Szumma-szummárum: Telekomos "javítás" kézrátétellel megy. A Huawei HA35-11 pedig egy kalap *****. 

Tkom: lehet, hogy nem kellene próbálni eladni az a 706 forintos szivatást, de legalább megcsillagozni, hogy leértékel áru, mert érték csökkentett szolgáltatás megy rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 02. 11. at 14:06, btz írta:

@b10up

És ez a 3. nem natolt IP megjelenik a HGW felülelén? Az a baj, hogy nekem nem ilyen van, ha lenne már kivizsgáltam volna a lelkivilágát :D

Így van, ha megnézed Farao képét. Vagy simán megnézed a speedtest.net vagy egy whatismyip.com mit ad külső ip-nek.

Ha 217 az eleje, akkor az publikus, viszont ha 100-as, akkor valamiért nem megy a  bonding szerver, és mint "vészüzem", a NAT-oltat használja csak egy ágon. Ezesetben viszont restart, ha nem segít, akkor 1412.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Igen a következő módon jelzi ki:

Kepkivagas4c088.th.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

És ez a 3. nem natolt IP megjelenik a HGW felülelén? Az a baj, hogy nekem nem ilyen van, ha lenne már kivizsgáltam volna a lelkivilágát :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 12. 13. at 17:03, btz írta:

űködés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

Az a helyzet, hogy a 2 fizikai interfacen lévő kapcsolatod valóban natolt ip-t fog kapni, viszont azt az eszköz csak a telekom hálózatáig használja, erre a 2 natolt címre fog ráhúzni a HGW egy harmadikat, ami aztán a külvilág számára publikus lesz, és kívülről is eléred vele a hálózatodat, ha portot nyitsz. Szóval végülis natolt, de mégsem, a felhasználónak kedvezőbb módon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, Roli82 írta:

A belépési díj végül is 0 Ft volt eddig is ha hűséget vállat az efi.

Az addig rendbe is van,de HGW-ért miért is kértek eddig bérleti díjat? Más csomagoknál nem. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A belépési díj végül is 0 Ft volt eddig is ha hűséget vállat az efi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, Roli82 írta:

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Számomra érdekes volt,hogy belépési díj,bérleti díjt is kért a Telekom. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Január 20. után kötött szerződések esetén a Speciális HGW eszköz bérleti díja 0 Ft-ra változott, illetve eltörlésre került az egyszeri belépési díj is! Hamarosan a weboldalon is frissítik az adatokat:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 01. 07. at 14:08, storm29 írta:

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Megkérdeztem olyat akinek ilyen eszköze van,felhasználó név admin jelszó meg a talpán van 8 számból áll. Ha igy se jutsz be akkor reset ahogy btz is írta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Reseteld le, valószínűleg visszáll az a jelszó, ami az eszköz talprészén található. A pppoe felhasználónevet és jelszót újra meg kell adni a reset után, amennyiben a reset megoldotta az admin felületre való bejutást.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már mindent kipróbáltam, nem fogad el semmit. Valakinek van még ilyen eszköze? Ha igen megírhatná akár privát üzenetbe is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@storm29

Az eszköz talpán nem található matrica, amin rajta van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3play-t próbáltad felhasználónévnek és jelszónak?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv
Huawei HA35-11-nél mi a jelszó a belépéshez a 192.168.1.254 oldalra? Semmivel nem tudok belépni, milyen jelszót kellene keresnem az utmutatóba? A jelszó ugyanúgy 8 számjegy mint a wlan password vagy esetleg ugyanaz mint a wps pin? Nem ugyanaz a jelszava mindegyik eszköznek?  köszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most