Ugrás a tartalomhoz
  • 0

optika


géza22

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 22. at 13:13, géza22 írta:

szeritem sokal gyorsab optika mind  koax  feltőltés és letőltés optikán

koax letőtés 1000 mgbit garantál  100 mgbit feltőtési 25 mbit garantál 4 megbit   optika letőltési 1000  garántál 300 megabit  feltőltési 1000 mgbit garantál 50 megbit  telekom adja koaxon le és feltőtési sebeséget ami optika hálaszaton értéket telekom

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
12 perce, géza22 írta:

koax letőtés 1000 mgbit garantál  100 mgbit feltőtési 25 mbit garantál 4 megbit   optika letőltési 1000  garántál 300 megabit  feltőltési 1000 mgbit garantál 50 megbit  telekom adja koaxon le és feltőtési sebeséget ami optika hálaszaton értéket telekom

Koax hálózat fiziki tulajdonságai miatt nem lehet

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
5 perce, géza22 írta:

koax letőtés 1000 mgbit garantál  100 mgbit feltőtési 25 mbit garantál 4 megbit   optika letőltési 1000  garántál 300 megabit  feltőltési 1000 mgbit garantál 50 megbit  telekom adja koaxon le és feltőtési sebeséget ami optika hálaszaton értéket telekom

Még az értékeket sem tudod rendesen összehasonlítani!

Elárulnád mégis miért hisztizel az optikáért ha van koaxod??     Sőt a koaxig is optikával viszik, csak onnan megy már csak az előfizetőig koaxon.

Nem cserélünk lakást? Én olyan helyen lakom ahol nincs vezeték. Nemhogy internet de víz sem. 
Az internet vezetéknélkül jön és annyit fizetek érte a ***** nevetséges ingadozó lassú sebességért mint más a magenta 1-es csomagért 1000/1000 nettel + tévével együtt!!

És megmondta a telekom hogy ide SOHA nem húz ki optikát pedig egy kieső lakótelepen lakom sok lakóval és céggel.

Tehát én soha nem tudok mondjuk a nettel dolgozni mert se nem stabil se nem gyors. Nekem ha optikát akarok akkor el kell költöznöm oda ahol van. Tedd te is. 

Áruld már el milyen neted van, vagy mutasd meg a számlát letakart adatokkal... !?   Lemerem fogadni hogy még a koaxon sem a maximálisat fizeted! 

Egyenlőre az 1000 vagy 2000 megabitet csak egy szűk réteg tudja kihasználni, pl olyan mintha helyi hálóban lenne a szomszéd gépe olyan gyors, csak éppen az ország másik felén.

De egyenlőre azt látom hogy a 100 megás hálókártyás gépekhez meg okostelókhoz is 1000 megát rendel a nép hogy húdejó. 

Tehát ha nem a nettel dolgozol, nem vagy torrent hardcore feltöltő stb akkor a hétköznapi netezéshez bőven elég még a VDSL is.

Sőt sok szerver sem bírja ezt a sebességet tehát hiába nagy a neted ha a másik oldalé meg nem.

Nekem az optika csak a megbízhatóság miatt tetszik, megy áramszünetben is, de sajnos nekem soha esélyem sem lesz rá.

Ezen gondolkozz el, ami van koax minden igényed kielégíti szerintem..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
1 órája, Busz írta:

Még az értékeket sem tudod rendesen összehasonlítani!

Elárulnád mégis miért hisztizel az optikáért ha van koaxod??     Sőt a koaxig is optikával viszik, csak onnan megy már csak az előfizetőig koaxon.

Nem cserélünk lakást? Én olyan helyen lakom ahol nincs vezeték. Nemhogy internet de víz sem. 
Az internet vezetéknélkül jön és annyit fizetek érte a ***** nevetséges ingadozó lassú sebességért mint más a magenta 1-es csomagért 1000/1000 nettel + tévével együtt!!

És megmondta a telekom hogy ide SOHA nem húz ki optikát pedig egy kieső lakótelepen lakom sok lakóval és céggel.

Tehát én soha nem tudok mondjuk a nettel dolgozni mert se nem stabil se nem gyors. Nekem ha optikát akarok akkor el kell költöznöm oda ahol van. Tedd te is. 

Áruld már el milyen neted van, vagy mutasd meg a számlát letakart adatokkal... !?   Lemerem fogadni hogy még a koaxon sem a maximálisat fizeted! 

Egyenlőre az 1000 vagy 2000 megabitet csak egy szűk réteg tudja kihasználni, pl olyan mintha helyi hálóban lenne a szomszéd gépe olyan gyors, csak éppen az ország másik felén.

De egyenlőre azt látom hogy a 100 megás hálókártyás gépekhez meg okostelókhoz is 1000 megát rendel a nép hogy húdejó. 

Tehát ha nem a nettel dolgozol, nem vagy torrent hardcore feltöltő stb akkor a hétköznapi netezéshez bőven elég még a VDSL is.

Sőt sok szerver sem bírja ezt a sebességet tehát hiába nagy a neted ha a másik oldalé meg nem.

Nekem az optika csak a megbízhatóság miatt tetszik, megy áramszünetben is, de sajnos nekem soha esélyem sem lesz rá.

Ezen gondolkozz el, ami van koax minden igényed kielégíti szerintem..

Melyik település amúgy ez ? Emlékszem egy ilyenre hogy megnéztem 1x de rég volt...

Ja az a kedvencem sok ilyet láttam, megérkezett a gigás optika hogy uu gyors legyen 99%-ban aazal a két telefonnal fogjuk használni meg néha egy laptop de az is wifin. 

Gpon-t építeni üzemeltetni tervezni mindentéren egyszerűebb szemben egy réz vagy hfc hálózattal. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
31 perce, anonymus írta:

Melyik település amúgy ez ? Emlékszem egy ilyenre hogy megnéztem 1x de rég volt...

Ja az a kedvencem sok ilyet láttam, megérkezett a gigás optika hogy uu gyors legyen 99%-ban aazal a két telefonnal fogjuk használni meg néha egy laptop de az is wifin. 

Gpon-t építeni üzemeltetni tervezni mindentéren egyszerűebb szemben egy réz vagy hfc hálózattal. 

 

Privátba mondom a települést.  :-)

Amúgy igen, szerintem már nincs olyan szolgáltató aki koaxot húzna ki bárhová is újonnan. A kábel, az erősítik, a távfeladók stb sokkal több pénz mint az optika.

Ennek ellenére mondom, két éve még a ***** koaxokat huzibált ki újonnan. 

 

Csak amíg az optikát szerintem 2000 fölé is tudják majd tornászni addig a koax jóesetben megmarad 1000-nél.  De az 1000 is bőven elég egyenlőre, tényleg arra kellene koncentrálni hogy mindenhol legyen stabil és olcsó net.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 21. at 9:43, anonymus írta:

Sőt az 1gbit sebességet is tudja. Amit nem tud és nem is fog tudni az a 2gbit.

akor adja meg koaxon telekom letőltési és feltőltési sebeséget  ami optikán van értékek 150 megbit internet letőltési feltőtési 75 megbit koaxon és optikán értékek garantája a telekom mert evel jászik sebeségel  és tőrvény kelene iktatni minden internet szolgáltonak pl 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
29 perce, géza22 írta:

akor adja meg koaxon telekom letőltési és feltőltési sebeséget  ami optikán van értékek 150 megbit internet letőltési feltőtési 75 megbit koaxon és optikán értékek garantája a telekom mert evel jászik sebeségel  és tőrvény kelene iktatni minden internet szolgáltonak pl 

27mbit a maximum feléd nincs több, Szegeden lesz 200.

 

Senki nem játszik semmilyen sebességgel, ne spekulálj kérlek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 19. at 10:53, géza22 írta:

mért nem cseréli koaxot telekom optikára szegeden és vidéken morahalom rőszke  ásothalom domaszéken ruzsa  városon és falvak 25 nics optika vezeték utcába 21 szászaba ikáb telekomnak ezel kelene foglakozni és nem koaxot kelene fejleszteni 

Ezen dolgozik a Telekom már évek óta! Nagyon sok helyen van még koax ill. rezes terület,ez nem megy egyik napról a másikra!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

budapest miskolc  aszok megérdelmik opikát lakok szeged morahalom rőszke ruzsa ásothalom domaszék zákányzék azokis szerenék legmoder technologitát  fügetlen hogy mire használja internete nem kel megkőlőmbesztetni város  falvak nics optika kiépitva utcába mert esz csinálja telekom ahol koax van utcába nem fogja optikát vini telokom nem fogkőlteni pénzt nem adja meg eséjt telokom valaha opika használja lakoság 50 év mulva telekom nem szél  hogy lakoság legmoder technologiát internet lakoságnak 21 szászadba és szomoru telekom részéről

Ekkor: 2020. 01. 26. at 13:54, anonymus írta:

Milyen unios pénzekről beszélsz ? azt csak a nyertes régiókban lehet elkölteni.....  1Gbit letöltést tud a koax nyújtani Szegeden meglesz a 200mbit s mit szeretnél még ?

hogy optika legyen 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 órája, géza22 írta:

budapest miskolc  aszok megérdelmik opikát lakok szeged morahalom rőszke ruzsa ásothalom domaszék zákányzék azokis szerenék legmoder technologitát  fügetlen hogy mire használja internete nem kel megkőlőmbesztetni város  falvak nics optika kiépitva utcába mert esz csinálja telekom ahol koax van utcába nem fogja optikát vini telokom nem fogkőlteni pénzt nem adja meg eséjt telokom valaha opika használja lakoság 50 év mulva telekom nem szél  hogy lakoság legmoder technologiát internet lakoságnak 21 szászadba és szomoru telekom részéről

hogy optika legyen 

Te ................. Mielőtt ész nélkül elkezdel vagdalkozni tájékozodj már egy kicsit. *****i unalmas ez a bezzeg Budapest megérdemli duma. Remélem tudod hogy Budapesten a 5Mbit adsl helyére épített optikát a Telekom. Óbuda koaxos az is maradt 10 ker koax maradt stb. Szóval itt is van bőven koax. Mert a rezet kell kiváltani első körben. Sokkal nagyobb gond egy 10mbit-es adsl vonal mint egy gigabites koax

Be lehetne fejezni végre ezt a miért nem hoz a koax helyére optikát a telekom hisztit. Nagyon sok helyen örülnének a koaxnak is mert csak adsl van..

 

Ui Remélem azt is tudod hogy Budapest és környéke önerős beruházás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...