Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Twitch akadozás


BoJack20

Kérdés

25 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3
  • Telekom

sziasztok! Köszönjük az észrevételeiteket. Mi is látjuk és érzékeljük, hogy az utóbbi napokban nehézségekbe ütközik a Twitch megszokott minőségben történő használata. A probléma abból adódik, hogy jelenleg olyan útvonalon érkezik hozzánk tőlük az adatforgalom, mely túlzsúfolt, ezért azon torlódások alakulhatnak ki. A hálózatunk és a szolgáltatásunk továbbra is rendben vannak, azonban amíg a hozzánk eljutó streaming tartalom szűkített keresztmetszeten érkezik, addig a Twitch nem használja ki a Magyar Telekom hálózatának kapacitását, így továbbra is érzékelhető lesz a minőségi probléma. Érdemes a tapasztalt hibákat a Twitch felé is jelezni.
Anyavállalatunk a Deutsche Telekom felvette a kapcsolatot a Twitch streaming szolgáltatóval annak érdekében, hogy minél gyorsabban újra a régi minőségben tudjátok élvezni a streameket!

Türelmeteket köszönjük! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Nem karbantartási gond, egyértelműen Twitch és Telekom között van az (egyébként nem újkeletű) probléma, sok évre visszamenőleg találhatsz említéseket róla.
Sőt, 2018-ban annyian zaklatták őket, hogy Twitteren is megemlítették (persze végül megoldás nélkül)

https://esport1.hu/news/2018/12/04/egyeb-twitch-drama-folytatas-telekom-valasz-huzsi

Effektíve nézhetetlen jelenleg (nálam is, és ismerősnél is az ország másik felén), bár a minőségtől nem teljesen független, 360p-nél még elfut folyamatosan, de az a szemet már nem kicsit bántja, fölötte pedig egyre jobban laggol/bufferel a minőség növelésével.

Már konzisztensen 3 kategóriába tudom sorolni a csodás netem:
- szökőévente hibátlanul működik, hozza a sebességet, nem hal meg akkor sem, ha letöltés megy háttérben
- leggyakrabban a letöltés fele/kétharmada az ígértnek, de Twitch csak akkor fut akadásmentesen, ha semmi egyéb adatforgalom nem zajlik. Ha akár csak egy youtube videó tölt be a háttérben, azonnal meghal és bufferel (mintha 100%-ban lefoglalná a sávszélességet a legkisebb, leglassabb adatforgalom/letöltés is)
- végül a legrosszabb, exact ugyanez mint most, talán 1-2 éve volt utoljára, arra nem emlékszem meddig tartott (napok/hetek?)

Amiket próbáltam siker nélkül:
- LAN / Wifi
- Eszközök (PC, laptop, mobil)
- *****fone mobilnetjén hibátlanul fut, Telekom mobilnetje ugyanúgy rossz
- Különböző böngészők / cache-cookie törlések, persze még mielőtt egyértelmű lett volna, hogy Telekom a ludas

VPN-t javasoltak, Tor-nál ugyanúgy akadt, Opera VPN-jével mintha minimálisan nézhetőbb lenne, de nem tudom megerősíteni ennyiből, hogy egy fizetős, jobb sebességű VPN hatékony lenne-e.

Emellé az elmúlt 2 napban még meg is szakadt az internet 1-1 percre, hogy még választékosabban tudjak káromkodni.

 

Tud valaki bármi biztatót mondani? Ez így nagyon elkeserítő, és - vidékről révén szó - alternatíva sem nagyon van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ideiglenes megoldásnak használjátok az ITT írt programot. Ezzel 1080p-ben megy bármikor a stream.
Ingyenes, 1 kattintás kell csak mindig amikor streamet néznél.
A telekom meg ássa el magát, hogy ennyi idő alatt sem voltak képesek megoldani, plusz ez már nem új keletű dolog, tavaly is volt ilyen időszak akkor is  ugyan ez volt a gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
16 perce, neogtx írta:

Nem karbantartási gond, egyértelműen Twitch és Telekom között van az (egyébként nem újkeletű) probléma, sok évre visszamenőleg találhatsz említéseket róla.
Sőt, 2018-ban annyian zaklatták őket, hogy Twitteren is megemlítették (persze végül megoldás nélkül)

https://esport1.hu/news/2018/12/04/egyeb-twitch-drama-folytatas-telekom-valasz-huzsi

Effektíve nézhetetlen jelenleg (nálam is, és ismerősnél is az ország másik felén), bár a minőségtől nem teljesen független, 360p-nél még elfut folyamatosan, de az a szemet már nem kicsit bántja, fölötte pedig egyre jobban laggol/bufferel a minőség növelésével.

Már konzisztensen 3 kategóriába tudom sorolni a csodás netem:
- szökőévente hibátlanul működik, hozza a sebességet, nem hal meg akkor sem, ha letöltés megy háttérben
- leggyakrabban a letöltés fele/kétharmada az ígértnek, de Twitch csak akkor fut akadásmentesen, ha semmi egyéb adatforgalom nem zajlik. Ha akár csak egy youtube videó tölt be a háttérben, azonnal meghal és bufferel (mintha 100%-ban lefoglalná a sávszélességet a legkisebb, leglassabb adatforgalom/letöltés is)
- végül a legrosszabb, exact ugyanez mint most, talán 1-2 éve volt utoljára, arra nem emlékszem meddig tartott (napok/hetek?)

Amiket próbáltam siker nélkül:
- LAN / Wifi
- Eszközök (PC, laptop, mobil)
- *****fone mobilnetjén hibátlanul fut, Telekom mobilnetje ugyanúgy rossz
- Különböző böngészők / cache-cookie törlések, persze még mielőtt egyértelmű lett volna, hogy Telekom a ludas

VPN-t javasoltak, Tor-nál ugyanúgy akadt, Opera VPN-jével mintha minimálisan nézhetőbb lenne, de nem tudom megerősíteni ennyiből, hogy egy fizetős, jobb sebességű VPN hatékony lenne-e.

Emellé az elmúlt 2 napban még meg is szakadt az internet 1-1 percre, hogy még választékosabban tudjak káromkodni.

 

Tud valaki bármi biztatót mondani? Ez így nagyon elkeserítő, és - vidékről révén szó - alternatíva sem nagyon van.

Na, igazából a számból vetted ki a szót, amiket leírtál pontosan ezt látom én is, és rémlik is, hogy már régebben is volt ilyen. Aztán lehet hogy helyreáll egy idő után, de rohadtul idegesítő addig, főleg hogy csak az üres térbe kiáltjuk ezt, mert nyilván nem foglalkoznak vele.

Csak azért, hogy Twitch-et nézzek, meg nem fogok VPN-t venni, az ingyenes alternatívák meg rakás sz*rok. Nehogy már ne tudjam kihasználni a szolgáltatást, amiért fizetek, nem is keveset.

Tegnap nálam is megszakadt egyébként 1-szer, estefelé, nem tudom mi a búbánatos sz*rt csinálnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Attila Toldi írta:

Ideiglenes megoldásnak használjátok az ITT írt programot. Ezzel 1080p-ben megy bármikor a stream.
Ingyenes, 1 kattintás kell csak mindig amikor streamet néznél.
A telekom meg ássa el magát, hogy ennyi idő alatt sem voltak képesek megoldani, plusz ez már nem új keletű dolog, tavaly is volt ilyen időszak akkor is  ugyan ez volt a gond.

Kösz a tippet, gyönyörűen működik! Windows-on ráadásul lehetséges local proxy-ként futtatni a programot, ami lehetővé teszi egyes applikációk, vagy bővítmények segítségével (Chrome: ProxyOmega) akár csak egy-egy domain átirányítását. Azaz a twitch most WARP-on keresztül fut, minden más ahogy eddig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

WARP-al tényleg tökéletesen nézhető, plusz pont, hogy IOS-re is le lehet tölteni. 

A Telekom meg szégyellje magát, hogy évek óta ez van a Twitchel és nem képesek megoldani. Amikor az ügyfélszolgálatot hívtam ezzel kapcsolatban, ott meg tették a hülyét hogy ők erről semmit nem tudnak. Nagyon is képben vagytok ezzel kapcsolatban, csak leszarjátok. Ideje lépni ezzel kapcsolatban, csak nálatok fordul elő ez a probléma és ez előfizetők ezreit érinti.

A Telekom hálózatán továbbra is nézhetetlen a stream Twitchen, fél percenként teljesen megáll. Ezt egy ekkora szolgáltató egyszerűen nem engedheti meg magának. Azonnali beavatkozást kérek több ezer előfizető nevében is, így évek után mostmár ideje pontot tenni az ügy végére. Ne csak ígérgessetek, cselekedjetek!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, oneteezy írta:

Tipikus Telekom, ismét nézhetetlen a Twitch napközben és este. Éjfél fele persze helyre jön, de addig 480p-ben se lehet a streameket nézni. Érdekes a Youtube streamek egyszer se bufferelnek. :) 
Same ***** different year

Ja igen, a lenti összegzőmből ezt ki is felejtettem, de szerintem nincs köze napszakhoz sem, nem "túlterheléses" probléma. Se éjfélkor nem jó, se reggel 7-kor :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
39 perce, neogtx írta:

Ja igen, a lenti összegzőmből ezt ki is felejtettem, de szerintem nincs köze napszakhoz sem, nem "túlterheléses" probléma. Se éjfélkor nem jó, se reggel 7-kor :)

Nálam éjfél után már "jó". A percenkénti 20 buffer, lemegy olyan 10 perc / 1-2 buffere. Már most is érezhető a javulás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: oneteezy
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nekem is problémám van a Twitch-el, folyamatosan lejjebb veszi a minőséget, ha kényszerítem normális minőségre, akkor pedig hosszasan bufferel, csak extrém alacsony minőségben tudok egyáltalán stream-et nézni, pedig ezt az internet sebesség és az eddigiek nem indokolnák. Nekem is az utóbbi héten kezdte el ezt az internet, mellette másik interneten vagy mobilneten nincs ez a probéma. Legyetek szívesek utánanézni Telekom!

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam is akadozik, ugyanúgy optikán, nézhetetlen lassan már egy hete :/ remélem hamarosan orvosolva lesz a probléma -- minden más tökéletesen működik.

 

Akármilyen minőségen akadozik, néha 3-5 másodpercenként, de néha kibír 30 másodperceket is akadozás nélkül.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kotn3l
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még mindig nézhetetlen percenként bufferel aztán újra. Teljesen mindegy mikor nézem, nem leterheltség függő és nem, nem nálunk van a hiba.. Fizetett szolgáltatás aztán használj VPN-t, hogy nézni tudjad a twitchet. Hír meg nincs arról, hogy elkezdték volna már az ügyben a szükséges lépések megtételét.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Orro
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 órája, White írta:

Sziasztok

Nem pont  ide vágó téma de nálam a játék packet loss tol már egy bő hete. Ez össze függhet esetleg az itt említett hibákkal is?

Üdv 

Ahogy mások Twitter visszajelzéseiből következtetni lehet, igen, összefüghet, bizonyos játékoknál a packet loss volt a leggyakoribb probléma, amit a bufferelés mellett említettek.

Mondjuk nem javaslom az olvasását, e sok év óta visszatérő problémánál a hibajelzésre visszaírják, hogy nincs bejelentés, nem tudnak semmiről, kicsit vérlázító :) Persze nem a Twitter PR staff feladata megoldani, de megint 1 hét eltelt, mire bármi intézkedés történt..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, JuditT írta:

sziasztok! Köszönjük az észrevételeiteket. Mi is látjuk és érzékeljük, hogy az utóbbi napokban nehézségekbe ütközik a Twitch megszokott minőségben történő használata. A probléma abból adódik, hogy jelenleg olyan útvonalon érkezik hozzánk tőlük az adatforgalom, mely túlzsúfolt, ezért azon torlódások alakulhatnak ki. A hálózatunk és a szolgáltatásunk továbbra is rendben vannak, azonban amíg a hozzánk eljutó streaming tartalom szűkített keresztmetszeten érkezik, addig a Twitch nem használja ki a Magyar Telekom hálózatának kapacitását, így továbbra is érzékelhető lesz a minőségi probléma. Érdemes a tapasztalt hibákat a Twitch felé is jelezni.
Anyavállalatunk a Deutsche Telekom felvette a kapcsolatot a Twitch streaming szolgáltatóval annak érdekében, hogy minél gyorsabban újra a régi minőségben tudjátok élvezni a streameket!

Türelmeteket köszönjük! 

Hello,

Mint azt más is írta, a probléma nem csak a Twitch-el van jelenleg. Online játékokban is rendszeres, 30-40 %-okat meghaladó packet lossok vannak, az említett esti, "sűrűbb" órákban. Azzal is foglalkoznak, vagy a Twitch-el kapcsolatos problémákra fókuszálnak?

Ekkor: 2022. 02. 16. at 19:22, White írta:

Sziasztok

Nem pont  ide vágó téma de nálam a játék packet loss tol már egy bő hete. Ez össze függhet esetleg az itt említett hibákkal is?

Üdv 

 

Üdv.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BBSz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 02. 18. at 10:58, JuditT írta:

sziasztok! Köszönjük az észrevételeiteket. Mi is látjuk és érzékeljük, hogy az utóbbi napokban nehézségekbe ütközik a Twitch megszokott minőségben történő használata. A probléma abból adódik, hogy jelenleg olyan útvonalon érkezik hozzánk tőlük az adatforgalom, mely túlzsúfolt, ezért azon torlódások alakulhatnak ki. A hálózatunk és a szolgáltatásunk továbbra is rendben vannak, azonban amíg a hozzánk eljutó streaming tartalom szűkített keresztmetszeten érkezik, addig a Twitch nem használja ki a Magyar Telekom hálózatának kapacitását, így továbbra is érzékelhető lesz a minőségi probléma. Érdemes a tapasztalt hibákat a Twitch felé is jelezni.
Anyavállalatunk a Deutsche Telekom felvette a kapcsolatot a Twitch streaming szolgáltatóval annak érdekében, hogy minél gyorsabban újra a régi minőségben tudjátok élvezni a streameket!

Türelmeteket köszönjük! 

Miért jön elő ez a hiba az utóbbi 3 évben? Minden évben legalább egyszer 2 hétig, csak a Telekomnál.xD És miért tart ilyen sokáig jelezni a Twitch felé?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, Csordás Máté írta:

WARP-al tényleg tökéletesen nézhető, plusz pont, hogy IOS-re is le lehet tölteni. 

A Telekom meg szégyellje magát, hogy évek óta ez van a Twitchel és nem képesek megoldani. Amikor az ügyfélszolgálatot hívtam ezzel kapcsolatban, ott meg tették a hülyét hogy ők erről semmit nem tudnak. Nagyon is képben vagytok ezzel kapcsolatban, csak leszarjátok. Ideje lépni ezzel kapcsolatban, csak nálatok fordul elő ez a probléma és ez előfizetők ezreit érinti.

A Telekom hálózatán továbbra is nézhetetlen a stream Twitchen, fél percenként teljesen megáll. Ezt egy ekkora szolgáltató egyszerűen nem engedheti meg magának. Azonnali beavatkozást kérek több ezer előfizető nevében is, így évek után mostmár ideje pontot tenni az ügy végére. Ne csak ígérgessetek, cselekedjetek!

Egyetértek, ez már teljesen elfogadhatatlan. Már több mint 3 hete teljesen nézhetetlen, és ezelőtt sem volt ez ritka eset, hogy a Twitch akadozott.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...