Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok!

Router ügyben szeretnék tőletek segítséget kérni és érdeklődni, hogy nálatok is fennáll-e a következő proléma.

Pár hónappal ezelőtt az internet úgy működött nálunk,  hogy volt egy modem, az a kis szürke D-Linkes amit még anno a szereld magad csomaghoz adtak. Ehhez vettünk mi egy TP-Linkes (TP-LINK TL-WR841N) router ami egy nagyon kafa kis router mindent be lehetett vele állítani stb. Azonban azt tapasztaltuk, hogy a megrendelt internet sebességet nem kapjuk meg, de ezen kívül semmi probléma nem volt, rendesen lehetett letölteni, játékszerverek futtatásakor sem tapasztaltam kapcsolatmegszakadást, rendesen működött. Az ügyfélszolgálaton jelentettük ezt a problémát és ott a régi modem+router kombó számlájára írták ezt a hibát. Eközben a MAGENTA1 csomagot is megrendeltük, amiatt felvetették azt, hogy hoznak nekünk egy routert és akkor ez a hiba is megszünhet. Ez a router olyan, hogy tudja kezelni vezetékes telefont meg ugye a netet osztani. Pontos típusa ZTE speedport entry 2i. 

De nemhogy javult volna a helyzet, inkább romlott. Ezzel az elosztóval igaz hogy megkapom az előfizetett letöltési sebesség 100%-át, de ha töltök le akkor az egész házban nincs internet. Játékszerver futtatásakor szintén ez a helyzet. A WIFI-ről meg nem is beszélve ami szintén nagyon gyenge, igaz ezen tudok segíteni a régi ruter hozzákötésével. Ezek a problémák nem jelentkeztek a régi konfognál. Forumokat olvasva és jobban megnézve ezt az új rutert, véleményem szerint sokkal gyengébb mint a régi TP-linkes ruter. Ez okozhatja a problémát. De javítsatok ki legyetek szívesek ha másképp tudjátok. 

Ezt már jelentettem hibának de semmi problémát nem találtak. Majd mikor megkérdeztem hogy esetleg nem akadna-e egy erősebb elosztó, azt közölték hogy csak egyetlen fajta router van ami erre a célra megfelelő.

Lehet hogy a semmiért "háborgok", és nincs igazam, de ezt az egy eszköz kényszerítik ránk ami még nem is kellően "erős" ahhoz hogy gondtalanul lehessen használni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Vissza lehetne állítani a régi felállást miszerint van egy rooter és egy általam vásárolt router?

Köszi a segítséget!

Balent

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Balent
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Nekem is ilyen Speedport HWG van, jelenleg ez a fő internet átjáró, eddig nem tapasztaltam olyan problémát, hogy az egyik rácsatlakozott eszköz forgalma megölje a másikat.

Wifije nem túl erős ez tény, én több ponton is repeatereket alkalmazok, így a lakás minden pontján tudok internetezni.

A HGW adminisztátori felületén (internet->QoS) bekapcsolt állapotban van?

Lehetőség van a saját router teljeskörű internet átjáróként való használatára is. Ilyenkor a HGW egyik LAN portját hozzá kell kötni a saját router WAN portjához. A HGW admin felületén a PPPOE pas-through-t kell beállítani az Internet - WAN beállításoknál, majd célszerű törölni a PPPOE username/password párost, a wifi funkcióját kikapcsolni. A saját routert pedig pppoe kapcsolódási módba állítani. Innentől az az internet átjáró, így az felel a forgalomért. Ha így nem jönek elő a problémák, akkor egyértelmű, hogy a HGW "forgalomirányításával" van valami gond.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

A szolgáltatótól kapott modemet a saját router wan jelölésű portjába kell kötni, ezután a saját routered wan beállításánál kell egy pppoe kapcsolatot beállítani. (A saját router manuáljában erről bővebb információt találsz). A laptopodon lévő új kapcsolatot amit létrehoztál törölheted.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mert miután a wan portra csatlakoztatod a modemet, az eszköz böngészőben elérhető adminisztrációs felületén be kell állítani a pppoe kapcsolatot az eszköz manuálja szerint. Ezt megtetted és ennek ellenére nincs internet kapcaolat? Készíts képernyőmentés képet a saját routered beállításairól.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Suttyo

Voip is hozzá van párosítva a kapott HGW-hez. Szerintem a szolgáltásodat is áttállították vdsl2-re, az eszközeid eközben csak adsl2+ tudnak, ha jól néztem meg a specifikációjukat. Hogy tényleg vdsl-t használsz e azt ellenőrizheted a HGW adminisztrációs felületén. Milyen típusú a HGW és melyik netcsomagod van? Miért rendeltél IPTV-t, ha nem érdekel?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 minutes ago, Hari said:

Kábellel van a wi-fi-ből belehúzva a gép *****ába

Mi van????????????????????????? Ezt próbáld meg értelmesen OK?

 

2 minutes ago, Hari said:

DSI , 

TP-LINK TL-WR841N Router  ebbe van belehúzva ,

3.12.11 Build 110915 Rel.40896n

:/

Tehát. van eg ysima modemed és + ez a TP link ami DHCP-zik?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Igen, ezt (de inkább hasonlót) én is tapasztalom nap, mint nap. 

Közel 10 évig GTS Datanet volt a szolgáltatónk amitől átvett minket a Telekom amikor eladták nekik a lakossági ügyfeleket, 10 év alatt 2 kezem elég volt megszámolni hányszor volt problémám, ez tavaly szeptember óta sajnos a negatív irányba változott.

Nekem Netmánia M van (DSL), a 20-ból 13-15 Mbit amit ténylegesen megkapok, feltöltés ok a tesztek szerint, előző szolgáltató szerint az utcába nem lehet behozni 15-nél nagyobbat, de üsse kő, nincs 15-s csomagja a Telekomnak. 

Az én felszerelésem egy szokásos D-Link 360R, mögötte egy ASUS RT-N12D1, szokásos beállításokkal használom őket. Naponta rengetegszer tapasztalok hatalmas kilengéseket online játék közben, World of Warcraft okozza a legtöbb problémát, semmiből hatalmas latency néhány perc játék után. Ha pedig többen is csatlakozunk és csinálunk az interneten akármit, az egész hálózatot meg is ölheti és percekig nem tudok visszacsatlakozni az internetre. Amint sikerül egy darabig megint működik, de aztán ugyanaz a hatás. Ritkábban ha csak ketten nyúzzuk, de három embernél már nagyon nyögve nyelős bármilyen online játék (Path of Exile, Overwatch..) Ha simán mind csak böngészünk, youtube, stb. akkor nem szokott baj lenni.

Ami mindig hálózaton van:
Saját asztali gépem - kábel
Egy laptop - kábel
PS4 - wi-fi
2 mobil telefon

Így is megtörténik a fentebb leírt dolog, három gépnél pedig 100%. Kábelek, eszközök többször is le lettek cserélve, szerelők szerint nincs probléma így teljesen tanácstalan vagyok, mert ugyanezzel a setuppal az előző szolgáltatónál nem tapasztaltam ezt a problémát.

Üdv

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...