Ugrás a tartalomhoz
  • 3

jabyga

Kérdés

A következő történettel kapcsolatban szeretném kikérni a Telekom állásfoglalását. IPTV és DSL internet szolgáltatást veszek igénybe tavaly február óta. Úgy alakult, hogy a jelenlegi címemről, elköltöztem egy új lakásba.(mindkét lakás Szekszárd belterülete) Ennek megfelelően a 1412-n megrendeltem a szolgáltatás átköltöztetését, melyre a szerződésem szerint lehetőségem van külön díj ellenében. Két hét után felhívtam újból az ügyfélszolgálatot, ahol a következő érdekességgel szembesített az ügyintéző:
Az új címemen optikai hálózat érhető el, amit a jelenlegi 7590ft-os havidíjam helyett 7990ft-ért kaphatok meg. Nemtetszésemet fejeztem ki, mivel én nem erre kötöttem szerződést. Elmondtam a hölgynek, hogy februárban lejár a hűségidőm, addig adják a régi szolgáltatást a régi feltételekkel, mivel utána úgysem szeretném már igénybe venni, ugyanis kihasználatlanság miatt felmondom a tv előfizetést. Erre a hölgy közölte, hogy akkor ennek tükrében most már csak havi 6.850ft-ért adná ugyan ezt a csomagot az optikai hálón(milyen érdekes, egyből van kedvezmény). Én továbbra is mondtam, hogy nekem erre nincs szükségem, nekem jó a hagyományos hálózat, azokkal a feltételekkel, mint amik eddig voltak. Ekkor jött a fekete leves: gyakorlatilag két lehetőségem van. Vagy szerződést bontok és kötbért fizetek, vagy igénybe veszem az új ajánlatot, amihez újabb egy év hűségszerződést kötelező jelleggel alá kell írjak. Nem értettem a dolgot. Az ügyintéző egyre csak azt hajtogatta, hogy az optikai hálózat sokkal korszerűbb és jobb, és csak ezen keresztül tudnak szolgáltatni, de ehhez nekem alá kell írnom egy újabb szerződést(most, novemberben). Enélkül nem megy. Tehát vagy aláírok még egy évet, és akkor átköltöztetik a szolgáltatást, vagy szerződést bontok kötbér ellenében.
Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy hol szerepel olyan kitétel a szerződésemben, hogy én ha egy olyan helyre költözök ahol magasabb minőségű szolgáltatás érhető el, akkor én azért köteles vagyok magasabb árat, és főleg új hűségszerződést aláírni?! Erre ő elismerte, hogy ilyen kitétel nincs a szerződésemben. Ezek fényében úgy gondolom, hogy ez egy egyoldalú szerződésmódosítás a Telekom részéről. Ugyanis bele akar kényszeríteni egy helyzetbe, amire én a szerződéskötéskor nem vállalkoztam.
A következő az álláspontom:
A Telekom hűségszerződést írt alá velem ez év elején, melyben vállalja, hogy számomra a szerződésben foglaltak szerinti szolgáltatást szolgáltatja minden olyan helyen, ahol erre technikailag képes. Az adott helyen technikailag lehetőség van TV és Internet szolgáltatás nyújtására is, az, hogy ez miként valósul meg(sat-dsl vagy optiaki hálózaton), NEM az én dolgom! Ha nem szolgáltat, akkor szerződést szeg. Ha szerződést szeg, akkor jogomban áll nekem is elállni az adott szerződéstől mindenféle következmény nélkül, mivel a másik fél (Telekom) nem teljesíti a szerződésben foglaltakat! Ezzel szemben a Telekom szerződésbontás esetén kötbért követelne tőlem(az ügyintéző hölgy elmondása szerint).
Kérem ezen felületen(is) fejtse ki a Telekom képviselője/megbízottja, a cég álláspontját!

Köszönettel:
Zs.M.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 842
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@internetvampir

Értem, tehát akkor a win10-es méréskor ki volt véve a hálózatból az openwrt-s router. 

"Szerintem bármi ami betárcsáztatja a Huaweit az ennyit fog mérni. "

Minden nem! Egy szintén hardveres NAT-ot támogató gigabitportos eszköz, vagy egy olyan eszköz ami erőből megoldja nem ennyit fog mérni, még ha nem is a teljes sávszélt, de 200-300-nál többet, ha a kliens gép sem szűk keresztmetszet. Tehát igen, jó ha van egy hardveres natos eszköz, de az nem feltétlenül kell, hogy a Huawei legyen, lehet az utána kötött router is ilyen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

 

telekom netem van, ami bemegy egy telekom által adott modembe (HG8245H), ami az ajtóm felett van és alig lehet hozzáférni. Még annó a telekom állította be, én hozzá sem nyúltam idáig. Ott valami történik vele, és egyszer csak kijön a kábelen keresztül a saját modembe, mert az egy elég modern kütyü, 2.4 meg 5 ghz el minden jóval. (ASUS N56U) Nem tudom, hogy bridge módban van e a huawei, most hirtelen passz. Frissítettem az Asus modemen a Firmwaret, és ez az egész rendszert kilőtte. A saját router szerint kapcsoljam ki és be a Telekom modemjét, mert nem találja és sürgősen beszéljek a szolgáltatómmal.

Már mindent csináltam vele, reset kikapcs bekapcs, naracssárgán világít és jó napot . Pedig a Huawei az jó és jön is a telelkomtól a net, mert h legalább legyen, csináltam egy wifit róla, működik, csak jóval gyengébb, meg ugye eleve van egy jobb modemem, és mivel ez az ajtó feletti szellőzőbe van bekötve, így a nast sem igazán tudom rákötni lanon. Van esetleg valakinek bármilyen ötlete, hogy mit próbáljak? Köszi előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Huawei HG8245H = ONT (nem modem)

Asus N56U = Router (nem modem)

Huavei default lan ip címe 192.168.1.254

Asus default ip címe 192.168.1.1

Tehát ha nem lett módosítva a gyári beállítás, akkor elvileg nem kell lenni ip cím ütközésnek sem. Egy alhálózaton vannak (192.168.1.XXX) azaz ha a Huaweiből jövő kábelt az Asus 4Lan portjának valamelyikébe dugod, akkor lenni kell internetnek (anélkül, hogy a wan oldat beállítanád az Asuson), ha be van állítva a wifi az asuson akkor azon is, és az Asusra vezetékkel kapcsolódott gépek esetén is. Az Asusban a Dhcp szervert ki kell kapcsoltni.

Ha az Asus wan portba dugod a Huaweiből kijövő kábelt, akkor az Asuson a wan beállításoknál pppoe kapcsolatot kell létrehozni az Asus manuálja szeint. De ilyen esetben a Huaweiben ki kell törölni a pppoe beállításokat, mert csak egy eszközben lehet benne, optikai internet esetén, ha jól tudom (nálam dslnél még benne lehet kettőben is). Dhcp szervert ne kapcsold ki az Asuson ebben az esetben.

Ha az Asus wan portjába dugod a Huaweiből kijövő kábelt, akkor az Asuson a wan beállításoknál a pppoe helyett választható még a dhcp kliens mód is (lásd Asus manuálja) csak ez esetben arra kell figyelni, hogy amikor beállítod a wan oldat akkor ne legyen összedugva a Huaweivel, nem baj ha hibát ír ki, válaszd szépen a dhcp klienst a wan oldalon és mentsd el, utána a LAN oldal ip címét állítsd át 192.168.1.1-ről mondjuk 192.168.0.1-re. Ekkor elveszted a kapcsolatot az asusoddal, de sebaj, dugd be a Huaweiből jövő kábelt az Asus wan portba, és az egészet indítsd újra. Ezután az Asust már az 192.168.0.1 címen éred el Lan oldalról, és kapni fog a wan része is ip-t a Huaweitől egy 192.168.1.***** formátumút)

 

Természetesen a fent bemutatott 3 variáció bármelyike esetén a beállítások elvégzése után nem árt egy restart. Csatlakozó eszközökre is vonatkozik!

És egy hasznos tanács, mielőtt valami eszközt frissítesz, nem árt lejegyezni, hogyan néztek ki a beállítások előtte.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, btz írta:

 

Szia,

köszönöm szépen a választ, megnézem. És ha ezt még azzal is megfejelem, hogy eredetileg ez az egész manőver azért lett volna, mert van egy nas-om, amit szeretnék távolról is elérni, ergo fix ip cím, portolás, stb is kéne? :) Bár már lassan annak is örülök, ha vissza tudom állítani a routeren az internetet... Az intés jogos, nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult lesz és ennyire süket vagyok a dologhoz sajnos :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: vgcsaba
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha van otthoni NAS-od, amit szeretnél kívülről is elérni, mindenféleképpen kell port továbbítás (port forwarding).

Az első általam felvázolt esetben, mikor az Asus lan portjába van dugva a Huaweiből jövő kábel, akkor a port forwardot a Huawei ONT-ban kell elvégezni. Mivel egy alhálózatot alkotnak így az Asussal, a Huawei oszt ki LAN ip címet a NAS-odnak, akkor is ha az az Asusra van kötve vezetékkel vagy az Asusra wifin kapcsolódik. (Ezért is kell a Dhcp szervert kikapcsolni az Asuson, hogy ne tegyenek keresztbe egymásnak). Dhcp binding funkcióval lehet meghatározni, hogy a LAN-on egy kapcsolódó eszköz (Pl a NAS) fixen ugyan azt a LAN címet kapja. (PL az 192.168.1.10 címet), így a port forwardingnál beállított 21-es port 192.168.1.10-re való áttirányítása mindig a NAS-t fogja jelölni (ha ez a dhcp binding nincs beállítva, akkor a NAS akár egyes restart után kaphat 192.168.1.11-es címet is, de akkor mindig utána kéne állítani a portforwadot, persze lehet statikus 192.168.1.10 címe is a nasnak, akkor nem kell bindinget csinálni).

Második esetben, mikor a pppoe-t a wan oldalon az Asus intézi, akkor a Huawei lan hálózatával nincs összeköttetése az Asusnak, így a port forwardot, dhcp bindinget (hacsak nem statikusan fix címet adsz a NAS-nak) az Asuson kell beállítani. Dhcp szerver ilyenkor az Asuson kell futsson, mivel lan összeköttetés nincs a Huaweivel, ezért a Huawein futó dhcp szerver is maradhat bekapcsolva, nem fog bekavarni.

Harmadik esetben a Huawei lan oldala az Asus wan oldala, a NAS pedig az Asus lan oldalához kapcsolódik, ezért a port forwardingot (port továbbítást) mindkét eszközön meg kell csinálni, oly módon, hogy a továbbítandó portot a Huaweiben az Asus ip címére kell irányítani az Asusban a pedig a NAS ip címére. Pl 21-es portot akarom átirányítani a NAS-ra, Nasom lan címe 192.168.0.10, Asus lan címe 192.168.0.1, Asus wan címe 192.168.1.1. Huawei lan címe 192.168.1.254, Huawei wan címe a szolgáltatótól kapott publikus cím. A Huawei admin felületére csatlakozva a 21-es portot az 192.168.1.1 címre forwardolom. Az Asusban pedig a 21-es portot az 192.168.0.10 címre forwardolom, ekkor elvileg a Huawei internet publikus címén a 21-es porton elérhető lesz a NAS. Tehát Huaweiszolgáltatóipublikusip:21(-hez) -> port fw 192.168.1.1:21-re (Huaweiben)  -> port fw 192.168.0.10:21-re (Asusban). 

Szolgáltatói publikus fix ip címet úgy tudom, hogy a Telekomnál csak üzleti internet csomagban adnak, tehát ez mindig változni fog egy újrakapcsolódás esetén. (Koaxnál ritkán változik ez is, de ott sem garanciális a cím megmaradása) Erre megoldás lehet egy dinamikus host szolgálatás, ami keretén belül kapsz egy fix hoszt nevet, amihez kapcsolódó aktuális szolgáltatói ip címedet az Asus router vagy a Huawei ont mindig elküldi a dinamikus host szolgáltatódnak.

     Első tipusú általam felvázolt összekötési esetben a Huawei-n kell beállítani a Dinamikus host szolgáltaást. Második esetben az Asuson, harmadik esetben szintén a Huawein.

Még a felület elérésekről anyit, hogy:

Az áltm felvázolt esetekben az első esetben (LAN-LAN összekötés) mindkét eszköz (Huawei ONT 192.168.1.254, Asus Router 192.168.1.1) kezelő felülete elérhető a másikról, tehát mindegyik elérhető a másik számára, akár a Huawei wifijére Tablettel vagy vezeékkel a 4 Lan portjának valamelyikére kapcsolódunk PC-vel, elérhetjük az Asus kezelő felületét is, illetve ez fordítottan is igaz.

Második esetben nincs LAN kapcsolat a két eszköz között, így csak akkor érhető el a Huawei 192.168.1.254-es asmin felülete, ha annak wifijére csatlakozunk, vagy vezetékes eszközzel, annak valamelyik portjára. Asusnál szintén csak akkor érhető el az 192.168.1.1-en az adminfelület, ha az által szolgáltatott wifire kapcsolódunk, vagy annak 4 Lan poertja közül valamelyikre egy vezetékes PC-vel vagy laptoppal.

A harmadik esetben a Huaweire kapcsolódva 192.168.1.254 címen elérhetjük annak adnin felületét és Az Asust Huaweire kapcsolódva az 192.168.1.1 címen már csak akkor ha a wan felőli hozzáférés az Asus tűzfal szabályában engedélyezve van (mert ilyenkor az Asus 192.168.1.1 címe nem a LAN cím, hanem a wan oldali címe, a LAN címe ekkor az 192.168..0.1). Az Asust az 192.168.0.1 címén akkor lehet elérni, ha az Asusra vagyunk csatlakozva (wifi, vezeték), ekkor viszont elérjük a Huaweit az 192.168.1.254-es címén és minden eszköt ami az 192.168.1.Xxx tartományban van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves Fórum,

Van egy optikai netem amihez a számítógép vezetékesen csatlakozik. (LAN1 port a Huawei Echolife HG850a-n). A kapcsolat PPPoE-vel tökéletesen működik, de szeretném egy wifi routerrel bővíteni. TP-LINK (TL-WR1043ND) De sajnos nem tudom beállítani, hiába választom ki a PPPoE kapcsolatot és dugom a LAN1 portba folyamatosan azt jelzi, hogy nincs internetkapcsolat.

Előre is köszönöm szépen a segítséget. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem célszerűbb vagy venni egy saját routert, ami kezeli a wifi részt mert az, hogy bejelented tegyük fel  ki is jön a szerelő és kicseréli egy ugyanolyan eszközre ami eddig volt azon se garantált a wifi. Most amíg ott van működik elmegy a szerelő és utána megint nem lesz jó, akkor indul előröl a procedura és már nem biztos hogy  ugyan az a szerelő jön ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A  saját router is egy megoldás. Csak azt nem értem ha már van ilyen kecsegtető lehetőség,hogy modem-router egyben akkor  az ember tegyen be még egy eszközt, ami azért valljuk be nem a 21. század.

Azért a T. is meggondolhatná,hogy milyen minőségű eszközöket biztosít az előfizetésekhez, mert a mondás szerint is "olcsó húsnak híg a leve" !

Köszönöm a tanácsot

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kopernecky
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

"az ember tegyen be még egy eszközt, ami azért valljuk be nem a 21. század"

Akkor ezekszerint én múltszázadi vagyok. Van két router, 2 konektoros repeater, 2 webcam+repeater kombó ? (+a HGW)

Egy átlagfelhasználó akinek azért kell a net, -mert rákényszerítik- hogy 21. századi módon kommunikáljon a NAV-val és egyéb "ítélet végrehajtókkal" :D nem biztos, hogy a tiedhez hasonló konfigurációt szeretne látni a lakásában. Ezt nem sértésképpen mondom...nem vagyunk egyformák.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez egy olyan dolog, hogy mivel ingyen van inkább "nem nézem a fogát". Ha elromlik ingyen adnak újat. Adhata szebbet, jobbat is, azért biztos többet kérne a szolgáltatási díjba beépítve persze. Ezért én a magamrészéről (más nevében nem beszélhetek) úgy érzem, hogy nem panaszkodhatom, végül is lehetne olyan is hogy berak egy optikai véget a szolgáltató, a többit oldja meg az user.

Nálam egyébként tökéletesrn működik a szolgáltatói eszköz wifije, ez a fő átjáróm is. Ha valami gond lenne a wifiével, akkor én is bejelenteném, annak ellenére, hogy a wifire nincs garancia, mert mért ne, veszteni valóm nincs, max nem nyerek, de látod nálad is cserélték a hivatalos álláspont ellenére.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a T-home-tól kapott HUAWEI HG8245H készüléket és a saját ASUS RT-N18U router között nem sikerül a PPPoE kapcsolat létrehozása.

Felhasználónév és jelszóhibát ír ki a router, pedig biztosan jók az adatok. A dolog érdekessége, hogy néha létrejön a kapcsolat, de amint valami állítva van a routeren, vagy valami egyéb dolog miatt újra kell kapcsolódnia akkor már nem találja meg. A régi ADSL modemmel semmi problémám nem volt, ezen az új Optinetes modemmel pedig nem akar így kapcsolódni. 

Automatikus IP címre állítva tökéletesen működik, így viszont a Routerem DDNS kapcsolata nem működik. Valaki tud esetleg valami tanácsot adni?

Előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...