Ugrás a tartalomhoz
  • Szeretne hasonló avatart használni? A profilképként felhasználható avatarokat az alábbi linkről tudja letölteni.

    image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

btz

SUPERUSER
  • Tartalmak

    5189
  • Csatlakozás időpontja

  • Utolsó látogatás

Minden, amit btz posztolt

  1. btz

    Mobilinternet

    Attól fühg hogy ki üzemelteti azt a wifit. Vannak fizetős wifik mint xy benzinkuton és vannak ingyenes wifik mint a plázákban, nagyobb gyorsétteremben stb.
  2. btz

    HD adás

    Szerintem aki 4K TV-t vesz az elsősorban netről letöltött tartalmak megnézésére, játékkonzolhoz stb veszi és nem az rtl kubb HD adására kiváncsi. Egyszóval nem hiszem hogy egy szolgáltató azzal lenne bármilyen előnyben is hogy neki 4k-ban jön az RTL klubb meg a TV2.
  3. btz

    Internet telefondróton avagy az xDSL

    Csak hogy itt a routerel lévő szoftver (Módosított dlink firmware) segítségével meg lettek nézve a frekik és rögtön látszott hogy itt bezony a kábelezéssel lesz a baj. És így is lett. A kis doboz kivétele után mintha egy teljesen másik vonal képét néztük volna.
  4. A térkép szerint már elég sok helyen megvan. Én kevesebbre gondoltam, mint amit a térkép mutatott. Van azért itt fejlődés. Egyszer a falubka is elér majd az optika.
  5. btz

    Internet telefondróton avagy az xDSL

    Szerencsére nem az én kapcsolatom volt hanem másnak akartam segíteni vele de már megoldódott és a hibát nem a telekom emberei hárították el, hanem az ügyfélnek kellett kézbevenni a helyzetet. Sajnos lassan már az oszlopra is az előfizetőnek kell felmászni ha javítást akar és nem csak automatikus "nem találtunk hibát" SMS-t. Amúgy dlink modem volt ADSL2+ vonalon. DHCP címmel természetesen.
  6. btz

    Kábelnet

    Jel, jelerősség, jelszint. Ez kábelre utal
  7. btz

    Műholdas televízió

    Ez a normális működése
  8. btz

    Internet telefondróton avagy az xDSL

    Nem az én hibám volt szerencsére az én netem megy, csak másnak akartam segíteni. De közben sikerült megoldani a gondot. Úgy néz ki hogy itt az ember csak magára számíthat. A Telekom lerendezte egy sablon SMS-el hogy nincs hiba ügy megoldva. Aztán le lett vága a bejövő drótról, és a kis doboz helyére egy rj11 (talán) nevezetű dugó lett téve és ez megy az adsl szűrőbe. A netsebesség nem lett a névleges de olyan 74-80%-osan hozza a formáját. Ilyen egyszerű volt megoldani, amit a Telekom lerázással próbált. Mi lehet pl szegény idősebb embereknél ahol mondjuk nincs ki segítsen és szegény idős nénike kikerekedett szemekkel ál a lerázás előtt?
  9. btz

    Internet telefondróton avagy az xDSL

    Mondjuk adott egy 20 megabites csomag de 4 felett soha sem jön, a hiba bejelentés megvolt, válasz, az hogy nincs hiba. Tudom hogy a garantált 1 mega, de ez azt is jelenti hogy akkor sem lehet semmit sem tenni ha az esetek 0%-ban sem éri el a 20 megabit 1/4-ét sem? A kérdés tehát hogy a névleges sebességet szolgáltathatja az esetek 0%-ában? És a névleges felét 0%-ban? Vagy mondjuk 50%-ban? Nem lehetne a sebeségre legalább %-ban garanciát vállalni? Pl Névleges 10%, Névleges fele 30%, garantáltan garantált 99,9%? Ha az esetek 0%-ban sem éri el a névleges felét sem, akkor a szerződést jogosan tekinti az ügyfél semmisnek? Esetleg panaszt bejelenteni elbírálásra érdemesebb bejelenteni, mint hibát, mert ugye gondolom azért nem hiba mert működik a net elérés, nem szakad, nem hálózati zavar eredménye, stb
  10. Én már jeleztem nekik. Telefonon kétszer is.
  11. Hát nekem a vásárolt tablet mellé sem jött meg a tok. :(
  12. btz

    HD adás

    Amit ennyien tudnak az már nem titok
  13. btz

    IPTV

    Nézd ez egy szolgáltatás ami ha nem a munkád része, nem kötelező igénybevenni. Innentől kezdve az ember egyéni döntése, hogy igénybe veszi e az adott áron. Elmondom neked hogy a vidéki kisboltban is drágábbak az élelmiszerek mint a nagyvárosi hiperszuper marketekben. Az ember szabadon eldöntheti hogy fontos e neki annyira az a valami hogy megfizeti azon az áron amin a vidéki kisbolt kínálja, vagy elmegy a városba lakni ahol több lehetősége van.
  14. btz

    IPTV

    De lehet youtubeozni buta TV-n is! Persze kiegészítő megoldásokra van szükség. Pl ChromeCast vagy Android Dongle
  15. btz

    IPTV

    Nekem wifi Routerben vannak pendriveok. A legjobb othoni média tárolás. Mindenhol elérem a zenéket, filmeket. Telefon, Tablet. A tableton is fut Media Server, annak a flahéről is tudok lejátszatni filmeket. Mindenkinek így kéne csinálnia.
  16. btz

    Csatornaválaszték

    Saton nem tudni hogy lesz e?
  17. btz

    IPTV

    A szakértő azt is említette hogy ha több frekvencia lenne a net céljára, a jelenlegi ED3-ból is többet ki lehetne hozni. Sokkal többet.
  18. btz

    IPTV

    Egy szakértőtől hallottam ha sikerülne a kábelről mindent kigyomlálni a neten kívül, akkor akár gigabitekre is képes lenne a koax. Docsis 3.1-el az egész olyan lenne mint egy hatalmas adatcső. De ehhez először az kell hogy mindenki átálljon a DVB-C ről és az analóg is megszűnjön. Onnantól IP alapon lehetne olyat nyújtani hogy az ember álla leesne a képminőségtől akár 4K-ban is.
  19. btz

    IPTV

    Koaxon mindíg is jobban borult a bili egy túlerhelés esetén mint egy dsl-nél ahol mindenkinek dedikált sávszéle van. Nem vagyok kábelszakértő de nyilvánvaló hogy koaxon is erőforrás megtakarítás céljából vannak a korlátok, nem az ügyfelek szándékos szivatása végett.
  20. btz

    IPTV

    Lehet hogy ED3-on ugyan úgy borulna a bili egy IP-tv sávszél emeléssel.
  21. btz

    IPTV

    Én csak a ***tv HD adását tudom összevetni a Telekom Sat HD adásával mert ezek vannak a háztartásban, de nem látok sok különbséget a kettő között. DVB-C és IP TV adásom nincs ezért arról nem nyilatkozhatok. Én úgy érzem hogy az én látásomnak megfelel a Sat nyújtotta kép.
  22. btz

    IPTV

    Ezért vagyok én Satos, akárhogy is lökik itt hogy bírná a vonal stb. A HD tv meg jó netről letöltött igazi full HD tartalmakhoz, így számomra van értelme
  23. btz

    Csatornaválaszték

    A facebookon azt írták hogy igen
  24. Ilyen emberből szerintem egyre kevesebb van. 2018-ra pedig még kevesebb lesz. Változnak "népszokások". Én személy szerint nem ismerek olyat aki ne youtubeozna vagy ne töltene le időközönként valamit, ami nagyobb forgalmat igényel. Egyre jobban népszerűsítik a felhőzést is, ami a feltöltési sebesség növekedés szükségességét generálja. Exponenciálisan nő az adatéhség. A youtubeon sem azt nézi az ember már amit 200X években. Már egyre több a HD 4K és 8K is van már fent. Ezek olyan adatmennyiségek hogy csoda ha lépést fog tartani vele a netsebesség növekedés. 30 megabit 2018-ra kb annyira lesz elég mint most 2015-ben 5-10 megabit volt elég.
×
×
  • Új...