andrasw

Csatornaválaszték

Kérdés

197 válasz erre a kérdésre

12 perce, Roli82 írta:

@dawe

Ne csak azt az egy mondatot nézd hanem ami utána jön, idézem akkor újra és utoljára ami egyébként minden számlán rajta van.

" Nem mondhatja fel az előfizető a határozott időtartamú szerződést ilyen esetben akkor, ha az előfizetői szerződést a határozott időtartamból eredőkedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítása kapott kedvezményeket nem érinti. "

@acel

A tripla kedvezmény marad annak a mértéke net esetén változhat, de mivel ez egy törvényi előírás, így felmondásra nem ad okot.

"Nem mondhatja fel azonban szankció nélkül a szerződést akkor, ha a módosítás a hűségidőre tekintettel járó kedvezményeket nem érinti (például a módosítás a percdíjakat érinti, de az előfizető a készüléket kapta a hűség fejében ingyen)."

nehez nyelv a magyar. Ebben az esetben a a hűség kedvezményt a tv csomagra kaptuk, tehát a változás a kedvezményeket (a tv csomagot) érinti. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@dawe

Ne csak azt az egy mondatot nézd hanem ami utána jön, idézem akkor újra és utoljára ami egyébként minden számlán rajta van.

" Nem mondhatja fel az előfizető a határozott időtartamú szerződést ilyen esetben akkor, ha az előfizetői szerződést a határozott időtartamból eredőkedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítása kapott kedvezményeket nem érinti. "

@acel

A tripla kedvezmény marad annak a mértéke net esetén változhat, de mivel ez egy törvényi előírás, így felmondásra nem ad okot.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, Roli82 írta:

@acel

Milyen net előfizetői ár emelésről beszélsz??? Januártól ÁFA változás miatt csökken a net ára...

@dawe

Nem tudod a TV-t felmondani, le írtam már és idéztem is ki is emeltem hogy miért nem, olvass visszább, ne csak írj.

Gondolom a tripla kedvezmény nem marad. Tehát drágább. A kiemelt résznek olvasatomban semmi köze ehhez ld az idézett cikket, ahol afizikai tvre kötött hűség blokkolja a lemondást

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor a szeptemberi számlában miért van aszf módósítás végén arról szó, ha hátrányos, akkor felmondható?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel

Milyen net előfizetői ár emelésről beszélsz??? Januártól ÁFA változás miatt csökken a net ára...

@dawe

Nem tudod a TV-t felmondani kötbérmentesen, le írtam már és idéztem is ki is emeltem hogy miért nem, olvass visszább, ne csak írj.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, acel írta:

@anonymusbocs  beragadt a a szerkesztő mezőbe.

http://24.hu/fn/penzugy/2014/02/20/ezert-lehet-kinos-az-elofizetoi-huseg/.  itt magyarázzák mikor nem lehet felmondani, mik az egyéb kedvezmények.

Azt tudod, hogy a torveny es nmhh hatarozatok mar valtoztak. Raadasul ilyen cikkekre en soha nem alapoznek. Nekik nem mindig a pontossag a lenyeg. Persze ettol meg lehet valos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
25 perce, Roli82 írta:

Akkor mondhatod fel TV-t ha pl árat emelnek, vagy több csatorna kerül ki mint amit betesznek. Szóval kötbérmentesen nem tudod felmondani.

A netet meg a telefont végkép nem.

De a net előfizetés árat az t egyoldalú módosítása miatt felmondott tv növeli,  de hosszútávon  biztosan sokan váltanak , natgeo kell, nálunkl a net akkor még marad nyárig. Így is gáz hogy a 50 megás net használhatatlan a lassú ping miatt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

tv-t akkor feltudom mondani? Mert a szeptemberi számlában az egyoldalú szerződésmódosításról van szó.  Mert akkor így maradna net meg telefon míg a hűség lejár.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymusbocs  beragadt a a szerkesztő mezőbe.

http://24.hu/fn/penzugy/2014/02/20/ezert-lehet-kinos-az-elofizetoi-huseg/.  itt magyarázzák mikor nem lehet felmondani, mik az egyéb kedvezmények.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Arra az 1 honapra a Bonusz csatira lehetne tenni a VH1-et. Mar ha marad a bonusz ezutan is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor mondhatod fel TV-t ha pl árat emelnek, vagy több csatorna kerül ki mint amit betesznek. Szóval kötbérmentesen nem tudod felmondani.

A netet meg a telefont végkép nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mondom en nem vagyok jogasz en csak a sajat kutfom szerint ertelmezem a dolgokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel egyoldalú szerződésmódosítás, és ez számomra hátrányos. 

Így csak a tv-t tudom lemondani? net, telefon marad? Nekem így nem kell semmi.... Most akkor várjam ki a hűségidő végét?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Es a tobbire (ha a tv-re meg mentesulnel is a kotber alol) miert is mentesulnel a kotber fizetes alol?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha csak tv szolgaltatasod van es azt lemondod akkor igen. Ha viszont van interneted vagy voip-os tel is akkor nem kell a hgw-t visszaadni hiszen ahhoz kell. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 perce, dawe írta:

Sziasztok, gondolom hallottátok hogy nem lesz se FOX se natgeo stb.

Kérdem én, mivel ez egyoldalú szerződésmódosítás. mikor küldik az értesítést ki (kb?)? mert 15 nap áll rendelkezésre a szerződés felmondására minden jogi következmény nélkül. Szóval kérdésem egyszerű: Mikor küldik ki az értesítést a szerződésmódosításról? (Szeptemberi számlában benne volt, de az nem hogy melyik csatorna távozik)

Köszi a válaszokat

A módosításokat a körülményekben bekövetkezett, a szerződésmegkötésekor előre nem látható lényeges változások indokolják, amelyek nem eredményezik a szerződési feltételek lényeges módosítását, továbbá kínált csatornák összetételében bekövetkezett változások indokolják.
Amennyiben a módosítások az előfizetői számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaznak, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a határozott időtartamú szerződést. Nem mondhatja fel az előfizető a határozott időtartamú szerződést ilyen esetben akkor, ha az előfizetői szerződést a határozott időtartamból eredőkedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítása kapott kedvezményeket nem érinti. Az előfizető a határozatlan idejű előfizetői szerződést legfeljebb 8 napos felmondási határidővel bármikor jogosult további jogkövetkezmények nélkül felmondani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bar en nem vagyok jogasz, nem ugy mint te. En nem vagyok biztos abban, hogy ez olyan egyoldalu szerzodes modositas ami kotberfizetes nelkuli felmondasra adna okot. Hiszen a szerzodesben az adott csomagra szerzodsz es nem a csatornakra. Az adott csomagban szereplo csatornakkal is foglalkoztak a torvenyhozoink. Azt irtak erre, hogy a szerzodofellel kozolni kell, hogy meddig garantaljak, hogy benne lesz a csomagban ezt te is elfogadtad. Az aszf-ben ez fel is van tuntettve. Valamint most valtozik, hogy ha csokkenti a szolgaltato a csomagban levo csatorna szamot akkor a dijat is aranyosan csokkentenie kell. Igaz ki vesz, de potolja is. Igy az arat sem kell csokkentenie. Ezek a reszek minden szolgaltatonal igy vannak nemcsak a Telekomnal, hiszen torvenyi szabalyozassal mukodnek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
Pontositas

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem, amikor felmondok akkor egyúttal vissza kell vinnem a HGW-t meg ilyeneket? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha fel mondasz, akkor a hátra lévő törlesztőket egy összegben kell ki fizetned.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vásároltam TV-t a telekomtól részletre, ami kb jövő júniusban jár le. azt ki kell fizetnem egyben, vagy hogy?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Netes fizetésnél is kapsz egy pdf kiadást ugyan azt megtalálod rajta. Igen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most