Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

@Farao már csak te vagy beragadva a szerkesztő ablakba (bocs) 😃

@konzolmester

Én sem írtam ilyet, hogy befolyásolná. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

@Lacikaaa

Bocs beragadt a nevetek a szerkesztőben 😃

@konzolmester

Nem hallottam ilyen változásról. Talán nem az LTE ágon töltötted le az összes adatot 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehetséges hogy bővítették a napi letöltési limitet mert dél óta  15 Gb ot töltöttem és még mindíg max a mobil hálózati le-fel töltésem.  Valaki meg tudná ezt erősíteni ?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: konzolmester

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Lacikaaa Na majd megpróbálom egyszer :D Vajon facebook ügyfélszolgálatukkal is műküdik? :D 

Amúgy nekem ismét elszállt... Az előbb bejelentettem hibára, remélem most nem tart 3-4 napig mire elkészül, és tovább fogja bírni mint 2 hét...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

a t weboldalán :D igen először nekem is azt mondta h ő nem tud segiteni telefonáljak, :D mondom én nem telefonálok akkor minek vagytok ott ?! ha telefonálok abbol a vita lesz csak meg félórákat kell várni.. na jo akkor adjak MT azonositót meg telefonszámot :D mondtam neki .. ha én most felhivom őket akkor cirkusz lesz :D nefélj mindjárt másképp beszélt.. azóta jo is :D és nem kelett telefonálni nem kelett beszélni smst küldtek h 72 óra az hétfőn délután járt le, hétfő reggel 9 kor kaptam az smst h megjavitották náluk volt a hiba és elnézést kérnek :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 04. 09. at 16:39, Farao írta:

Le és feltöltésre egyaránt egybe vonatkozik.

Nekem amúgy húsvét után helyre állt. Néha ugyan ledobja de nagyrészt működik :)

Nálam minden nap elmegy húsvét óta legalább fél napra a Bonding.
Havidíjból persze a teljeset be fogják szedni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Lacikaaa írta:

nekem is megcsinálták, szoltam a chat felületen a  weboldalon, 72 óra... hétfőn reggel jött is az sms és jo is  azóta  :) 

Melyik chat felületen jelezted? :-) nekem ott még nem sikerült hibát jelenteni. Mindig az volt a válasz hogy hívjam őket telefonon :-/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nekem is megcsinálták, szoltam a chat felületen a  weboldalon, 72 óra... hétfőn reggel jött is az sms és jo is  azóta  :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 órája, konzolmester írta:

Egyébként csak a letöltésre van korlát? A feltöltés korlátlan?

Le és feltöltésre egyaránt egybe vonatkozik.

Nekem amúgy húsvét után helyre állt. Néha ugyan ledobja de nagyrészt működik :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hát én bejelentettem a weboldalon a chat felületen, smst is kaptam, de még nem történt semmi, azon kivül hogy facebook-on irt a srác h helyreált :D  valami biztos de nem az internet :D de nem veszekszem velük :D 103mb-ot 33 perc alatt töltöttem fel :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
41 perce, Virus írta:

Valaki nem tudja, fogyasztóvédelemnek mi jelenleg a hivatalos e-mail címe? Akarok nekik írni, mert ami itt megy az már a szolgáltatottak kizsugorálása, viszont olyan címet találtam csak, ami 2016-ig volt aktív, legalábbis weboldalukon ez áll.

http://fogyasztovedelem.kormany.hu/panaszom-van

Bár nem hiszem hogy tudnának bármiben is segíteni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valaki nem tudja, fogyasztóvédelemnek mi jelenleg a hivatalos e-mail címe? Akarok nekik írni, mert ami itt megy az már a szolgáltatottak kizsugorálása, viszont olyan címet találtam csak, ami 2016-ig volt aktív, legalábbis weboldalukon ez áll.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen most nálam sincs de megyek dolgozni ugyis, addig van ideje helyre álni :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, zs1991 írta:

Megint nincs Bonding...

Detto. Ilyen "stabil" kapcsolattal előbb megszakad az LTE mint hogy elhasználd a napi 10Gb od  xD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 04. 02. at 18:01, Lacikaaa írta:

türelem.. most mindenki mobilnetezik és live videózik :D holnaptol biztosan jobb lesz a helyzet.. mondjuk nekem van most is 32mbit :) igaz volt amikor 50 volt :D  én a 33as ping-et sokallom, vagy nem sok? 

Ha tegnap nem is, de mára már úgy tűnik helyre állt a rend :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Farao írta:

Tegnap este nekem is, jött is róla SMS hogy a hibát elhárították. De ma délután 2 óra óta ismét nincs LTE...

türelem.. most mindenki mobilnetezik és live videózik :D holnaptol biztosan jobb lesz a helyzet.. mondjuk nekem van most is 32mbit :) igaz volt amikor 50 volt :D  én a 33as ping-et sokallom, vagy nem sok? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, Lacikaaa írta:

VISSZAJÖTT AZ LTE  :D igaz csak 25 mbit de a tegnap 8 után haladás :)

Tegnap este nekem is, jött is róla SMS hogy a hibát elhárították. De ma délután 2 óra óta ismét nincs LTE...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

VISSZAJÖTT AZ LTE  :D igaz csak 25 mbit de a tegnap 8 után haladás :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, konzolmester írta:

Lehetséges akkor hogy pont rosszkor jött ez a hibrid router nálam,mert elég gyakran ledob a mobilhálóról az utóbbi napokban. Meg idegesít is mert nem tudom kitapasztalni, csak azt tudom amit forumokon olvasok. 
Egyébként azt írták ph forumon, hogy 10Gb után 5mbitre korlátoznak, 30gb után 1mbitre. 
De idáig úgy volt hogy egyszercsak hopp megszűnt az egész LTE, Ha töltöttem ha nem.
Ezért varakgattam a fejem itt napok óta.

Pontosan úgy van ahogy írtad ! Ha eléred a 10 GB korlátot nem szabad megszűnnie csak a sebességet veszik vissza és ezért irtam hogy pl seed-nél sem mindegy, hogy az alap 0,5Mb/s-et használod csak, vagy lassítással (+1Mbit)= 1.5Mbit-el , de megszűnni soha nem szűnt meg ilyenkor nálam.Volt olyan hogy megszakadt majd visszakapcsolt vagy egy restart után egyből de ennek nincs köze szerintem a torrenthez.

A lényeg hogy igazából csak ha a mobilhálózat adatforgalma éri el a 10Gb ot akkor lassítják vissza ami kb 13-14Gb adatforgalomnál lesz mivel a 3-4 Gb ot az ADSL töltötte le nem a mobilhálózat mivel egyszerre megy a kettő. 

Elvileg be lehet állitani a HGW -n hogy mihez NE használja a mobilhálózatot (Pl: torrenthez) de nekem nem sikerült még működésre bírnom ezt az opciót, hiába állítottam be akkor is használta a mobil részét.sajnos eddig senki sem tudott segíteni ebben.

A napokban tényleg sokkal több a hiba nálam is 3 napig nem volt semmi egyszer csak megindult, náluk lehet a hiba, de összességében én nem szidom a rendszert mert még így is megéri , főleg hogy 5 hónapig nem volt semmilyen korlát sem a bekötéstől számítva nálam  .  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

9 perce, Oomen írta:

Érdekes, mert én nem mondtam le a torrentről így sem, ugyanúgy torrentezek mint azelőtt igaz 10Gb után lelassul és visszaesik 18Mbit/s-re 60 helyett de az alap ADSL-nálam csak 10Mbit/s-et tud így lassítás után is +8Mbit/s-et kapok és egész nap 1300 Torrent fut gond nélkül...

Még mindig gyorsabb így a net, mint gyorsító opció nélkül...bár ami engem illet szerintem a 10Gb korlát  kevés még ha nem is torrentezik az ember akkor is ...

Lehetséges akkor hogy pont rosszkor jött ez a hibrid router nálam,mert elég gyakran ledob a mobilhálóról az utóbbi napokban. Meg idegesít is mert nem tudom kitapasztalni, csak azt tudom amit forumokon olvasok. 
Egyébként azt írták ph forumon, hogy 10Gb után 5mbitre korlátoznak, 30gb után 1mbitre. 
De idáig úgy volt hogy egyszercsak hopp megszűnt az egész LTE, Ha töltöttem ha nem.
Ezért vakargattam a fejem itt napok óta hogy mi lehet a probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes, mert én nem mondtam le a torrentről így sem, ugyanúgy torrentezek mint azelőtt igaz 10Gb után lelassul és visszaesik 18Mbit/s-re 60 helyett de az alap ADSL-nálam csak 10Mbit/s-et tud így lassítás után is +8Mbit/s-et kapok és egész nap 1300 Torrent fut gond nélkül...

Még mindig gyorsabb így a net, mint gyorsító opció nélkül...bár ami engem illet szerintem a 10Gb korlát  kevés még ha nem is torrentezik az ember akkor is ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

8 órája, Oomen írta:

Épp kint volt a szervizes nálam tv hibáért és beszélgettünk egy kicsit és kiderült , hogy idén már lesz 2000Mbit/s-es optikai hálózat kiépítve nálunk, így már nem bosszankodom.Ahogy lesz alkalmam már váltok is  , és akkor a legnagyobb gondom csak az lesz, hogy nem 2000Mbit/s -el megy hanem csak 300Mbit/s-el...de szerintem azt ki fogom bírni ezek után.. 

Nekem is ezt mondta múlthéten a szerelő hogy idén nálunk is lesz fejlesztés,
egyébként teljesen őszinte volt meg a szomszéd utcánkban is lakik :D Viszont beszéltem egy szabolcsi szerelővel ő meg azt mondta hogy nekik is igérgetik már évek óta de semmi. Amúgy tőlem két utcával feljebb már megy a 100mbit es net, gondoltam magamba az minimum cat5 kábel lehet  aka optikai kábel.  Minden esetre jövö tavasszal jár le a hűség, addígra van idejük fejleszteni. Ha nem helyi szolgáltatóhoz megyek. 
És bár vannak mikro szakadások, még mindíg jobban megéri mint hogy
búcsút mondjak a torrentnek vagy bármilyen kliensről való  nagyobb letöltésnek. 
Esküszöm ha nem is töltök semmit  csak megy a torrent kliens 1-2kb os feltöltéssel is ledob a mobil hálózat. 
Nagyon bűzlik ez nekem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most