btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Azért ez hívószámkijewlzés nem teljesen tiszta jó szokás szerint. Szerintem még az ÁSZF sem írja le egyértelműen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amit aktiválni kellett: Ha én hívok valakit akkor az én számom jelezze ki.

A másik akítv volt, igaz én március 3-al új hoppá csomagra váltottam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Engem a másik érdekelt, hogy mások számát kijelezze nálam, de nekem azt is aktíválni kellett. Új Hoppával ismeretlen számot jelzett minden hívásnál, és csak akkor jelezte ki nekem mások számát, amikor aktiváltam.

Neked ezt az utóbbit, vagyis hogy mások számát kijelezze neked, nem kellett kézzel aktiválnod?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt, hogy ha én hívok valakit és megjelenjen a hívott félnél nem. Ezt külön aktiválni kellett és havi díja van. A másik az a szolgáltatás része.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És neked is a díjcsomag részének írta?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, két különböző szolgáltatás van:

1. akit hívok annak jelenjen meg a számom

2. akik hívnak és ha a fenti engedve van jelenjen meg nálam a hívó száma

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A hívószámkijelzésnél két dolog van: az, hogy én számomat elküldje másnak, illetve az, hogy a mások számát kijelezze nálam.

Nekem az utóbbi volt lényeges, hogy lássam a hívót.

Neked is azt írta ki bekapcsolásnál az online felület, hogy "A díjcsomag része"? Ez azt sugallja, hogy nincs külön költsége, ellentétben azzal, ami lejjebb elhangzott. Hacsak az online kiírás nem hibás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nos az új Hoppában a webes felületen keresztül be tudtam kapcsolni a hívószámkijelzést. Tegnap már működött is. Mivel így a legtöbb hívás innen indul fontos. A rokonok fel lettek hívva és a számot névvel együtt eltárolták. Mobilról csak 20-as és 70-es irányba telefonálnak. Így gazdaságosan kijön az egész, mert ezekbe az irányokba havi max 20-25 perc van havonta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A telefonon is lehetőséged van ki-be kapcsolni a híváskijelzés funkciót a Beállítások>Hívás>Hívószám kijelzése vagy hasonló módon. Ezt akár egy szoftverfrissítés  is okozhatta. Attól hogy online bekapcsolod a kijelzést , és a telefonon ki van kapcsolva , nem fogja mutatni a számod másnak amikor hívod őket. Minkét helyen be kell kapcsolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

valamilyen szinten igazad van, de a hoppá kedvezményei bőven ellensúlyozzák a hívószám kijelzés díját.
sok előfizető a havidíjon spórol, és nem szívesen vesz meg olyan csomagot, amibe sok kedvezmény + kényelmi szolgáltatás van belecsomagolva, de a havidíja drágább mint a többi díjcsomag. legfeljebb akkor, ha kimegy egy borsos számla, ha sokat használta a telefont. és ez a mobil előfizukra is érvényes sztem

a vezetékes telefont meg nem a szolgáltató "nyírja ki", hanem a fogyasztói igények és a technológiai változások...(pl. furi visszagondolni, hogy a 90-es években még mindenki vezetékes akart) ha egy szolgáltatás típust csak kevesen használnak, azt egyszerűen nem éri meg fenntartani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valóban, a Favoritban még volt hívószámkijelzés.Ebből a szempontból a Hoppá visszalépés volt. Most meg már Összhang csomag sincs. Haladunk  a vezetékes telefon "halála" felé.:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igaza van zoli62-nek, a hoppához sosem volt díjmentes a hívószámkijelzés (tán még a hoppá előtt a favorithoz volt ingyenes) + nekem is összhang csomaggal van a kijelzésem

szóval ez szerintem vmi rögzítési hiba volt...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hoppá volt a korábbi is. Ezt biztosan tudom, mert ott voltam a megkötésénél annak idején.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A korábbi Hoppában sem volt hívószámkijelzés. Valószínűleg Összhang csomagja volt, ami tartalmazta többek között ezt a szolgáltatást is. Egyébként a Telekomnak  sajnos nem szokása egyedileg tájékoztatni az ügyfeleit az őket érintő kisebb változásokról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Évek óta Hoppá van, évek óta működött, és nem emlékszem, hogy a számlán külön tétel lett volna. Lehet, hogy a nemrég törént hűséghosszabbítással Új Hoppá díjcsomagra változott a szerződés, és abból kivették az ingyenes hívószámkijelzést, és ezért lett deaktiválva?

Ha így van, akkor ezt azért illett volna jelezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyébként úgy tudom, hogy a Hoppá díjcsomag alapértelmezetten nem tartalmazza a hívószámkijelzést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hoppá díjcsomag, de nem az enyém, hanem egy idősebb rokoné, aki azt hitte, a telefonja romlott el.

Lehet, hogy valami szoftverfrissitési hiba volt a központon, vagy hasonló, amit tévedésből kikapcsolta. Most már nem nagyon van mit reklamálni, mert most a kézi visszakapcsolás után azt mondja, hogy működik a kijelzés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen díjcsomagod van? Amennyiben így történt, ahogy írtad, egy reklamáció keretében kérdezd meg az okát. Tapasztalatból is mondom, hogy érdemes mindennek utána menni, mert a T-Home ügyfélrendszerben szolgáltatásoknál többször előfordulnak hibák. Amennyiben ezt jelzed, még segítesz is, és esetleg a kényelmetlenségek miatt jóváírást is kaphatsz. Egyébként a hívószámkijelzés megszűnésének lehet egyszerű oka is, például központátterhelés, esetleg ügyintézői hiba, stb. Nálam ez utóbbi a közelmúltban mobil előfizetésemen volt,  sikerült valamit törölni a tudtom és hozzájárulásom nélkül, de a jelzésemre hamar visszaállították az eredeti mobilinternet szolgáltatást, és a kényelmetlenségek miatt kárpótoltak is. Bár tudom azt is, hogy a mobil ügyfélkiszolgálás sokkal rugalmasabb, mint az otthoni, tehát nem biztos, hogy ebben az esetben pozitív élményed lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most bekapcsoltam online, és látszólag most jó. Szóval a kérdés inkább az, hogy miért kapcsolták ki szó nélkül, amit csak abból vettem észre, hogy megszűnt a szolgáltatás.

Az online bekapcsolásnál egyébként kiírta, hogy "a díjcsomag része", ez gondolom azt jelenti, hogy nincs plusz költsége, szóval csak az zavaró, hogy szó nélkül kikapcsolták, minden értesítés nélkül, és kézzel vissza kellett kapcsolnom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ez akkor mindenképp hiba. jelentsd be a 1412- vagy itt

ha korábban tökéletesen működött, akkor vszínű náluk lesz a hiba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezzel annyi a gond, hogy éveken át tökéletesen működött a hívószámkijelzés a telefonon, aztán az utóbbi 1-2 hónapban hirtelen nem ment. Szerződésváltás nem volt, csak hűséghosszabbítás, ahogy minden évben korábban is, semmi sem módosult a szerződésen.  A hívószámkijelzés mégis megszűnt működni. Ezután kerestem rá, és láttam, hogy online be lehet kapcsolni.

Szóval a furcsaság az, hogy miért szűnik meg egyik napról a másikra a szolgáltatás, ami korábban ment. És nem jött semmi figyelmeztetés sms-en meg sehol, hogy ezt kikapcsolták, ami addig be volt kapcsolva, Az ügyfél csak azt veszi észre, hogy valami megszűnt működni, ami korábban sok évig tökéletesen működött.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

vezetékes telefonon a hívószámkijelzés (az, hogy a te készülékeden megjelenjen a hívó fél száma) nem díjmentes és soha nem is volt az + soha nem volt automatikusan bekapcsolva.  a te hívószámod elküldése  vagy elküldésének tiltása díjmentes (alapból tiltva van, ha el akarod küldeni, azt szintén meg kell rendelned).

neked kell megrendelni és ha már be van kapcsolva a szolgáltatás + ha a hívó fél is elküldi számát megjelenik a készülékeden.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ok, de akkor a lenti linken miért írják, hogy "Kíváncsi, hogy ki hív, mielőtt még felemelnéd a kagylót?", aztán ott van, hogyan kell aktiválni?

Miért van ez külön szolgáltatásként megadva díjszabással és aktiválással, ha alapból mennie kellene?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Alap esetben Neked nem kell semmit beállítani, annak érdekében hogy a hívó fél számát lásd. Ezt a funkciót a hívó fél tudja beállítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt szeretném, hogy a telefonom jelezze ki, hogy ki hív. Ehhez külön be kell kapcsolni valamit, vagy ennek alapból kellene működni?

Itt írnak hívószámkijelzésről, de itt a saját szám tiltását is emlegetik:

http://www.t-home.hu/lakossagi/telefon/kenyelmi_szolgaltatasok#hivoszamkijelzes

Engem nem a saját szám tiltása érdekel, hanem hogy a hívó számát kijelezze. Ehhez be kell kapcsolni a fenti funkciót? Vagy a a más számának kijelzésének enélkül is mennie kellene alapból?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most