Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Próbáld meg másik ország beállítással, amiket ír a manual egy kicsit lentebb!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Felnéztem az ebay-re, és egy keresés kidobta ezt:

http://www.ebay.com/itm/KAON-DVB-C-HD-TV-Kabel-Receiver-Dolby-Digital-5-1-Tuner-EPG-Scart-HDMI-LAN-USB-/231545156227?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35e92ab283

Ez alkalmas a célra? A DVB-C-n kívül kell még mást teljesítenie a telekomos kódolatlan csatornák vételéhez, vagy ennyi elég, ha ezt tudja? Ez szállítással együtt 12e körül van, és ugyan refurbished-nek írják, de olcsó megoldásnak egy régi tévéhez jó lehet, ezért érdekelne, hogy ez pl. megfelelő-e a célra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csakhogy nálam ez a menüpont nem úgy néz ki, mint a manualban.  Nálam csak az antenna van ott, a cable hiányzik. További ötlet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megkaptam a Telekom levelét, hogy vége az analóg tévézésnek, sürgősen kezdjem el keresni a digitális csatornákat a tévémen. A készülék elvileg teljesíti az "akinek van bent koax kábel és DVB-C képes eszközbe van dugva, az tudja fogni a nem kódolt csatornákat " kitételt, de képtelen vagyok rájönni, hogy hol kellene megtalálnom a digitális csatornákat a tévén. Tudna valaki segíteni? Egy LG LE5310-es készülékről lenne szó. Előre is kösz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre nem lehet válaszolni ez területenként, eltér, meg kell kérdezni. Ha nem hiányzik neked iptv kényelmi funkciói illetve felvétel lehetőség  és hozzá való T alaklazások akkor mén még meg hagynám dvb-c tvt.              

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nekem digitális kábel tv előfizetésem van, lejár a hűségidőm. Szerinted akkor nem érdemes meghosszabítai?

Egyáltalán hosszabítanak még hűségidőt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnapi tapasztalat egy Philips lapos TV esetében, hogy nem szabad 'csak szabadon elérhető' módban keresni, mert nem fog találni 1 csatornát sem. Szoftverfrissítés után, szabad+kódolt üzemmódban találta csak meg a szabad adókat is... Hátha másnak nem kell 1 órát küzdeni vele.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

OK, de ezt még meg kell tanulni a 92 éves mamának. Szerencse, hoogy a szomszéd szobába kell átmennem.

Nagyon szép a kép így mint analógon.:smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nehogy sírás legyen a végén veszel most 40 ért boxot és T úgy dönt hogy 2016 valamikor dvb-c is meg szünteti. 

Hát már 10 E lehet super boxot venni csak rá kell kereni.

http://www.jofogas.hu/budapest/uj_Kendo_Techwood_HD_1920x1080_DVB_C_tuner_set_top_box_31257761.htm?first=1

Én tavaj vettem ALMA box 2 usb felvevő, idő lejátszás, meg állítás visssza tekerés persze Külsó vincsi. ell hozzá.20 E Ft

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ha bérelném akkor többé kerülne. És ezzel lenne részleges felvevőm is. Tehát havi 2ezret kérne a T ugyanezért. Bár lehet inkább tvt cserélek, mert a néha csattanó 14 éves crt hamarabb meghal mint a T megszünteti a dvb-ct . Annak már minden nap áldás.

Ahogy szeretnéd mondjuk ha új tv-t veszel több dologra kell odafigyelni mint egy új dvb-c boxnál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ennek örülök :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gyál ha jól nézem a térképen központi fejállomásról ellátott területet kb 35 kódolatlan csatornát kéne találnod

, 117 mhz 5156 symbol 64 qam el próbáltad: ?

Hát végül a TE segítségeddel megtaláltam a beállítási lehetőséget. Köszönöm.

T-Hom C csati.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ha bérelném akkor többé kerülne. És ezzel lenne részleges felvevőm is. Tehát havi 2ezret kérne a T ugyanezért. Bár lehet inkább tvt cserélek, mert a néha csattanó 14 éves crt hamarabb meghal mint a T megszünteti a dvb-ct . Annak már minden nap áldás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nehogy sírás legyen a végén veszel most 40 ért boxot és T úgy dönt hogy 2016 valamikor dvb-c is meg szünteti. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Amiko stb-t ismeri valaki? Lassan megvan az stb kívánság litam
Felvevő, sorrendezhető csatorna lista, média stream, samba/Dlna megosztás. 14-28ezerhuf között láttam ilyeneket. Majdnem jobban megértését tvt cserélni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Pontosan
Analóg elofizetéshez helyett ugyanazon csatorna lista lesz kódolatlanul.
IPTV mellé koaxon 35 csatorna kódolatlan

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt kerestem előbb, úgy néz ez egy régebbi nincsenek külön meg jelölve a kódolt és kódolatlanok.  Kódolt csatornákhoz Telekomtól kéne kapni előfizetői kártyát, csak ez nem fog menni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JNbQYTNrZ-tkku6UnjF7vpvC5lHBvaTJ8RolDhfWoo0/edit#gid=0
A csatorna és frekvencia lista. A nem ingyenes csatornákhoz gondolom stb kell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gyál ha jól nézem a térképen központi fejállomásról ellátott területet kb 35 kódolatlan csatornát kéne találnod

Köszi megpróbálom, 40 csatorna jön analógon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Van egy ALMA nevezetü set-top boxom amit eddig a 4 betüs szolgáltatónál használta. Szerettem volna a T-hpm szolgáltatásra áthangolni de csak nagyon kevés szabad csatorna jött be. 80%-a kódolt.

Gyálon lakom koax IPTV családi + csomag melett a második TV-ről lenne szó amin eddig analóg adást nézetik.

Gondolom kipróbálom mert kaptam egy levelet, hogy előbb utóbb lekapcsolják az analóg jelet

Ennél a készüléknél különböző frekvenciákat vagy 6.875MS-QAM 64-128-256 ,

vagy gyors keresésnél 

Frekvenci

Symból rate

Modulácio

beáálítások vannak mit kell álítanom vagy még várnom kell.

ksözi válaszokat

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A DVB-C MPEG2 kódolással használja a saját csatornáit, nincs benne semmi 'IP' jellegű cucc, sima egyszerű TVs megoldás. Az IPTV esetében EuroDocsis csatornák mennek, technikailag megegyeznek az internetre használt csatornákkal, de itt 'kérés nélkül' szórják IP multicast megoldással az aktuális élő adást, aztán amikor valaki bekapcsolja a STBot, az beszól a központba, hogy ezt kérem, a központ megnézi jogosult e, ha igen, szól a modemnek, hogy a box felé továbbítsa az egyik multicast streamet. Azaz a modem 'belehallgat' a szórt információba és elkezdi 'belemásolni' a belső hálózatba a box felé.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most