abc

Analóg Kábel TV

Kérdés

Sziasztok, tudja valaki, hogy miért nem lehet kábelTV-hez minicsomagot választani? Fog ez változni a jövőben? Mindenképpen muszáj IPTV-re váltanom ahhoz, hogy minicsomagom legyen?

Köszi előre is!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

546 válasz erre a kérdésre

Ohh bocs, ezt azóta kibővtették, mióta olvastam.

Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Budapesti kp fejállomás által el látott terep kerül leg végén sorra szerintem és pl Hódmezővásárhely hamarabb .

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek szerint marad az alapcsomag analógon (nálunk legalábbis).

Már csak az nem derül ki belőle, hogy mikorra várható az átállás, mert az augusztus 1 és október 31 elég tág intervallum.

Nem derül ki belőle, hogy lehet-e a szolgáltatótól igényelni STB-ot, bérlés, vásárlás mennyibe kerül. Lehet-e használni sajátot, van-e bármi feltétel ilyenkor. Milyen beltériket ajánlanak saját vásárlásra.

Szóval én még így is hiányosnak érzem a tájékoztatást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2, Mûszaki okok miatt 2015. október 31-én megszüntetjük egyes analog díjcsomagjainkat, s ezzel a változással összefüggésben új technológián biztosítjuk a továbbiakban a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A módosítás a következõ szolgáltatási területek és programcsomagok elõfizetõit érinti:

Központi fejállomásról ellátott területek (kivéve: Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt,Tiszasas, Tiszaug)- Családi csomag;

Békéscsaba és környéke, Hódmezõvásárhely és környéke, Szeged és környéke - Alap csomag,

Mindszent - Start csomag.

A technológiaváltásra 2015. augusztus 1.-tõl október 31.-ig kerül sor, így az analog kábeltelevízió szolgáltatásról ezen idõtartamalatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra.
A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi elõfizetési díját.

Az érintett elõfizetõket közvetlenül értesítjük a változásról. (ÁSZF Törzsrész 2.3.3., 3.1., 3.3., 4.3., 5.2., 7.1.1.3. pont, 2, 3, 5/A, 6/C
Melléklet)

3, Megszüntetjük az analog kábeltelevízió szolgáltatás értékesítését.A meglévõ– a 2. pontban nem érintett - elõfizetõk részére a továbbiakban is biztosítjuk a szolgáltatás igénybevételét. (ÁSZF Törzsrész 3.1. pont, 2, 3, 5/A, 6/C Melléklet.)

Forrás: Aktuális számla

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kis település, nem költenek sokat fejlesztésre, mert nem hozza vissza a befektetett tőkét. Le úgysem mondja senki, és ezt ők is nagyon jól tudják, ugyanis nincs másik szolgáltató.

Ennél többre nem számíthatunk.

Pár éve azt mondták, hogy át kéne építeni az egészet, mert teljesen rossz a hálózat felépítése. Abból annyi lett, hogy az erősítők le lettek cserélve, ami némileg javított a helyzeten, de a rosszul megtervezett és megépített hálózat hibáit nem fogják kiküszöbölni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom mi a franc megy nálatok de ezt látnia kéne a műszerészeknek szép kis munin grafikonokon meg tudják nézni  hogy elmúlt x napban mi hány százalékon  megy, milyen vonalad volt e hiba stb. Valamiért nagyon el vagytok hanyagolva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a gyorstalpalót, így már értem. Valahogy én is így képzeltem el az IPTV működést, mert így logikus.

Nem is azon aggódok, hogy IPTV beakad, hanem hogy a nettel mi lesz, mikor már most is alig csordogál, és tudom, hogy baromi kevés IPTV előfizető van a faluban jelenleg.

Igen, vannak megoldások, meglátjuk mi lesz. Meg a tapasztalatokat is. Aztán majd döntünk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Iptv kb úgy működik hogy de nézel valamit az egy stream ha valaki közelben oda kapcsol akkor be kapcsolódik abba a stream folyamba. Minden csatorna váltást egy d szerver nek nevezett vas kezel ha tőle függ hogy milyen gyorsan történik meg a váltás. Ezek mellet vannak csoportok még pl a népszerű csatornákra hamarabb történik meg csatorna váltás mint pl egy alig nézet csatornára. Maga iptv folyam prioritásban internet felett van, szóval ha interned alól el fogy sávszél iptv még akkor is megy egy jó darabig.  0-24 ben nincs mind a nem tudom hány csatorna a hálózaton mindig csak azok amiket éppen néz valaki azon a részen. Össze beszél a településetek hogy mindenki nézze iptv-n a tv2-öt akkor egy darab pár megás stream lesz csak kint míg analóg ktv és dvb-c esetén 0-24  ben kint van minden adás. Szerintem működni fog, én esélyesnek látom helyi tv bekerülését is idővel iptvre.

Ha koaxot meg akarod minden áron tartani akkor több lehetősed is attól függ milyen mély a tárcád power line 230 as hálózaton meg át a jel, sima wifi, vagy ruckus.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lakáson belül minden ok. Ami a tv-mhez jön koax, nem a legprofibb, de van egy full réz belső erű, 3x-osan árnyékolt Teletronik koaxom PCT kompressziós csatlakozókka, osztó nélkül (ezen jön a MinDigTV), ha erre átkötöm direktbe a kábeltv-t, akkor egy nagyon picit javul a helyzet, de ugyan úgy nézhetetlen.

IPTV technikailag nem tudom, hogy működik, nap 24 órájában streamelve van-e minden csatorna akkor is, amikor senki nem nézi, de pl hétvégén 2 MBit-nél nincs nagyobb sávszélesség a településen. Ha erre még ráterhel majd az IPTV, akkor az gáz. 2MBit már alapból nem elég neki. De ha napi 24 órában foglalja a hálózatot, most is, akkor nem lesz gond belőle. Talán.

De egyelőre még húzom a szám, márcsak azért is, mert vinni kéne a tv-hez az utp kábelt, viszont koax mellett már nem fogok elférni vele. Koax meg kell, mert azt írták, a helyi tv marad analógon. És azt meg nézzük. Majd meglátjuk mi lesz, most úgy állunk, hogy DVB-C-re állnák csak át első körben. Feltéve, ha működik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tv számlájára inkább olyanokat lehet fogni hogy karakter hibás az epg stb de ezt egy régió átalítás pl németre megoldja.  Nem akarok találgatni meg reményeket kelteni de hátha ha a neted jól megy akkor iptv is jó lesz. Lakásban amúgy minden rendben van ?  Amúgy is sz*r jelet nem rontja lakáson belül egy sérült kábel osztó stb ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos, vagy szerencsére a netet nem érinti. Azzal semmi gond.

A DVB-C meg évek óta ilyen, kb 5 éve van meg ez a tv-m, és kezdetektől fogva ilyen.

Emlékszem, hogy az Olimpia idején az M1 HD kódolatlan volt, akkor is tele volt már hibával ez a platform.

De régebben egyébként úgy emlékszem, hogy az EPG működött, és a kódolt csatornáknál kiírta, hogy kódolt. Most ezek egyike sem megy. A fekete csatornáknál se kódolt jel, se nincs jel felirat.

Lehet, hogy a tv-nek is van némi fogyatékossága szoftveresen, de ennyi biztosan nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez várható volt igazából valahol jogos is, igen csak ez nem csak a te településedről szól lehetetlen lenne úgy meg írni ide való szabályokat, hogy mindenkinek minden terepen 110% -ban kedvezzen. Dvb-c hibák gondolom netet is érintik, amit viszont le adhatsz hibára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon jó, mivel már most kódolatlan, de egyik csatorna sem működik.

Van, ami totál fekete, másnak fél percenként 1 másodpercre bejön a képe, aztán annyi.

Felhívtam a hibabejelentőt, de mivel analóg előfizető vagyok, nem jelenthetem be ezt a hibát. Majd mikor már nem lesz analóg, csak digitális, és a szerződés szerint is azon leszünk, akkor jelenthetem be. Ebből az következik, hogy ahelyett, hogy előtte tisztáznánk a dolgot, és kijavítanák, majd az utolsó utáni pillanatban jön a rohangálás, és az első napokban egyáltalán nem lesz tévém.

Nagyszerű.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jól gondolod vagy veszel magadnak egyet, nincs ilyen funkciója tudtommal egy rf be menet meg egy kimenet kb mint egy elosztó. Olyan régi tv-vel én már nem számolnék amin se rca se scart se semmi csak fr csati. Jól emlékszel első a Globalteq GCR 370 ami hajlamos volt arra ha szerul volt szintezve a rendszer újra indult, ja és tükörtojás készítésre alkalma hőfokkal bírt. Nos nézd el kell adni valamivel az embereknek dvb-c adást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://dtvnews.hu/hirek/tovabbi-telepuleseken-valt-digitalis-tevezesre-a-telekom

A cikkben emlegetett médiakonverter - gondolom - ez a bizonyos, "modernebb" Intek C30CX típusú set-top box lehet (bár arra bevallom, nem emlékszem, hogy ez képes-e az RF modulációra, ami az igazán régi tévéknél, ahol a SCART még nem áll rendelkezésre, csak egy antennabemenet ez jelenti az egyetlen "járható utat" a digitális világba). A kezdet kezdetén, ha jól emlékszem, még Globalteq GCR 370 volt a HDMI nélküli, és valamilyen Intek doboz volt a HDMI porttal felszerelt box. Egyébként kicsit vicces, ahogy az olyan funkciókról, mint az EPG vagy a gyerekzár úgy írnak, mintha ezek valamiféle soha nem hallott/látott funkciók lennének, holott azért néhány éve már elmondhatjuk, hogy eléggé "közismertek" a digitális tévének ezen képességei... :smileyhappy:

Az egészen biztos, hogy az idősebb korosztály számára mindenképpen nehézség lesz az átállás, hiszen az analóg rendszernek - amely felett kétségtelenül eljárt az idő - az egyszerűségében rejlett a nagyszerűsége.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már most kódolatlan a digitális, de a 3/4-e nem működik.

5-ös jelerősség a 100-ból, és 7 bithiba a 10-ből.

De akkor mostantól tudom hibára bejelenteni, Kíváncsi vagyok mit csinálnak vele, mert 1-2 mux jön csak, a többi kuka.

Pl Duna TV 5 másodperc se hang se kép, 1 másodperc kép és hang. jelerősség 100, minden csatornaazonosító össze-vissza ugrál, TV meghülyül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az itt is van rendszeresen.. 2-3 havonta, mert elmegy a net. Ezért is félek az IPTV-től, mert akkor már tv sem lesz, nemc sak net meg telefon.

De meglátjuk, hátha csinálnak majd fejlesztéseket, és minden ok lesz.

Bár sajnos nem igen teszi ezt lehetővé a hálózat kialakítás. Optika 5 km-t jön oszlopokon keresztül az erdőn. Fa kidől, vadász átlövi puskával stb. Mondjuk ilyenkor analóg tv is halott.

Koax és erősítők a villanyoszlopokon, 15-20 fokos hőmérséklet változásnál annyit mozog a jelerősség, hogy leszakadnak a modemek. Ilyenkor legalább analóg tv van.

Tavaly foci VB napján ment el a teljes szolgáltatás, mindenki nagyon boldog volt. :)

De mondom, analóg tényleg a multé, csak azt sajnálom, hogy a digitális is megy majd a kukába. Szolgáltató szemszögéből makszimális mértékben megértem, de ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek.

Ilyenkor szokták mondani, hogy lehet szolgáltatót váltani... már ahol van másik. :(

És ezt most nem T ellen mondom, nem őket akarom szapulni, mondom, megértem őket, logikus lépés az ő oldalukról. Csak nem minden fogyasztó fog örülni annak, hogy havi 2000 ft-al nő a számlája.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szereléssel és karban tartással nálunk áprilisban volt az utolsó és lesz még pár idén , pedig nem nagy település. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a gond vele, hogy nem fogható. :) Analóg vétel volt, de az azt szolgáltató átjátszó nem lett üzembe helyezve digitális szórásra, így nincs lefedve a település. Volt, nincs.

A műholdvétel is elég gyenge, nagy tányérral is elmegy a vétel, ha jön az eső.

Tehát marad a T kábele.

Volt már nálam EPC 3925-ös modem, DMZ-be az enyémmel, de semmit nem ért. Folyamatos szívás volt az egész. Tudom, most már D-Linket hoznak, de félek már attól is, és nem akarok újabb napokat/heteket szívni vele. Most így hirtelen nem is tudom, hogy elérném-e távolról a cuccaim ezzel a megoldással.

Ha meg egyszer elviszik a fél év alatt kisírt EPC 3212-met, akkor azt már soha vissza nem kapom. :(

Addig lesz T kábel, amíg IPTV nélkül el lehet lenni, utána felmondom.

Kíváncsi leszek, hogy fogja bírni az itteni hálózat, ha mindenki IPTV-re vált, mert hétvégén a 20 megás netből 2-3 mega marad a terhelés miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a gond a digitális földfelszíni adással ? 6-7 csatorna kb ingyen nézhető.

Ez a nem fogok +x forintot fizetni dologgal csak magadat szívatod hosszú távon vagy fizetsz majd vagy felmondod és tányéros. Pedig marad kötelező a T router használat ez van max annyit tehetsz hogy T eszközön dmz be rakod saját routered címét.

Szerintem nem így lesz megoldva, mert csak a ki kerülő csatornákat pótolják vissza digitálissal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most