Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1
.... Németországban jobbak a szolgáltatúsok, kérdem én, egy és ugyanazon anyacég esetén miért vannak ilyen fényévekbeli lemaradások a kelet-európai térségben? Az együtt veled, szlogen alatt azt kellenne értenie a Telekomnak: Hogy az úton együtt menne az ügyfelekkel, és amikor valaki szembe jön az úton, akkor nem kellene harcolni vagy akadéályoztatni a szembe jövőt, hanem közösen kellen a problémákat megoldani.

Ráadásul ott az átlagfizetéshez mérten kevesebbet fizetnek a szolgáltatásért.

Ott sántít a dolog, hogy ha a Telekom tudja - márpedig tudja - hogy az általa HD-ként meghírdetett csatornák java csak az adásidő töredékében sugároz FHD tartalamt, milyen jogon teszi azt olyan prémium díjcsomagba, amivel még 50-60 ******* SD csatornát eröltet az emberre. Ha ennyire nincs HD tartalom, ne keljen felárat fizetni érte, vagy kínálják valami minicsomaghoz hasonló konstrukcióban. Maradva a német példánál. Ott a HD-nak nevezett csatornákon a nap 24 órájában azt  a minőséget látod, amire előfizettél. Ezt egy heti személyes tapasztalatom alapján mondom.

A lényeg az, hogy Az_Internet helyesen írta. Kelet-Európában mindig is a minimum szolgáltatás fog menni, mert nincs ami rákényszerítse a céget az etikus üzletpolitikára. Ennek ott kellene kezdődni, hogy az ilyen fórumokon ne az legyen a közellenség, aki akifogásokat emel és kételyeket fogalmaz meg. Kispolgári megalkuvással és az "ez van, ezt kell szeretni" hozzáállással nem megyünk semmire!

 


 

Nincs azzal baj, hogy vannak igényeid, kifogásaid, esetleg kételyeid. Közellenség sem vagy, ahogy mások sem védik a szolgáltatót és nem is a bérenceik, még akkor sem szerintem, ha egyesek ezt hiszik és ez a fejlövésük.

Lehet egyetérteni és nem érteni, ezért vagyunk itt a fórumon, hogy megvitassuk a kérdéseinket, esetleg választ is kapjunk rá egymástól.

Ugyanakkor látszólag azt nem tudod elfogadni, hogy míg egyesek a realítások talaján állva megértik, hogy mi és miért történik úgy ahogy, és eszerint adnak választ a beírásokra, addig vannak akik álomvilágban élnek és elrugaszkodnak a valóságtól. És ez nem kispolgári meghunyászkodás, hanem sima realizmus.

Mire gondolok itt?

Mások az igények, mások a lehetőségek.

Németország egy kb. 80 millió lakosú nyugat-európai ország, fejlett gazdasággal, infrastruktúrával, és teljesen más kulturális közeggel és háttérrel, ezzel szemben itt MO-n élünk 9-9,5 millióan úgy ahogy sajnos. Nem egy ligában versenyzünk és az ottani lehetőségeket, színvonalat ne hasonlítsuk össze, értelmetlen, még csak példálózni is vele. Akinek az jobban tetszik, menjen, éljen ott, a lehetőség még adott (nem lesz kolbászból a kerítés). Azt meg, hogy ami ott van, hozzák ide, az több megközelítésből sem feltétlenül reális.

A telekommunikációs szolgáltató szektor, mint olyan az nem jóléti alapokon működik, ugyanolyan kőkemény üzlet mint bármi más hasonló, a bevétel, haszon profit a lényege (még azoknál a szolgáltatóknál is, ahol azt mondják/mondjuk, hogy olcsón adnak valamit). Itt mindenki mindent olcsón akar megkapni, annak valós értékével, költségével tisztában nem feltétlenül van. Hálózatot kiépíteni, üzemeltetni, fenntartani nem feltétlenül olcsó, fejleszteni szintén nem az, ha teljesen legálisan csinálod, sőt az állam, hatóság, felügyeleti szerv sem feltétlen támogat a különféle intézkedéseivel.

 

 

Örülök, hogy azért van akivel értelmesen lehet vitázni és eszmét cserélni!

Vegyük sorra miben eltérő a véleményünk:

"Nem a realitás talaján állok, és elrugaszkodok a valóságtól."

Szerintem pedi reális igény, hogy a pénzemért azt kapjam amit ígérnek. Ha egy pékségben a plakáton gyönyörű kilós kenyeret hírdetnek, akkor ne adjanak azon az áron szikkadt zsemlét, azt mondva, ja barátom itt keleten ennyi pénzért csak ez jár. Mondják ki, nem tudjuk az elvárt igényt teljesíteni, vegyék le a kínálatból, vagy adják olcsóbban.

Nem arról van szó, hogy én valamit olcsón akarok megkapni. A lehető legdrágább csomagba foglalt szolgáltatást fizetem és kérem rajtuk számon. Még ennél is többet hajlandó lennék fizetni a tényleg FHD adásért, mert azt a ******* felkonvertálást és bújtatott hazugságot amit itt többségben HD felirattal sugároznak, nem tudom elfogadni.

Hangsúlyozom, nem tudok más szolgáltatóhoz menni, mert NINCS alternatíva.

Ehhez még azt a inkorrekt húzást is megemlíthetem, hogy ugyanezt a csomagot a lakótelepen élő barátom kb 70% áron kapja, mert ott a lépcsőházban még két másik szolgáltató is létesített elosztópontokat. Magyarul nekem lakhelyem miatt (megyeszékhely, kertváros) ugyanazért többet kell fizetnem ami igen tisztességtelen üzleti magatartás.

Németországot felejtsük el, csak egy példa volt, nem akarok lovagolni rajta, a pikantéria csupán abban van, hogy ugyanaz az anyacég.

Egyébként itt: http://www.telekom.de/magenta-eins látható. Kb 24000 forintért Ingyen telefon és SMS az összes hálózatban + 150 MB/sec LTE hozzáférés + 100/40 MB vezetékes internet + 100 SD és 50 HD adás + tárhely. Mindez egy kb 900.000 Ft-nyi átlagkeresettel rendelkező országban!

Mondom, fizetnék én ennyit ilyen tartalmú szolgáltatásért! És még mindig csak azt tudom szajkózni, hogy az a HD, az HD!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

 

Esetleg van valakinek infója, hogy mikor lehet használni az előfizetői fiókban lévő műsorújságot szinkronizálni a beltérivel? Mobil alkalmazás sem működik a tv-n keresztül. Állandó hibát ír mindkettőnél. Weben hibás MT vagy IPTV azonosító a mobilnál pedíg Próbálja később üzenet jön. 

Mikor bekötötték tavaly decemberben bejelentettem többször de se sibajegy se javulás nem történt.

 

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A kék led az nem a HD tartalmat jelöli? Ha nincs neki HD-s csomagja, akkor nem kéne világítson.

HD nélkül is megy a HDMI kábeles használat, annak függetlennek kéne lennie attól, hogy mit rendelt meg az ügyfél. Az tény, hogy HD tartalom átlövésénél van jelentősége

Láma dolog, illetve kérdés, de a vevőegység volt újraíndítva esetleg? Hátha segít rajta, az ilyen win jellegű eszközöknél (ha még win-es a szoft és nem álltak át vele linux/unix alapra) egy restart csodákra képes.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A HD-ről még egy kis vita vagy puffogás.... Ezerrel tolja a Telekom, hogy vegyünk náluk a jobbnál jobb tévéket, de értelme nincs a jobb TV-nek, hiába van nekem is otthon, ha agyontömörítik az adást.

 

Az SD adásokkal sokat elvileg nem lehet mit kezdeni, ha eleve a műsorszolgáltató is SD-ben ad, bár ha a Telekomos műszakis kollégák a szívükre teszik a kezüket, tudják jól, hogyha emelnének egy kicsit a csatornák sávszélességén már nem lenne olyan annyira elviselhetetlen egy jobb TV-n SD adást sem nézni. Van, hogy inkább átkapcsolok analóg KTV-re mert ott élvezhetőbb a kép minősége, mint ugyanaz az SD adás IPTVn. Ez azért elég kellemetlen.

 

A HD adás is kamu HD. Felbontásra megvan az 1920x1080, de semmi más nem stimmel. Egy jó példa erre a most vasárnapi Való Világ döntő az RTL2 HD-n. A nyertes kihírdetésekor befújtak töménytelen mennyiségű csillogó konfettit, erre a kép úgy szétesett, mint annak a rendje. Történetesen egy ismerősöm aznap pont a vezérlőben dolgozott az RTL2nél. Rá is írtam, hogy látom összecsinálta magát a HD a konfettire. Erre Ő azt mondta, hogy nem volt azzal semmi gond, látta a Playout monitoron, ami már a szolgálatók felé elmenő adást tartalmazza, hogy az ominózus konfettis résznél se esett szét a kép, csak odabenn is köztudott, hogy ugyan a felbontás HD, de egy csomó szolgáltató az adás sávszélességének csökkentésével óhajt spórolni. Jelentem ezek szerint és amint a mellékelt ábra mutatja, a Telekom is ezen szolgáltatók közé tartozik.

Sajnos nincs semmiféle szabvány vagy paraméterkönyv a Médiahatóságnál, ami a szolgáltatóknak egyértelműen meghatározná, hogy mekkora sávszél kellene egy HD adáshoz, így ezzel bármelyikük vissza tud élni, csak azt nem értem, hogy ED3 Kábel és Optikai területeken, ahol azért bírná bőven a rendszer, miért kell ennyire szembeköpni a HD adást és az ügyfeleket. ADSL-en még megértem, hogy spórolnak vele, örülnek, hogy megy, de a többin nem igazán értem minek spórolnak rajta és miért a kamu HD adást kell néznünk. Persze tudom, ritkán kell olyan részletgazdag kép és ritkán esik szét, mivel általában kevésbé mozgalmas a TV-adás, de pont az ilyenek világítanak rá arra, hogy nem egészen stimmel a dolog. 

 

Másrészt szerintem már ideje volna az MPEG2 kódolást MPEG4-re cserélni. (Tudomásom szerint a box streamjei még MPEG2be jönnek). Nem egy szolgáltatót tudok, ahol már régesrég az MPEG4ben jön az IPTV és fényévekkel szebb a képe. Persze lehet, hogy ők egyszerűen csak nem spórolnak a streamek sávszélességén, vagy ők meg tudták oldani, hogy az ADSL-es IPTVsek X sávval kapják, az OPTIKA meg a normál sávval.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Egy szakértőtől hallottam ha sikerülne a kábelről mindent kigyomlálni a neten kívül, akkor akár gigabitekre is képes lenne a koax. Docsis 3.1-el az egész olyan lenne mint egy hatalmas adatcső. De ehhez először az kell hogy mindenki átálljon a DVB-C ről és az analóg is megszűnjön. Onnantól IP alapon lehetne olyat nyújtani hogy az ember álla leesne a képminőségtől akár 4K-ban is.

Addig nagyon sokat kell még aludni. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Optikai és IPTV képes (ED3) koax hálózaton lehetőség van második HD  stream igénybevételére. Amint az ismert, a Magyar Telekom az ügyfél- és szolgáltatásnyilvántartó és számlázó rendszerek konszolidációját végzi, emiatt a régi és új rendszerek között különbség van a szolgáltatások esetében. Az második HD stream beállítás csak az új rendszerekbe átkerült ügyfelek esetében érhető el. Amennyiben egy meglévő ügyfél már átkerült és optikai vagy ED3 IPTV képes koax hálózaton van szolgáltatása, akkor az ügyfélszolgálaton lehet jelezni a stream váltási igényt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mennyi egy IPTV beltéri kihordási ideje, és hajlandók-e cserélni, ha használható, de hibás?

Hat éve használom, és ha kellő óvatossággal kezelem, akkor szolgál szépen, de egyre gyakoribb, hogy csatornaléptetés közben felvétel indul el, a menü mérete esetleges, és az is megesik, hogy minden ok nélkül az akciók reklámalkalmazását tolja a képembe. (Ez utóbbiról már az is eszembe jutott, hogy nem feltétlenül véletlen.) A képi rendellenességek meddig számítanak kellemetlendégnek, és mikortól lehet hibának nevezni? Elég a látható torzulás zaj, vagy az egész képtartalomnak szét kell esni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm :)

Jó de arról megy az iptv is :D

Boldogság semmi ilyesmi nincs a rendszerben a kedves ügyintéző azt mondta mehet a kukába :)

Mert szerinte ez félre lett számlázva :D

A szívbaj azért kerülgetett :D

A havi dijam + készülék előfizetésemel együtt szép kerek 40.000 ft lett volna a havi kiadásom a telekom fele :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem tartom vészesnek a problémát. Aki a digitális tévézés bármely változatát választotta otthonra, talán rendelkezik annyi sütnivalóval, hogy vagy az STB, vagy a beltéri, vagy a TV rendelkezik csatornasorrend megváltoztatásához szükséges lehetőséggel. Akik annyira buták, hogy erről nem is tudnak, azoknak meg tök mindegy mit néznek az első programhelyek akármelyikén.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Komolyan mondom, ez már annyira siralmas, hogy szavak nincsenek rá. A közszolgálati adók béka segge alatti nézettségét most ezzel akarják feljebb tornászni?

A következő meg az lesz, hogy naponta x órán keresztül nem lehet majd csatornát váltani, és kötelező jelleggel a közszolgálatikat kell nézni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

 

Van USB csatlakozás, de le van tiltva ilyen célú használatra. Tehát nincs lehetőség lementeni a tartalmakat!

 

Beni2360

 

Ha nincs merevlemezes boxod felvétel opcióval akkor felvenni sem tudsz.
Telekomnál nincs ilyen,hogy a központi szerverre rögzítődjön a műsor,szóval az ügyfélszolgálat nagyon benézett valamit.
Invitel IPTV szolgáltatásánál van az,hogy egy központi szerveren tárolódik a felvett műsor és onnan nézhető vissza és náluk lehet X összegért bővíteni a helyet!

 

Egyébként milyen boxod van?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...