Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Egy nap normális működés után, újra előjött az, hogy használhatatlan az internet. A 4G újra nem funkcionál, a HGW DSL tunnel down állapotban van, a net 60Mbps helyett, nem 10Mbps, hanem 2Mbps, a feltöltés pedig még ennyi se. Ma megnézném a forgalmi adatokat, mint ahogyan azt 2 napja tettem, hátha valami nem stimmel, valamelyik gépen és generálgatja nekem a "száz" gigás forgalmat, erre ez fogadott.

" Ezen a folyószámlán nem rendelkezel olyan szolgáltatással, melyhez forgalmi adatot tudunk megjeleníteni. "

Ez mégis mi lenne? Nem tudnak forgalmi adatot megjeleníteni, de annyira belassítják a netet hogy használhatatlan? Ennél még a kábeltvs net is haszálhatóbb volt. Ez törvényes, hogy egyik napról a másikra kiveszik, vagy hova tették át?

hib.png

hib2.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

hát srácok, gondoltam ma megrendelem ezt az opciót, lévén hogy két hálózatfejlesztésből egy se jutott ki szerény lakcímünkre (teszem hozzá, hogy a szomszédosra igen -.-  panaszra reagálva csak annyi hogy majd lesz, köszi), de közölte velem az ügyfélszolgálatos, hogy 2 év hűség idő van, illetve havi 100gb felhasználható keret, napi 5gb-re lebontva, szóval megköszöntem a segítségét és elköszöntünk..

azt hiszem nem lesz ilyenem se. katasztrófa ami itt megy..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ovics
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 perce, ovics írta:

hát srácok, gondoltam ma megrendelem ezt az opciót, lévén hogy két hálózatfejlesztésből egy se jutott ki szerény lakcímünkre (teszem hozzá, hogy a szomszédosra igen -.-  panaszra reagálva csak annyi hogy majd lesz, köszi), de közölte velem az ügyfélszolgálatos, hogy 2 év hűség idő van, illetve havi 100gb felhasználható keret, napi 5gb-re lebontva, szóval megköszöntem a segítségét és elköszöntünk..

azt hiszem nem lesz ilyenem se. katasztrófa ami itt megy..

Sajnos sokan vagyunk hasonló cipőben :-/ nekünk tényleg nincs sok választás csak ez a gyorsító opció.

Amúgy félre tájékoztattak. A napi 5 gigás korlát már rég nem él (valójában sosem élt.). A június 1 óta hatályos aszf szerint normál internet használat van megnevezve tehát nincs számszerűsítve. Ez valójában napi 10 gigát takar utána 5/2 megabitre korlátozza a mobil szálat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az előző internettel, az alap ping ilyen 27 volt. Viszont mióta bekötésre került a Netmánia S csomag, Gyorsító opcióval, a legkisebb ping is, még a Telekom mérőjéhez is, 48 - 60 körül mozog. Esetleg ez másnak is így van, vagy valami hiba van a rendszerben? Szerintem ez nem normális, igy az online multiplayer játékok teljesen esélytelenek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 perce, Virus írta:

Az előző internettel, az alap ping ilyen 27 volt. Viszont mióta bekötésre került a Netmánia S csomag, Gyorsító opcióval, a legkisebb ping is, még a Telekom mérőjéhez is, 48 - 60 körül mozog. Esetleg ez másnak is így van, vagy valami hiba van a rendszerben? Szerintem ez nem normális, igy az online multiplayer játékok teljesen esélytelenek.

Nekem majd hogy nem fordítva volt :D igaz nálam a fel hálózat is rendbe lett téve közben. Amúgy a pingem 30-33 között szokott lenni gyorsító opcióval. Nélküle se megy 27 alá.

Nálad valami hiba lehet. Az LTE résznek mennyi a jel erőssége?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Farao írta:

Te akkor tényleg zokon vetted a korlátozást :o:D

Azért valljuk be, kevesen szeretnek ugyanannyi pénzért kevesebbet kapni :D
 

szabob: modemet már nem osztanak, mindenképpen hgw lesz. Ha normális ürgét fogsz ki, VDSL-est ad majd neked. Akarás kérdése egyébként, hogy milyet ad. Na meg hogy milyen van a kocsiban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Így van. Félreértés ne essék, nem egy torrenthuszár vagyok, aki veri a tamtamot mert nem engednek napi több 100 GB-ot lerántani. Nemes egyszerűséggel a 10 GB-ot 2017-ben nudlinak tartom (otthoni, vezetékes körülmények között), azt kivárom szimpla DSL sebességgel egy vacsora alatt, ha meg ennél többet kell letölteni, gyorsítóval meghal a történet 24 órára. Ahogy korábbi hozzászólásaimban is írtam a tapasztalatokról, napi 20-30 GB tökéletesen kiszolgálta a háztartás igényeit, ennyit kellene csak adni a teljes lelkibékéhez.
Ha jobb belátásra térnek, elgondolkozok az újbóli visszaálláson, végül is nem kerül semmibe (max a szerelők fognak kiakadni tőlem, ha meglátják a munkalapon a nevem).
Legalább ismét fogom tudni használni teljeskörűen a saját routert, ebben hiába van PPPoE passthrough, egyszerűen a 4G ág teljesítményét nem hajlandó továbblőni.
Fő agyrém (kiakadásom tárgya) az egészben továbbra is az, hogy eddig ÁSZF szerint joguk volt korlátozni, konkrét adatmennyiség meg volt határozva, mégse éltek vele. Most átírták egy nyakatekert, megfoghatatlan betűhalmazra és alkalmazzák fix 10 GB-nál ("=nem rendeltetésszerű használat") a lassítást. Ha mindvégig jelen lett volna ez a limit, hozzá se szagolok ehhez az opcióhoz (március elejéig nem is érdekelt, amilyen feltételekkel volt rendelhető). Persze, lehet én vagyok a kényes, mert hozzászoktam a jóhoz...

Korábban egy Speedport volt, ment is szépen VDSL-en, de valamiért átraktak ADSL2+-ra. Hybrid Huawei-vel egy idő után megint VDSL-re, akkor pusztult meg a DSL ág, ezért visszakerültem ismét ADSL2+-ra (talán írtam is itt a problémáról). Azt vettem észre, hogy VDSL-en jobban skálázódik a sávszélesség, nem is nagyon tapasztaltam SNR lock-ot, míg ADSL-en rendszeresen könyörögni kellett mikor már csak 6 Mbitre szinkronizált össze, hogy ugyan már, tekerjék vissza a potmétert, mert a HGW szerint ő ismét bírna ennél többet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zs1991

Próbáld meg újra indítani a HGW-t, ha a hiba továbbra is fenn áll, lehet telefonálgatni :)

Sajnos ez az egész gyorsító opció nem egy atom stabil cucc, igazából semmi másra nem való csakis arra amire kitalálták.: A gyéren lefedett területeken valamivel gyorsabb netet adni addig amíg ott nem lesz hálózat fejlesztés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, Lacikaaa írta:

hát nem tudom de nálam tökéletesen müxik igaz még csak egy hetes lesz holnap :D 

Összességében nekem is jól működik, de a napi korlátot minden nap elérem és szokott olyat csinálni hogy a sebesség 1-1 pillanatra vissza esik dsl szintre, vagy csak lassabb mint kéne. Ezek a kis apróságok mind a vastag vájog falaknak és a mobil hálózat sajátosságainak köszönhető.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
44 minutes ago, Farao said:

Összességében nekem is jól működik, de a napi korlátot minden nap elérem és szokott olyat csinálni hogy a sebesség 1-1 pillanatra vissza esik dsl szintre, vagy csak lassabb mint kéne. Ezek a kis apróságok mind a vastag vájog falaknak és a mobil hálózat sajátosságainak köszönhető.

Nálam is minden ok, leszámítva az első pár napot. A 10GB korlátot ritkán érjük el, de a mai forgalom még csak 400MB volt, amikor elindítottam egy torrentet, ekkor azonnal életbe lépett a korlátozás. Már egy pár napja is gyanakodtam erre, de most meg is néztem speedtest-tel. Más nem tapasztalt ilyet? Június 1 előtt ilyen nem volt...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@anett85

Hát amit írtam hogy vissza-vissza áll dsl sebességre azt torrent közben tapasztalom. Furcsálottam is hogy logba semmi hiba nem szerepel mégis csinálja. Bár nálam ez időszakos és általában rövid idő után újra gyors minden. Majd hétvégén kipróbálom hogy pl. Steames letöltés közben is tapasztalható-e.

 

@zs1991

Reméljük nem lesz több baj :-)

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Farao
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, kanteta írta:

Ma sajnos nálam is használhatatlan lett ez a csoda. Vásároltam egy játékot steamen 16 gb gondoltam gyorsan lerántom talán belefér még korlátozás nélkül és gyorsan lent van. Hát nem így lett... olyannyira nem, hogy 5-6 giga után jött valami gubanc mert a sebességem 1 mbit!!! lett, és azóta is ilyen 3-4 mbiteket mérek max. Ezért tényleg felesleges fizetni +700 ft-ot. Azelőtt legalább fixen megvolt a 20mbit ami most is meg kellene hogy legyen de nagyon nincs! Szervíz holnap jön, nagyon kiváncsi vagyok, de nagyon gondolkozom ,hogy hagyom a fenébe ezt a "gyorsító" nevű vicc szolgáltatást!:/

Itt öcsém szedett le egy kb 8 gigás játékot + alap youtube ami menni szokott. Jelenleg 3 megával tudom használni, pedig minden tunnel megy, DSL 12 megával van szinkronban. Ezen felül napi szintű lett a rebootolgatás, mert kb 24 óránként egyszer a dsl lehal, a voip led elkezd villogni, szinkronban van, de meg van halva. Amióta elkezdték ezt a kicsinyes bohóckodást. 
Csak abban bízok, hogy azért nem kommunikálták számszerűen, mert keresik az optimális értéket, de ha következő hónapra nem változik, biztosan repül innen is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na mivel szerelő nem jött ezért próbálgattam. Mára látszólag megjavult a sebesség, persze csak a 10. giga adatig, mert onnantól visszavág 3-5mbit-ig. Ha kihúzom a dsl vonalat akkor is ugyan ennyi a sebesség. Ezek szerint nem is megy a dsl? Admin felületen a log tele van error üzenettel, de azt írja, hogy van kapcsolat...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nálunk a jövő héten fogják valószínűleg beszerelni ezt a gyorsító opciót egy Netmánia S csomag mellé (ami jelenleg sem a garantált, csak 720kbps). Állítólag 5 giga után lassítanak,de viszont olvastam olyat is, akinek nem lassították utána sem.

Nos olyan kérdésem lenne, hogy ha mondjuk Steam-en töltök le egy 20 gigás játékot, vagy torrenten bármilyen fájlt, akkor CSAK lassítják? 

Illetve ha igen, akkor mennyire? Vissza az alapból meglévő DSL-es (vagy hogy nevezik)-re, vagy valamivel nagyobbra? Mondjuk kicsit pofátlanságnak tartom...

A Választ előre is köszönöm, illetve a tapasztalatokat, amik a kérdéseimre válaszok lehetnek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...