Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Itt a fórumon a Telekomtól nem kapsz választ, itt az ügyfelek válaszolnak a kérdésekre!

Hivatalos választ akarsz kapni akkor fordulj az ügyfélszolgálathoz!

Új rendszer = Új számlázó és ügyfélkezelő rendszer.

Amíg nem vagy átmigrálva addig a VDSL 50 csomagot nem rakják fel nincs hozzá profil, nem generálódik munkalap, törlésre is kerül,hiába bírja a vonalad. Migrálás nem naponta van, hanem kb negyed évente eddigi megfigyeléseim szerint, senki meg nem tudja mondani előre hogy mikor kerülsz sorra, én május végén kerültem át és közel 2 évet vártam rá,azonban meg lehet gyorsítani az átkerülést úgy hogy kérvényezed a szerződés megszüntetését a jelenlegi MT azonosítón és egyben újat csináltatsz, így rögtön az új rendszerbe kerülsz, persze ezzel bukod az ügyfél múltadat is és szolgáltatás kiesés sincs kizárva.

Egy ilyen esetről itt olvashatsz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, TheDoctor írta:

Megjött a válasz a T-től a panaszomra. Lényegében telibe sz*rták! (Meglepődtem volna - ŐSZINTÉN - ha másképp tesznek) mivel a garantált minimum megvan ők mossák kezüket! 

LOL!

Köszönöm T eme színvonalas szolgáltatást!

Az eszem megáll!

Szankcio mentese le tudjuk váltani kisebb csomagra hüség újra indulással.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
24 perce, btz írta:

@ApaFia Igen, a maximum ami kihozható belőle, de ha bonding lehetősége adott, még egy hasonló adottságú vonalllal akár az 50/15-ös csomag is mehetne neki.

@Zotius Elég magas a csillapítás a feltöltési oldalon. CRC hibák is elég gyakoriak, de ha nem szakad gyakran, akkor rendben lesz ez, ha viszont szakadni fog akkor kapsz rá egy snr lockot (lejjebb megy kissé a sebesség, de stabilabbá vállik a kapcsolat).  Igen, ezek wifivel ellátott eszközök, router és modem funkciókkal egyben. Ha kevésnek tartod a wifit, a régi routered jobbnak ítéled, akkor a régi routered ugyanúgy rákötheted.

Nem tudom, hogy a lakásodon belül milyen hosszú és minőségi vezeték van, de célszerű minél rövidebbre venni, fali utp kábelre cserélni a megmaradt szakaszt. Ezt én is megcsináltattam, az elérhető sebességem nem nőt ugyan, de stabillá vált a vonalam, előtte szakadt napi 7-8-szor, de most havi szinten egyszer ha megszakad a szinkron, az is lehet csak azért, hogy a dslam állítani tudjon ezt azt a vonalon, nem hiba miatt.

Pontosan azért írtam,hogy borotvaélen van,nem valószínű a stabíl kapcsolata crc hibál magukért beszélnek. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...