Ugrás a tartalomhoz
  • 13

Cloudflare - Magyar Telekom nemzetközi peering


alienhun11

Kérdés

Sziasztok!

Ismét "elromlott" a nemzetközi peeringje a telekomnak a CloudFlare felé, érdekes hogy a legnagyobb magyar Telco cég nem képes a BIX-be routolni be az egyik legnagyobb CDN forgalmát. Főleg úgy, hogy rengeteg magyar weblap is cloudflare-en "él". 

A DTAG cső szinte megint fullra van telítve, 50% PL-al. Nem lehetne rendezni végre a peeringet nemzetközi irányba, ha már ténylegesen oda kéne kimenni a forgalomnak? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 432
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
43 perce, web24design írta:

Ez az egesz blama borzalmasan sajnalatos es elitelendo, egyszeruen ilyennek nem szabadna elofordulnia mar.
Egy laikusnak nem kellene ilyesmikkel foglalkoznia, egyszeruen hasznalnia kellene a szolgaltatast es elvezni.

Aki ert hozza, allitsa be a google dns cimeit, amig a T ezt nem oldja meg.

Bárcsak ilyen egyszerű lenne a megoldás, az oldalak lassúak, nemcsak a címfordítás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam már több mint három hete használhatatlan lényegében 10.00-20.00 között. Korábban is voltak kilengések, de hogy napi szinten ennyire rossz legyen, ilyen még soha (5 éve van telekomos netem, mert új lakóhelyemen csak az van kábelen - ezt a drogkartellre hajazó terület-felosztást nem kéne már egyébként betiltani? ). Ping és packetloss hegyek-völgyek váltják egymást, a router is magától újraindul többször -  és nem a készülékben van a hiba.

Vandával már napi szinten fárasztjuk egymást, az utóbbi bő két hétben lényegében ingyen netezek a telefonomon,  annyiszor aktiválta már szerencsétlen chatbot a kompenzációt. Ami rendben is van, csakhogy én nem erre fizettem be, hanem hogy a PC-én lehessen dolgozni, játszani.

Nos, online formájukban ezek szépen szabotálva vannak, egy youtube videó is csak akkor nézhető,   ha 720p-ben próbálkozom, és éppen nem indul újra a router.   A minap hajnal 4-kor keltem fel egy külföldre történő utalás miatt, hogy ne legyen kockázata hogy éppen a művelet közben szakad meg a net!  Akkor tényleg úgy működött, ahogy azt ígérték, és ahogy azt aláírtam a szerződésben!

Ha egyébként élő ügyintézőhöz fordulok, ő is ugyanazt mondja mint Vanda, központi hibáról van szó,  ha nem tapasztalok javulást, jelezzem újra. Jelen állás szerint napi szinten jelentem be újra és újra ugyanazt 2025-ig, vagy tovább...

Szerencsére a hűségidő már régen lejárt, így gond nélkül keresgélhetek az alternatívák között. Ami lehet lassabb lesz, de ha stabil, akkor én már nyertem!

Pár kép az Exitlag nevű vpn diagjáról, percről perce jól látható, hogy  szakadozik ez a nyomorult internet...

 

 

32.png

33.png

34.png

35.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyre undorítóbb a helyzet... 
ujszo.com egy oldal betöltése 1-1,5 perc.
foodora... fizetés megszakadt megint.
chatgpt használhatatlanul lassú. (text only!)
Most a ping jó, de a szerintem most meg korlátozva van a sávszélesség???...
Van olyan, hogy az életjel 2,5mp!!! nem ms, hanem MÁSODPERC alatt jut el oda-vissza egy dupla tunelen.
image.thumb.png.c337b6b75f7f5668fb679e1b5bbca8d5.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: RViktor
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves @Telekom szakértő

Mi lenne, de csak TEGYÜK FEL, ha nem a DTAG hálózatára támaszkodnátok az éves 1000 millárdos bevételből, hanem kibővítenétek a BIX-es 30GIGABIT-eteket mondjuk 100 Gigabitre és esetleg berouteolnátok oda az egészet a francba?? 

DE CSAK EGY TIPP, ha esetleg a CEO nem lenne inkompetens Magyar Telekom oldalt már meglenne a megoldás RÉGES RÉGEN

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
35 perce, alienhun11 írta:

Kedves @Telekom szakértő

Mi lenne, de csak TEGYÜK FEL, ha nem a DTAG hálózatára támaszkodnátok az éves 1000 millárdos bevételből, hanem kibővítenétek a BIX-es 30GIGABIT-eteket mondjuk 100 Gigabitre és esetleg berouteolnátok oda az egészet a francba?? 

DE CSAK EGY TIPP, ha esetleg a CEO nem lenne inkompetens Magyar Telekom oldalt már meglenne a megoldás RÉGES RÉGEN

Dehát DTAG csoportnál kiemelt policy, hogy szivassák az ügyfelet, ilyet nem lehet csinálni, a végén még használható lenne a szolgáltatás@Telekom szakértő

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bandi01
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felháborító, hogy majdnem 5 percet kell várni egy alap weboldal betöltésére.
Külön gratulálok, hogy ebből 10KB tartott 4 percig... És itt most nem lehet a Cloudflare-re mutogatni, mert már a DT IP is packet lossol.
sJItbEE.png

Gpr5ltO.png

Ugyanez más, kompetens magyar szolgáltatónál így néz ki:image.thumb.png.7b1d1d0a1e24bbcac673ef42e96958f8.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: patrik.2199
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez is tök jó, hogy bármilyen AWS-en futó játékot próbálok megnyitni, szinte soha nem tölt be. Negyed órája csak connecting to server, VPN-el egyből jó…

@Telekom szakértőIlyenkor mi van? Ezek nem Cloudflare szervereken futnak. Vagy az Amazon a hibás, nálatok szokás szerint semmi gond?

Host: game.clashofclans.com, game.brawlstarsgame.com

IMG_0354.jpeg

IMG_0353.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: patrik.2199
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, patrik.2199 írta:

Ez is tök jó, hogy bármilyen AWS-en futó játékot próbálok megnyitni, szinte soha nem tölt be. Negyed órája csak connecting to server, VPN-el egyből jó…

@Telekom szakértőIlyenkor mi van? Ezek nem Cloudflare szervereken futnak. Vagy az Amazon a hibás, nálatok szokás szerint semmi gond?

Host: game.clashofclans.com, game.brawlstarsgame.com

IMG_0354.jpeg

IMG_0353.png

Emellett egy halom aws-en futó szolgáltatással/weboldallal is baj van.  @Telekom szakértő

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...