Ugrás a tartalomhoz
  • 2

IPV6


okostojás

Kérdés

  • Válaszok 372
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
3 perce, btz írta:

@sltsznt

Ja, hogy az a hiba is nálad van. Milyen tipusú eszköz is ez? Képet tudnál felrakni arról a javascript hibáról?

Én is most figyeltem csak fel rá, hogy mi már 'találkoztunk'. :)  Így néz ki. :( 

 

Login to the Speedport configuration program

Enter the device password of your Speedport .
Then click Login to start the configuration program.
Please activate Javascript in your browser!
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, btz írta:

@sltsznt

A géped mindenesetre nem kap ipv6 címet.

Hogy a HGW kap e azt megnézheted a webes adminisztrációs felületén.

A szolgáltató azt mondta, hogy kap, az az infó, csak infó, néha ipv4-es, máskor ipv6-os cím fog megjelenni. Egyébként az angol nyelvű tesztet is lefutattattam kíváncsiságból, az kicsit másképp 'néz' ki, de az is arról informált, hogy az ipv6 kapcsolat nem támogatott. Úgy hogy én most már egyáltalán nem értem, mi a helyzet pontosan, de már máskor is észrevettem, hogy én sokszor egy egészen más logikai síkon mozgom, mint más emberek... :D 

A routeres konfigot nem sikerült neki sem megoldani, állítólag kicserélik. Hátha azzal minden megoldódik. Majd kiderül. Köszi mindenkinek a segítséget. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

@sltsznt

Van olyan, is hogy a szolgáltató téved. De ha nem is téved és a HGW megkapja az IPv6 címét, a géped biztosan nem, így nem jöhet létre ipv6 kommunikáció.

Én nem értek az ip-címekhez, de a józan *****i eszem nekem is azt diktálta, hogy ha a teszt azt írja, hogy az ipv6 nem támogatott, az azt jelenti, hogy nincs ipv6 kommunikáció. De mivel ezen az érvelésen kívül más érvem nekem  nincs, így aztán nem álltam le vitatkozni a szakemberrel. Talán hamarosan kapok egy új routert, amibe legalább  'bele tudok nézni', aztán majd meglátom, hogy hisztizzek-e tovább. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mondjuk nem mintha szükségem lenne minden újraindítás, újraszinkronizálás után változó LAN-nak delegálható (dinamikus) prefixre, dinamikus wan oldali ipv6 címre, mert a T-nél dinamikus, míg a tunnelben fix Ipv6 címeim vannak, ha egy új tunnelt generálok, akkor azzal meg tudom változtani, ha monduk már nem kell, vagy valahol vslamilyen oldalon bant kaptam a címekre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 hours ago, btz said:

@Tamas586

Szerintem nem kérem/kapom alapon működik.

Pedig pont azt mondtátok pár hete hogy ez pofára (usernévre) megy. Ha azonos adsl jön hozzám és a szomszédomhoz is de mivel ő iptv-re is előfizet ezért hgw- t kap ami szerepel a listájukban, én meg ragaszkodok a 'naked' adsl-hez modemmel és _saját_ routerrel. Fél éve a topik első oldalain tisztáztuk hogy a ddwrt routerem alkalmas ipv6-ra, más szolgáltatóval teszteltétek is. De még mindig nincs T től ipv6-om..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv! @mindenki

Tudnátok tesztelni mobilon (mobilnettel, lte vagy akár 3G), hogyha kikapcsoljátok a készüléketeken a mobil adatforgalmat úgy, hogy kikapcsolás előtt van ipv6 címetek, majd vissza kapcsoljátok az adatforgalmat, akkor visszakapjátok az ipv6 címet, van e ipv6 címetek? Ezt ellenőrizzétek többszöri ki/be kapcsolással. Ezután ugyan ezt kéne tesztelni repülőgép üzemmód ki/be kapcsolással úgy, hogy ezalatt a mobiladatfogalom kapcsoló bekapcsolt állapotban van. A válaszban mellékeljétek a készülék tipusát és oprendszerét, amivel teszteltetek.

Előre is köszi!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
43 perce, btz írta:

Üdv! @mindenki

Tudnátok tesztelni mobilon (mobilnettel, lte vagy akár 3G), hogyha kikapcsoljátok a készüléketeken a mobil adatforgalmat úgy, hogy kikapcsolás előtt van ipv6 címetek, majd vissza kapcsoljátok az adatforgalmat, akkor visszakapjátok az ipv6 címet, van e ipv6 címetek? Ezt ellenőrizzétek többszöri ki/be kapcsolással. Ezután ugyan ezt kéne tesztelni repülőgép üzemmód ki/be kapcsolással úgy, hogy ezalatt a mobiladatfogalom kapcsoló bekapcsolt állapotban van. A válaszban mellékeljétek a készülék tipusát és oprendszerét, amivel teszteltetek.

Előre is köszi!

Ha kikapcsolom a mobil adat - majd vissza forgalmat akkor nem ad IPv6 címet, utána ha repülőgép módba kapcsolom aztán meg ki, akkor ad IPv6-ot.

Samsung Galaxy S7 EDGE 7.0 droid.

Miért a kérdés? Csak mert régóta így működik.  :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Roli82

Köszi a választ!

Nálam is pont ez a működés, szintén régóta, csak vártam, hogy majd valamikor megoldódik. Arra voltam kiváncsi, hogy ez egyedi probléma e (mivel nálad is ez a szituáció, így ez már kizárható). Viszont te is Androidos vagy így még lehet Android hiba is, ha iOS és Win alatt is ugyan ez van, akkor szolgáltató oldalán nem stimmel valami. Mert szerintem ez rendellenes működés, adat ki/be kapcs után is kellene kapni ipv6-ot.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...