Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

Natolt mobilnet tesztelés Zoiper nevű programmal (Voip kliens, Playről ltölthető), Neophone szolgáltatással:

IMG_20161214_194454.JPG

Úgy tűnik nem zavartatja magát a működésben natolt mobilnet alatt sem (mobilnetet wifin osztottam meg, ezért látható jobb felső sarokban wifi jel).

Skype, Viber vagy hasonló cuccokat kéne ellenőrizned, hogy azokkal nincs e gond a hálózaton.

Illetve ha valakinek a fórumtársak közül, van dominós natolt mobilnete, az is ellenőrizhetné, hogy nála is ugyanígy működik e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes hogy a tracerben kétszer van benne az 192.168.1.254 és 3 timeout is van.

Bix.hu-ra is tracertelsz egyet?

Szerintem  a mobilnet+dsl kombo működés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

Update:

Újabb érdekes adalék a dologhoz. Android kliensel / Neophonex szolgáltatással most kipróbáltam a dolgot egy Telekom által natolt neten (mire jó a szomszéd natolt netje :D ) és működött a rendszer, ezután kipróbáltam dupla natot oly módon, hogy egy openwrt router kliensként csatlakozik a HGW-re azaz egy wwann-al és még azon is átment portnyitás nélkül. Vezetékesről beszélgettem a 0621-es számommal. A következő lépés, hogy mobilnetet megosztom és azzal tesztelem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

No mégis felment a PC program. Nem tud kapcsolódni a szerverre. (Ki gondolta volna...) Úgy sem, ha kikapcsolom a tűzfalat. Most szétkötöm a cuccot és megpróbálom a modemmel, mert az adapter úgy működik, hátha ez is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Letöltöttem a PC klienst, a telepítéssel gond van, mert nincs mikrofonom. A mobilrészt nem tudom kiiktatni. Az eredmény:

tracer.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amikor nem működik,akkor a PC/Laptopodon nyiss egy parrancssort (futtatás cmd) és írd be, hogy tracert sip.neophonex.hu és képernyőmentéssel tedd fel ide az eredményét.

Nem tudom, hogy ebben a HGW-ben kikapcsolható e a mobil rész, de próbáld ki úgy is, hogy azt kiiktatod egy időre.

Telepítsd fel a neophonex alkalmazását PC-re egyfajta kontrollként, hogy látni lehessen, hogy ugyankkor van e probléma vele.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Fizetős szuperszervíz? :-) Ez most komoly?

Amúgy korai volt az öröm... Akkor működött fél órát, aztán többet nem. Ma reggel el sem indult. Telefon, hölgy mondja, ő látja, hogy már saját ip-m van, de reseteli a szolgáltatásomat. Na megy *****án. Megint fél óráig! Azóta se... Most úgy van, hogy régi modem + router. Így órák óta minden teljesen jó!

Na ezt már nehezebb lesz kimagyarázni. Bár náluk ez nem gond...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Addig is ilyen ügyekre itt ez a fórum. Vagy van a fizetős szuperszervíz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Hát ha panaszt teszel ezzel kapcsolatba azt tejesen más csoport fogja kivizsgálni mivel azzal tejesen más csoport foglalkozik.

Amikor felhívod a hibabejelentőt,  akkor aki felveszi neki az a dolga hogy a a szolgáltatás nem működik akkor felvegye a hibát.  Ha viszont plusz dolgot akarunk használni pl. Voip. NAS. server futtatása vagy ilyesmik azok meg már nem tartózik a szolgáltatóhoz így aki felveszi a telefont  neki nincs a munkaköri leírásában hogy ezekről tudnia kel mindent és hogy működik.

Én azt várom hogy reméljük hamarosan lesz külön csoport aki technika támogatásba tud segíteni és más csoport meg a  hibajegyet rögzít. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oh, a NAT-olás... Akkor azért volt gond a portokkal.

A neophonet ismerem, annak van windowsra telepíthető kliense is és standard androidos sip programokkal is együttműködik. Persze ha NAT-olt hálózat esetén nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Minden szavad szentírás! Felhívtam a hibabejelentőt, és megkérdeztem. Mondta, igen, privát ip-m van, de ha nem működnek a dolgaim, kérésre átkapcsolnak publikusra. Megtették, újraindítás után máris működik!

Nagyon szépen köszönöm a szakértelmedet és a segítségedet! Csak még érdekelne, hogy ezt a T-nél senki sem tudja??? Mert már bepanaszoltam párszor, de senki sem tudta ezt! (Vagy nem akarták tudni???)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia
Hát a nat remélem jól írom a lényegét, végülis  annyi, hogy kapsz egy ip címet a szolgáltatótól ami egy belső hálózatból  való evégett nem tudsz minden  kimenő forgalmat használni pl. Ip kamera vagy én úgy tudom a voip is ezek közé tartozik és így a szolgáltató szempontjából spórol az ipcimel és ügyfél szempontjából meg biztonságosabb  az internetezés.  HA esetleg rosszul írtam akkor remélem valaki kijavít:). 

Én úgy tudom hogy akinek gyorsító opció van annak az a megoldás ha lemondja vagyis régebben így lehetett megoldani.

Ügyfélszolgálaton az a baj hogy nem sokan fogják neked megnézni esetleg annyit érdemes megkérdezni hogy nat ip kapsz e? 
Ezt hibajegyen nem fogják tudni javítani ha esetleg szerencséd van majd átkapcsolnak a szuper szervizhez ott azért páran értenek hozzá és ők meg nézik hogy natolt vagy más a baj.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Djrush, köszönöm a választ! Ha lehetne, kifejtenéd egyszerű halandó nyelven is? Én nem tudom, mit jelent a nat, azt sem, mit tehetnék ellene. Valóban, gyorsító opcióm van, mert csak így tud a T "használható" internet szolgáltatást nyújtani. Persze azért vannak gondok, de lenyelném őket, viszont a voip nagyon kell, ezért nem fogom hagyni magam, kerüljön akármibe.

OFF: Amúgy már megszoktam, hogy a T-nél mindenért veszekedni kell, mire kegyeskednek tenni valamit. Senki ne értse félre, NEM a szerelőkre gondolok itt, hanem az ügyfélszolgálatra!

Most is, bejelentettem hibának, hogy nem megy a voip. Az egyik robot válaszoló nem akarta megérteni, mi a bajom. A másik lerázott azzal, hogy nem jó a voip adapterem. Na azóta már több helyen és többféle internet mögötti routerre volt dugva, érdekes, mindenhol működik! Csak ezzel a Sz*rral nem. /OFF

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Lehet hogy *****ség de én úgy tudom, hogy a  Huawei HA 35  router kerül ki, ha gyorsító opciója van az ügyfélnek és azok mind natolt ip-t kapnak és a gyorsító opciónál a natot régebben nem tudták kikapcsolni. Azóta nem tudom hogy változott  de gondolom ez a voip telefon se szereti ha natolt ip-ét kap.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Természetesen van szolgáltató, mint említettem, több, mit 10 éve használom... A szerver: sip.neophonex.hu

Az eszköz már a huawei minden portjába be volt dugva, semmi sem változott. Igen, a hua által kiosztott ip-t kap, tudom is pingelni minden gépről, ezzel nincs is gond, csak szegény cumó az internetre nem tud kimenni.

Ugyan ismétlem magam, de a linksysben semmiféle változtatás nem történt és mindenhol működik, itthon a régi modemmel/routerrel szintén. Most úgy használom, hogy amikor kell, huawei ki, modem be - és láss csodát: működik! Bár megjegyzem, hogy ez így rettentő macerás és a 21. század környékén már nem így kéne lennie, ennyi pénzért!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A 80-ason valószínűleg a HTML kezelőfelülete érhető el az eszköznek.

A szolgáltatói voip az internet szolgáltatástól külön "virtuális hálózaton" működik, így semmilyen módon nem zavarhatja meg az internet "hálózaton" belüli voip forgalma. Az internet "hálózaton" nincs korlátozva semmilyen voip forgalom.

Ez a Linksys egy voip kliens eszköz, de kliens programok is vannak, amik PC-re és Androidos eszközökre is. Voip szolgáltató nélkül önállóan ez sem működik, ennek a szolgáltatónak a szerverét akarja elérni az eszköz.

Az eszköz dhcp-n kap ip címet a Huaweitől? Esetleg a Linksys "HTML" adminfelületéről küldhetnél képernyőmentés képet. A Huawei LAN1 portjára kösd rá a készüléked, ha másra nem használod.

A szerver, amire csatlakoznia kell, nem véletlenül a voip.ms? Én regisztráltam erre a szolgáltatásra, a tabletemre telepítettem egy voip klienset és simán becsatlakoztam mindenféle portnyitás nélkül, elvileg ha vennék ilyen voip céleszköz, akkor ugyanezeket az adatokat (ami a tabletes kliensembe is beírtam) beírva menni kellene.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a választ. Megpróbálok válaszolni a kérdésekre:

"Nem kell valami portnyitás ennek az eszköznek/szolgáltatásnak portot nyitni? "

Nem tudom. De a 80-as portot használja, ha ez volt a kérdés. A régi modememmel és routeremmel hibátlanul megy.

" Esetleg upnp-t használ? "

Nem.

"Van a voip szolgáltatásodhoz PC-re telepíthető alkalmazás? "

Nincs, ez egy önállóan működő adapter, saját beállító HTML felülettel. Routerbe dugva működik, PC nélkül. A neve: Linksys PAP2 voip adapter. Több, mint 10 éve használom problémamentesen.

" A szerver amúgy pingre válaszol a hálózatodról megpingelve? "

Igen, tudom pingelni a szerverét, csomagvesztés nélkül működik. De ha visszadugom a régi modemet arról azonnal működik. Szerintem a Huawei nem engedi ki a voip protokollt, mert ő is azt használja a telefonhoz (a normál telefonom is arról megy, hála a "fejlődésnek"!) Próbáltam máshol, több alkalommal. Mindegy, hogy kábel, adsl, mindegyik routerre dugva működik. Csak ez a készülékkel nem megy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Nem kell valami portnyitás ennek az eszköznek/szolgáltatásnak portot nyitni? Esetleg upnp-t használ? A HGW felületén be van kapcsolva az upnp? Van a voip szolgáltatásodhoz PC-re telepíthető alkalmazás? Ha igen akkor annak használatával elérhető a szerver, amire csatlakozni kell? A szerver amúgy pingre válaszol a hálózatodról megpingelve?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvözletem!

A Huawei elosztó cucc nem engedi ki az internetre a saját voip adapteremet (amivel olcsón telefonálhatok kanadába). A készülék működik, két helyen kipróbáltam. Amíg a régi modemem volt, hibátlanul tudtam használni. Mióta idetették nekem ezt a hulladékot, azóta nem tud a szerverére csatlakozni. Van erre valami megoldás? Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, raptorszem írta:

Nem rossz, főleg ADSL-hez képest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://www.kepfeltoltes.hu/view/161022/14741843_1749123622008639_1945743249_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mobilinternet mért eredménye. 

http://kepfeltoltes.hu/view/161022/K_perny_felv_tel__281__www.kepfeltoltes.hu_.png 

Otthoni internet eredménye... eddig ment az 5 mega is, de ezek szerint ismét lelassult... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy érted, hogy itta meg már lakossági efi annak a levét, hogy az üzleti ügyfelek által megszokott ügyfélkiszolgálási színvonalat várta el?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre csak azt tudom mondani hogy itta már meg ennek efi a levét.  Én úgy látom hogy olyan dolgozóknak van nagyobb sikere akiknek a T egy hobby.  Szerintem nem akarod tudni mennyit szoktam telefonálgatni műszakkal és egyéb háttér osztályokkal hogy jó legyen az efinek. Persze hogy nem éri meg ennyire utána menni de naah nekem valahol fontos az ügyfél élmény de nem munka köri elvárásom. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Régi vesszőparipám, hogy a két szegmenst közelíteni kell egymáshoz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teljesen más két oldalnak a szabályzása ászf stb stb, ami jó hír ebben hogy a háztól házig értékesítők fel vannak készítve az ilyen esetek lebonyolítására, ha véletlenül olyat fog ki az efi fél siker.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most