Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

A téma maradhat és nyugodtan beszélgethettek róla, ugyanakkor kérem, hogy mindenki legyen vele tisztában, hogy a sebességek esetleges változásáról szóló tartalom (melynek hivatkozott forrása egy másik fórum) nem a Telekom hivatalosan kiadott információja, közleménye.

 

Ennek figyelembevételével folytassátok az eszmecserét ebben a témában és természetesen érdeklődéssel várjuk a hozzászólásaitokat, véleményeiteket.

 

Köszönöm és további jó társalgást!

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fölösleges a 1412-őt hívni, évvégi elúszás van és vársz egy ideig szerintem mostanság...

Cím alapján akkor is megnézhetőek az elérhető szolgáltatások, ha esetleg nem tud vki belépni az önkibe.

Ott van egy opció, hogy megadom a címem vagy az azonosítómat. Ha címet adsz meg, akkor láthatod mit tudnál rendelni. Ha azonosítóval akarsz belépni, de hibát kapsz, na az szívás...

 

1412 őn megkérded.

 

 

És?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha erre a linkre kattintasz: Click

 

Akkor ott a beugró ablakban megadod az irányítószámot, utcát és házszámot, majd "megadom az adataimat" és akkor hibára fut és nem ad ki semmit sem? Elvben ki kéne hozza, mi érhető el nálad, majd pedig akár csomagot is összerakhatsz (összeállítom a csomagom).

 

mindegyikre azt írja nem elérhető mind1 remélem jövőre jó lesz már!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Megnéztem többször is. Eddig 30mbit/s de most már csak 20mbit/s, ami azért érdekes, mert egy olyan címhez is megnéztem, ahol 50mbit/s felett is megy a net (letöltési sebesség) és oda is csak 20-at ír most.

Ebből sajnos csak annyit lehet megállapítani, hogy pontatlan az az adatbázis.

A címed alapján meg tudod nézni a www.t-home.hu oldalon, hogy milyen szolgáltatás érhető el nálad, abból lehet következtetni az elérhető technológiára is.

 

Honnan tudom meg hogy VDSL területen vagyok e?

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem meg most hogy mindegyik elérhető. Fejlődik a falu. Pár hete még csak 20mbit volt a max :D

De viccet félretéve, ebből is látszik, hogy pontatlan az adatbázisuk vagy valami hiba van az oldalban.

2-3 évvel ezelőtt nem volt nálunk elérhető internet az adatbáziuk szerint, viszont 9 éve Telekomos ADSL-em van itt ahol elvileg csak 2-3 éve lenne.

 

 

mindegyikre azt írja nem elérhető mind1 remélem jövőre jó lesz már!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elgondolkodtatok-e már azon, mit szólna a munkáltatótok ahhoz, ha a havi fizetésetekért cserébe a teljesítőképességetek mindössze 10 %-át garantálnátok neki?

Persze, legyünk nagyvonalúak, a régi kapcsolatra való tekintettel adjunk bele mindent, és ez a szám legyen 45 %. Vagyis több mint négyszeresen túlvállaljuk magunkat.

Sok dicséretet biztosan nem kapnánk érte.

 

Többször reklamáltam már a net sebességére, udvariasan elmondták, hogy valószínű, a hálózat nem bírná, de kivizsgálják.

Kivizsgálták, mértek és sajnálkoztak.

 

Az elmúlt másfél évben 2 alkalommal is volt előre meghirdetett, egy hetes hálózatbővítés, karbantartás. Csupa öröm és hawai! A net úgy hozta az előfizetett maximumot, hogy alig akartam felkelni a gép mellől.

Aztán letelt a hét, a sebesség visszaesett 45-49 százalékra.

 

A szerződés szerint örülhetek, hiszen a vállalást teljesítik.

Ezért most örömömben kérdezem: nálatok mi a helyzet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

És te el gondolkoztál már hogy kell használni a keresőt vagy hogy ennek a kérdésnek van már megfelelő topic és nem kellet volna újat nyitni ? 

Kérdésedre válaszolva nálam1/0.5 többel is hoz mindig. Nálad nagy eséllyel rezes hálózat van  ami ennyit bír messze vagy, vagy  nagy esély snr lockot kapsz a dslam tol hálózati hiba miatt ad.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...