Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.214 válasz erre a kérdésre

Már látom, ez a fórum sem ér sokat.

A problémák feltárása és megoldása helyett udvarias kendőzés, meg kioktatás folyik.

De mit is vártam???

A fórum,nem hivatalos ügyfélkapcsolati pont.

Fórumon esetleg megjelenő MT munkatársak minden esetben saját nevükben nyilatkoznak.

Egyébként a többséggel értek én is egyet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igaza ehh jó vicccc

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már látom, ez a fórum sem ér sokat.

A problémák feltárása és megoldása helyett udvarias kendőzés, meg kioktatás folyik.

De mit is vártam???

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Perelj be akkor mindenkit,....

Kattanj már le erről a perlésről! Csak mint elvi lehetőség említettem meg. Nem vagyok olyan naív, hogy ha valaki egyénileg nekimegy egy ekkora cégnek, bármi esélye is lehetne, még ha igaza van akkor sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Amikor aláírod a szerződést, elfogadod az ő technikai feltételeit. Szavazni a megelégedettségről az aláírásnál lehet. A piac helyzete miatt a telekom azt csinál amit akar. Amit követelni lehet tőle az néhány előírás, de az is maximum felmondásra ad indokot. A jó minőséget nem a telekomnál kell keresni már vagy 20 éve. Telekom előfizetőnek lenni megalkuvással jár.

Versenytárs híján nem megalkuvás, hanem kényszer.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Perelj be akkor mindenkit,....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már pedig csak "csinál" valamit vele, ha ugyanaz a tartalom egy másik médium esetén jobb minőségű

Nyílván nem direkt, de mondjuk kényszeríti a szűkös sávszélesség...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

AZ a helyzet - hogy az ésszerűség határain belül - hajlandó vagyok kifizetni bármit. Ha 6000 az általam összeválogatott csomagok díja, akkor annyi. De annál idegesítőbb nincs, amikor a számomra értéktelen, hulladék csatornákat is meg kell vennem, hogy pl hozzájussak egy Viasat Nature HD-hoz. Most még nincs jelentősége, mert tartom a Globe csomagot, persze nincsenek illúzióim: a nagy magenta hatalmas tudású marketingesei - ők azok egyébkén, akik megmondják a szakembereknek, hogy mekkora internet csomagokat kell árulni:))) - ki fogják találni, hogyan tetessék le, és kényszerítsenek a Nagyvilág nevű saláta megvételére.:( Abban igazad van, hogy ennyi csatornát nem lehet nézni, és talán ezért volt jó a több tematikus minicsomag.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ApaFia írta:

Azigaz,hogy a M1 jobb a kép m*****tv-n mint iptv-n.De azért nem gondolod komolyan,hogy  Telekom saját szolgáltaását rondítja el avval,hogy belenyúl a képminősőgbe.Nem tudom elképzelni,hogy maga alatt vágná a fát.Az már sokat segítene a hazai HD tv-zésben ,ha a tartalom szolgáltatók kicsit pozitívan állnának a dolgokhoz.Abban is van valami igazság ami a Magyar és a Német HD tv adásokkal kapcsolatban írtál.A Telekom nem tud jobb képet csinálni mint amit kap,valószínű még jogszabályt is sértene, de ebbe nem vagyok biztos,de viszont ha kap egy jó minőségű képet és kevés a sávszél azon sokat ronthat a végeredmény,de ezt nem szándékosan teszi,gondolom. Azért jó ha tisztába van az efi,hogy tökéletes szolgáltató nincs,és nem is lesz,hiszen mindenhol emberek dolgoznak.Vannak részvényesek aki profitott szeretnének a zsebükbe.Közben meg fejleszteni is kellene,na ezt a kettőt nagyon nehéz összehozni,mert ehez maxi sok guba kell.:smileywink:

Elég nagy büntetést is kapna a nyakába a Telekom ha nem megfelelő minőségben adná tovább amit kap. Viszont meg kell jegyeznem hogy jelenleg iptvnek  hatalmas minőségbeli határt szab hogy 3 féle felhordó közege van koax optika ezekkel nem lenne gond de ott van a réz nah és vele van gond  nyílván okkal egy kalap alatt kezeli őket a T.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nem védtem a t-t (mert az nem az én munkám és feladatom), és bértollnok sem vagyok. egyszerűen megpróbálom a körülöttem lévő világot és információkat reálisan vagy valahogy feldolgozni.
ami viszont nem szerencsés, az az, hogy bármit ami ebben az országban van, összehasonlítsuk németországgal. mert minden ami ott van, attól mi több száz fényévnyire vagyunk lemaradva. sajnos :womansad:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Amikor aláírod a szerződést, elfogadod az ő technikai feltételeit. Szavazni a megelégedettségről az aláírásnál lehet. A piac helyzete miatt a telekom azt csinál amit akar. Amit követelni lehet tőle az néhány előírás, de az is maximum felmondásra ad indokot. A jó minőséget nem a telekomnál kell keresni már vagy 20 éve. Telekom előfizetőnek lenni megalkuvással jár.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Több hozzászóló attitűdjét egyszerűen nem értem.

Úgy véditek a Telekomot, mintha bértolnokok lennétek!

Szerintetek én vagyok a hibás mert,

1 - rendelkezem egy 42"-os Full HD televízióval és azon szeretnék is FHD tartalmakat nézni!

2 - amennyiben előfizettem ilyen tartalmakra akkor szeretném megkapni a pénzem ellenértékét!

3 - a 4K és 8K létezésének idején nem tartom hype-nak a FHD iránti igényt!

Az a szánalmas, hogy mind tartalomkészítőként, mind szolgáltatóként még mindig a kiskapuk, a linkelés, a sunnyogás megy ebben az országban, mi meg fizetünk a gagyiért.

Volt szerencsém múlt nyáron Németországban meglátogatni az ott dolgozó nővérem. Akkor szembesültem a ténnyel, hogy mi az a HD adás. Hát nem az amit itt mi kapunk!

Még egy példa. A mindig TV közszolgálati HD adása észrevehetően jobb minőségű, ha antennáról nézem, mint a Telekom IPTV megegyező sztrímje. Gyanítom abbe is belenyúl a T.

(Mielőtt a nagytudásúak ebbe is belekötnének, nem Scart csatin nézem!)

Azigaz,hogy a M1 jobb a kép m*****tv-n mint iptv-n.De azért nem gondolod komolyan,hogy  Telekom saját szolgáltaását rondítja el avval,hogy belenyúl a képminősőgbe.Nem tudom elképzelni,hogy maga alatt vágná a fát.Az már sokat segítene a hazai HD tv-zésben ,ha a tartalom szolgáltatók kicsit pozitívan állnának a dolgokhoz.Abban is van valami igazság ami a Magyar és a Német HD tv adásokkal kapcsolatban írtál.A Telekom nem tud jobb képet csinálni mint amit kap,valószínű még jogszabályt is sértene, de ebbe nem vagyok biztos,de viszont ha kap egy jó minőségű képet és kevés a sávszél azon sokat ronthat a végeredmény,de ezt nem szándékosan teszi,gondolom. Azért jó ha tisztába van az efi,hogy tökéletes szolgáltató nincs,és nem is lesz,hiszen mindenhol emberek dolgoznak.Vannak részvényesek aki profitott szeretnének a zsebükbe.Közben meg fejleszteni is kellene,na ezt a kettőt nagyon nehéz összehozni,mert ehez maxi sok guba kell.:smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Több hozzászóló attitűdjét egyszerűen nem értem.

Úgy véditek a Telekomot, mintha bértolnokok lennétek!

Szerintetek én vagyok a hibás mert,

1 - rendelkezem egy 42"-os Full HD televízióval és azon szeretnék is FHD tartalmakat nézni!

2 - amennyiben előfizettem ilyen tartalmakra akkor szeretném megkapni a pénzem ellenértékét!

3 - a 4K és 8K létezésének idején nem tartom hype-nak a FHD iránti igényt!

Az a szánalmas, hogy mind tartalomkészítőként, mind szolgáltatóként még mindig a kiskapuk, a linkelés, a sunnyogás megy ebben az országban, mi meg fizetünk a gagyiért.

Volt szerencsém múlt nyáron Németországban meglátogatni az ott dolgozó nővérem. Akkor szembesültem a ténnyel, hogy mi az a HD adás. Hát nem az amit itt mi kapunk!

Még egy példa. A m**** TV közszolgálati HD adása észrevehetően jobb minőségű, ha antennáról nézem, mint a Telekom IPTV megegyező sztrímje. Gyanítom abbe is belenyúl a T.

(Mielőtt a nagytudásúak ebbe is belekötnének, nem Scart csatin nézem!)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha jól értem akkor szerinted az összes cég le nyúlja a jó embereket, D***, T**, U** és társai mindegyiknél így vannak meg hirdetve a hd csomagok. Vagy pereskedni akarsz az összes cég ellen ?  Szíved joga senki nem akadályozza meg de ez vesztes harc csak az előttem szolokat tudom meg erősíteni amit kap a Telekom azt tovább adja. Azzal nem tud mit tenni hogy az xy tv reggel 8 kor full hd adást ad de este 8 kor meg csak valami felkonvertált dolgot. Sőt tovább megyek szerintem sok esetben a tv csatorna se régi filmek többe lenne meg venni újra stb.

Egyetértek veled, nagyon jól írod, miszerint nagyon sok, már fixen kész tartalmat újra, FHD-ban előállítani nem biztos, hogy nagyon lehet, vagy hogy éppen megéri.

Mostanság előszeretettel csinálják ezeket a digitális felújításokat a régi kópiákon, általában jól is sikerülnek, de azért teljesen más egy modern technikával készült film, sorozat, vagy egyéb alkotás.

Ez kb. ugyanaz, mint az utólagos 3D felkonvertálás, lesz valami belőle, de mivel nem ténylegesen 3D-ben vették fel, nem lesz az igazi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nagyon igazad van...

arról meg ne is beszéljünk, hogy ez a tévézzünk hd-ban igény a felhasználók kb. talán 5%-tól hha valós, egyébként meg egy sima hype és nem más, sokan azt sem tudják, hogy valójában mit jelent és hogyan működik, mit ad (már volt téma és értékezés róla, de 80 vagy épp 100 centis tévét 4 méterről nézve még a valós hd tartalom is elveszti a jelentőségét és valós felhasználói élményét).

ahogy azt sem értik meg sokan, hogy nem minden tartalom hd/full hd tartalom, ezért meg a szolgáltatókat ekézni, az külön jó dolog (pl. ha a boltban megvett dobozos tej nem ízlik neked, azért nem a bolt a felelős sztem, hanem annak gyártója, előállítója)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nem értem ezt a fajta gondolatvitelt...

emlékezzetek vissza, hogy jó 2-3 éve az online média és egy csomó fórum azzal foglalkozott, hogy milyen gyatra a t hd kínálata. a t akkor azt mondta, hogy azért, mert nem akarnak olyan hd csatikat, amiken alig van valós hd tartalom. de aztán az ügyfelek és a versenytársak nyomására megváltoztatták az álláspontjukat és felszaporították a hd csatik számát. ez azzal járt, hogy felhígult a valós hd tartalom.

most akkor mi a jó? kevés hd csatit sok valós hd tartalommal, vagy sok hd csatit kevesebb valós hd tartalommal? de akárhonnan is nézem, aki mindenáron hibát akar találni egy szolgáltatásban/szolgáltatóban, az tud és fog is rosszat találni... és ezt nem a t védelmében mondom, mert a többi szolgáltató hd kínálata nagyon hasonló.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A szolgáltatótól azt lehet várni hogy azt adja amit megrendeltem, ne downgreadeljen, mert a technikája kőkori.
És talán az is tövény hogy nem módosíthat inflációt meghaladóan legalábbis hűség idő alatt. Ebből a szempontból a mostani módosítás  nem áll meg, sztem szóval novemberben lehetett volna elállni a hűségtől.

Az hogy többet fejlesztenek a eszközök szolgáltatásainak elrejtésére mint tartalomfejlesztése és modern eszközökre az sajnálatos. Ennek az vethet véget hogy talán idén az energiacimke kötelező, és ezeknek az eszközöknek nimcs meg a megfelelő CE jelzése.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha jól értem akkor szerinted az összes cég le nyúlja a jó embereket, D***, T***, U*** és társai mindegyiknél így vannak meg hirdetve a hd csomagok. Vagy pereskedni akarsz az összes cég ellen ?  Szíved joga senki nem akadályozza meg de ez vesztes harc csak az előttem szolokat tudom meg erősíteni amit kap a Telekom azt tovább adja. Azzal nem tud mit tenni hogy az xy tv reggel 8 kor full hd adást ad de este 8 kor meg csak valami felkonvertált dolgot. Sőt tovább megyek szerintem sok esetben a tv csatorna se régi filmek többe lenne meg venni újra stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy ki a felelős? Ne takarózzon a szolgáltató azzal, hogy "kérem, én ilyen minőségben kapom" az anyagot. Ha silány felkonvertált műsort árulok, és tudom, hogy nem az, akkor nem hírdetem meg HD-ként a csomagomban. Szerintem a Telekom tudja, hogy még véletlenűl sem az a műszaki tartalom, ami.........

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Adom véleményét és meglátását.

A szolgáltató mit mondana? Azt adom, amit kapok, kb. ennyit tudok hozzátenni. A csatorna tuljadonosa mit mondana? Ez van, minden előállított/előállt tartalmat a lehető legjobb és legelfogadhatóbb minőségben adom. Van ami HD/FHD, van ami sajnos bizonyos okok miatt nem az.

Csak az időd, energiád menne rá egy ilyen jogi huzavonára, a végén pedig kihozzák, hogy nincs igazad, vagy a jobbik esetben semlegesek maradnak, hogy senkinek sincsen igaza :)

Egyébként amilyen műsorokat ad sok csatorna, soknál jobb is, ha nem HD (gazdaságtalan lenne annak előállítása szerintem, de ezt a tartalomkészítő tudja megítélni)

Egyébként mostanság mindenki kezd ráindulni a HD minőségű tévé tartalomra, aztán a felhasználók többsége simán alapból azt hiszi, hogy HD-t néz, aztán közben a SetTopBox-on a képerány beállításánál 4:3-as szabvány szerint tolja magának az adást (lásd IPTV).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindazok figyelembe vételével, amit a különböző hozzászólások tartalmaznak, megállapíthatjuk, hogy a szolgáltató HD témában enyhén szólva is trükközik. Kíváncsi lennék egy olyan próbaperre, amikor a HD-nak meghírdetett és HD szolgáltatási áron értékesített csatornák műszaki tartalmát peres úton kivizsgálnák.

Kit is perelnél? A telekom nem tehet róla,hogy a tv csatik csak felkonvertált tartalmat adnak,és kevés igazi HD műsorokat. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindazok figyelembe vételével, amit a különböző hozzászólások tartalmaznak, megállapíthatjuk, hogy a szolgáltató HD témában enyhén szólva is trükközik. Kíváncsi lennék egy olyan próbaperre, amikor a HD-nak meghírdetett és HD szolgáltatási áron értékesített csatornák műszaki tartalmát peres úton kivizsgálnák.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek nem mások, mint ügyes sales és marketing trükkök, szerintem Te is vágod ezt és hasonlóan csinálnád.

Valóban vannak eladható csatornák, műsorok, amik kedvet teremtenek ahhoz, hogy megvedd/megrendeld.

A mesecsatornák tudnak nagy fegyvertényként operálni (bár szerintem mérsékelten kellene a kölyköket a tévé elé engedni), egy Filmbox nem érintene meg, mert van rá alternatíva.

Egyébként szerintem az sem jó, ha 30 minicsomag van, mert a bőség zavara károsan hat és tuti nem tudnák összerendezni őket, hogy a piaci igényeknek is megfeleljen.

Már évek óta jó páran reklamálnak (sírnak) egy olyan megoldásért, hogy csatorna alapon rakhasd össze magadnak a csomagodat. Nem rossz gondolat, csak amikor azt mondanák, hogy a kiválasztott 15-20 csatonáért fizess 6000 Ft-ot (már kedvezményekkel együtt), akkor azt sokan nem vállalnák.

Olvastam pár éve egy tanulmányt, hogy mennyire érdekes az emberek tévézési szokása, és elég érdekes volt látni, hogy mindenki minél több csatornát akar minél kevesebb pénzért, de valójában a tényleges tévénézési szokásai azok 10-15 csatornára korlátozódnak.

Bárki bármit mond, szerintem a T kínálata nem rossz (árról most ne beszéljünk), biztos lehet jobb is, de látszólag illeszkedik a magyar trendekbe, szokásokba (pl. a világoskék  (vagy milyen szín) 3 betűs szolgáltató asszem gold csomagjába lestem bele egyik ismerősömnél, és too much volt, ember nincs aki annyi csatornát fixen és tutira néz).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A legtöbb ember nem számol ezzel, megveszi a nagytv-t és nézi. ha kis szobában nézi akkor igen is bosszantó a homályos rtl az 720p helyett. Mostmár sokan észreveszik a hd hiányát.
De a probléma inkább a csomag árazásából adódik.  A telekom megint infláción túl emel- legalábbis úgy tűnik. és lenyomja  aa torkunkon. Az érthető hetőssé vált rtl hd-t kiveszi.  De fizetős csatorna elvétele imgyenesek berakása mellett ciki. 
És az adott minőség még minding gázos. 1- 720p-s streamet nevezni HDnek.....

Látod, pont ez a lényeg, erről beszélgettünk fentebb/korábban is, hogy sokan logikátlanul cselekednek, nem mérik fel mire van szükségük és milyük van meg hozzá.

Ráadásul sokan arra sem veszik a fáradtságot, hogy megnézzék ezeket az újfajta lapos tévéket, hogy melyik mit tud, milyen jelforrásnál milyen képe van, satöbbi.

Szerintem a tudatlanság, meg a hozzá nem értés már nem kifogás az internet világában.

A többi szolgáltató árazása is azért valamelyest hasonló, ha nagy vonalakban és dimenziójában nézzük a dolgokat (a legolcsóbbnak titulált szolgáltatónál is lehetnek buktatók, szerelési díj, eszközvásárlás, satöbbi, szóval), mellette a programkínálat is némileg hasonló (persze lehetnek eltérések, mély elemzést nem folytattam a témában). Rtl HD sem mindenkinél van, nem véletlenül. És az, hogy valami "ingyen" van az nem mindig igaz, így hát azért azt sose felejtsük el, hogy itt még mindig egy üzletről van szó és néhány csatornatulajdonos tisztában van azzal, hogy mit kínál és milyen igény van az általa adott tartalomra (lásd, a népbutító csalóvilág hasít ezerrel szeritnem és rengetegen nézik, pedig ha belegondolsz, bosszantó egy műsor).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez szoftveres dolog ezért a Telekomot lehet szidni, a cisco 2231 és 6030 meg adott óránként standby  állapotban fel pörgeti a merevlemezt és kapcsolatba lép a központtal akkor is ha semmi felvétel nincs éppen.

Nincs modernebb boksz a kínálatban ezek vannak jelenleg .

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most