okostojás

IPV6

Kérdés

Heló!

Na van-e már valami hír  az IPV6-ról? Eddig csak a "nem tudjuk mikor" szöveget hallom mindig.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

372 válasz erre a kérdésre

@mukkelek  utólagfizetős. Csak 1x kellett beállítani ezen leírás szerint, aztán egyszercsak megjött..

Inkább ADSL-en lenne jó, de ezzel is elérem ha kell az IPv4-el nem rendelkező állomásokat ha kell, hiszen már évek óta elfogytak az ipv4 címek, és remélem adsl-en az utolsó leszek akitől elveszik a publikus ipv4-et (ha nem adnak helyette ipv6-ot).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
39 perce, Tamas586 írta:

Nálam még mindig nincs IPv6.. (Bp Adsl)  

Mobilneten megvan, csak adsl-en nincs.

Direkt megkérdeztem hogy a te adsl modemed kap é ipv6 ot. Egy szép nagy nem volt a T válasza.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Előfizetős mobilnet? Töltögetősön nekem még nincs. Mondjuk nem is hiányzik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam még mindig nincs IPv6.. (Bp Adsl)  

Mobilneten megvan, csak adsl-en nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nagyon nincs értelme vissza rakni a cisco router módba az tuti

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hosszú távon sajnos ez kivitelezhetetlen, akkor már egyszerűbb lenne a TP-Linket AP-ba tenni és visszakapcsoltatni az üfsz-szel a Ciscót router módba. Mindenesetre beszédes, hogy két teljesen eltérő gyártó routerével gyakorlatilag ugyanaz volt a probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Arra van lehetőséged hogy egy ideig csak egy gép legyen cisco hogy az is leszakad e vagy sem ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Cisco EPC3925 adja a netet bridge módban, volt ZyXEL, van TP-Link router, emellett van 2 PC (egy Windows10-es és egy Windows8.1-es), hálózati nyomtató, NAS (ezen fut egy VPN szerver, ha valamiért kintről be kell nézzek), Chromecast, TV, androidos telefonok, PS4 és PS3. Ezekből talán az utóbbi kettő nem IPv6-képes, a többi igen. Kapnak is publikus v6 címet, de egy idő után (ez lehet egy óra és pár nap közt tetszőleges) leesnek a hálóról. DHCP-PD belőve, a LAN SLAAC + Stateless DHCP alapján megy, minden úgy van paraméterezve, ahogy a nagy könyvben lennie kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Helyi hálón meg lehet csinálni kifelé publikus ipv6 nélkül is az ipv6 kommunikációt. (ULA címekkel)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hmm perverzül hangzik, épp ezen gondolkoztam előbb milyen lenne ha helyi hálón ipv6 címek mennének csak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

A Tunnelbroker? Ipv6 in 4 tunnel szolgáltatás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez micsoda? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Aki akar ipv6-al szórakizni, annak ott a Tunnelbroker, két lan-nak delegálható prefixet is ad. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem feledkeztünk meg róla, csak az lett meg jegyezve hogy folyamatban van és halad valamerre. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Arról ne feledkezzünk meg, hogy nincs végső dátum, szóval eltelhet 1-2 év is mire mindenkinek lesz v6-ja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen "vasak" vannak nálad otthon ?  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos én éppen azt tapasztalom, hogy otthoni eszközökön is csak ideig-óráig működik. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szenvedés nyilván bizonyos fokig túlzás, de más közösségi felületek is szó esik a T-röl azért. Viszont ami jó hogy elsők vagyunk a konkurens szolgáltatókhoz képest :D

Otthoni eszközökön nem lehetetlenség működésre bírni, komolyabb szervertermi nagy nagy routerek esetében pár fokkal macerásabb azért. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A szenvedés nyilván túlzás, de ha már széles körben kommunikálva vagyon és működnie kell(ene), akkor senki ne lepődjön meg, hogy az embereket foglalkoztatja a dolog. :)

Engem speciel nagyon érdekel az IPv6 technikai háttere és kihívást látok abban, hogy működésre bírjam (kevés sikerrel :D), még akkor is, ha semmi gyakorlati hasznom nincs belőle. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

El bizony. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gyáá ez az évszámozás ..... Ettől nem lesz gyorsabb vagy stabilabb neted, simán csak egy plusz dolog, ami tény hogy jó és kell de amikor látom hogy emberek hogy szenvednek hogy nem kaptak még v6 címet. Hát komolyan baszus ... Tőlem egy hete vették el és nem is fogom vissza kapni hiába kérvényeztem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem csak annyi van, hogy szeretné mindenki 2017-ben érezni magát. :)

De egyébként a Telekom már megmagyarázta:

"2017 során olyan szolgáltatásokat vezet be a Telekom, ahol az ügyfelek közvetlenül is megtapasztalhatják majd az IPv6 előnyeit: a fix IPv6-os cím mellett elérhetővé válik mobil végpontokon a személyes tűzfal személyre szabhatóságának lehetősége, valamint IP-kamerák és hasonló eszközök távolról való menedzselése is."

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ostán ja halad minden terv szerint.

Ui: Valaki egyszer magyarázná el nekem hogy mit kezd a v6 címmel, amiért úgy megvan érte veszve eddig értelmes magyarázatot nem halottam a felhasználásáról. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Heló!

Osztán akkor optikán is dübörög az IPV6 hamarosan (gondolom)?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most