Ugrás a tartalomhoz
  • 0

HD adás


jani44

Kérdés

  • Válaszok 248
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

Már kértem tájékoztatást a Médahatóságtól, egyelőre még nem válaszoltak.

De a HD adásokat nem csak hogy nem rakják az alapcsomagban, de előresorolva sincsenek, ami viszont biztos, hogy nem lesz jó.

Jövő héten ha lesz időm, kikérem erről a Telekom véleményét is valami hivatalos csatornán.

 

Július 1-től meg él az új törvény, ha akkor sem lesz a helyén, akkor már bejelentés megy az NMHH-hoz. Egy nappal sem később.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom, nem vagyok nagy törvény olvasó, de lényegtelen. Ha nem alapcsomagban kell lennie, akkor a törvénynek nem lenne semmi értelme, hiszen a szolgáltatók 95%-ánál már eddig is HD volt az MTVA csatornák nagy része.

Másrészt a sorrend meg benne van, és azt sem tartják a júliusi ÁSZF csatornakiosztás szerint.

 

HD volt a forma-1, hacsak nem az SD csatornát nézed.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mivel az mtva hivatalos elosztó hálózata az DVB-T hálózat (és E9 itt is megszűnik az sd) és csak HD marad. A szolgáltatok innen állítják elő az analóg és sd csatikat. Érdekes lenne ha az analóg szolgáltatói hálózaton és az sd csomagok esetében is kint lenne a HD logó.Márpedig ha jelőlve lenne ez lenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Másrészt a sorrend meg benne van, és azt sem tartják a júliusi ÁSZF csatornakiosztás szerint."

 

Szerintem az van, hogy vannak értelmezésben félre értések. Az NMHH-nak ez is feladata lenne, hogy ezt tisztázza.
pl: a must-carry csatornák. (ha jól tudom, pont a napokban valami határozatot most csinált az nmhh a média törvénnyel kapcsolatban, csak náluk egy ilyen közzététele 2 hét /nehéz feladat kitenni egy ilyet a honlapra/.) Törvény szerint 4 + 2. Itt illene nekik pontosan nevesíteni. Nem az mtva-nak hiszen ők is csak a törvény végrehajtói. ameddig 4 volt addig ez egyértelmű volt. Erről pont volt is vita, hogy kell-e, de pont ez volt a válaszra, hogy mivel 4 van így nem is kell nevesíteni. Bár megjegyzem a rádiókat kellett volna.

Az, hogy jelenleg pl: nincs úgy csatorna sorrend ahogyan te gondolod és még is úgy kell, hogy legyen azt meg 1-én megcsinálhatják. Mivel törvényi előírás miatt van, még panasszal sem élhetsz, hogy előre nem közölték.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tételezzük fel, hogy minden csomagban benne kell lenni-e a HD közszolgálati csatiknak. Tehát szerves részét képezi a csomagnak. Az összes efi joggal leadhatja hibára, hogy nála biza ez nincs meg. A szolgáltató mit tehet, cseréli mindenkinek vagy mert nem tud eleget tenni a törvénynek azonnali hatállyal felmondja a szerződését. Ez biza azt jelentené, hogy több mint 1 millió háztartás szolgáltatás nélkül maradna.

Másik eset: csak a közszolgálati csomagban kell benne lennie. Aki ilyen csomaggal előfizető (nem gondolom, hogy van ilyen, de a példa kedvéért) azoknál HD-s boxot kellene biztosítani a szolgáltatónak, hiszen sd esetén többet fizetne az efi hiszen egy sd box esetében nincs HD elérése. Ezt pedig tiltja a törvény.

 

 

Megjegyzem, most is van egy szolgáltató akinek a csomagjaiban vannak HD csatornák és ha az efi HD-s stb-t kér emiatt fizetnie kell a kiszállási díjat. Én biztos, hogy egyszerűen hibabejelentéssel élnék a helyükben és hibás teljesítésért ha nem cserélnék ingyen, nmhh-hoz fordulnék. (a csomag díjban azért is fizet az is akinek csak sd box-a van, pedig ha jól tudom ez így szolgáltatás nem teljesítése, átvitt értelembe véve fiktív számlázásnak is tekinthetem)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az hogy HD felirat nem volt az nem jelenti hogy nem HD adás volt.

 

OK! Megadom magamat, habár 3 hete pont erről vitatkoztunk és pl a Sport 1HD -nél hol kint volt a HD jel hol nem. 

Amikor régi adást ismételtek akkor nem volt kint. 

Attila70.

Amikor pedig kint volt a HD jel akkor átkapcsoltam a sima nem HD csatia és ott nem szerepelt a kiírás. 

Tehát megkülönböztetik az SD és a HD logó kijelzést. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Amikor pedig kint volt a HD jel akkor átkapcsoltam a sima nem HD csatia és ott nem szerepelt a kiírás. 

Tehát megkülönböztetik az SD és a HD logó kijelzést."

 

Ez nem mostanában volt az biztos. Régebben az mtva a HD osztásnál alkalmazta. Szép lassan levette, mert a jövő tudatában rájött, hogy megtévesztő lenne. Most azt mondják, hogy az sd és a HD között aki akarja úgy is látja a különbséget. (az olyan helyeken ahol akkoriban DVB-T - ről tudták csak venni a jelet, akkoriban az analóg esetében is HD jelzés volt)

 

 

Pont a Forma1 esetében mindenhol kint volt a HD jelzés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hd jelzést régebben azokra a műsorokra lakalmazták amelyek hd ben is elérhetők voltak.nem biztos hogy azon a platformom ahol nézted de akár HD ba is elérhető(mindig tv, műhold)Tehát az MTVA studiójából HD ba jön ki.

 

Nem megtévesztő volt hanem sokan nem tudták értelmezni a jelet mert nem értették mit is akarnak közölni vele.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tételezzük fel, hogy minden csomagban benne kell lenni-e a HD közszolgálati csatiknak. Tehát szerves részét képezi a csomagnak. Az összes efi joggal leadhatja hibára, hogy nála biza ez nincs meg. A szolgáltató mit tehet, cseréli mindenkinek vagy mert nem tud eleget tenni a törvénynek azonnali hatállyal felmondja a szerződését. Ez biza azt jelentené, hogy több mint 1 millió háztartás szolgáltatás nélkül maradna.

Másik eset: csak a közszolgálati csomagban kell benne lennie. Aki ilyen csomaggal előfizető (nem gondolom, hogy van ilyen, de a példa kedvéért) azoknál HD-s boxot kellene biztosítani a szolgáltatónak, hiszen sd esetén többet fizetne az efi hiszen egy sd box esetében nincs HD elérése. Ezt pedig tiltja a törvény.

 

 

Megjegyzem, most is van egy szolgáltató akinek a csomagjaiban vannak HD csatornák és ha az efi HD-s stb-t kér emiatt fizetnie kell a kiszállási díjat. Én biztos, hogy egyszerűen hibabejelentéssel élnék a helyükben és hibás teljesítésért ha nem cserélnék ingyen, nmhh-hoz fordulnék. (a csomag díjban azért is fizet az is akinek csak sd box-a van, pedig ha jól tudom ez így szolgáltatás nem teljesítése, átvitt értelembe véve fiktív számlázásnak is tekinthetem)

Sőt van olyan szolgáltató, ahol ha a jelengi STB-d helyett HD boxot kérsz, mert mondjuk annak jobb a minősége, akkor meg kell rendelned a HD csatornákat is pluszban. Szerintem ugyanarra a szolgáltatóra gondolunk. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hd jelzést régebben azokra a műsorokra lakalmazták amelyek hd ben is elérhetők voltak.nem biztos hogy azon a platformom ahol nézted de akár HD ba is elérhető(mindig tv, műhold)Tehát az MTVA studiójából HD ba jön ki.

 

Nem megtévesztő volt hanem sokan nem tudták értelmezni a jelet mert nem értették mit is akarnak közölni vele.

Nekem van egy T-hom IPTV családi-hd csomagom ( mindkét Duna vételi lehetőséggel) és egy 4 betüs  94 csatornás HD csomag optikai szálon ahol szintúgy lehet fogni minkét fajta adást. Ahol van sd adás is azt kitöröltam, tehát csak a HD hagytam meg. Megjegyezném, hogy a két szolgáltató adásai közül az optikai szálon jövő adás szebb.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na nézzük a törvényt, ami így szól:

(1b) A 73. § (2) bekezdésében meghatározott azon műsorterjesztő, amely egy adott átviteli rendszeren HD minőségben is továbbít audiovizuális médiaszolgáltatást, köteles azon az átviteli rendszeren a közszolgálati médiaszolgáltató (1) és az (1a) bekezdés szerinti audiovizuális médiaszolgáltatásait, az (1) bekezdésben meghatározott feltételekkel, HD minőségben továbbítani.

 

Miről szól az (1) bekezdés:

(1) A magyar, a nemzetiségi és az európai kultúra megőrzése, védelme, valamint továbbfejlesztése, a nemzetiségi nyelv ápolása, az állampolgárok tájékozódási igényeinek kielégítése és a demokratikus közéletben való részvételük elősegítése, továbbá a vélemények sokszínűségének megőrzése érdekében a (2)-(3) bekezdésben meghatározott műsorterjesztőt a 74-75. §-ban meghatározott kötelezettségek terhelik (a továbbiakban: továbbítási kötelezettség).

 

Mik ezek a kötelességek:

74. §  A közszolgálati médiaszolgáltatók összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani. A műsorterjesztő e médiaszolgáltatásokhoz való hozzáférésért a hozzáférés biztosításához kapcsolódó, a hozzáférés költségeit meghaladó mértékű többletdíjat az előfizetőtől nem kérhet.

 

Szerintem egyértelmű. De ezek szerint a Telekom máshogy értelmezi. Az egyetlen szolgáltató, ahol a július 1-től hatályos csatornakiosztásban továbbra is külön csomagban vannak az MTVA HD csatornái.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...