abc

Analóg Kábel TV

Kérdés

Sziasztok, tudja valaki, hogy miért nem lehet kábelTV-hez minicsomagot választani? Fog ez változni a jövőben? Mindenképpen muszáj IPTV-re váltanom ahhoz, hogy minicsomagom legyen?

Köszi előre is!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

546 válasz erre a kérdésre

Hát de ez esetben nem az elvi lehetőség a lényeg, hanem a gyakorlati kivitelezés.
Ha optikánál sem adnak digitális adást - kódoltat, vagy kódolatlant - vagy analógot érthető módon, akkor valószínűleg más helyen sem lesz sokáig.

Attól hogy valahol elérhetővé teszik az IPTV-t, és esetleg meghagyják még a kódolatlan digitális adást egy ideig, még nem azt jelenti hogy örökre megmarad sőt... valószínű csak addig lesz, amíg nem kell az a felesleges kis "terhelés" valami másra.

Érthető is az egész egyébként hiszen a Telekom az IPTV-ben látta a jövőt, ezért is törölte el a Digitális TV értékesítését még annó. Természetes hogy a hálózatkiépítésekkel egyidejűleg az IPTV-t is terjeszik, a Digitális TV-t pedig kódolt és kódolatlan adásként is a jövőben megszüntetik az analóggal együtt, hiszen ha megnézzük egyik sem a Telekom portfóliójának darabja már, mindegyik csak azért van valahol, mert a technikai okok ezt engedik meg - egyelőre - vagy esetleg a kódolatlan digitális adás egy ideig még nem okoz olyan problémát, amiért hirtelen meg kellene szüntetni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem se de elvi lehetőség meg lenne rá.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 órája, Deino írta:

És? Ahol optikát húznak be frissen ott is csak IPTV van nincs digitális kódolatlan adás... ott is 3 a korlát + a TVGO. Nem értem miről beszélsz igazából :)

Optikás területek annyiban vannak előnyben hogy léteznek olyan ont-k lásd D**i tv. Koax kimenet. Analóg és Dvb-c adást adnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezzel a lépéssel egységesítve lesznek a szolgáltatások is. Csak IPTV marad. És "sajnos" bezáródnak a kiskapuk is (ingyen tv).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, fgabor87 írta:

Ez már ki lett tárgyalva a digitális ktv topicban, hogy t-s információk szerint a kódolatlan marad. Eleve őrültség lenne kiszedni, mivel az iptv 3-ra van korlátozva, ma meg már a háztartásokban ahány helység, annyi tv, mert mindenhol szól háttérzajnak.
De ez úgy is ki fog derülni pár hónap múlva.

És? Ahol optikát húznak be frissen ott is csak IPTV van nincs digitális kódolatlan adás... ott is 3 a korlát + a TVGO. Nem értem miről beszélsz igazából :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez már ki lett tárgyalva a digitális ktv topicban, hogy t-s információk szerint a kódolatlan marad. Eleve őrültség lenne kiszedni, mivel az iptv 3-ra van korlátozva, ma meg már a háztartásokban ahány helység, annyi tv, mert mindenhol szól háttérzajnak.
De ez úgy is ki fog derülni pár hónap múlva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kódolatlan és a kódolt Digitális adás is Digitális adás, és itt osztom Pityesz véleményét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, fgabor87 írta:

A kódolatlan digitális marad. Csak a kódoltat szedik le. Így maga a szolgáltatás nem szűnik meg, IPTV előfizetők is nézhetik a box nélküli tv-ken.

Mûszaki okok miatt 2016. április 30-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást.

Ez nekem elég egyértelmű.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha megszűnik a kódolt digitális, akkor át kell rendezni a kódolatlant. Mivel most van olyan multiplex, ahol csak 1-2 kódolatlan van. Ha figyelembe vesszük, hogy nincs HD adás, akkor 3-4 multiplexen elfér a kódolatlan digitális, azaz max 4*8 MHz kell csak, a többi mehet netre, és iptv-re, szerintem elfér simán.
(szerintem 3 is elég)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, fgabor87 írta:

A kódolatlan digitális marad. Csak a kódoltat szedik le. Így maga a szolgáltatás nem szűnik meg, IPTV előfizetők is nézhetik a box nélküli tv-ken.

Így viszont nem lesz meg az a többlet sávszél, ami az IPTV minőségének javításához kellene.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Várjuk ki a végét, Tkom egyenlöre halgat hogy lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lassan? Inkább gyorsan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt az aktuális havi számlán olvastam.

Mûszaki okok miatt 2016. április 30-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke, Hódmezõvásárhely és környéke, Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó
településeken, s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A technológiaváltásra 2016. március 1-jétõl április 30-ig kerül sor, s a digitális kábeltelevízió
szolgáltatásról ezen idõtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi elõfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül is értesítjük a változásról. (2/D, 3/D, 5/D (értékesíthetõ és lezárt) Mellékletek).

Lassan felesleges lesz vitatkozni a digitális tv-ről is, mivel azt is megszüntetik. Marad az IPTV.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Parancsolsz? Szkenneljem be a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jegyzőkönyvét, ahol ez le van írva?
2 éve küzdünk érte, AH is volt kint mérni 2x, őket is meg lehet kérdezni.

De magad is megnézheted:
http://emirpub-prod.nmhh.hu/pubrendszer-web/tvradiovetel/tvVetelLocationSelect.jhtml

Persze nagymarosit nézd, mert oda kerülhetne fel reálisan. Az meg falu 80%-áról süket. De erről nem nyitok vitát, van róla NMHH és AH jegyzőkönyv is. Meg értelmetlen is, mivel nem valószínű, hogy felkerül dvb-t-re.

Mi sem nézzük sűrűn, de néha azért előkerül 1-2x.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2. Kérlek...

Nem tudom amúgy kinek hiányzik az a tv-csatorna, valami borzalom hogy néha mit meg nem tesznek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 hours ago, anonymus said:

Mert mindenre lehet megoldást találni és nem szenvedtél hogy juuuj

1. Nálunk nincs fent a dvb-t platformon a helyi tv.
2. Nincs dvb-t lefedettség a településen.

@Roli82

Bocsi, akkor rosszul emlékeztem. :) Viszont hozzánk T szerint nem fog felkerülni IPTV-re.

Egyelőre marad analógon, ami semmi problémát nem okoz. Csak azért kérdeztem, hogy mivel számoljak alapcsomag levétele után.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fényképet lehet kérni az átalakított bestiáról ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legelőször egy hármasosztón keresztül az analóg jel volt osztva (TV-nként egy kábelen a sattal, multiplexerekkel). Ezután egy kis átalakítással egy DVB-T vevő és egy scart-rf modulátor lett az osztó elé szerelve, mert több volt a crt tv. Most már a DVB-T vevő kikerült mert mindegyik TV-t lecseréltem. Na nem kp-san, hanem ebben is a Telekom által kínált lehetőségeket igénybe véve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, Attila70 írta:

Nekem sattv-m van és évek óta a helyi TV miatt van DVB-T rendszerem (csak ez az 1 csati van beállítva). Minden reggel azt nézzük. Semmi nehézséget nem okoz. 

Mert mindenre lehet megoldást találni és nem szenvedtél hogy juuuj

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, fgabor87 írta:

Közben megtudtam, hogy nálunk marad a helyi tv analógon, ezek digitalizálását a Telekom fogja elvégezni majd valamikor. IPTV-re meg nem férnek fel, nincs több hely.

Érdekes lesz, hogy akinek IPTV előfizetése van, és majd analógról lekerül a helyi, amennyiben azt nézni szeretné, csak azért az egy csatornáért vásárolnia kell majd DVB-C boxot. :/

Nekem sattv-m van és évek óta a helyi TV miatt van DVB-T rendszerem (csak ez az 1 csati van beállítva). Minden reggel azt nézzük. Semmi nehézséget nem okoz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@fgabor87

Én írtam ,de nem azt hogy DVB-C-n van, hanem az hogy IPTV-n. DVB-C sose volt helyi tv.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez az inkább írni kell valamit a kérdező félnek és találjunk ki vmit kategória szerintem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekomtól válaszolták ezt, nem én találtam ki. De nem nekem, hanem egy üzleti partnerüknek.

"Helyi tévék digitalizálásának ütemezésével kapcsolatban továbbra is folynak a belső egyeztetések, türelmüket kérem ebben a témában."  "[...]sajnos az IPTV esetében elértük a maximum kapacitásainkat és továbbra is várólistánk van."

De valaki írta itt egy másik topicban, hogy náluk fent van digitálison a helyi tv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most