Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Telekom Wi-Fi Fon


anonymus

Kérdés

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V és a  ZTE Speedport Entry 2i digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön 

Elérhető a fent megjelölt HGW-vel rendelkező előfizetőknél és az alábbi mobil csomaggal rendelkező előfizetőknél. 

Belföldön és külföldön 

Travel & Surf 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

 

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 267
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2016. február 28. at 12:12, anonymus írta:

Screen-Shot-2016-04-06-at-10.45.42.png

Tájékozódás aktív Hot Spotok helyzetéről, Telekom WI-Fi Fon térkép Nemzetközi Fon térkép.

Ismertető mi is ez valójában ?

Előfizetők otthonában lévő Home Gatewayek segítségével épül ki ez a hálózat, Minden eszköz egy második SSID kezd terjeszteni. Telekom-Fon vagy valami hasonló fantázia néven.   

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett.

Mért jó ez nekem ?

Megosztom saját erőforrásaimat, cserébe országszerte ingyen internetezhetek.  Számos országban, világszerte némi pénzért. Összességében olcsóbb, mint a borsos mobilnet csomagok. Egyszerre 3 eszközzel csatlakozhatsz és akár 50 Mbit/s sebességgel. 

Mi a feltétele hogy jogosult legyek a Wi-Fi Fon szolgáltatásra ?

Otthoni előfizetőként

Sercomm Speedport W 724V digitális elosztóval azaz HGW-vel rendelkező ügyfelek vehetik igénybe. Jelenleg csak ez a HGW Fon képes, későbbiekben többi eszközre is ki terjesztésre kerül a szolgáltatás.  

Mobil előfizetőként :

Telekom Wi-Fi Fon Alap belföldön :

 Elérhető az alábbi újonnan megrendelt vagy a Fon szolgáltatás bevezetése után magasabb csomagra váltás után Telekom mobil díjcsomagokban: Next S, Next S AranytárskártyaNext M, Next M Aranytárskártya, Next XL, Next XL Aranytárskártya Music XSMusic SMusic M
 
Minden Next XL (fő és társkártyás) csomaggal alapból elérhető a szolgáltatás. 

Belföldön és külföldön

Travel & Surf és EU 100 vagy EU Plusz csomagok mellé belföldön és külföldön egyaránt. 

Fon alkalmazás letöltése

Google Play   App Store

Hogy mondhatom le ?

Abban az esetben ha nincs szükséged erre a szolgálásra, 1412 ügyfélszolgálati szám hívásával mondhatod le.  De mért tennéd,  oszd meg a szabad erőforrásaidat mással. Sok helyzetben életmentő lehet valakinek. 

Végszó

Mint minden új szolgáltatásnak ennek is lehetnek gyerekbetegségei. Mindenkinek kitartást és jó netezést. Első körben réz hálózaton indul a szolgáltatás, év vége fele várható koax hálózat társulása.  

Fon gyakran ismételt kérdések

ÁSZF

 

Sziasztok!

lenne egy olyan problémám hogy a digitális elosztóm speedport w724v s ha jól olvastam itt a fórumon hogy ez kell a szolgáltatáshoz de mégsem kaptam felhasználónevet se jelszót hogy használhassam a fon alkalmazást. Előre is köszönöm válaszotokat

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. május 28. at 17:14, btz írta:

@Sz.Richárd

A router admin felületén, már ha lehet módosítani a qos-re vonatkozó dolgokat ennél tipusnál, a fonból ítélve Speedport W724V Ci-ről van szó.

A környékünkön az összeset kivéve a milyenket :( pedig minden adott mint otthoni mint mobil részről 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tudna valaki segíteni,hogy akinek nem Speedport W724V tipusú készüléke van az igényelhet ilyet?

Mert elvileg (ügyfélszolgálatos szerint) jogosult vagyok a fon használatára ,de még nem kaptam semmi értesítést.

Lehet esetleg tudni mikor küldenek kódot vagy mi alapján döntik el,hogy kinél cserélik le a modemet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm! Nehezen, de sikerült. Minden fórumon szidják a Microsoftot, amiért nincsenek appok wp-re.
Persze, ha a szolgáltatók diszkriminálják. Elméletileg van független app, de itthon nem működik.

Egyébként kíváncsiságból kimentem a ház elé, és ahogy vártam, az utcán gyakorlatilag már nem látszik a wifi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Előfizetőként múlt héten megkaptam a fh.név+jelszót, de nem tudok fellépni Lenovo laptopról a fon honlapon, ahol kéri az adatokat. Először kiírta, hogy nem jó a fnév vagy kód, többszöri próbálkozás után pedig: jelenleg nem lehet belépni, próbálja később.

Próbáltam később. Jelenlegi üzenet: Szünetel a szerver működése.

Mikor működik megfelelően a rendszer?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 07. 31. at 14:37, HajnalKata írta:

Előfizetőként múlt héten megkaptam a fh.név+jelszót, de nem tudok fellépni Lenovo laptopról a fon honlapon, ahol kéri az adatokat. Először kiírta, hogy nem jó a fnév vagy kód, többszöri próbálkozás után pedig: jelenleg nem lehet belépni, próbálja később.

Próbáltam később. Jelenlegi üzenet: Szünetel a szerver működése.

Mikor működik megfelelően a rendszer?

Jelentsd be telefonon hibára.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A beetető mese (idézet a Fon ismeretőjéből):

"Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Egyáltalán nem! Fon hálózat teljesen elszeparálva működik előfizető hálózatától.  Nagyon alacsony prioritás szinten, ha minden jól működik, semmit nem vesz belőle az előfizető.  Hálózat és felhasználói beazonosíthatók esetleges bűncselekmények megoldása végett."

A rideg valóság:

Kényelmetlenségekkel biztonsági problémákkal fog járni ?

Igen ! A HGW-ben kb. kéthetente spontán módosulni fog a WiFi jelszó (nem a Fon-é, hanem az Ön sajátjáé). Utána csak hosszas telefonálgatások után, az ügyfélszolgálat kegye által lehet otthon WiFije. Persze a Fon-os SSID ezután is tökéletesen működik, tehát ha Önnek megfelel, hogy vadidegenekkel azonos prioritással használja az Ön által fizetett netet, nincs semmi probléma.

Az már szinte mellékes, hogy aki akárhol máshol akar csatlakozni egy Telekom Fon-os AP-hoz, mindig újra és újra be kell írnia a hieroglifa jelszót, amire úgysem fog emlékezni..

 

Gratulálok, Telekom ! :(

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zrx8
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 minutes ago, btz said:

Mit jelent az, hogy módosul a wifi jelszó? Visszaál gyáribeállításra vagy valami teljesen random jelszó ál be?

ez csak egy feltételezés volt, a jelenség az, hogy a saját SSID látszik ugyan, de semmilyen eszközt nem enged csatlakozni a HGW

 

55 minutes ago, btz said:

Pont hogy nem azonos a prioritás. A felhasználó adatforgalma prioritást élvez a Fonra kapcsolódó ügyféllel szemben. Esetleg tapasztaltál olyat, hogy miközben valaki csatlakozott a HGW-dre, neked csökkent a sebességed?

ezt írtam: "Persze a Fon-os SSID ezután is tökéletesen működik, tehát ha Önnek megfelel, hogy vadidegenekkel azonos prioritással használja az Ön által fizetett netet, nincs semmi probléma"

Nem olvastad figyelmesen, a fenti mondat a FON-os SSID-re vonatkozott, és ha azt használom, semmilyen prioritást nem élvezek a vendég userekkel szemben.

A probléma egyébként megoldódott, a FON és a saját WiFi is automata csatornaválasztásra volt állítva, és interferáltak. A sajátot átállítottam egy "szélső" csatornára, így jó lett. Habár a jelszó dologban tévedtem, de a tény attól még tény marad, a FON igenis hatással van az otthoni wifire az automata csatornaválasztás miatt, ha úgy tartja kedve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zrx8
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
57 perce, zrx8 írta:

Nem olvastad figyelmesen, a fenti mondat a FON-os SSID-re vonatkozott, és ha azt használom, semmilyen prioritást nem élvezek a vendég userekkel szemben.

Ja bocs nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a továbbiakban álandósult viszonyok között a FON-on kereszetül tervezed használni a netet. Hát ha azt használod, akkor egyértelmű, hogy nem kapsz prioritást. Amúgy a konkurenciához hasonlóan tiltanám, hogy az előfizető a FON jelszavával saját HGW-jére csatlakozhasson. Ha van lehetőég két különböző wifi csatorna használatára a FON és a saját SSID tekintetében, akkor egyértelmű, hogy célszerű egymástól minél távolabbi csatornán üzemeltetni őket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Just now, btz said:

Ja bocs nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a továbbiakban álandósult viszonyok között a FON-on kereszetül tervezed használni a netet. Hát ha azt használod, akkor egyértelmű, hogy nem kapsz prioritást. Amúgy a konkurenciához hasonlóan tiltanám, hogy az előfizető a FON jelszavával saját HGW-jére csatlakozhasson. Ha van lehetőég két különböző wifi csatorna használatára a FON és a saját SSID tekintetében, akkor egyértelmű, hogy célszerű egymástól minél távolabbi csatornán üzemeltetni őket.

figyelj, szerintem hagyjuk ezt, ez itt nem a "ki tud többet szándékosan félreérteni egy posztból" c. verseny

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves fórumozók, kellene egy kis segítség!

Egy Speedport W724V telekomos routerem van. Pár nappal ezelőtt észrevettem hogy elkezdett a már meglévő Wifin kívül egy másik "Telekom Fon" névre keresztelt wifit sugározni jelszótlanul. Amikor rácsatlakozok telefonról kiderül hogy teljesen használhatatlan még internetezni sem lehet vele.  Azóta hogy megosztódott, ahogy kilépek a szobából már nem fogja a jelet egyáltalán. Úgy gondolom kettészedte a wifi erősségét valahogy és most két különböző neven fut megosztva ugyan az a wifi. Megpróbáltam újraindítani az egész routert de a probléma nem szűnt meg. A speedport.ip-n próbálok rá megoldást keresni, de egyenlőre sikertelenül. Megköszönném, ha valaki tudna nekem választ adni arra, hogy tüntessem el a másik wifit.

Az "oldmanspub" amit alapjáraton használtam és pár napja megjelent egy "Telekon Fon" néven futó is.

Screenshot_2016_10_04_17_04_47.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...