Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

14 perce, hrabinaerik írta:

Működik, működik.
Ehhez a részéhez nem nagyon értek, ezért ebben csak rátok tudok hagyatkozni.

Viszont ez nem valódi biztonsági megoldás, szóval lehetőleg ne ezzel a módszerrel tervezz banki hálózatot :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Működik, működik.
Ehhez a részéhez nem nagyon értek, ezért ebben csak rátok tudok hagyatkozni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hrabinaerik

Érdekes. Pedig így nem kéne működnie.

Na mindegy, ha megy akkor használd egészséggel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, elérhető az újraindítás után is.
Ezeket beállításokat el is mentem magamnak, hogy meg legyen, ha majd reset-re lenne szüksége valamelyik eszköznek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hrabinaerik

És a netet is eléred mondjuk egy a Tenda wifijére kapcsolódott eszközzel? Ha igen akkor a Tenda újraindítását követően is?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy tűnik alakul.

A Telekom router (HGW) DHCP Servere .64-től .70-ig osztja ki a címeket.

A Tenda router WAN kapcsolata a .63-on van, és úgy néz ki, hogy nem éri el a HGW-re csatlakoztatott eszközöket.

Ilyen probléma az előző Telekomos routerekkel sose volt. Ha rájuk csatlakoztattam egy másodlagos routert, akkor azok sose látták a fő hálózatot, így semmit se kellett állítani. 

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

B|

ui.: Képeket mellékeltem

01.PNG

02.PNG

03.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Akkor valószínűleg a netet sem fogja elérni a Tendáról

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
34 perce, hrabinaerik írta:

Lan (HWG) ---> Wan (Tenda)  

Félig. A bekötés oké, de a subnet mask utolsó oktetje 0 helyett 255

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
29 perce, btz írta:

@hrabinaerik

Értem. Ezt feltételes módban is írtam, mert nem ismerem az eszközt, lehet, hogy tényleg nincs ez a passthrough funkció.

A @b10up által említett tűzfalas dolgokkal mi a gond? Utánanézek, hogy milyen lehetőségei vannak ennek a Tendának, ilyen szempontból.

Lan (HWG) ---> Wan (Tenda)  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, b10up írta:

Van passthrough, de nehogy bekapcsold, mert akkor azzal letiltod a 4G kapcsolatot, csak DSL-en fog menni, és az meg NAT-olt és lassabb.

Mivel a routered nem a legokosabb típus, esetleg azzal trükközhetsz, hogy így adod meg neki a WAN kapcsolatot:

STATIC IP
IP: 192.168.1.1 (ezt a HGW-ben vedd ki DHCP range-ből)
Subnet mask: 255.255.255.255 (Gyárilag 255.255.255.0, de ha átírod, nem fog rálátni az eszközökre)
Gateway és DNS: 192.168.1.254
DNS2: 84.2.46.1

A router admin panelját max URL szűrővel ha el tudod rejteni. Egyébként van rajta jelszó, ami le is zárol percekre, ha hibásan próbálkoznak, amiatt nem aggódnék.

Így gondoltad? Kép

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, hrabinaerik írta:

Ott maximum a nyomtató és a tv okosító ip címét tudom letiltani az url filter funkcióval, ami pl nem engedi elérni a nyomtató admin felületét, de úgy néz ki az még nem oldja meg a problémát, hisz ugyanúgy ott vannak a hálózaton.

Van passthrough, de nehogy bekapcsold, mert akkor azzal letiltod a 4G kapcsolatot, csak DSL-en fog menni, és az meg NAT-olt és lassabb.

Mivel a routered nem a legokosabb típus, esetleg azzal trükközhetsz, hogy így adod meg neki a WAN kapcsolatot:

STATIC IP
IP: 192.168.1.1 (ezt a HGW-ben vedd ki DHCP range-ből)
Subnet mask: 255.255.255.255 (Gyárilag 255.255.255.0, de ha átírod, nem fog rálátni az eszközökre)
Gateway és DNS: 192.168.1.254
DNS2: 84.2.46.1

A router admin panelját max URL szűrővel ha el tudod rejteni. Egyébként van rajta jelszó, ami le is zárol percekre, ha hibásan próbálkoznak, amiatt nem aggódnék.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hrabinaerik

A HGW és a Tenda, hogy vannak összekötve? LAN-LAN vagy LAN-WAN portba?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ott maximum a nyomtató és a tv okosító ip címét tudom letiltani az url filter funkcióval, ami pl nem engedi elérni a nyomtató admin felületét, de úgy néz ki az még nem oldja meg a problémát, hisz ugyanúgy ott vannak a hálózaton.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hrabinaerik

Értem. Ezt feltételes módban is írtam, mert nem ismerem az eszközt, lehet, hogy tényleg nincs ez a passthrough funkció.

A @b10up által említett tűzfalas dolgokkal mi a gond? Utánanézek, hogy milyen lehetőségei vannak ennek a Tendának, ilyen szempontból.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az lenne a lényeg, hogy a Tenda csak internetet kapjon, a Telekom HWG-re csatlakozott eszközöket, hálózatot ne lássa.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem találok olyan menüpontot a Telekomos HWG-n, ahol ott lenne a  'pppoe passthrough'.
Egyébként a másik router egy Tenda 301N.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@hrabinaerik

Hol akadsz el? Milyen saját routered van?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Elírás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @hrabinaerik

....Vagy, ha van pppoe passthrough a HGW-n, azt bekapcsolva pppoe kapcsolatot kell kialakítani a saját eszköz wan oldalán, így az egész LAN kapcsolat megszűnik a két eszköz között.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedden rendeltem meg a gyorsító opciót, csütörtökön már hozták is az új HGW-t. Szuper dolog, megérte a váltást, eddig netmánia S csomagom volt.

6160753361.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zunicum

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, hrabinaerik írta:

Kedves fórumozók!

Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

wewe.PNG

skdl.PNG

Szia,

a másodlagos routerben minden kapcsolódott kliensre létrehozol tűzfalszabályt, hogy ne érje el a 

192.168.1.1-192.168.1.253 tartományt, valamint a 192.168.1.254-es cím 80-as és 443-as portját is elvágod

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

20 perce, hrabinaerik írta:

Kedves fórumozók!

Két hete megrendeltem a gyorsító opciót, így pár napja hozták is az új 'routert'. A készülék jól működik, de lenne pár kérdésem. 

Csatlakoztatva van hozzá egy másodlagos router, aminek a célja, hogy a lassabb korlátozott internetet szórjon. - Ezzel nincs is probléma, de az új Telekomos routerhez Wi-Fi-n keresztül csatlakoztatva van egy 'vezeték nélküli' nyomtató és egy ChromeCast, és sajnos mutatja a másodlagos router a hálózaton a nyomtatót is és a tv okosítót is, amikhez korlátlanul hozzá is lehet férni, vagy akár nyomtatni is lehet a második routerről.

A kérdésem a következő lenne. - Hogyan tudnám a Telekomos eszközön beállítani, hogy a másodlagos router ne lássa a Telekomos eszköz hálózatát?
Emellett a második router a Telekomos eszköz menüjét is gond nélkül behozza, vagyis a 192.168.1.254-et - Ezt se szeretném, hogy menjen rajta.

wewe.PNG

skdl.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves fórumozók!

wewe.PNG

skdl.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most