Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mobil hangszolgáltatás


Balfi

Kérdés

Én affelől szeretnék érdeklődni,hogy a műholdak és az egyéb nem vezetékes távközlés korában,miért nem lehet megoldani,hogy egy mobil hálóza 100%os lefedetséggel éljen.Vonatozásnál a legkatasztrofálisabb a helyezet!Volt,aki 4G-t használta Szombathely-Budapest között,vagyis használta volna,ha működött volna,az ismerőse Vodafonenál használt hasonlót és végig dolgozott a laptopján.Egy sima telefonálás is turtúra tud lenni,ha vonatozik az ember,mert hol van térerő,hol nincs.Miért olyan nehéz 2014ben ezt kiépíteni?Mi nem áll rendelkezésre?Az ilyen-olyan havidíjak,meg egyebek azonnal kiszámlázásra kerülnek,de a szolgáltatás ellenértéke,nem egyenlő?Akkor hogy van ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 146
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Több esetben olvastam egy felhívást,miszerint bizonyos ismeretlen számról hívnak,ha felveszik vagy visszahívják a számot,esetleg több tízezres számlát is kaphatnak.Én ugyan dominós vagyok,de nem szeretném ha az egyenlegem elveszne.Valóban előfordulhat ilyen?Ma hívtak,ismeretlen szám,nem szólt bele senki.Tudakozás alapján titkosított számról lehet szó.Egyáltalán hogy tudom tiltani,ha a névjegyzékemben nem szerepel?Köszönöm

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Nem kötekedni akarok, de a vodának mióta és hol van 4g hálózata, hogy valósan összehasonlítható legyen a kettő? :)

Másrészt ha például egy vonaton olyan munkát végzel amihez nem feltétlenül folyamatos adatkapcsolat kell, lehet észre sem veszed, hogy egyes területeken, mezőkön nincsen épp szolgáltatás, mert mire adatlekérésre van szükséged, éppen lesz/van kapcsolat.

 

A szolgáltató ezt vállalja mobilinternet esetén:

mi mennyi

 

És persze a többi is ugyanezt vállalja, garantálja, mielőtt valaki azt hinné.

 

Ettől függetlenül persze megoldhatnák az elfogadható minőségű szolgáltatást akár vonaton is, de itt viszont az van amit anonymus és dragontwin19 írt, nem megy minden egyszerre.

 

Viszont volt kezdeményezés, tudtommal az agglomerációs járatokon el is indult, hogy legyen wifi a vonatokon. Használja ezt valaki, vagy tud róla valaki valamit?

 

 

Én affelől szeretnék érdeklődni,hogy a műholdak és az egyéb nem vezetékes távközlés korában,miért nem lehet megoldani,hogy egy mobil hálóza 100%os lefedetséggel éljen.Vonatozásnál a legkatasztrofálisabb a helyezet!Volt,aki 4G-t használta Szombathely-Budapest között,vagyis használta volna,ha működött volna,az ismerőse Vodafonenál használt hasonlót és végig dolgozott a laptopján.Egy sima telefonálás is turtúra tud lenni,ha vonatozik az ember,mert hol van térerő,hol nincs.Miért olyan nehéz 2014ben ezt kiépíteni?Mi nem áll rendelkezésre?Az ilyen-olyan havidíjak,meg egyebek azonnal kiszámlázásra kerülnek,de a szolgáltatás ellenértéke,nem egyenlő?Akkor hogy van ez?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

én az agglomerációs vonalon próbáltam (bp-fehérvár irány) és ott a 3g/hspa/4g megy rendesen nagyrészt, de azért ott is vannak fekete foltok sajna...

 

volt ilyen wifi-s kezdeményezés, mávnál van infó is a honlapon:

máv wifi

 

ennek szerintem itt van egy buktatója:

"A vezeték nélküli Internet hozzáférés maximális sávszélessége kocsinként 7,2 Mbps"

 

Ha egy kocsiban rácuppannak 10-en, vagy 20-an, akkor már a facebook is felejtős talán :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

én az agglomerációs vonalon próbáltam (bp-fehérvár irány) és ott a 3g/hspa/4g megy rendesen nagyrészt, de azért ott is vannak fekete foltok sajna...

 

volt ilyen wifi-s kezdeményezés, mávnál van infó is a honlapon:

máv wifi

 

ennek szerintem itt van egy buktatója:

"A vezeték nélküli Internet hozzáférés maximális sávszélessége kocsinként 7,2 Mbps"

 

Ha egy kocsiban rácuppannak 10-en, vagy 20-an, akkor már a facebook is felejtős talán :)

 

Az lehet inkább a nagyobb gond hogy milyen eszközöket használtak meg hogy tényleg jól lett e beszelve nem csak úgy oda rakva, voltam olyan vonaton ahol első kocsiban volt csak Telekomos wifi és kész.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

mivel nap, mint nap az agglomerációból utazom be, akár mindennap használhatnám is, de vegyes az érzelmeim a wifivel kapcsolatban. néha nagyon gyenge a jel és nagyon lassú is. ez összefügg azzal is, hogy milyen napszakban utazol, tanítási szünetben vagy sem. sokszor nem is küzdök vele...

ha a déliben szállsz fel a vonatra, meg kell nézni mi a wifi nevét az ajtónál, mert mind a 4-5-6 bant álló vonat jelét megtalálod. ha nem jó wifire  csatlakozol fel, ledob ahogy elindul a vonat :P

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

 

Te őszintén hiszel abban mindenhova szélessáv kell vagy éppen bazi gyors mobilinternet?

Szerintem sem a társadalmi érdeklődés, sem az egyes bekerülési költségek nem feltétlen érik meg.

A digitális Mo is szép álom, főleg az a része hogy minden háztartásban legyen "gyors" internet (hogy ki fog fizetni érte is egy jó kérdés) de az nekem vagy bárki másnak mitől lesz jó, ha (pl. a befizetett adómból) egy 50 fős faluban (48 nyugdíjassal) gigabites optikai hálózat lesz? A Balaton közepére sem kell 4g, minek, a halakat (ha vannak még) akarod letölteni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Meséld már el kérlek, hogy ki bízott meg azzal, hogy ilyen sületlenségeket írjál ide?

Az ufós témát én személy szerint végképp nem értem, saját magadnak mondasz ellent egymás utáni posztjaiddal (nem fejleszt senki semmit sem, de mégis vannak gigbites hálózatok, hát hogyan is van ez?)

 

Hogy kis komolyság is legyen: Hidd el, valakinek bőven elég a 192 kbit-es internet is, amire sokan használják, használnák, arra pont elég lehet ez is.

Hálózatot (akár vezetékes, akár mobil) nem mindenhol éri meg fejleszteni, újat építeni hivatalos körülmények között meg szintén nem biztos, hogy gazdaságos (lásd baráti szabályozások, elvárások a hatóságok által), főleg hogy azt folyamatosan karban is kéne tartani (és itt jön képbe a pénz, pénz, pénz).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok, témába vág a Digitális Magyarország program, amelynek célja a nagysebességű szélessávú internet elérhetősége mindenki számára, a digitális írástudás terjesztése, a vállalkozások versenyképességének növelése. A partnerségi együttműködési megállapodás alapján a Telekom az elmúlt 20 évben több mint 1800 milliárd forintnyi beruházást hajtott végre Magyarországon - ez több mint két és félszerese a külföldi tulajdonosok számára ugyanebben az időszakban kifizetett osztaléknak - , a következő években pedig további több százmilliárdnyit tervez annak érdekében, hogy minden háztartásban elérhető legyen a nagysebességű szélessávú internet-hozzáférés. Az első állomás Nyíregyházaa megvalósításhoz szükség volt, illetve a továbblépéshez szükség lesz valamennyi érintett szereplő – az állam és a távközlési, infokommunikációs piac szereplői, továbbá az önkormányzati, egyéb vállalati és a civil szféra – összefogására. 

 

Szép napot:

 

István

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Sajnos az 1800 milliár forintból nem jutot egy fillér sem, a Budapest XIV. kerület, Miskolci út és Zuglói körvasút sor közötti rész 15 éve Telekom vezetékes hálózatának a fejlesztésére. Jelenleg itt a Telekom csak 1M/s ADSL-t tud adni, ami jó estben 1912K/s le és 64K/s feltöltéssel megy és kb 2-3 percenként szakad a vonal. Ez lenne a hosszútávú fejlesztési megállapodás? És hol lehet látni pontosai a leírt területen, hogy mi fejlődőtt, természetesen a Telekom vezetékes hálózatán kívűl? Kábelhálózat ott nincs és nem is tervez oda Telekom.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
Úgy tűnik, beakadt a lemezjátszó megint.
Lehet én vagyok túl egyszerű felhasználó, vagy hiányosak az ismereteim, de ha van egy 1 Mbit/s (legyen 1024 kbit/s) DSL szolgáltatásom és az 1912 k/s (legyen jóhiszeműen ez is kbit/s) sebességgel jön, akkor 1,86-szoros a hálózatom teljesítménye, tehát többet kapok, mint ami járna vagy amit ígértek (ha az 1912-es érték az kbyte, akkor pedig az bizony már egy 15 Mbit/s sebességű kapcsolat).

A mondókád többi része már valóban unalmas, kitalálhatnál végre újat, hátha lesz megint min röhögni, megbotránkozni :)
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ha többet kapsz akkor kössz szerződést a Telekommal és használd azt. Én midenesetre egy méásik szolgéáltatóhoz mentem, pont azért, mert egy 100/50 -es net-ből a letöltésem 98-99 Mbit/sec, a feltöltésem 54 Mbit/sec, és ha 54 Mbps-el töltök fel, ugyanakkor 98 Mbps-es tudok letölteni, ami neked csak álom ennél a cégnél.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...