Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

267 válasz erre a kérdésre

Egyenlőre gondolom csak azoknak adnak, akik maguk is hotspotot üzemeltetnek, habár az én HGW-m nem az, mégis betudtam lépni a FON aplikációba a pppoe hitelesítő adataimmal,persze ettől még nem biztos hogy jogosult leszek kapcsolódni a netre is, holnapi nap folyamán tesztelem, mert eddig nem voltam belépve az aplikációba.

Amúgy Captive Portált is emlegettek hitelesítént, most akkor az app hitelesít majd vagy még azután is kell captive portálozni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem akinek 3 előfizetése van annak is adhatnák ingyen a wifit. 

Azokat is beélesítik akinek optikán jön minden? nekem az van, de valahol olvastam, hogy előtte értesítenek?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Milyen előfizetése van a szomszédnak ? Koax réz optika ? Mert nálunk most így van amúgy hogy mindenki koaxos és 2-3 rezes efinél megy a Fon másnál nem. 

Ugyana van nlunk is kb 1km-es körzetben két fon hotspot van, de kábel mindenütt van. Éppen nem néztem meg hogy a hotspotos házba megy-e kábel :-)

De közvetlen szomszédom koaxos szintén, ha versenyezni kell hogy kiét ossza meg a T majd-akkor ő fog nyerrni, mert erődebb  az utcén a wifije. Szóval ha nem minden előfizető kapja meg a osztott netet (ahogy nézem most sincs átfedés, lakótelepen se) akkor a T csak szórakozik az ügyfeleivel.

Amugy nekem kellene mert a családban nincs mindenkinek internet, és vidéken pont a szomszédban van fon, az nekem nagyon jó lenne mobilnet helyett. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én teljesen felháborítónak tartom hogy a régi előfizetők ki vannak zárva(kivéve NextXL) a szolgáltatásból és csak az új előfizetők jogosultak erre! Ez már a szemétség legteteje annak amit a Telekom művel!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 minutes ago, fgabor87 said:

Másfelől az emberek inkább utazás közben neteznek, hogy elüssék az időt, erre ez meg pont nem alkalmas. Ahhoz, hogy használd, meg kell állni az adott ponton, és végig ott maradni, amíg használod.

Én szoktam várakozás, sorbanállás közben is netezni, és ilyenkor teljesen jó lenne, mert egy helyben vagyok.

Ez egy plusz szolgáltatás, ami jól jöhet bizonyos helyzetekben, és mivel ingyen adják, ezért hasznos újítás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, acel írta:

" A Szolgáltató 2016. március 1-jétől, akciós jelleggel Alap és Prémium szintű Telekom Wi-Fi Fon jogosultságot biztosít az Előfizetőinek a Lakossági Általános Szerződési Feltételek 9. Mellékletben foglalt feltételek szerint "

9. melléklet:

" 34. vezetékes internet, mobil hang és internet Telekom Wi-Fi Fon Mobil előfizetők Travel & Surf S / M / L, EU100 Opció EU Plusz (hűségidővel/hűség nélkül) Next S/M /XL MusicXS / S/M és otthoni vezetékes internet előfizetők akinél Wi-Fi hotspotot üzemeltetünk a MT "

Ez eléggé érdekes hogy nekem plusszba meg kell vennem, amíg a szomszédnak nem. Gondolom nem lesz többszörös lefedettség tehát a T egyes felhasználókkal kivételez üzletpolitikai érdekből. 

A egy szolgáltató  kivételezhet ily módon? Igy azt is modhatná hogy annak jár  aki Ts pólóba jár

Milyen előfizetése van a szomszédnak ? Koax réz optika ? Mert nálunk most így van amúgy hogy mindenki koaxos és 2-3 rezes efinél megy a Fon másnál nem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Persze hogy marketing fogás kérlek :D Ha nem tetszik bármikor le mondhatod mondjuk ez rád nem érvényes mert modemmel rendelkezel. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem látom túl sok értelmét ennek a szolgáltatásnak.

Egyfelől ezeknek a HGW-knek nincs akkora hatótávjuk, hogy normálisan használni lehessen. Ha már a második emeleten van, és nem is az utcafront felőli részen, akkor utcáról teljesen használhatatlan.

Másfelől az emberek inkább utazás közben neteznek, hogy elüssék az időt, erre ez meg pont nem alkalmas. Ahhoz, hogy használd, meg kell állni az adott ponton, és végig ott maradni, amíg használod.

Esetleg külföldön látom értelmét, mert ugye ott igen költséges lenne a mobilnet.
Véleményem szerint ez inkább csak marketingfogás, mint valódi, használható szolgáltatás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, btz írta:

Én sem vehetem igénybe mert Speedport Entry II HGW-m van, mondjuk nekem van mobilnet, szóval nagyon nem zavar a dolog. A mobilnetet pedig nem mondom le emitatt,  ha lesz már hozzáférésem, mert nem helyettesíti. Akik meg mobilcsomagan kapják aFON hozzáférést, azoknak is gondolom, hogy van mobilnet adatkeretjük.

" A Szolgáltató 2016. március 1-jétől, akciós jelleggel Alap és Prémium szintű Telekom Wi-Fi Fon jogosultságot biztosít az Előfizetőinek a Lakossági Általános Szerződési Feltételek 9. Mellékletben foglalt feltételek szerint "

9. melléklet:

" 34. vezetékes internet, mobil hang és internet Telekom Wi-Fi Fon Mobil előfizetők Travel & Surf S / M / L, EU100 Opció EU Plusz (hűségidővel/hűség nélkül) Next S/M /XL MusicXS / S/M és otthoni vezetékes internet előfizetők akinél Wi-Fi hotspotot üzemeltetünk a MT "

Ez eléggé érdekes hogy nekem plusszba meg kell vennem, amíg a szomszédnak nem. Gondolom nem lesz többszörös lefedettség tehát a T egyes felhasználókkal kivételez üzletpolitikai érdekből. 

A egy szolgáltató  kivételezhet ily módon? Igy azt is modhatná hogy annak jár  aki Ts pólóba jár

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én sem vehetem igénybe mert Speedport Entry II HGW-m van, mondjuk nekem van mobilnet, szóval nagyon nem zavar a dolog. A mobilnetet pedig nem mondom le emitatt,  ha lesz már hozzáférésem, mert nem helyettesíti. Akik meg mobilcsomagan kapják aFON hozzáférést, azoknak is gondolom, hogy van mobilnet adatkeretjük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyátalán: nem mobil telekom előfizetőként hol tudom aktiválni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, anonymus írta:

. Fonnal elméleti maximum 50mbit

Ez biztos? a szomszéd fonján 50mbittel nyomhatom? Ő meg az enyémen? Tetszik :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, Roli82 írta:

@acel

Jövőre várható. :)

Hát nem vidám, addig nem vehetem igénybe csak mert nem képes megoldani ezt a kisebb technikai problémát?

És ezért lesz drágább a szolgáltatásom mint a szomszédé? (emlékeztető nincs 50% tobb ingyenesen kecsöp csak a feliratban a boltban a kilós árat kell kiírni - a fon szolgáltatás árával többet kell fizetnem mint a szomszédnak). vagy igényelhetek jelszavat anélkül is hogy megosztom? Ez már megint szagos megoldás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel

Jövőre várható. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

. Fonnal elméleti maximum 50mbit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koaxon mikor várható? Sebességlimiteket vannak a fon-részen? nem találtam a gyikban

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálunk is így van 2 utcával arrébb ott a free wifi D:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, anonymus írta:

Csak a rezes előfizetők akiknek vdsl2 és a nem tudom milyen hgw párossal  vannak csak a térképen.  Szóval most látszik  hol van a T-nek reze :D  Koax és optika még várat magára, viszont elméletileg ma indul - indult a szolgáltatás de még kért egy kis türelmet a T. 

Szerintem teljesen éles akkor lesz ha erre nem 404-e hibát dob.

10 házzal odébb kábeles környéken míért van réz és "ingyér" wifi?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

@anonymus

Már nem 404. :)

Hogy nem bírt 2 perccel előbb be élesedni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Már nem 404. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Csak a rezes előfizetők akiknek vdsl2 és a nem tudom milyen hgw párossal  vannak csak a térképen.  Szóval most látszik  hol van a T-nek reze :D  Koax és optika még várat magára, viszont elméletileg ma indul - indult a szolgáltatás de még kért egy kis türelmet a T. 

Szerintem teljesen éles akkor lesz ha erre nem 404-e hibát dob.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen már néztem én is már a térképet. meg azt is, hogy még nagyon kicsi az országos lefedettségi arány, legalábbis szerintem. a kábeles területek biztos nincsenek még benne...

de leginkább a használati feltételek azok, amik érdekelnek. és itt már van egy csomó info 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A fon térkép már régóta mutatja, hogy hol lesznek hotspotok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nah, erre kíváncsi leszek ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még egy kis türelem, hamarosan indul a szolgáltatás ha minden jól megy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most