Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

49 perce, anonymus írta:

Ahhoz hogy a megrendelést le lehessen adni ahhoz elég. Többit meg a műszak megnézi utána járnak stb

Amit én kifogásolok az az, hogy a lakossági ügyfél kénytelen megrendelni, hogy kiderüljőn, hogy bírja a vonala, nincs lehetősége megrendelés előtt müszaki szakvéleményt kérnie, és annak eredménye után dönteni, ez üzleti előfizetőknél alap.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahhoz hogy a megrendelést le lehessen adni ahhoz elég. Többit meg a műszak megnézi utána járnak stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért azt nem tartom jó megoldásnak, hogy már egy pozitív mérés is elég az U10 kiadásához.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha jól emlékszem 10 mbit fölött ha sikerül össze hozni egy mérést akkor már ki adják. Ha nagyon nem megy írj egy pm-et.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, anonymus írta:

4G beltéri lefedettségnek kell lennie, gondolom nem ajánlotta ki a rendszer az ügyfélszolisnak hogy van nálad 4g meg mobilnet meg ilyenek, 

Igen, lehetséges, bár nem igazán hatotta meg, hogy a 70 mbit-ről beszélek, amit telefonnal mértem, szal még ajánlani sem ajánlotta, hogy bemérik vagy nem tudom mit szoktak ilyenkor, mert nyilván utána tudnának jobban járni. :) De én is hibás vagyok, hogy nem voltam határozott... bár mint írtam ilyenkor mikor érzem a hangjukon, hogy "már megint egy *****" :D vagy hogy "mondjon már egy MT azonosítót" ilyenkor blokkol az agyam és inkább kihátrálok... de tovább lobbizok! :D És reménykedem egy normális ügyintézőért! :D Köszi a hozzászólásokat! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
46 perce, Szilárd21 írta:

Sziasztok, olvastam a témában pár dolgot... Hát mi is elég érdekes helyzetben vagyunk településünkön 8 Mbit/s elérhető persze 10 Mbit/s-ra vagyunk szerződve, de mivel olyan messze van a központ így a jel mire ide ér romlik és csak 5 Mbit/s az amit elvisz kifogástalanul a rendszer, erre be is lett állíttatva, így nem dobál le stb. Épp ma olvastam, hogy létezik ilyen opció, és hogy bizonyos esetekben elengedik a díjakat. Telefonáltam ügyfélszolgálatra, ahol a hölgy azt mondta ilyen létezik, de hogy jobban utána kell néznie! "Adja már meg az MT azonosítót".... :o:D Majd közli, hogy ez a szolgáltatás nálunk nem elérhető... :D hogy mért nem tudta... 

Szerintetek mi lehet az ok? Csak mert a mobilnettel mért érték letöltésnél pl. 70 mega volt... szóval a mobilinternettel pedig hasít. Vagy itt más állhat a háttérben? Minden esetben érdekes a dolog, mert fele annyit kapunk mint amennyi járna, persze a bűvös szó amit elmondanak, hogy a garantált 1 Mbit/s! :))) De mostanában jó fejek voltak mikor újra kellett állítani, az 5 megát, mert elismerték, hogy a jelenlegi 2 mega kicsit kevés! :) 

4G beltéri lefedettségnek kell lennie, gondolom nem ajánlotta ki a rendszer az ügyfélszolisnak hogy van nálad 4g meg mobilnet meg ilyenek, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, Szilárd21 írta:

Az lesz, most várok egy két napot, mert hibabejelentések sorozatait adtam le és kicsit néha ég a fejem, mikor pl. ez az ügyintéző is megszólal, hogy már telefonáltam ma többször is... :D Jelenleg a vezetékes nem működik... ott egyből a Magenta ügyfélszolgált fogad, ott úgy vettem észre, sokkal kedvesebbek és segítőkészek. 

Legyél rámenős, a névlegesnél kétszer kisebb sávszélesség miatt kérj müszaki szakvéleményt, ez ugyan eltarthat egy hónapig is, de legalább kiderül, nálad mennyi adható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, ApaFia írta:

Próbáld egy másik ügyintézővel 1412. ;)

Az lesz, most várok egy két napot, mert hibabejelentések sorozatait adtam le és kicsit néha ég a fejem, mikor pl. ez az ügyintéző is megszólal, hogy már telefonáltam ma többször is... :D Jelenleg a vezetékes nem működik... ott egyből a Magenta ügyfélszolgált fogad, ott úgy vettem észre, sokkal kedvesebbek és segítőkészek. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Szilárd21 írta:

Sziasztok, olvastam a témában pár dolgot... Hát mi is elég érdekes helyzetben vagyunk településünkön 8 Mbit/s elérhető persze 10 Mbit/s-ra vagyunk szerződve, de mivel olyan messze van a központ így a jel mire ide ér romlik és csak 5 Mbit/s az amit elvisz kifogástalanul a rendszer, erre be is lett állíttatva, így nem dobál le stb. Épp ma olvastam, hogy létezik ilyen opció, és hogy bizonyos esetekben elengedik a díjakat. Telefonáltam ügyfélszolgálatra, ahol a hölgy azt mondta ilyen létezik, de hogy jobban utána kell néznie! "Adja már meg az MT azonosítót".... :o:D Majd közli, hogy ez a szolgáltatás nálunk nem elérhető... :D hogy mért nem tudta... 

Szerintetek mi lehet az ok? Csak mert a mobilnettel mért érték letöltésnél pl. 70 mega volt... szóval a mobilinternettel pedig hasít. Vagy itt más állhat a háttérben? Minden esetben érdekes a dolog, mert fele annyit kapunk mint amennyi járna, persze a bűvös szó amit elmondanak, hogy a garantált 1 Mbit/s! :))) De mostanában jó fejek voltak mikor újra kellett állítani, az 5 megát, mert elismerték, hogy a jelenlegi 2 mega kicsit kevés! :) 

Próbáld egy másik ügyintézővel 1412. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gyorsító Opció 20 Mbit/sec letöltés és 1 Mbit/sec feltöltési sebességről 50 Mbit/sec letöltés és 10 Mbit/sec feltöltésre változik november 1-től.

Természetesen csak a szokásos adatforgalom erejéig.

Forrás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem arról van szó, hogy ha mondjuk egy nap 3GB-t felhasználsz az 5-ből, akkor a másik nap is csak 5 GB-t használhat nem 7-et, de a havi limitet nem csökkenti naponta 5-el, csak azzal a 3-al amit elhasználtál

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Van valaki akinek van már gyorsító opcioja? Csütörtökön fogják bekötni nálam. Már nagyon várom,mert a 3 megás net picit kevés! Nekem egy kérdésem lenne ! Ezt ,hogy értelmezi a telekom?

" Az adott napon fel nem használt mobil adatmennyiség a következő időszakra napra nem vihető át, ahogyan a fel nem használt havi mobil adatmennyiség sem vihető át a következő hónapra."

Matekból mindig gyenge voltam és nem értem!  Egy hónap 30-31 napból áll! Ha én naponta 5 gigát használok akkor 20 nap alatt elfogy! Többi 10-11 nap? De ha nem használom fel a napi 5 gigát nem vihetem át másik napra! Szóval esélye sincs ,hogy megmaradjon a következő hónapra! Sehogy nem értem. Ezek szerint nem egy hónapra szól! De lehet én vagyok a béna!  Ezért szeretném megkérdezni más ezt hogy értelmezi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, zeli írta:

Tök jó meg minden. De a havi 100GB és napi 5GB limitet elég karcsúnak tartom.. Annak a növelése nincs tervben?

Sajnos nincs pontos információm róla!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez csak egy extra sávszél, nem tudom mennyi az alapvető sávszélességed. Ez arra van hogy kipótold vele. Magyarán, ha te szeretnél az általad említett példában mondjuk Streamről játékokat venni, akkor az általad felhozott példán 5GB-osával lehet. 

Természetesen vannak játékok amelyek ennél jóval nagyobb méretűek. De Steamen van olyan opció hogy leállítod és később folytatod. Így akár 10-15 GB is lejöhet, akár 3 nap alatt. Ez sem egy tökéletes megoldás, viszont nem zabálja meg a neted a maradék időben.

A napi limitje elég karcsú, ez nem tagadás, de a 100GB azért elegendő lehet, mert mobilinternetről beszélünk. Megnézném hol kapsz 100 GB adatforgalmat / hó 2260 FT-ért. Ennyiért talán ha 2-5 GB adatforgalmat kapsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 08. 24. at 15:54, Roli82 írta:

2016. augusztus 25.-től a Gyorsító opció igénybevétele esetén az otthoni internet sávszélességet az eddigi 20 Mbps helyett időszakosan 50 Mbps sávszélességű mobilinternet sávszélességgel növeljük.

Tök jó meg minden. De a havi 100GB és napi 5GB limitet elég karcsúnak tartom.. Annak a növelése nincs tervben?

Csak hogy ne az illegális tartalomról beszéljek, teszem azt letöltök steamen egy megvásárolt játékot ami 30GB.. le is jön az 5GB 10 perc alatt, és itt el is fogyott a forgalom, a maradék 25GB pedig egy egész délután hosszáig tart a 20Mbps netemmel (arról nem is beszélve hogy közben próbáljak meg YT-on videót nézni, vagy csak böngészni, nem fog sikerülni). Ezért adjak ki havonta +2260 Ft -ot? Annyiért már simán a korlátlan 50/15 ös XL csomagot kapnám (ha lenne persze...). Az e hónapi adatforgalmam jelenleg meghaladta a 300GB -ot ezzel a 20-as DSL-el, és még majdnem egy hét van a hónapból (nincs iptv, csak 2 gép + laptop + telefonok, tabletek), de ennél sokkal több is szokott lenni, akár 500GB is. Tehát így nem hiszem hogy megérné nekem ez a gyorsító opció, pedig szeretném nagyon a nagyobb sebességet... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2016. augusztus 25.-től a Gyorsító opció igénybevétele esetén az otthoni internet sávszélességet az eddigi 20 Mbps helyett időszakosan 50 Mbps sávszélességű mobilinternet sávszélességgel növeljük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jobb később mint soha, :D felkerült a Telekom oldalára is a Gyorsító opció

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@princz

Jó linket kaptál!

Xdsl topicot itt találod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, btz írta:

@princz

Megvalósított VDSL a Telekomnál

De ehhez hasonló kérdéseket, tedd  inkább az xdsles topicba!

szia de én VDSL2 kérdem nem sima VDSL et 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@princz

Megvalósított VDSL a Telekomnál

De ehhez hasonló kérdéseket, tedd  inkább az xdsles topicba!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sziasztok tudtok valamit VDSL 2 hol érhetö el mert én modemem birná 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nekem soha nem ajánlottak ilyen gyorsító opciót ...látom hogy mobilnet .... 

vannak más alternatív opciók

A kék mobilos szolgáltató nagyobb GBot ad de viszont nincs vezetékes szolgáltatása ... 

otthoni csomagjához ad 100+100GB(esti) 4G hálózaton(úgy tudom együtt üzemeltetik vagy  mobilt hálózatot  együtt fejlesztik ?)  

T elbújhat mellette nagy mértékben(tudom német nagyfőnök dönt mi a jó neki )

jah és tudja a 80 megabitet min (max sebességet nem tudom)

home L csomagról beszélek 9000FT :D huawei 5186 router + sim kártya 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 03. 23., btz írta:

Saját router + LTE dongle + Openwrt + Mwan3

Úgy néz ki hogy, ezt mostmár tesztüzemből éles üzembe kell helyeznem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megoldotam én magamnak a gyorsító opciót az 50-es csomaghoz ?

Screenshot_2016-03-23-18-38-10.png.4c74e

Screenshot_2016-03-23-18-29-11.png.8b7a6

Saját router + LTE dongle + Openwrt + Mwan3

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most