Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mobil hangszolgáltatás


Balfi

Kérdés

Én affelől szeretnék érdeklődni,hogy a műholdak és az egyéb nem vezetékes távközlés korában,miért nem lehet megoldani,hogy egy mobil hálóza 100%os lefedetséggel éljen.Vonatozásnál a legkatasztrofálisabb a helyezet!Volt,aki 4G-t használta Szombathely-Budapest között,vagyis használta volna,ha működött volna,az ismerőse Vodafonenál használt hasonlót és végig dolgozott a laptopján.Egy sima telefonálás is turtúra tud lenni,ha vonatozik az ember,mert hol van térerő,hol nincs.Miért olyan nehéz 2014ben ezt kiépíteni?Mi nem áll rendelkezésre?Az ilyen-olyan havidíjak,meg egyebek azonnal kiszámlázásra kerülnek,de a szolgáltatás ellenértéke,nem egyenlő?Akkor hogy van ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 146
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2

A Dél –alföldi régióban a 2G mobil hang és adatszolgáltatásban fennakadás tapasztalható. A hiba elhárításán munkatársaink már gőzerővel dolgoznak, bízunk benne, hogy hamarosan újra zavartalanul tudod majd a szolgáltatást használni! A kellemetlenség miatt ezúton is elnézésedet kérjük!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.

Arra valaki megoldást az alábbi problémára?
Ugyebár hívásfogadás/indítás alkalmával a telefon visszavált 4G-ről 3G-re, ez ismert, okait is tudjuk. Viszont nálunk nincs normális 3G lefedettség, és nem is várható szerintem már, hogy ezt bármelyik szolgáltató is fejleszteni fogja. Ezért alig tudok telefonálni, vagy én nem hallom a másikat, vagy fordítva. Valami olyasmi megoldás kéne, hogy ilyen esetekben a GSM hálózatot részesítse előnybe, esetleg 3G-t egyáltalán ne is használjon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @fgabor87, a telókban nyilván be lehet állítani, hogy milyen hálózatokat használjon, de 2G-4G párosítás nincs, csak 2G vagy 2G-3G vagy 2G-3G-4G. így ha te hívsz, előtte beállíthatod a 2G-t. viszont a téged hívnak esetre csak az van, hogy 2G-n hagyod a telód. ezt a 4G mobilinternet használattal kombinálva az a közös metszet, hogy 2G-re állítod a telót, és csak akkor váltasz 2G-3G-4G -re, ha internetezni szeretnél. ez persze macera, meg nem megoldás arra, ha internetezés közben hívnak :(

így én a helyedben kipróbálnék egy 2g 3g 4g switch widget-et :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia @teherwagon!
Köszi a tippet, szétnéztem Play-en, és találtam egy nagyon hasznos kis app-ot. 4G LTE Switch a neve (Google Play). Igazából annyit tud, hogy szerintem a telefon egyik olyan beállítását hozza elő, ami el van rejtve (elvileg a *#*#3634#*#* vagy valami hasonló kódra kéne bejönnie, de nekem nem működik), és itt a hálózati módnál jóval több variációt ajánl fel, és van közte LTE/GSM auto. LTE-n lóg egész addig, amíg nem jön egy hívás, akkor egyből EDGE-re vált, majd le is kapcsol a mobilnet (gondolom ez normális, hogy lekapcsol, bár eddig siha nem figyeltem). Tökéletes, erre van szükségem. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Hello @fgabor87, az a gond, hogy változatlan feltételekkel (ugyanott és ugyanolyan telóval használod, mint eddig) nem nagyon látok más megoldást :( próbálj keresni egy másik switch appot, hátha azzal megy. ha egyikkel sem, akkor a fentiek szerinti beállításjáték marad. vagy talán könnyebb, ha annak egyszerűbb verziójaként csak akkor kapcsolod be az Android felső menüjében a mobil int.kap.-ot, ha mobilinternetezel (ez két ujjmozdulat, és ebben az esetben csak akkor van gond, ha mobilinternetezés közben hívnak)

többnyire Budapesten használod egyébként?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia @teherwagon, hát majd próbálkozok még appokkal, egyelőre nem volt időm.

Sokat vagyok Budapesten, ott nem is okoz problémát, de ilyenkor kevesebbet is telefonálok. Nyilván pont akkor hívnak többször, ha nem vagyok bent munkahelyen, és ilyenkor vidéken vagyok, ahol meg nincs 3G.
Most már értem a DualSim-es telók értelmét, kár, hogy nem olyat vettem. Dehát nemrég óta van mobilnetem, most szembesültem igazán ezzel a problémával. Eddig GSM only-n volt a telóm (állítólag kevesebbet fogyaszt).
Nekem olyan app is jó lenne, ami automatikusan állítgatja: ha benyomom a mobilnetet, auto LTE, amúgy meg GSM only. Nincs állandóan bekapcsolva, szóval ez simán jó lehet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

" Új dominó opciók kerülnek bevezetésre, amelyek minden új és meglévő dominó hang előfizetéshez igénybe vehetőek (Domino webhez, Domino Net&roll-hoz értelemszerűen nem)

A Domino most opció elsőként új promócióként van kiírva (2017.01.31-ig van kiírva jelenleg), s utána a megrendelhetőséget hosszabbítják, vagy visszavonásig hatályba helyezik(ezzel kapcsolatban én is csak találgatni tudok ;) ). A Domino M/domino S visszavonásig van érvénybe helyezve

DOMINO MOST

Nincs időszaki díja, s 30 naponta megújul az opció
Hálón belül 9 Ft/perc
Hálón kívül 19 Ft/perc

Domino S: Időszaki díja 3990 Ft, 30 naponta megújul.
Korlátlan hálózaton belül belföldi alapdíjas hívásirányokba, minden időszakban a meglévő díjcsomagjának megfelelő hálózaton kívül és vezetékes hálózatban belföldi alapdíjas hívásirányokba, minden időszakban.

Domino M: Időszaki díja 14990 Ft, 30 naponta megújul
Korlátlan hálózaton belül, kívül és vezetékes hálózatban belföldi alapdíjas hívásirányokba, minden időszakban.

Adat opciók

Maraton 100 MB: Egyszeri díja 490 Ft

Maraton 500 MB: Egyszeri díja 1 290 Ft

Maraton 1 GB: Egyszeri díja 1 990 Ft

Az adatopciók érvényessége a Domino SIM kártya rendelkezésre állás idejéig tart, működésük megegyezik a Domino Turbó opcióéval.

Elvileg az opciók már ma megigényelhetőek a 1777-en. "

Forrás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, Roli82 írta:

Az opció :D

?! O.o

Megújul az hogy kövi hónapban is 9-19 FT lesz a percdíj? :D  Ez kicsit úgy hangzik mintha csak egy promóciós ideiglenes dologról lenne szó, pedig az azt hiszem csak az M/S az. 

NetPlusz ehhez is használható lesz? Csak mert ott azért 1590 a havidíj 1 gigánál xD

Update: Mégsem, mivel ebben nincs alapon net, szóval nem a kedvezményes Netplusz árak jönnek hozzá O.o Netezőknek nem jó ez a csomag továbbra sem. -_-

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Igen a Domino Most opció az is promóciós, aztán majd eldöntik mi legyen a sorsa :)

Szerk: Persze hogy nincs benne net, hiszen ez csak egy opció nem csomag, kell hozzá egy meglévő Domino csomag mondjuk Surf, ahhoz hozzá pattintani a mostot, ha olcsóbban akar valaki dumálni, ha több net kell akkor bekapcsolni valamelyik adat csomagot. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
kiegészités
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, Roli82 írta:

Igen a Domino Most opció az is promóciós, aztán majd eldöntik mi legyen a sorsa :)

Szerk: Persze hogy nincs benne net, hiszen ez csak egy opció nem csomag, kell hozzá egy meglévő Domino csomag mondjuk Surf, ahhoz hozzá pattintani a mostot, ha olcsóbban akar valaki dumálni, ha több net kell akkor bekapcsolni valamelyik adat csomagot. :)

Na ez megint új!!! :D

Szóval ha én -  egyelőre ingyen - hozzácsapintom a Surfthoz, akkor konkrétan az egész annyiban lesz Nem Surf-os, hogy a Most percdíjai lesznek az irányadóak?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azért ez elég kínos, hogy 1 nap alatt nem tudnak bevezetni néhány új kiegészítő díjcsomagot. :D

Mindenhol arról cikkeznek, hogy végre (utolsóként) lépett a Telekom is, de ezt is el*****kedik. Sehol egy hivatalos tájékoztató/reklám, nincs ÁSZF, és van, amit még bekapcsolni sem lehet.

A Marathon adatopció alá kell valami adat díjcsomag? Vagy elég neki a NapiNet, befizetek 2000 HUF-ot, és amíg el nem fogy a keret, addig használhatom?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Merre vannak cikkek mert egy darabot se láttam még róla?! :D

Telekomra jellemző, hogy megvárja hogy mivel jön ki a másik két mobil szolgáltató és aztán lép.

Újdonságokat nem kötelező előre bejelenteni az ÁSZF-ben, de pár nap múlva érkezik az új ÁSZF abban bele kerülhet.

Igénybevételéhez valamilyen aktív mobilinternet csomag meglétére van szükség.

Mondjuk hova ez a rohanás? Rá ér nem? :D

Türelem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Kiegészités
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, Roli82 írta:

" Új dominó opciók kerülnek bevezetésre, amelyek minden új és meglévő dominó hang előfizetéshez igénybe vehetőek (Domino webhez, Domino Net&roll-hoz értelemszerűen nem)

A Domino most opció elsőként új promócióként van kiírva (2017.01.31-ig van kiírva jelenleg), s utána a megrendelhetőséget hosszabbítják, vagy visszavonásig hatályba helyezik(ezzel kapcsolatban én is csak találgatni tudok ;) ). A Domino M/domino S visszavonásig van érvénybe helyezve

DOMINO MOST

Nincs időszaki díja, s 30 naponta megújul az opció
Hálón belül 9 Ft/perc
Hálón kívül 19 Ft/perc

Domino S: Időszaki díja 3990 Ft, 30 naponta megújul.
Korlátlan hálózaton belül belföldi alapdíjas hívásirányokba, minden időszakban a meglévő díjcsomagjának megfelelő hálózaton kívül és vezetékes hálózatban belföldi alapdíjas hívásirányokba, minden időszakban.

Domino M: Időszaki díja 14990 Ft, 30 naponta megújul
Korlátlan hálózaton belül, kívül és vezetékes hálózatban belföldi alapdíjas hívásirányokba, minden időszakban.

Adat opciók

Maraton 100 MB: Egyszeri díja 490 Ft

Maraton 500 MB: Egyszeri díja 1 290 Ft

Maraton 1 GB: Egyszeri díja 1 990 Ft

Az adatopciók érvényessége a Domino SIM kártya rendelkezésre állás idejéig tart, működésük megegyezik a Domino Turbó opcióéval.

Elvileg az opciók már ma megigényelhetőek a 1777-en. "

Forrás

Mindig a pirosak kavarják fel először az állóvizet. Várom az ehhez hasonló lépéseket a nagyobb előfizetői számmal rendelkező postpaid szegmensben is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most nem keresgélem elő őket, volt egy cikk a kiszámoló blogon, a többit nem tudom, hol olvastam.

Aktiválva van a NapiNet-em, az nem elég? :D
Akkor viszont nekem csak a Domino Most lesz az érdekes. A Surf-ben van 150 mega adatom, de nem szoktam kihasználni. Így továbbra sincs lehetőségem lejjebb vinni a költséget/jobban testre szabni az adat előfizetésem.

Nem sietek én sehova. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyre cifrább dolgokat olvasni más fórumokon a Domino Most aktiválásáról.

1430-on állítólag már nem hajlandóak aktiválni, átküldenek a 1777-re, ahol viszont nem lehet.
Az is érdekes, hogy az új mobilnet apciók már tegnap felkerültek a honlapra, legalábbis leírás formájában, és a Telekom app-ban is aktiválható, de a Domino Most-ról nincs hír, és most már úgy néz ki, hogy aktiválni sem lehet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Továbbra is lehet aktiválni 1430-os ügyintéző segítségével.

Egyébként szerintem a kampány november 2.-án indul el és lehet ezért nincs még fent semmi róla a weboldalon.

Update: Telekom alkalmazáson keresztül is aktiválható már a Domino Most

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...