Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

Egy vevőegységnél ADSL 2+-nál alapesetben akkor csak egy sd dtreamre számítsak, vagy azért egy jó vonalon kettő is kiadható? Egyébként jó lenne három,mert hogy a jelenlegi szolgáltatónál kettő  műsor egyidejű felvétele készenlétben történik, de analógon lehet nézni egy harmadikat, ez ugye IPTV-nél nem megoldható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kiegésziteném még ennyivel

ADSL2+ területen HD Ready csomag is elérhető ,ez 1280X720 felbontást jelent és 2.7 fogyaszt a sávszélességből ebben az esetben a konfiguráció 2SD 0HD.

2 HD stream azoknak jár aki az új rendszerben vannak már és optikán vagy ED3 területen vannak!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hd adásra vonatkozó rész nem pontos.

Több vevőegység (Set Top Box) használata esetén egyidejűleg 2 vagy 3 különböző csatorna műsora nézhető vagy vehető fel. Az egyszerre nézhető/felvehető csatornák számát az előfizetett szolgáltatáscsomag típusa és a lakóhelyeden elérhető hálózat típusa határozza meg.

VDSL-, optikai és kábelhálózatok által nem lefedett területeken legfeljebb 1 db további vevőegység bérelhető a szolgáltatótól.

VDSL-, optikai és kábelhálózatok által lefedett területeken legfeljebb 2 db további vevőegység bérelhető a szolgáltatótól. (Ez esetben, a HD adás egy időben csak egy vevőegységen fogható.)

A pontos díjakról a díjtáblázatban nyújtunk bővebb információt. A vevőegységek a szolgáltató tulajdonában maradnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Te nem olvasol zoli62?

Sehogy nem jutsz ADSL-en 3 boxhoz, kettőt kapott csak ismerősöm pedig 3.-on csak felvett adást nézett.

Csak VDSL-en és Optikán adnak már 3 boxot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azaz akkor egy a kérdés, hogy egy STB esetén  ADSL2+ vonalon hogy lehet- három sd streamhez jutni megrendeléskor , ha nincs mellette internetszolgáltatás? A vonalam egyébként tíz éven keresztül  nagyon stabil, zajmentes volt kis csillapítással volt, de tavaly lemondtam, mert megúntam, hogy nem ért ide se VDSL2, se optika..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kéne szólni ismerősödnek, kezdjék el ők is nyaggatni a T-t, (email, levél, stb...) hátha lassú víz disznót győz... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ismerősöm is ugyanúgy járt mint te, elvették tőle is a 3. boxot, mert náluk is ADSL van.,

Ő csak felvett ezt-azt aztán visszanézte róla, nem használta aktívan TV-re.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lassan 2 hónapja harcolok emiatt a T-vel. Tavaly hónapokig használtam a 3 boxot, 2-t műsor élő nézésére, a 3.-at meg a felvett műsorok lejátszására. A hűségidő lejártával a 3. boxot kilőtték a rendszerből, vissza is kellett adnom, mert "technikai okok" miatt nem tudját továbbra is biztosítani a 3 boxot. Holott technikai szempontból az égegyadta világon semmi nem változott, csak a ******* ügyfélkezelő rendszerük lekorlátozza: ha ADSL - akkor 2 box és kuss.

Úgyhogy az ügyem egyelőre bukóra áll, de még bízok a kitartó levelezés isteni hatalmában.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam csak egy box lesz használva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ÉS a 2 boxnál ios csak egy lehet HD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mégegyszer leíarom hogy az ismerősömtől ADSL2-n visszakérték a 3. boxot, pedig nem is használta Streamre.

Nem hiszem hogy kapni fogsz. Szabályzat is úgy írja maximum 2 box kapható, főleg úgy, hogy neki TV volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi. Ezek szerint ha csak két sd streamem lesz, akkor kettőt felvehetek egyidőben,  az egyiket néznem is kell.Ez utőbbit vissza is tudom tekerni.  Három esetén kettőt egyidőben fel tudok venni, egy harmadikat megállítani. Nekem az utóbbi megoldás kellene, hogy  minden szempontból kiváltsa  mostani ED3-as digitális SD kábeltévét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elméletileg, igen adható. Sőt akkár még 1 db (Full) HD streamm is adható. Sőt elméletileg az ASDL 2+ technologiai is képes 2 SD és 1 (Full) HD streamm-re. Mivel a 2 SD streamm eggyüttesen, úgy körülbelül 6 Mbit/sec körül van, addig egy (Full) HD streamm önmagában úgy legalább 6 Mbit/sec. Tehát a 2 SD és az 1 HD streamm eggyüttesen kb. 12-13 Mbit/sec. Ennek megfelelően akkár 3 SD streamot is elbir az ASDL2+ technologia. Tehát ahol tudnak adni, legalább 15 Mbit/sec-et ASDL2+-ön ott menne az előbb le írtak. De sajnos a Telekom nem így áll hozzá, és elégé fukara az SD és HD streammok számát illetően.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki próbáltam most nekem 3 stream van 2 sd egy hd el indítottam 3 felvételt egy időben, 3 közül egyiket néznem kell vagy egy régi felvétel tudok nézni.  3 csatornán ahol el indítottam a felvételt ott meg tudom alítani vissza tudom tekerni.

Jó kérdés mennyit lehet vissza tekerni de nyílván szabad hely függvényétől függ.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tehát két streamnél kettőt vehetek fel, az egyiket néznem is kell, és akkor ezen kívül még meg is állítható? Azért kérdezem, mert ez is felvételnek minősül. Egyébként hány percig tekerhető vissza az adás? Ezek szerint nekem a három stream lenne az optimális, és a jelenleginek megfelelő megoldás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kétt streamnél  2 különböző dolgot vehetsz fel és egyiket nézned is kell vagy már egy rég fel vett dolgot is nézhetsz. Vissza tekerésnél az adott csatornát veszi fel a boksz amíg el nem kapcsolsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Két streamnél tehát két különböző csatornán felveszek egyidőben valamit, és egy harmadikat még nézhetek, vagy a kettő közül az egyiket néznem is kell? Én úgy gondolom, hogy ez utóbbi. Gondolom a visszatekerés is egy stream-nek számít, ilyenkor ezenkívül csak egy plusz csatorna műsorát vehetem fel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha epg-ben indítod felvételt ott nem, külön kézzel be lehet alítani, hogy mennyivel előbb később legyen a felvétel eleje vége. Nagyon ritkán marad le film eleje vége legalábbis azoknál a csatornáknál amit én nézek. 

2 streammal annyit csinálhatsz hogy veszel fel 2 dolgot és egyet nézel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem három stream kellene. A jelenlegi szolgáltatómnál egyidőben két  ütköző műsort fel tudok venni, analógon meg a harmadikat nézni. Két stream esetében ugyanezt nem tudom megtenni, csak három esetében. A másik kérdés, hogy reklámok miatti csúszás miatt a felvétel végének időpontját be lehet manuálisan is állítani az EPG-ben, vagy a kézi felvételnél? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ERre nem tér ki külön a szerződési szabályzat.

Ismerősnek nem adtak, pedig a 3. boxot nem steamre kérte.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ADSL2+-on is adható három stream, ha nincs mellette internetszolgáltatás?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

optika/kábelnet vagy dsl.-en múlik.

ADSL esetében csak 1+1-et adnka. Optikánál 3-at is és 2 HD is lehet, ADSL-nél csak 1 azthiszem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Min múlik, hogy IPTV rendelésnél a két stream helyett hármat is adnak?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia 

Ha egy PC-re veszel második hálózati kártyát  az nem  opció? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én kicsit olcsóbban tudnék megoldást kb. 30e

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most