Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.242 válasz erre a kérdésre

De lehet youtubeozni buta TV-n is! Persze kiegészítő megoldásokra van szükség.
Pl ChromeCast vagy Android Dongle

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nekem wifi Routerben vannak pendriveok. A legjobb othoni média tárolás. Mindenhol elérem a zenéket, filmeket. Telefon, Tablet. A tableton is fut Media Server, annak a flahéről is tudok lejátszatni filmeket. Mindenkinek így kéne csinálnia.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem az All share-rel sokszor volt bajom, ezért letöltöttem a számítógépre a Serviio nevű programot. Azóta azzal nézek videókat a tv-n, és teljesen megbízhatóan működik.

Buta tv-hez is vannak már pár ezer forintért okosító kütyük, igaz ahhoz sem árt, ha van hdmi csatlakozó a tv-n.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha Samsung TV-d van és van neki LAN csatija, akkor az AllShare szolgáltatással letudod játszani a TV-én azokat a filmeket, videókat és zenéket melyek számítógépeden vagy telódon vannak. Sajnos Youtube-ozni nem tudsz "buta tv-n".

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

......szoftverhiba ez a docis rendszer sajátosága!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Koaxon mindíg is jobban borult a bili egy túlerhelés esetén mint egy dsl-nél ahol mindenkinek dedikált sávszéle van.
Nem vagyok kábelszakértő de nyilvánvaló hogy koaxon is erőforrás megtakarítás céljából vannak a korlátok, nem az ügyfelek szándékos szivatása végett.

Koaxon feltöltés tul terhelésével borulna nagyot a bili ha letöltés terhelt akkor még csak csak el döcög valahogy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A szakértő azt is említette hogy ha több frekvencia lenne a net céljára, a jelenlegi ED3-ból is többet ki lehetne hozni. Sokkal többet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Egy szakértőtől hallottam ha sikerülne a kábelről mindent kigyomlálni a neten kívül, akkor akár gigabitekre is képes lenne a koax. Docsis 3.1-el az egész olyan lenne mint egy hatalmas adatcső. De ehhez először az kell hogy mindenki átálljon a DVB-C ről és az analóg is megszűnjön. Onnantól IP alapon lehetne olyat nyújtani hogy az ember álla leesne a képminőségtől akár 4K-ban is.

Addig nagyon sokat kell még aludni. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Egy szakértőtől hallottam ha sikerülne a kábelről mindent kigyomlálni a neten kívül, akkor akár gigabitekre is képes lenne a koax. Docsis 3.1-el az egész olyan lenne mint egy hatalmas adatcső. De ehhez először az kell hogy mindenki átálljon a DVB-C ről és az analóg is megszűnjön. Onnantól IP alapon lehetne olyat nyújtani hogy az ember álla leesne a képminőségtől akár 4K-ban is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teljesen mind1, hogy az ED3 vagy az xDSL nem bírja... ha béna a hálózat, akkor kár vakítani ilyesmivel az ügyfeleket: "Szórakozz HD-minőségben: részletgazdag, tűéles képpel" mert javarészt az, de valójában ez egy kompromisszumos megoldás, semmi több. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Koaxon mindíg is jobban borult a bili egy túlerhelés esetén mint egy dsl-nél ahol mindenkinek dedikált sávszéle van.
Nem vagyok kábelszakértő de nyilvánvaló hogy koaxon is erőforrás megtakarítás céljából vannak a korlátok, nem az ügyfelek szándékos szivatása végett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Lehet hogy ED3-on ugyan úgy borulna a bili egy IP-tv sávszél emeléssel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na itt a baj, hogy egy rendszer kezeli mindhárom platformot. Engem mint ED3as ügyfelet vagy az optikás ügyfeleket őszintén szólva hidegen hagy az xDSL, főleg hogy amiatt használják ki a szolgáltatás kapacitásának töredékét, úgymond a mi kárunkra, tehát az xDSL miatt van butítva minden platformon az IPTV streamek sávszélessége. Kicsit előrelátóbbnak kellett volna lenni a hálózat tervezésekor, vagy gondolom az külön pénzbe került volna... azt meg nehogymár költsenek rá... még a végén jó lenne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én csak a ***tv HD adását tudom összevetni a Telekom Sat HD adásával mert ezek vannak a háztartásban, de nem látok sok különbséget a kettő között. DVB-C és IP TV adásom nincs ezért arról nem nyilatkozhatok. Én úgy érzem hogy az én látásomnak megfelel a Sat nyújtotta kép.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
molnarb írta:
...csak azt nem értem, hogy ED3 Kábel és Optikai területeken, ahol azért bírná bőven a rendszer, miért kell ennyire szembeköpni a HD adást és az ügyfeleket.

Másrészt szerintem már ideje volna az MPEG2 kódolást MPEG4-re cserélni. (Tudomásom szerint a box streamjei még MPEG2be jönnek). Nem egy szolgáltatót tudok, ahol már régesrég az MPEG4ben jön az IPTV és fényévekkel szebb a képe. Persze lehet, hogy ők egyszerűen csak nem spórolnak a streamek sávszélességén, vagy ők meg tudták oldani, hogy az ADSL-es IPTVsek X sávval kapják, az OPTIKA meg a normál sávval.

Úgy tudom egy rendszer kezeli mind a 3 platformot,tehát ha emelnék az IPTV sávszélességét,akkor xDSL előfizetőknél elég nagy gubanc lenne.

Telekom is MPEG4 használ IPTV-n !

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem a Telekom SAT-on is tömörítve van az adás... sőt... talán ott még jobban, mert ha valahol korlátozott a rendelkezésre álló szávszé, az a műhold. Ezt a 3 és a 4 betűs műholdas szolgáltató kínálata alapján mondom, mert azokat volt szerencsém látni. Agyon van tömörítve. Ebből kiindulva (persze lehet, hogy tévedek) a T-nél se hiszem, hogy rózsásabb a helyzet, nem véletlenül volt sokáig különbség az IPTV és a SAT kínálat között, mivel ami IPTVn belefért csatorna, a SAT-ba már nem biztos, mert IPTVn ugyebár akár 200 csatorna is lehetne, az ügyfél egy időben csak egyet néz és annak kell elérhetőnek lennie (leszámítva ha épp rögzít mást), míg a SATnál statikusan ott kell hogy legyen minden.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ezért vagyok én Satos, akárhogy is lökik itt hogy bírná a vonal stb.
A HD tv meg jó netről letöltött igazi full HD tartalmakhoz, így számomra van értelme

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A HD-ről még egy kis vita vagy puffogás.... Ezerrel tolja a Telekom, hogy vegyünk náluk a jobbnál jobb tévéket, de értelme nincs a jobb TV-nek, hiába van nekem is otthon, ha agyontömörítik az adást.

Az SD adásokkal sokat elvileg nem lehet mit kezdeni, ha eleve a műsorszolgáltató is SD-ben ad, bár ha a Telekomos műszakis kollégák a szívükre teszik a kezüket, tudják jól, hogyha emelnének egy kicsit a csatornák sávszélességén már nem lenne olyan annyira elviselhetetlen egy jobb TV-n SD adást sem nézni. Van, hogy inkább átkapcsolok analóg KTV-re mert ott élvezhetőbb a kép minősége, mint ugyanaz az SD adás IPTVn. Ez azért elég kellemetlen.

A HD adás is kamu HD. Felbontásra megvan az 1920x1080, de semmi más nem stimmel. Egy jó példa erre a most vasárnapi Való Világ döntő az RTL2 HD-n. A nyertes kihírdetésekor befújtak töménytelen mennyiségű csillogó konfettit, erre a kép úgy szétesett, mint annak a rendje. Történetesen egy ismerősöm aznap pont a vezérlőben dolgozott az RTL2nél. Rá is írtam, hogy látom összecsinálta magát a HD a konfettire. Erre Ő azt mondta, hogy nem volt azzal semmi gond, látta a Playout monitoron, ami már a szolgálatók felé elmenő adást tartalmazza, hogy az ominózus konfettis résznél se esett szét a kép, csak odabenn is köztudott, hogy ugyan a felbontás HD, de egy csomó szolgáltató az adás sávszélességének csökkentésével óhajt spórolni. Jelentem ezek szerint és amint a mellékelt ábra mutatja, a Telekom is ezen szolgáltatók közé tartozik.

Sajnos nincs semmiféle szabvány vagy paraméterkönyv a Médiahatóságnál, ami a szolgáltatóknak egyértelműen meghatározná, hogy mekkora sávszél kellene egy HD adáshoz, így ezzel bármelyikük vissza tud élni, csak azt nem értem, hogy ED3 Kábel és Optikai területeken, ahol azért bírná bőven a rendszer, miért kell ennyire szembeköpni a HD adást és az ügyfeleket. ADSL-en még megértem, hogy spórolnak vele, örülnek, hogy megy, de a többin nem igazán értem minek spórolnak rajta és miért a kamu HD adást kell néznünk. Persze tudom, ritkán kell olyan részletgazdag kép és ritkán esik szét, mivel általában kevésbé mozgalmas a TV-adás, de pont az ilyenek világítanak rá arra, hogy nem egészen stimmel a dolog. 

Másrészt szerintem már ideje volna az MPEG2 kódolást MPEG4-re cserélni. (Tudomásom szerint a box streamjei még MPEG2be jönnek). Nem egy szolgáltatót tudok, ahol már régesrég az MPEG4ben jön az IPTV és fényévekkel szebb a képe. Persze lehet, hogy ők egyszerűen csak nem spórolnak a streamek sávszélességén, vagy ők meg tudták oldani, hogy az ADSL-es IPTVsek X sávval kapják, az OPTIKA meg a normál sávval.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még wines és az is marad sajnos, nálam pl nincs hd csomag jeleneleg de hdmi vel van össze kötve valamivel szebb a kép igy, boxon meg be van álítva 1080 ra felbontás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kék led azt jelöli hogy hd felbontáson dolgozik e az box. Függetlenül attol hogy van e hd csomag vagy nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kék led az nem a HD tartalmat jelöli? Ha nincs neki HD-s csomagja, akkor nem kéne világítson.

HD nélkül is megy a HDMI kábeles használat, annak függetlennek kéne lennie attól, hogy mit rendelt meg az ügyfél. Az tény, hogy HD tartalom átlövésénél van jelentősége

Láma dolog, illetve kérdés, de a vevőegység volt újraíndítva esetleg? Hátha segít rajta, az ilyen win jellegű eszközöknél (ha még win-es a szoft és nem álltak át vele linux/unix alapra) egy restart csodákra képes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

+ Box elején meg nézni ég a  kék led.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

a hdmi ugyan nem kimondottan egy "minőség", de a többit érdemes kipróbálni, hátha tényleg a scart blokkolja a jelet (bár én ilyet utoljára akkor láttam, amikor ugyanaz az eszköz (igaz az dvd lejátszó volt, nem stb) volt scart/rca és hdmi kábellel egyszerre rákötve a tévére, ha itt is így van, akkor játékos lehet a troll meglátása és érdemes csak 1 csatival kipróbálni, ha meg nem nyert, akkor a tv beállításait megnézni, mert ha nem rossz a box, akkor mennie kéne a dolognak)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Attól, hogy nincs HD csatornára előfizetésed, még a box HDMI csatlakozóján ott van a kimeneti jel, igaz nem HDMi minőségnem de ott van. Nézd végig a beállításokat, mind a boxon, mind a TV-nél. Arra is figyelj, hogy ha esetleg EuroScart kábel be van dugva a Tévébe, akkor azt húzd ki és úgy is próbáld ki. A régdebbi EuroScart kábeleknél vab egy hurok, az újaknál meg az össze kivezetés megy a dugó másik végéhez. Ez a hurok az EuroScart-nál azt a szerepet látja el, hogy ha ezen a jábon jelet kap az eszköz, jelen esteben a Tévé akkor automatikusan ezt válassza ki bemeneti forrásnak, szóval ezért próbál ki hogy ha ez be van dugva, akkopr húzd ki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem az Ügyfélszolgálatnak semmi köze hozzá, hogy Te milyen kábellel szeretnééd csatlakoztatni a tv-t és a set top boxot.

Az Ügyfélszolgálatnak az a dolga, hogyha Te gyémánberakásos hdmi kábellel akarsz csatlakoztatni, akkor ő ezt lehetővé teszi.

Egyébként meg az Ügyfélszolgálat marhaságokat beszél, mert nekem még bőven nem volt HD csatornám - sőt, a Telekomnak sem volt HD adása, amikor hdmi csatlakozóval kötöttem össze a tv-t és a set top boxot.

Úgyhogy szerintem ismét 1412 - muzsika hallgatás 10 percig - ügyfélszolgálatos meggyőzése arról,  hogy a set top box nem jó. Vagy, bemész egy Telekom üzletbe, és ott teszel bejelentést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most