Ugrás a tartalomhoz
  • 14

Cloudflare - Magyar Telekom nemzetközi peering


alienhun11

Kérdés

Sziasztok!

Ismét "elromlott" a nemzetközi peeringje a telekomnak a CloudFlare felé, érdekes hogy a legnagyobb magyar Telco cég nem képes a BIX-be routolni be az egyik legnagyobb CDN forgalmát. Főleg úgy, hogy rengeteg magyar weblap is cloudflare-en "él". 

A DTAG cső szinte megint fullra van telítve, 50% PL-al. Nem lehetne rendezni végre a peeringet nemzetközi irányba, ha már ténylegesen oda kéne kimenni a forgalomnak? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 434
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Elszomorító, hogy ennyi idő alatt nem sikerült a Telekomos mérnököknek rendbetenni saját hálózatukat.
Aki továbbra is telekom ügyfél akar maradni és nem akar vpn-t még pluszaban fizetni, vagy saját WG-t üzemeltetni, az használja a Cloudflare WARP-et. A BoringTun userspace Wireguard implementációját használja viszonylag gyors szokott lenni, 500 mbps körül, böngészésre, gamingre megfelel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2024. 07. 27. at 11:54, ctamas írta:

Elszomorító, hogy ennyi idő alatt nem sikerült a Telekomos mérnököknek rendbetenni saját hálózatukat.
Aki továbbra is telekom ügyfél akar maradni és nem akar vpn-t még pluszaban fizetni, vagy saját WG-t üzemeltetni, az használja a Cloudflare WARP-et. A BoringTun userspace Wireguard implementációját használja viszonylag gyors szokott lenni, 500 mbps körül, böngészésre, gamingre megfelel.

Sajnos, tőlem a Warp kliens is Franciaországba kapcsolódik, semmivel nem jobb.

Ez most a legújabb csoda, amit a telekom művel, most éppen a tengerentúlról szolgál ki egyes oldalakat. Biztos vagyok benne, hogy a nemzetközi, transz-atlanti kapcsolatért nem 2 fillért kell fizetni, miközben a dataplex-ben ott lenne ingyen a bit, amiért már most is tejel a telekomnak a Cloudflare:

image.thumb.png.18cd241aca93be107c5c51bc381194d8.png

IPv4-en is ugyanez.
image.png.6dc73cc41764e3cddddda6680c3b24f7.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Meister
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem kell messzire menni, az ezIT és Mhosting csak szlovákiában van, mégis rettenetesen problémás. 

4 percig vártam erre a hirdetményre: https://client.ezit.hu/index.php?rp=/announcements/92/Hálózati-lassulás-Telekom-hálózati-probléma-miatt.html

Screenshot 2024-08-13 175713.png

image.png.f74524c6d57132ab793865aaacb5859e.png

image.png.6232c9c861166aa72aaec78b57707d15.png 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Telekomód
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

E probléma körül ismét áll a bál. Mi a végnél dolgozni nem tudunk, mert az Mhosting-nál holstolt weboldalak nem működnek, az ügyfeleink pedig szintén nem érik el a weboldalakat, ahol vagy dolgoznánk, vagy a webshopok rendeléseket rögzítenének. Ez megy múlt hét péntek óta. Ezek nagyon súlyos anyagi és presztízs veszteséget jelent. Valaki csináljon már valami, könyörgöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2024. 08. 14. at 15:45, Telekomód írta:

Ezek a tartományok kerültek be a Tranzitkanyarba és lám, megoldódtak a problémák:

- Websupport s.r.o. (ezIT, Mhosting, Gyumolcstarhely, Tarhely.com)
- Valve bécsi CS2 szerverei (146.66.155.0/24, 185.25.182.0/24)

Google: Tranzitkanyar

Tökéletesen működik, mi már teszteljük egy ideje! Tranzitkanyar lesz a megoldás, ezt meg tudjuk erősíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Levihhh írta:

Már a free planes oldalak is Bécsbe mennének? Csak mert eddig Newark-ba meg ki tengeren túlra. :) image.png.87e41e64af9e54b2eeae530d405c7a77.png

Csak bizonyos free plan-es oldalak, de ez hónapokkal ezelőtt is így volt. Általában az alig használt oldalak kapnak 188.xxx-es IP-t ami bécsbe megy valamiért. Nekem is van egy free plan-es oldalam ami csak átirányításra szolgál, az is bécsbe megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A szlovákiai KONFERnet IP tartományának elérése is igen nehézkes Telekomos hálózatról. Traceroute alapján Németország, Ausztria és Szlovákia az útvonal. 40% körüli a packet loss pingelés során. Meg tudom kerülni egy saját VPN-nel, de ez nem megoldás. Hol érdemes panaszt tenni a Telekomnál? (bocsánat, hogy nem olvasok végig 17 oldalt)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakozom én is a bulihoz, "szerencsére" még bőven időben vagyok.  Ping problémáim nekem nincsenek, de 30-80% packet loss között ugrál. Tracelést vizsgálva a packetek elkóbórolnak Frankfurt felé, hasonlóan ahhoz ahogy mások is említették.  Aggasztó, hogy az előfizetőknek ilyen problémákkal kell szembesülniük.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, MBali28 írta:

Csatlakozom én is a bulihoz, "szerencsére" még bőven időben vagyok.  Ping problémáim nekem nincsenek, de 30-80% packet loss között ugrál. Tracelést vizsgálva a packetek elkóbórolnak Frankfurt felé, hasonlóan ahhoz ahogy mások is említették.  Aggasztó, hogy az előfizetőknek ilyen problémákkal kell szembesülniük.

Mi a célpont? 

Rövidtávú megoldás: Google -> Tranzitkanyar.

Eddig megoldódtak vele Cloudflare, EzIT/Mhosting, Fortnite és Counter Strike 2 bajok is.  

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Telekomód
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, Telekomód írta:

Mi a célpont? 

Rövidtávú megoldás: Google -> Tranzitkanyar.

Eddig megoldódtak vele Cloudflare, EzIT/Mhosting, Fortnite és Counter Strike 2 bajok is.  

Igen, tettem vele egy próbát de sajnos nem oldotta meg a problémámat. A packetek tracelése után vizsgálva az esetet a célpont egy Frankfurti szerver, de a packetek megakadnak amint elérik a bécsi csomópontot. Itt a request timeoutol egyszer-kétszer, s majd csak ezután halad tovább Németországba. A válaszidővel nincsen probléma, de a kommunikáció során a packet loss hektikus viselkedése meggátolja a normális beszélgetést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, MBali28 írta:

Igen, tettem vele egy próbát de sajnos nem oldotta meg a problémámat. A packetek tracelése után vizsgálva az esetet a célpont egy Frankfurti szerver, de a packetek megakadnak amint elérik a bécsi csomópontot. Itt a request timeoutol egyszer-kétszer, s majd csak ezután halad tovább Németországba. A válaszidővel nincsen probléma, de a kommunikáció során a packet loss hektikus viselkedése meggátolja a normális beszélgetést.

Mi a célpont (IP)? 

Lehet a a tartomány nincs (még) felvéve, ugyanis a TK csak a hozzáadott, problémás tartományok felé nyújt megoldást. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...