Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

http://dtvnews.hu/hirek/tovabbi-telepuleseken-valt-digitalis-tevezesre-a-telekom


A cikkben emlegetett médiakonverter - gondolom - ez a bizonyos, "modernebb" Intek C30CX típusú set-top box lehet (bár arra bevallom, nem emlékszem, hogy ez képes-e az RF modulációra, ami az igazán régi tévéknél, ahol a SCART még nem áll rendelkezésre, csak egy antennabemenet ez jelenti az egyetlen "járható utat" a digitális világba). A kezdet kezdetén, ha jól emlékszem, még Globalteq GCR 370 volt a HDMI nélküli, és valamilyen Intek doboz volt a HDMI porttal felszerelt box. Egyébként kicsit vicces, ahogy az olyan funkciókról, mint az EPG vagy a gyerekzár úgy írnak, mintha ezek valamiféle soha nem hallott/látott funkciók lennének, holott azért néhány éve már elmondhatjuk, hogy eléggé "közismertek" a digitális tévének ezen képességei... :smileyhappy:

Az egészen biztos, hogy az idősebb korosztály számára mindenképpen nehézség lesz az átállás, hiszen az analóg rendszernek - amely felett kétségtelenül eljárt az idő - az egyszerűségében rejlett a nagyszerűsége.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Jól gondolod vagy veszel magadnak egyet, nincs ilyen funkciója tudtommal egy rf be menet meg egy kimenet kb mint egy elosztó. Olyan régi tv-vel én már nem számolnék amin se rca se scart se semmi csak fr csati. Jól emlékszel első a Globalteq GCR 370 ami hajlamos volt arra ha szerul volt szintezve a rendszer újra indult, ja és tükörtojás készítésre alkalma hőfokkal bírt. Nos nézd el kell adni valamivel az embereknek dvb-c adást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nagyon jó, mivel már most kódolatlan, de egyik csatorna sem működik.

Van, ami totál fekete, másnak fél percenként 1 másodpercre bejön a képe, aztán annyi.

Felhívtam a hibabejelentőt, de mivel analóg előfizető vagyok, nem jelenthetem be ezt a hibát. Majd mikor már nem lesz analóg, csak digitális, és a szerződés szerint is azon leszünk, akkor jelenthetem be. Ebből az következik, hogy ahelyett, hogy előtte tisztáznánk a dolgot, és kijavítanák, majd az utolsó utáni pillanatban jön a rohangálás, és az első napokban egyáltalán nem lesz tévém.

Nagyszerű.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sajnos, vagy szerencsére a netet nem érinti. Azzal semmi gond.

A DVB-C meg évek óta ilyen, kb 5 éve van meg ez a tv-m, és kezdetektől fogva ilyen.

Emlékszem, hogy az Olimpia idején az M1 HD kódolatlan volt, akkor is tele volt már hibával ez a platform.

 

De régebben egyébként úgy emlékszem, hogy az EPG működött, és a kódolt csatornáknál kiírta, hogy kódolt. Most ezek egyike sem megy. A fekete csatornáknál se kódolt jel, se nincs jel felirat.

 

Lehet, hogy a tv-nek is van némi fogyatékossága szoftveresen, de ennyi biztosan nem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Lakáson belül minden ok. Ami a tv-mhez jön koax, nem a legprofibb, de van egy full réz belső erű, 3x-osan árnyékolt Teletronik koaxom PCT kompressziós csatlakozókka, osztó nélkül (ezen jön a MinDigTV), ha erre átkötöm direktbe a kábeltv-t, akkor egy nagyon picit javul a helyzet, de ugyan úgy nézhetetlen.

IPTV technikailag nem tudom, hogy működik, nap 24 órájában streamelve van-e minden csatorna akkor is, amikor senki nem nézi, de pl hétvégén 2 MBit-nél nincs nagyobb sávszélesség a településen. Ha erre még ráterhel majd az IPTV, akkor az gáz. 2MBit már alapból nem elég neki. De ha napi 24 órában foglalja a hálózatot, most is, akkor nem lesz gond belőle. Talán.

De egyelőre még húzom a szám, márcsak azért is, mert vinni kéne a tv-hez az utp kábelt, viszont koax mellett már nem fogok elférni vele. Koax meg kell, mert azt írták, a helyi tv marad analógon. És azt meg nézzük. Majd meglátjuk mi lesz, most úgy állunk, hogy DVB-C-re állnák csak át első körben. Feltéve, ha működik.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a gyorstalpalót, így már értem. Valahogy én is így képzeltem el az IPTV működést, mert így logikus.

Nem is azon aggódok, hogy IPTV beakad, hanem hogy a nettel mi lesz, mikor már most is alig csordogál, és tudom, hogy baromi kevés IPTV előfizető van a faluban jelenleg.

 

Igen, vannak megoldások, meglátjuk mi lesz. Meg a tapasztalatokat is. Aztán majd döntünk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kis település, nem költenek sokat fejlesztésre, mert nem hozza vissza a befektetett tőkét. Le úgysem mondja senki, és ezt ők is nagyon jól tudják, ugyanis nincs másik szolgáltató.

Ennél többre nem számíthatunk.

Pár éve azt mondták, hogy át kéne építeni az egészet, mert teljesen rossz a hálózat felépítése. Abból annyi lett, hogy az erősítők le lettek cserélve, ami némileg javított a helyzeten, de a rosszul megtervezett és megépített hálózat hibáit nem fogják kiküszöbölni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

analog kabeltvm van, de mar digitalisan is jonnek a csatornak kodolatlanul. 81-et talal az lg tvm. alap csomagom csatornait tudom nezni. box nelkul meg lehet talalni a csaladi HD csomag csatornait, vagy azokat miert nem talalja a tvm?van rá esély hogy az analóg (nemsokára már csak digitálissá váló) kábeltévén is adják a HD közszolgálatikat? ha igen mikor ? és a TV hogy fogja megtalálni a csatornákat, mert ha jól értem akkor SD-ben és HD-ben is lennie kéne majd a közszolgálatiknak.

Ha Dél-Keleti régióban vagy,akkor 81 csatornát talál,kb 23 csatornának kellene mennie kódolatlanul!

Viszont a Dél-Keleti régióban nincs HD,soha nem is volt,így kérdőjeles,hogy a közmédia HD csatornáival mi lesz...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem 180 körül talál a Samsung TV, de annak a fele működésképtelen. Elvileg azoknak kell kódolatlannak lenniük, amik most az analóg családi csomagban vannak. Az 36 csatorna ha jól rémlik.

Elviekben a közszolgálati HD-nek is kódolatlannak kéne lennie, de a július 1-től érvényes ÁSZF szerint kódolt marad. Szóval akkor lesz kódolatlan, ha megkapják a kis büntetőcsomagjukat az NMHH-tól.

 

Egyébként az a 81 elég kevésnak tűnik. Próbáld meg más régióbeállítással (Németország, Finnország). Nekem mindegy melyikre állítom, ugyan annyit talál, de ugyan úgy rossz a fele.

EPG-t neked betölti?

Te a központi fejállomásról ellátott területen vagy nálad teljesen más a csatorna kiosztás is!

 

Fehér a kódolatlan,rózsaszín a kódolt!

 

Ne kezeljünk olyat tényként,amiről semmit sem tudunk... Egyáltalán nem biztos az a büntetés!

 

Csatorna sorrendváltozás Kedden várható!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ha az analóg csatornákat valóban megszüntetik akkor ugyan miként továbbítaná a T-Home a közszolgálati csatornákat továbbra is analóg módon?

 

Nem emlékszem, hogy a fórum szabályzatában szerepelt volna olyan kitétel, hogy nem lehet bírálni a T-Home tisztességtelen üzleti magatartását!

Az analóg kábel tv nem teljesen szűnik meg!

 

Békéscsaba és környéke Alap csomag szűnik meg és marad a Start csomag!

Hódmezővásárhely és környéke Alap csomag szűnik meg és marad a Start csomag!

Szeged és környéke Alap csomag szűnik meg és marad a Start csomag!
Mindszent - Start csomag szűnik meg!

Központi fejállomásról ellátott területek (Kivétel: Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt ,Tiszasas, Tiszaug) Családi csomag szűnik meg és marad a Start és Alap csomag!

 

Mivel a Start csomagban vannak a közszolgálati csatornák,így pont hogy nem tűnik el analógról...

 

Analóg kábel tv csatornakiosztása: Link

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1



 

Analóg kábel tv-n ahogy azt már korábban is írtam NEM kötelező már továbbítani Július 1.-től a Duna World csatornát,helyén az M4 Sportot kell elosztani Július 1.-től, adást az M4 Sport Július 18.-án kezdi meg! Szóval ehhez a Telekomnak semmi köze...

Egyébként meg eleve IPTV előfizető vagy ahol elérhető,tehát a reklamációnak helye nincs!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Tényleg. Múltkor feltettem nekik egy kérdést írásban, és totál mást válaszoltak rá, mint amit kérdeztem. Írtam is akkor ide a fórumra. Szerintem olvasták, mert a héten jött még egy levél, hogy elnézést kérnek a téves válaszért, és most arra válaszoltak, amit kérdeztem. :)

Úgyhogy ezért kapnak most egy kövér piros pontot. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Megnéztem már, hogy mi a helyzet ezzel a Duna World-del hivatalosan:

 

Kérdés: Miért került az alapcsomagba az M4 Sport, és miért került ki a Duna World?
Válasz: Erről a jogszabályban meghatározott egyeztetést követően a Médiatanács hozott döntést. A Duna World nézettsége - tekintettel ismétlőjellegére - jellemzően alacsonyabb, mint általában a sportműsorok nézettsége. A Duna World nem az alapcsomagból került ki, hanem az analóg kábelszolgáltatók által kötelezően továbbítandó csatornák közül.

 

http://www.mediaklikk.hu/2015/06/24/digitalis-atallas-kerdesek-es-valaszok/

 

 

Szóval analógban nem kell adni kötelezően, de digitális kábelen viszont igen?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

mivel a 2010. évi CLXXXV. törvény a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról,

a médiatanácsot jelöli ki ennek eldöntésére az általad felvetett jogi tévedés ismét hibás következtetés.

 (nem néztél utána a médiatanácsnak....a vicc, hogy még az adott jogszabály száma is szereple a hszben, tehát azt sem olvastad el csupán öntöd itt a bull*******et, fogd fel tévedsz, nincs igazad, butaságot írsz.)

 

cáfold meg kérlek, idézd a jogszabályt forrásmegjelöléssel.

 

 74. § (1) A közszolgálati médiaszolgáltató összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani.

 

4 adót ír elő, ez továbbításra kerül.

 

 

"Radásul semmilyen technikai akadálya sincs" -tévedsz, pénz, pénz,pénz... minden pénzbe kerül. (jómagam, és gondolom más sem szándékozik több közterhet fizetni, azért mert lusta vagy)

 

jelzem mindez irreleváns jelen esetben mert pár hónapon belül semmilyen analóg továbbítás nem lesz, tehát a most kritizált M4 et sem látod analógón.


Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...