Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.603 válasz erre a kérdésre

Köszi hozzácsaptam. 

Ed3-on ez halott ügy, dedikáltan meg nem vehetsz frekit mert azt nem akarod megfizetni egyrészt másrészt egy körzetben max 6 freki lesz mostani kilátások szerint. Azon a T csak bukik ha azt egy user eszi meg. 30-as upaloadal egy US-t majdnem fullosan megeszel. Meg ott van az is hogy erre új csomagot kéne paraméterezni meg marketingen letolni. Lényeg a lényeg ennek csak halott pontjai vannak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak tegyél elé még egy csillagot :) 

Apropó, a jövőben esetleg nem várható nagyobb feltöltési sebesség, legalább az 500-as csomag esetében? Tudom, hogy erősen korlátos műszakilag, de ilyen jelképes 30Mbit/s-re gondolok pl.

Vagy esetleg külön megvásárolható formában, ahol ezt a feltöltési csatornák, és az 'egy körön' lógó efik száma lehetővé teszi. A T is nyerne vele. Bedobjátok esetleg az ötletládába, vagy abszolút halott ügy?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: aTom

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozáadtam a milyen csomagot rendelhetek részhez az Otthoni internet 500 csomagot és ennek részleteit. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mától Makó és Gyula településekkel bővült a koaxon elérhető 500M csomag elérhetősége.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Dunakanyarban megint 20%-os packet loss

Kezd tele lenni a hócipőm. Újabban megint nem telik el hét szolgáltatáskiesés nélkül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, Roli82 írta:

Tripla kedvezménnyel 5850 Ft, Dupla kedvezménnyel 6240 Ft. Ezeket az árakat kaptam. :)

Köszi szépen az infót :) Akkor inkább megvárom az 1000-es netet, amit szintén ígértek itt Pomázon (elviekben már épül hozzá az optika, bár ebből még senki semmit nem látott, de hiszünk az ígéreteknek), mert az tripla csomagban csak 5925 Ft :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, anonymus írta:

Áá ez drága

Annyira nem vészes 250-es kerül 5175-be triplával. 675 Ft a különbség. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Áá ez drága

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tripla kedvezménnyel 5850 Ft, Dupla kedvezménnyel 6240 Ft. Ezeket az árakat kaptam. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 órája, Roli82 írta:

Utána kérdezek az árának mert azt én sem tudom. :)

Előre is köszönöm szépen :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, Horatius írta:

Roli82 köszönöm az infót az új csomagról. Lehet esetleg azt tudni, hogy mennyibe kerül ez a csomag, mert a telekom oldalán nem találok róla bővebb infót, csak amit belinkeltél.

Utána kérdezek az árának mert azt én sem tudom. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Roli82 köszönöm az infót az új csomagról. Lehet esetleg azt tudni, hogy mennyibe kerül ez a csomag, mert a telekom oldalán nem találok róla bővebb infót, csak amit belinkeltél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az Otthoni Internet 500M Budapest II. kerület után további területekkel bővült:

XXIII kerület,Remeteszőlős, Nagykovácsi, Pomáz, Solymár, Dunakeszi,Gyál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szervusztok :) 

Pontosan 1 évvel ezelőtt voltam itt utoljára. Akkor ugyanez a problémám volt, mint most is, hogy a szilveszter közeledtével a net iszonyat mértékben elkezd ingadozni. Egy  Otthoni Internet 250-es csomaggal rendelkezem (kábelnet 250 Mbit/s, Sagem 3686). Tegnap pl. 40 Mbit/s-250Mbit/s között ingadozott. Anno azt javasolták, hogy a cisco routerem cseréltessem le Sagem-re, ami meg is történt. Ez önmagában már javtott a helyzeten valamicskét, de mint kiderült (közel 2 hónapos huzavona révén) a fő gond az volt, hogy az utcán lévő oszlopról beérkező kábel oszlop felőli része beázott és erősen korródálódott, emiatt a szerelő levágta ezt a részt és utána csodák csodáájára tökéletes lett a net. Ezidáig semmi probléma nem volt vele, viszont most pont 1 év elteltével ugyanezek a tünetek kezdenek jelentkezni. Reggel és délelőtti órákban még úgy ahogy rendesen megközelíti a 250Mbit/s-et a net, majd délután erősen elkezd hullámozni a teljesítmény. 2-3 nappal ezelőtt kezdődött a probléma. Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg van-e valami gond most itt Pomáz és környékén a kábelnettel vagy lehetséges, hogy ismét a kábellel van a probléma?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Horatius

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez van :D Kapsz majd egy sagemet és még akár +1 us csatid is lesz ds irányban meg  4 helyett 20 csati lesz. Így még a torlódások se érintenének :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát ez nem jött be, visszadobták a hibajegyem. Nem gond, mivel az eredeti tápegysége elromlott, és sajáttal használom, majd valamelyik nap, mikor nem vagyok itthon, kihúzom a konnektorból, és bejelentem, hogy meghalt a tápegysége. Akkor csak kijönnek már kicserélni. És még csak nem is hazudtam. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem sincs semmi semmivel össze regisztrálva, nem is kell. Annyi a lényeg hogy legyen egy telefon amin fut a T-app és azon lépj be az otthoni szolg loginal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Húha, ez nálam nem is így néz ki.

Jahh, de várjál, mert nekem ezen a mobil előfizum van beállítva, mert az otthoni nem az én nevemen van... és szándékosan nincs is összerakva egy fiókba. Átjelentkezek akkor abba, és kérek egy modemcserét. :D Legalább kipróbálom milyen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IMG_1220.PNG

IMG_1221.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valahogy éreztem hogy nálad az se lesz jó... El vagy átkozva, mondták már ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mármint a Telekom appon belüli hibabejelentést? Amire rákoppintva azt írja ki, hogy: INVALID_URL, Input URL does not match any configured resource patterns? :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne félj napi 2-3x végig hallgatom csak nem a 1414-en. De használd akkor a T alkalmazást

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi az infót.

Az jobban felhúzott, hogy próbálkoztam egy modem újraindítással, ami kb 10 percig tartott szegénynél. Valami már nagyon nem ok vele. Össze-vissza villogott, majd megint újraindult magától.

Csak az a gond, hogy nagyon elcseszték a telefonos ügyfélszolgálatot. Csak az 5 perc, amíg eljutok  a hibabejelentőig, mert annyit pofázik az automata, hogy ember legyen a talpán, aki azt türelmesen végigvárja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Központi hiba van nálad, több száz efit érint. (Most megtudod milyen ha koppan egy koax hálózat :( )

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most