Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

Adsl2plus-on vagy vdsl2-n van az a max 20 mbps sebesség?

Tegyél fel képernyőmentést a dsl infóról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, az 50 mbps díjcsomaggal használható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Most Netmánia M díjcsomagom van, 20 megabit a maximális letöltési sebesség. Annyival nem szokott jönni, maximun 16-tal jön. Ha áttérnék Netmánia XL-re, aminek 50 megabit a maximális letöltési sebessége, akkor jönne-e 16-tól gyorsabban, vagy nálunk a rendszer csak ennyit tud? Ha azzal se jönne 16-nál gyorsabban, akkor felesleges lenne áttérnem a drágább díjcsomagra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

A ZTE Home Gateway Speedport Entry 2i digitális elosztó maximum hány megabites internetkapcsolattal használható? Ha a mostani 20 megabitesről 50-re váltanék, ahhoz jó lenne-e ez a készülék?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, acel írta:

Ipv6 válasz egy fórummal lejebb van , és normális a Tnél.

Lehet valahol admin állásban kaptad el a routert, próbáld újra, control-F5 ablak frissítéssel vagy cache-törléssel. Némely böngésző nehezen dobja ki az átmeneti tárolójából a lejárt fájlokat.

Oké, köszi szépen. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, sltsznt írta:

Köszi, de a böngészőbővitmények rendben, csak a 'gyári' van. Egyébként sem töltöttem le semmit, és össze-vissza kattintgatós alkat sem vagyok. A vírusirtóm jó és friss,  az op. rendszer is. Az ellenőrzés negatív. Ami furcsán viselkedik az a szolgáltató routere, szerintem.

Például ipv6-ról két napja visszaállt  ipv4-re. Ez így működik? A szolgáltatónál van ipv6, én miért nem kaphatok belőle? :D Viszont a router ellenőrzésénél sem talált kártevőt a vírusirtó. Egyszer volt olyan, hogy 'ICMP -alapú elárasztásos támadást' jelzett, de  a vírusirtósok azt mondták, nem kell vele foglalkoznom, valószínűleg a  hálózati eszköz nem teljesen szabványos típusú kommunikációja okozta.

Szóval, az, hogy 'ellopták az ipv6-omat' az normális? Egyszer ipv4-es jut, aztán 6-os?  :) Kénytelen leszek felhívni a szolgáltatót, pedig nagyon nem akartam. :( 

Ipv6 válasz egy fórummal lejebb van , és normális a Tnél.

Lehet valahol admin állásban kaptad el a routert, próbáld újra, control-F5 ablak frissítéssel vagy cache-törléssel. Némely böngésző nehezen dobja ki az átmeneti tárolójából a lejárt fájlokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, acel írta:

Hát még javasolnám a böngésző bővítményinek ellenőrzését, és a nem ismertel törlését. Valamint irtó malware (pl maléwarebytes ) és vírus kereső futtatását.

Köszi, de a böngészőbővitmények rendben, csak a 'gyári' van. Egyébként sem töltöttem le semmit, és össze-vissza kattintgatós alkat sem vagyok. A vírusirtóm jó és friss,  az op. rendszer is. Az ellenőrzés negatív. Ami furcsán viselkedik az a szolgáltató routere, szerintem.

Például ipv6-ról két napja visszaállt  ipv4-re. Ez így működik? A szolgáltatónál van ipv6, én miért nem kaphatok belőle? :D Viszont a router ellenőrzésénél sem talált kártevőt a vírusirtó. Egyszer volt olyan, hogy 'ICMP -alapú elárasztásos támadást' jelzett, de  a vírusirtósok azt mondták, nem kell vele foglalkoznom, valószínűleg a  hálózati eszköz nem teljesen szabványos típusú kommunikációja okozta.

Szóval, az, hogy 'ellopták az ipv6-omat' az normális? Egyszer ipv4-es jut, aztán 6-os?  :) Kénytelen leszek felhívni a szolgáltatót, pedig nagyon nem akartam. :( 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 órája, sltsznt írta:

A 'sütis' rész megvolt... A furcsa pedig az, hogy korábban működött ezzel a böngészővel-op.rendszerrel... És konkrétan a Java script miatt 'reklamál'... De köszi a tippeket... :)

Hát még javasolnám a böngésző bővítményinek ellenőrzését, és a nem ismertel törlését. Valamint irtó malware (pl maléwarebytes ) és vírus kereső futtatását.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A 'sütis' rész megvolt... A furcsa pedig az, hogy korábban működött ezzel a böngészővel-op.rendszerrel... És konkrétan a Java script miatt 'reklamál'... De köszi a tippeket... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, sajnos ez előfordul a fórummal, de sima oldalfrissítés is megoldja :)

Sütik törlése, cache és előzmények törlése, ilyen általánosságok jutnak csak eszembe. Esetleg oprendszer csere, én mindig két rendszert tartok egy gépen WIN és Linux is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, mert hiába vártam, nem jelent meg az ablak, ahová írhattam volna, csak az a rész, hogy 'válaszd ki a fájlokat'. Mit tehettem volna? Csatoltam. :D A másik kérdésemnél már nem kellett csatolnom, addigra megjavult...

Másik böngészőn már próbáltam, másik gép kipróbálására gondoltam, de nincs másik. De akkor kénytelen leszek szerezni  egyet. Köszi a választ. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

(Te most tényleg docx-ben írtad meg a hsz-edet és egy fórumba csatoltad? 😃)

De a kérdésre válaszolva: Próbáld meg másik böngészővel, másik gépen stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát be kellene jelenteni a 1414-es számon, elég kicsi az esélye hogy lakáson belül legyen a gond ami nem múlik el és meg is tudnád szerelni.  Annyit meg tehetsz még hogy a Zte-n csinálsz egy gyári beállítás visszaállítást hátha. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Múlthét péntek óta narancssárgán világít a Broadband LED a ZTE ZXHN H368N routeremen. Füzet szerint ez azt jelzi, hogy 2 helyett csak 1 érpáron van DSL kapcsolat és ennek megfelelően felére csökkent a sávszélesség. A szokásos/alapvető köröket már lefutottam (ki-bekapcs, kábelek csatlakoznak), de továbbra is fennáll. Mi lehet a probléma? Esetleg a kábel szakadt? (sajnos nem találok most itthon másikat, hogy kicseréljem)

Egyébként máskor is előfordult már, hogy átváltott, de max. 1-2 percen belül visszaállt zöldre. Most először maradandó a probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na közben zajlottak az események, jön elvileg holnap egy Gyorsitó opció ugyhogy akár 50mbit is lehet :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Lacikaaa

Nem hiszem hogy megabitenként kellene felfele mennie "lassan"

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a válaszokat, most mértem 13 mbit már. jön az lassan, ha nem akkor majd hivom őket és okoskodjanak valamit :D  Köszönöm még1x :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

SZó annak az értelmében analog ha nem a hgw be van kötve a telefonod. Hanem a kintről be érkező drot van ketté osztva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor a szó milyen értelmében nem analóg, hanem digitális egy telefon?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Persze hogy nem,  sok helyen azon megy a vdsl 2 eres pstn kábeleken, aztán ha panasz van akkor rakják át a qw kábelre ha már ott van. 

T üzletszabályzata elleni mulasztást vétett az a értékesítő aki neked engedte az analóg telefont, előferdül az ilyen. De nem ez a bevett eljárás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hivatalosan  tavalyelőtt se kaphattam volna meg, de erre szoktam azt mondani, hogy  a pstn-voip átállás  ellenére még nem fogják a rézkébeleket kihúzni a földből, kitépni az épületekből.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, zoli62 írta:

Nekem is még analóg van. :)

Offical menetrend szerint már nem kaphatod meg újabb 2 évre. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, anonymus írta:

Ha meg azt nézzük .9hogy van analóg telefonja is akkor is csere, azt semmilyen indokkal nem tarthatja már meg.

Nekem is még analóg van. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

17 órája, Lacikaaa írta:

Dijcsomagot váltottam, 10 mbit-röl 20ra netmánia M re, ez volt tegnap este május 14-én este 6 körül,eltelt 24 óra és még mindig csak 11 mbit van, mikorra ér ide az teljes sávszélesség? 24 órát mondtak de semmi.. 

Hívd fel a müszakiakat mielőbb, hogy nincs meg a névleges sebességed, a központből rá fognak mérni. Az is elképzelhető, hogy VDSL vonalad van, és akkor mindenképpen szükséges lesz a modemcsere.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most