Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.214 válasz erre a kérdésre

20 perce, OldMike írta:

Akkor nem fogok vágyni rá :D. Nálam a hang azért halkult, mert én nem az úgynevezett 63 végű szoftverről váltottam, hanem visszatettem a 62 végűt, ahol lényegesen erősebb volt. Ez az új valahol a kettő között lehet hangerőben, de legalább be lehet lőni viszonylag egyenletesre.

Nem mondom hogy mind sz*r de párral találkoztam már, vagy én vagyok ilyen szerencsétlen vagy el vagyok átkozva. De többet vissza csomagoltam mer kuka volt. Vaagy 3 ***** átok rá olvasás varázslás stb hogy bekapcsoljon és rendesen elinduljon. 

Ohh .62 akkor te full egyedi előfizetői állatfaj részese vagy és elég ritka, döntő többségben voltak a .63 végűek már. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Addig vagy boldog ember amíg nem látsz Tatungot élőben...  Amúgy nálam pont hogy javult a hang az új szoftverrel.

Akkor nem fogok vágyni rá :D. Nálam a hang azért halkult, mert én nem az úgynevezett 63 végű szoftverről váltottam, hanem visszatettem a 62 végűt, ahol lényegesen erősebb volt. Ez az új valahol a kettő között lehet hangerőben, de legalább be lehet lőni viszonylag egyenletesre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, OldMike írta:

Más: a HDMI hangot a Cisco STB-k esetében sikerült egy korábbi gyengébb szintre visszatenni >:(. Mondjuk a javukra írnám, hogy ha az STB hangerejét a maximumra (25) teszem, és a hangerőt a tévén állítom, akkor kb. minden csatorna nagyjából ugyanolyan hangosan szól. Korábban olvastam hogy a Tatung boxszal nincs hang gond, abból viszont (úgy tudom) nincs felvevős változat.

Addig vagy boldog ember amíg nem látsz Tatungot élőben...  Amúgy nálam pont hogy javult a hang az új szoftverrel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Lacikaaa írta:

Üdv, És Sat tv STB-re mikor lesz uj frissités? van ez a Sagem fekete HDTV box, de már vagy 2 éve nem volt rá uj frissités, nem is lesz már? 

Hát most biztos nem, ez most csak iptv előfizetőkre vonatkozik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

22 órája, kistukesz írta:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is nehezen olvasható!

Nem értem, hogy mért nem gondolnak az idősebb korosztályra és ha már változtatnak, akkor inkább jobb legyen és ne rosszabb mint amilyenre most sikerült.

Remélem hamarosan kijavítják, hogy még szegény 81 éves anyám is el tudja majd olvasni a szöveget (most csak tippelget, és morgolódik)!

Sajnos akik az EPG karaktereit alkalmazták illetve elfogadták, azok egyszerűen dilettánsok (még ha németek is, akkor is). Egy normál karakter esetén a méretéhez tartozik egy komfortos olvasáshoz szükséges vastagság is, ami itt nincs meg. Szerintem még a dupla vastagságot is elbírná, de minimum a másfélszerest.

Más: a HDMI hangot a Cisco STB-k esetében sikerült egy korábbi gyengébb szintre visszatenni >:(. Mondjuk a javukra írnám, hogy ha az STB hangerejét a maximumra (25) teszem, és a hangerőt a tévén állítom, akkor kb. minden csatorna nagyjából ugyanolyan hangosan szól. Korábban olvastam hogy a Tatung boxszal nincs hang gond, abból viszont (úgy tudom) nincs felvevős változat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, És Sat tv STB-re mikor lesz uj frissités? van ez a Sagem fekete HDTV box, de már vagy 2 éve nem volt rá uj frissités, nem is lesz már? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, vpeti22 írta:

Sziasztok!
Az új szoftver milyen ütemben érkezik az előfizetőkhöz? Én még nem kaptam meg, pedig kíváncsi lennék már rá! :) Bár lehet majd csalódott leszek inkább! :D

Területenként folyamatosan, álltában érkezik előtte egy üzenet is hogy 2 nap múlva juhuj lesz.  Kb 500.000 db boxrol beszélünk :DD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is nehezen olvasható!

Nem értem, hogy mért nem gondolnak az idősebb korosztályra és ha már változtatnak, akkor inkább jobb legyen és ne rosszabb mint amilyenre most sikerült.

Remélem hamarosan kijavítják, hogy még szegény 81 éves anyám is el tudja majd olvasni a szöveget (most csak tippelget, és morgolódik)!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!
Az új szoftver milyen ütemben érkezik az előfizetőkhöz? Én még nem kaptam meg, pedig kíváncsi lennék már rá! :) Bár lehet majd csalódott leszek inkább! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
56 perce, Roli82 írta:

Német Telekom diktál! A többi régió is ezt a skint kapja meg!

Üzemem a németeknek, hogy olyanra bízzák a skin készítést, aki nem csak akar ,hanem TUD is skint készíteni. Színek,kontaszt stb...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, acel írta:

Mintha kapott volna a T egy uj menüt teljesen más forrásból

Német Telekom diktál! A többi régió is ezt a skint kapja meg!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, acel írta:

Erre utal az is hogy a kézikönyv is most készül, :-( Mintha kapott volna a T egy uj menüt teljesen más forrásból és azt lenyomták a vallalati strukturán és a felhasználók torkán, vélemény kérdezés és a felmerült hobák kijavítása nélkül. Látatlanban egy kis esélyt adok neki hogy biztonsági frissités is van benne, amit mihamarabb ki kellett adni.

Hm... Szerintem sem (teljesen) saját a menü... Úgy néz ki ez is, mint ahogy pl. a modemek rendszerét szokták "létrehozni"... Meg sok mást is... Aztán csodálkozunk mi, felhasználók, hogy valami nem klappol...

...

16 órája, gombilaci írta:

Nekem sem tetszik.

Túl sötét és apró betűk. EPG -t kényelmetlen lett olvasni. Az EPG-ben kiválasztott címet a csodálatos magenta szín miatt szintén nem kényelmes olvasni.

Jobbra nyíllal csak 3 műsor látható, utána kötelező az EPG. Miért?? Miért nem lehet tovább lapozni?

Jobbra nyíllal a képek majdnem minden csatornán hiányoznak vagy hiányosak. Vicc,hogy ez az egyik főbb változás és nem is működik.

Az egyik tatung box befagyott frissítés alatt.Csak a 4x ki-be kapcsolós módszer hozta helyre.

Összeségében az egész új EPG felület egy 82cm 16:9 CRT televízión a megszokott távolságból olvashatatlan. 

Gondolom egyik fejlesztőnek és/vagy tesztelőnek sem volt ilyen régebbi készüléke. (igen, nekünk van még egy ilyenünk is, a mai hiper modern lapos tv-k mellett)

Kedves Telekom! Szerintem fussatok neki még egyszer!!!

Teljesen egyetértek! Én is szemüveges vagyok, nem az egyetlen a családban.

Az eddigi EPG betüstílus sem volt CRT TV -n a legjobb, de az új "megoldás" csak rontott rajta... Eddig is volt az a táv, amin túl nem tudtam jól olvasni (még full hd tv -n is...), de most szinte a képernyőre kell feküdnöm, hogy olvasni tudjam. Ennek leginkább a betütípus az oka (néhol pl az "N" betű egyik szára véknyabb...), de a színválasztás (sok helyen túlságosan a háttérrel azonos szűrke, máshol a gyönyörű magenta háttér teszi lehetetlenné az olvasást) sem a legjobb.

...

Megj.: Azt hiszem, azt ígérték, hogy nem lesz funkcióbeli változás. Mi lett a médiaszerver elérés támogatással? Az teljesen eltűnt. Ezt szándékosan így akarták, vagy csak (Telekom szokás szerint) megfeledkeztek rólla (vagy a kapott rendszerben nem volt meg ez a funkció)?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@gombilaci Az facebook üzenetek ajánlom, a télen amkor sokan posztoltak rá akkor átért az üzenet a vezetőséghez is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, Roli82 írta:

De lehet...

Mindig a  menü gombbal léptem ki mert egyszerűbb és kézre állóbb volt, nekem nem ilyen távirányító van az IPTV-hez, hanem a régi eredeti nagy hosszú piszok zavaró ennyi év után, hogy másképpen kell kilépni...

Én kapásból az új távirányítóra se vagyok hajlandó váltani :D Úgy kukáztunk 2 db-ot csak nekem, mert a amit a T adott az már kuka sajnos és újat tudnak csak adni. Gombok meg hogy máshogy működnek rajta vagy sehogy az meg :S 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2 órája, acel írta:

Erre utal az is hogy a kézikönyv is most készül, :-( Mintha kapott volna a T egy uj menüt teljesen más forrásból és azt lenyomták a vallalati strukturán és a felhasználók torkán, vélemény kérdezés és a felmerült hobák kijavítása nélkül. Látatlanban egy kis esélyt adok neki hogy biztonsági frissités is van benne, amit mihamarabb ki kellett adni.

Ez van most sajnos, vagy le kel nyelni és ennyi vagy lázad lázad. Ez már az efiken áll vagy bukik. 

@gombilaci Tudom hogy téged nem érdekel semmi, de azt próbáld megérteni hogy ez nem csak a tesztelőkön és fejlesztőkön áll vagy bukik. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 órája, anonymus írta:

Kérlek ne vonj le azonnal elhamarkodott következeteseket, sok ember sok eszközön tesztelte az új szoftvert. De hogy mi kerül ki az előfizetőkhöz. Az egy ilyen nagyvállalati folyamat során sokkal több dolgon áll vagy bukik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 órája, Roli82 írta:

Megkértek,hogy tegyem ki a linket!

Gondoltam hogy nem rajtatok múlt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

13 perce, anonymus írta:

Kérlek ne vonj le azonnal elhamarkodott következeteseket, sok ember sok eszközön tesztelte az új szoftvert. De hogy mi kerül ki az előfizetőkhöz. Az egy ilyen nagyvállalati folyamat során sokkal több dolgon áll vagy bukik. 

Az a baj ,hogy elgurult a gyógyszerem ,amikor megláttam! Jelenleg a szüleim( akik már nem huszonévesek,hanem idős szemüvegesek), használják a CRT tv-t. Érthető okoból eddig sem volt legjobb olvasni az epg-t. Ezt vitték el még rosszabb irányba!!!!

Őszintén szólva , engem nem érdekel hogy ,hogyan működik egy ilyen vállalatnál a frissítési/tesztelési folyamat és hogy ki az a nagyfőnök aki ezt kiengedte.

Engem az érdekel ,hogy szó nélkül ide toltak egy szoftvert , ami engem, mint előfizetőt hátrányosan érint és kényelmetlenné teszi a 4000ft +1100ft+870ft+870ft -ért vásárolt televíziózásunkat. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gombilaci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, gombilaci írta:

Gondolom egyik fejlesztőnek és/vagy tesztelőnek sem volt ilyen régebbi készüléke. (igen, nekünk van még egy ilyenünk is, a mai hiper modern lapos tv-k mellett)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem sem tetszik.

Túl sötét és apró betűk. EPG -t kényelmetlen lett olvasni. Az EPG-ben kiválasztott címet a csodálatos magenta szín miatt szintén nem kényelmes olvasni.

Jobbra nyíllal csak 3 műsor látható, utána kötelező az EPG. Miért?? Miért nem lehet tovább lapozni?

Jobbra nyíllal a képek majdnem minden csatornán hiányoznak vagy hiányosak. Vicc,hogy ez az egyik főbb változás és nem is működik.

Az egyik tatung box befagyott frissítés alatt.Csak a 4x ki-be kapcsolós módszer hozta helyre.

Összeségében az egész új EPG felület egy 82cm 16:9 CRT televízión a megszokott távolságból olvashatatlan. 

Kedves Telekom! Szerintem fussatok neki még egyszer!!!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gombilaci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bocs azt hittem az SD távolságot kritizáltad, és igazad van a 3-4 métertől jobb   a fullhd mint a 720p, es 2m az a határ 55colon amikor már 4k kell az éles képhez. Persze a tv adások nagy része még sd.

47 perce, zygy írta:

Már megbocsáss, tényleg itt új létemre nagyon nem szeretnék a nagy tudós szerepében tetszelegni, de mivel más is olvashatja a fórumot, esetleg félreértheti a bejegyzésedet! Nekem és vélhetőleg még néhány fórumtársamnak a fullhd kifejezés, pont nem az SD-ét jelenti!!!!! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2017. 06. 02. at 19:10, acel írta:

. fullhd adásé 4-6m énnél közelebbről pixeles. 

Már megbocsáss, tényleg itt új létemre nagyon nem szeretnék a nagy tudós szerepében tetszelegni, de mivel más is olvashatja a fórumot, esetleg félreértheti a bejegyzésedet! Nekem és vélhetőleg még néhány fórumtársamnak a fullhd kifejezés, pont nem az SD-ét jelenti!!!!! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, acel írta:

Valami zavart érzek az időben...... Szerencse hogy aki megtalálja az internetes Használati utasítést annak már ez a rész nem kell.

Megkértek,hogy tegyem ki a linket!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, Roli82 írta:

De lehet...

Mindig a  menü gombbal léptem ki mert egyszerűbb és kézre állóbb volt, nekem nem ilyen távirányító van az IPTV-hez, hanem a régi eredeti nagy hosszú piszok zavaró...

Szerintem jó az "öreg" a háznál. A hosszún több funkciógomb van. Az újon pld. nem látom a lejátszásnál hasznos léptető gombot, csak a gyorstekerést. Persze a hosszú gyakran kétkezes (vagy váltásos) használatot igényel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 perce, OldMike írta:

A kétféle visszanyilas gomb egyike sem lesz használható erre a célra? Amúgy egy képrészlet az új használati útmutatóból:

IPTV-hasznalati.PNG

De lehet...

Mindig a  menü gombbal léptem ki mert egyszerűbb és kézre állóbb volt, nekem nem ilyen távirányító van az IPTV-hez, hanem a régi eredeti nagy hosszú piszok zavaró ennyi év után, hogy másképpen kell kilépni...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most