Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • -2

Az csak hagyján, de ha számolsz 20x8 vagy 20x1 azért egész más eredmény a digitális javára. Mellesleg csatornád nem szűnik meg, hiszen ugyanúgy elérhető Digitális formában.

Egyébként a Digitális TV jóval jobb képminőséget is nyújt mint az analóg barátja. (vagy legalábbis kellene). Az hogy te nem akarsz fejlődni az nem a mi hibánk, ettől még nem fog egy innovatív vállalat (bármelyik a 3 nagy szolgáltató közül) deupgradelni azaz visszafelé fejleszteni a szolgáltatásait.

Akinél most vagyok, náluk tavaly vagy tavalyelőttig két csomag volt, most már csak 1 és ott is lesz csatorna létszám csökkentés. Ez mint írtam nem csak a T "egyedisége" ez egy általános dolog, hogy nyírjuk ki az analógot. Az más kérdés hogy X évvel ezelőtt meg kellett volna ezt tenni... de jobb később mint soha.

Minél kevesebb set top box masinát látok, annál nagyobb kedvvel nézek TV-t!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Minél kevesebb set top box masinát látok, annál nagyobb kedvvel nézek TV-t!

Még jó hogy nem kell Set-top-box, ha újfajta TV-d van :) Nyílt kódolású azt hiszem, így talán kártya sem kell. Csak ezt sosem fogja felfogni az agyad!

Egyébként meg mint írtam a te véleményed 1 a százezer+ közül. És elhiheted hogy a lakosság 99%-a támogatja azt, hogy kivezessük az analógot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Még jó hogy nem kell Set-top-box, ha újfajta TV-d van :) Nyílt kódolású azt hiszem, így talán kártya sem kell. Csak ezt sosem fogja felfogni az agyad!

Egyébként meg mint írtam a te véleményed 1 a százezer+ közül. És elhiheted hogy a lakosság 99%-a támogatja azt, hogy kivezessük az analógot.

Az hpgy a felháborodott ügyfelek tömegesen mondják fel a T-Home szerződéseiket nem azt jelenti, hoy egy a százezerből.

A hatalmas bevételkiesés láttán a T-Home-nál is észbe fognak kapni és rájönnek, hogy túllőttek a célon. Ezt az észheztérést még a tervezett jogszabályi változások is meggyorsítják náluk!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az hpgy a felháborodott ügyfelek tömegesen mondják fel a T-Home szerződéseiket nem azt jelenti, hoy egy a százezerből.

A hatalmas bevételkiesés láttán a T-Home-nál is észbe fognak kapni és rájönnek, hogy túllőttek a célon. Ezt az észheztérést még a tervezett jogszabályi változások is meggyorsítják náluk!

Milyen jogszabályi változások? A csatornamennyiség marad, csupán nem lesz már elérhető Analógon! Hanem csak Digitálisan tudod majd őket fogni. Tömegesen felm***** ügyfelek esetén sem hozná vissza a Telekom az analógot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Milyen jogszabályi változások? A csatornamennyiség marad, csupán nem lesz már elérhető Analógon! Hanem csak Digitálisan tudod majd őket fogni. Tömegesen felm***** ügyfelek esetén sem hozná vissza a Telekom az analógot.

http://www.vg.hu/vallalatok/reklam-es-media/johet-a-rezsicsokkentes-a-mediaban-459278

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Ezt olvastam, de ebben szó nincs az analóg adásról. Simán megszüntethető/fejleszthető Digitális platformmá.

Azt, hogy ez "analóg módon továbbított kábeltv jelről" szól-e, vagy sem talán tárgyald meg a saját képviselőddel, hogy szerinted melyiket kellene megszavaznia majd.

Sejtésem szerint az NMHH is beláta már, hogy hiba volt az analóg módon kötelezően továbbításra kerülő közszolgálati csatornák számát 4-ben konkrétan meghatározni és most ezt a hibát fogják korrigálni az ésszerűség mértékére.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt, hogy ez "analóg módon továbbított kábeltv jelről" szól-e, vagy sem talán tárgyald meg a saját képviselőddel, hogy szerinted melyiket kellene megszavaznia majd.

Sejtésem szerint az NMHH is beláta már, hogy hiba volt az analóg módon kötelezően továbbításra kerülő közszolgálati csatornák számát 4-ben konkrétan meghatározni és most ezt a hibát fogják korrigálni az ésszerűség mértékére.

De amúgy lezárom a témát egy jó példával. Van otthon egy háztartásod. Kicsit irrevaláns lesz a példa azért hogy megértsd. Van egy 800W-os hűtőd. Elég régi. Sokat fogyaszt. Nem akarsz venni egy újat ami csak 250W-ot fogyasztana. Most konkrétan egyébként ezt magyarázod itt nekünk. Hogy jobban jár - szerinted mindenki - hogyha a nagyobb helyet foglaló dolgot használjuk, azaz szerinted az jobb, ha nem lesz több internetes sávszélemelés, mert szerinted mondjuk bőven elég a mostani T-s paletta és nincs szükség sávszélesség emelésre. Mert ugye a kettő valamilyen szinten egyhúron van, ha lesz Digitális platform felszabadul a kapacitás és lehet sávszélesség emelés, de úgy gondolom erre neked nincs szükséged.

Az analóg megszünik. Ez EU-s elvárás volt földfelszínin pont azért mert sokat fogyaszt. Sok helyet esz meg. A szolgáltatók is utálják az analógot, mert rossz minőség + nagy teher. Lehet hogy te ragaszkodsz a 800W fogyasztású régi hűtődhöz, de egy olyan család aki tud vesz egy újat és inkább az újhoz ragaszkodik mert - gazdaságosabb.

Szóval egy a lényeg, negatív vélemény is vélemény, de nem számít, hiszen a döntő többség támogatja az analóg kivezetését, én perpill nézni sem bírom, olyan rossz a képminőség a Digitálishoz képest.

Az ingyenesen fogható Digitális TV-hez pedig nincs szükség másra, csak egy normális, kompatibilis TV-re, úgy pedig nincs szükség Set-Top-Box-ra. Viszont mivel gyakorlatilag ma már minden TV támogatja, ezért normális is hogy az analógot kivezetjük, hiszen a régi kocka TV-k ha még vannak is, hamarosan mind tönkremennek/cserélésre szorulnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

De amúgy lezárom a témát egy jó példával. Van otthon egy háztartásod. Kicsit irrevaláns lesz a példa azért hogy megértsd. Van egy 800W-os hűtőd. Elég régi. Sokat fogyaszt. Nem akarsz venni egy újat ami csak 250W-ot fogyasztana. Most konkrétan egyébként ezt magyarázod itt nekünk. Hogy jobban jár - szerinted mindenki - hogyha a nagyobb helyet foglaló dolgot használjuk, azaz szerinted az jobb, ha nem lesz több internetes sávszélemelés, mert szerinted mondjuk bőven elég a mostani T-s paletta és nincs szükség sávszélesség emelésre. Mert ugye a kettő valamilyen szinten egyhúron van, ha lesz Digitális platform felszabadul a kapacitás és lehet sávszélesség emelés, de úgy gondolom erre neked nincs szükséged.

Az analóg megszünik. Ez EU-s elvárás volt földfelszínin pont azért mert sokat fogyaszt. Sok helyet esz meg. A szolgáltatók is utálják az analógot, mert rossz minőség + nagy teher. Lehet hogy te ragaszkodsz a 800W fogyasztású régi hűtődhöz, de egy olyan család aki tud vesz egy újat és inkább az újhoz ragaszkodik mert - gazdaságosabb.

Szóval egy a lényeg, negatív vélemény is vélemény, de nem számít, hiszen a döntő többség támogatja az analóg kivezetését, én perpill nézni sem bírom, olyan rossz a képminőség a Digitálishoz képest.

Az ingyenesen fogható Digitális TV-hez pedig nincs szükség másra, csak egy normális, kompatibilis TV-re, úgy pedig nincs szükség Set-Top-Box-ra. Viszont mivel gyakorlatilag ma már minden TV támogatja, ezért normális is hogy az analógot kivezetjük, hiszen a régi kocka TV-k ha még vannak is, hamarosan mind tönkremennek/cserélésre szorulnak.

Ilyen az amikor a set top box maffia és a ***** maffia egymás kezére játszanak, egymásnak adják az ügyfeleket, az új boltot.

Egyik oldalról az egyik résztvevő áltudományos hablatyokkal kijelenti, hogy az egyébként még kiválóan üzemelő eszköze már „korszerűtlen”, azt gyorsan ki kell dobni a szemétbe. Teszi mindezt főleg azért, mert annak megfelelő szolgáltatással történő kiszolgálása számára gazdaságilag nem túlságosan kifizetődő (az ügyfél oldaláról nézve ki a fenét érdekli a szolgáltató korlátlan profitéhsége?).

Aztán a legközelebbi lomtalanítás alkalmával az így kidobásra ítélt készülékeket a lomizó *****ok összeszedik és jó pénzekért eladják.

Ezáltal összenő az, ami összetartozik.

Nos remélhetőleg ennek a maffia összefonódásnak és pofátlan pénzlenyúlásnak részben véget fog vetni a megalkotásra kerülő új törvény.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

 

Ilyen az amikor a set top box maffia és a ***** maffia egymás kezére játszanak, egymásnak adják az ügyfeleket, az új boltot.

 

Egyik oldalról az egyik résztvevő áltudományos hablatyokkal kijelenti, hogy az egyébként még kiválóan üzemelő eszköze már „korszerűtlen”, azt gyorsan ki kell dobni a szemétbe. Teszi mindezt főleg azért, mert annak megfelelő szolgáltatással történő kiszolgálása számára gazdaságilag nem túlságosan kifizetődő (az ügyfél oldaláról nézve ki a fenét érdekli a szolgáltató korlátlan profitéhsége?).

 

Aztán a legközelebbi lomtalanítás alkalmával az így kidobásra ítélt készülékeket a lomizó *****ok összeszedik és jó pénzekért eladják.

 

Ezáltal összenő az, ami összetartozik.

 

Nos remélhetőleg ennek a maffia összefonódásnak és pofátlan pénzlenyúlásnak részben véget fog vetni a megalkotásra kerülő új törvény.

 

 

 

Menthetetlen vagy....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Menthetetlen vagy....

Hagyjad. :D Anélkül is van ott baj bőven, hogy mi macerálnánk. :) Szerintem ha 25X nem írtuk le, hogy nem kell set-top-box, akkor egyszer sem, de még mindig azzal jön. Vagy direkt csinálja, vagy el sem olvassa, vagy elolvassa, de nincs meg a megfelelő képessége, hogy meg is értse. :)

Nálunk ott okoz káoszt egyébként a dolog, hogy 3 TV-nk van. Kaptunk ugye 1 boxot, az már be is van kötve. Van egy újabb LCD TV, ami tudja a DVB-C-t, de nem megy rajta a telekomos. Más szolgáltatóé megy. Namost ezen is kipróbáltam a boxot, de a scart-al rosszabb képet ad, mint az analóg tv képe. És van egy TV tuner is, amire egyáltalán nem tudok boxot kötni. Ezek várnak megoldásra.
ebay-en lehet kapni 6e ft körül USB-s DVB-C sticket, amiről mindenhol jókat írnak. Valaki próbálta már?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -5

Rossz hírem van a sok lelkes "tudós" fórumtárs számára, ugyanis az ügyfelek tömeges elpártolása miatt ebben az évben elmarad az évvégi bónusz kifizetés, sőt nagyfokú elbocsátásokra is lehet számítani a T-Home-nál. Ezek után sok "tudós" tagtársnak megszűnik a T-Home-os munkahelye, alvállalkozói szerződése és kénytelenek lesznek átmenni valamelyik kevesebb betűs konkurens szolgáltató céghez dolgozni.

Ott viszont már kénytelenek lesznek alkalmazkodni a munkaadójuk által elvárt követelményekhez, azaz immár kevésbé lehet agitálni az analóg módon továbbított kábeltévés csatornák ellen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Rossz hírem van a sok lelkes "tudós" fórumtárs számára, ugyanis az ügyfelek tömeges elpártolása miatt ebben az évben elmarad az évvégi bónusz kifizetés, sőt nagyfokú elbocsátásokra is lehet számítani a T-Home-nál. Ezek után sok "tudós" tagtársnak megszűnik a T-Home-os munkahelye, alvállalkozói szerződése és kénytelenek lesznek átmenni valamelyik kevesebb betűs konkurens szolgáltató céghez dolgozni.

Ott viszont már kénytelenek lesznek alkalmazkodni a munkaadójuk által elvárt követelményekhez, azaz immár kevésbé lehet agitálni az analóg módon továbbított kábeltévés csatornák ellen.

Én csak szeretnék dolgozni a T-nek, nem vagyok Telekomos :) Mellesleg ha az is lennék és elmennék egy másik szolgáltatóhoz dolgozni, ott is az analóg kivezetésének terveit hallgatnám - mivel az egy GLOBÁLIS probléma.

Az alvállalkozók meg köszönik, hogy rengeteg munkát kaptak most a T felől, a globális hálózati kiépítési program miatt. (telekom.hu/hálozatfejlesztés vagy éppen majd a pályázati ciklusban kiírt pályázatok.) Ők 1-2 évre előre megkapták a munkájukat, úgyhogy tudják hogy nem lesznek munkanélküliek addig.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -4

Több mint öt héten át tudta fenntartani a T-Home a Kékes TV-k technikai színvonalát 2015-ben, mert ma végre visszatérhettem a XXI. századba. Ugyanis ma a kevesebb karakterű konkurens cég szerelői bekötötték a háztartásomban a szolgáltatást, így ismét tudok TV-t nézni, ismét élvezni a televíziózás XXI. században már megszokott színvonalát.

Már nagyon ideje volt, mert már nagyon ki akartam szabadulni a kádárista időkre emlékeztető korlátozott csatorna hozzáférés állapotából, amibe a T-Home taszított 5 héttel ezelőtt.

Az örönöm azért mégsem egészen teljes, mert hiába vittem be boldogan egy Telekom irodába a T-Home IPTV-s ócskavasait, jelezve az azonnali lemondási szándékomat, az ügyintéző széles vigyorral az arcán közölte, hogy az éppen futó hűségidő még nem járt le, annak a végét még mindenképpen ki kell várnom, egyébként horribilis nagyságú kötbéreket kell fizetnem.

Csodálkoztam mert korábban én semmiféle hűségidős szerződést sem írtam alá, de az ügyintézp "megnyugtatott", hogy ez számukra egyáltalán nem jelent akadályt, hiszen ezt a hűségidős meghosszabbítást az én "érdekemben" ők rendszeresen megteszik (cserében kb. 1000 Ft-os óriási "kedvezményben részesülők havonta).

A lényeg, hogy a T-Home jóvoltából még kb. 3 hónap van az éppen futó hűségidőből, amely alatt nem mondhatom fel a szerződést, továbbra is súlyos ezreseket fizetnem kell a semmiért.

Még arra sem voltak hajlandóak, hogy egy átvételi jegyzönyv ellenében otthagyhassam az IPTV-s ócskavasakat, mondván azok eltűnhetnek közben (ezek szerint lopnak is a Telekom irodákban?), a megszűntetéskor pedig majd nem tudják bevételezni, amiért újabb büntetésekre számíthatnék.

Ezek után kénytelen voltam ezeket az IPTV-s set top box ócskavasakat hazavinnem és a szekrény mélyére bevágva, türelmetlenül kivárni a hűségidő végét.

A T-Home-nak ez a fogyasztóidegen üzleti eljrása szintén megérne egy bejelentést a fogyasztóvédelmi hatóságnál és ennek eredményeként egy súlyos büntetést, amire egyáltalán nem biztos, hogy még nem kerítek sort.

Röviden összefoglalva a lényeget, az ügyfél kétszeris nagyon megbánja, hogy bármikor is kapcsolatba került a T-Home-mal. Egyszer, amikor "szolgáltatnak" suámára, másodszor akkor amikor már nem is szolgáltatnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben újabb kísérleteket tettem analóg lekapcsolás utáni saját tv-s digitális vételre. Ha kézzel kerestetem le az adott multiplexet, akkor egy pillanatra felvillan a csatorna képe, és hangja, majd el is tűnik, és kiírja a tv, hogy pl Az RTL Klub nem létezik. Kívánja törölni? Jelerősség 100 és 95 között ugrál, jelminőség kiváló. Kézi keresés esetén nem váltakoznak a multiplex azonosítók, csak egyszerűen nem érzékeli, hogy ott csatorna van. Próbáltam szimbólumsebességgel mászkálni picit, de nem lett tőle jó.
Nem értem, ha kódolatlanná teszik a csatornákat, és engedik a saját eszköz használatát, miért nem adják a dolgokat szabvány módon? Fejállomáson tuti valami ***** beállítást használnak. Ezt bizonyítja az is, hogy más szolgáltatók hálózatán a tv hiba nélkül működik.

Komolyan mondom, nem értem miért jó az, hogy mindenből valami egyedi, kiforratlan technológiát használnak, amivel aztán annyi baj van. Kinek jó ez? Túl egyszerű lenne az élet, ha a jól működő, bevált dolgokat használnák? Agyréééém.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv. mindenkinek!

Ugye a nagy T betűs szolgáltató rákényszerítette az embert, hogy váltson. Azért, hogy a nézhető csatornák megmaradjanak (Nat.geo., Discovery, Spektrum stb.) küldtek egy ilyen médiakonvertert. Hűségidőt analóg szolgáltatással már nem lehet kötni. Na most ez a "kütyü"

egy rakás sz..... (már bocsánat a kifejezésért). Ez lefagy kockásodik a kép stb. És nem egy darab van a lakásban belőle.....  A hűségidős kedvezmények miatt kötöttem egy IPTV-s szerződést alap csomaggal. De ebben ugye ezek a csatornák nincsenek benne, csak a drágábbik csomagban. Egy nagy átverés az egész. A szolgáltató egyoldalúan módosíthat szerződést. Sajna felénk monopol helyzetben vannak. Megkerestem a másik szolgáltatót a város végén, de sajna mifelénk nem engedik (nem tud?) terjeszkedni. Simán váltottam volna (adnak analógban 56! csatornát, alapból 32M-s netet és olcsóbban mint a T). 

Éljen az analóg TV!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt most nem teljesen értem. Kötöttél egy alap IPTV szerződést. Mellette van Családi analóg szerződésed? Mert analógon, a továbbiakban digitálison tudtommal ugyan olyan csomag jár, mint IPTV-n. Tehát csak alap.

Én még csak próbaképpen használtam a kapott médiakonvertert, tény, hogy nem egy kiforrott darab, de ilyen jellegű hibákat még nem tapasztaltam. Bár eddig összesen 5 percet ment amióta megkaptuk. Lényegében azért, mert az a pár csatorna, amit most levettek, nem hiányzik szüleimnek annyira, hogy 2 távirányítóval kelljen vitézkedni. :) A TV meg nem ismeri sajnos a DVB-C-t.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...