Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Analóg Kábel TV


abc

Kérdés

  • Válaszok 546
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Pedig nálunk jó néhány házon van t-s sat antenna, amik éven belül lettek felrakva. Azért ez nem biztos, hogy jó politika. Felhívom őket, hogy szeretnék sat-ot, erre azt mondják, hogy nem lehet, mert ott van IPTV, akkor én azt mondom, hogy köszönöm, akkor hívom a másik szolgáltatót. Ez nekik nem jó üzlet. Szóval muszáj hekkelni szegény ügyintézőknek. :D Elfelejtik, hogy satban van jó nagy választék.

Hát azért 100%-os soha nem lesz, mert azokon a helyeken, ahol nincs telekom, ott nyilván lehet majd sat tv-zni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet, ha tisztességes méretű az antenna. De csak azért, mert pont dél felé nyitott a völgy. Mondjuk nekem ott pont a szomszéd 4 hatalmas fenyőfája van. De ha tetőn van az antenna, akkor jó. Volt már korábban hárombetűs direkt, csak annak pici volt az antenna, és nem is volt elég magasan szerintem. De lehet csak szimplán kicsi volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Hárombetűsnél talán 60 vagy 40 centis volt, azt mondtátok ők 60-ast adnak, szóval akkor olyan. Azért néha volt vele gond.
Viszont egyelőre nem aktuális a dolog, ahogy néztem SatTV-nél is megvan a 3 tv-s korlát (bár mintha láttam volna 4 fejes telekomos antennát, majd meglesem közelebbről). Vagy az 1+3 akarna lenni? 1 alap, és 3 plusz havi 800-ért = 4?
De a kiegészítő beltérik bérleti költsége itt elég drága más szolgáltatókhoz képest.

De erre csak akkor kerül sor, ha csak ITPV marad, és nem lesz más megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Értem, köszi.

Most beszéltem viszont T-vel telefonon, és azt mondták, hogy a digitális lekapcsolás nem érinti azokat az ügyfeleket, akiknek papíron analóg, gyakorlatban már kódolatlan digitális ktv-jük van, csak azokat, akik papíron a kódolt digitális csomagokra fizetnek elő.
Ez egybeesik egy másik fórumon egy tag által közzétett információkkal.
Tehát nagyon úgy tűnik, hogy a kódolatlan digitális marad.

Nyilván a picit félreérthető kommunikáció szándékos, hogy így is próbáljanak minél több ügyfelet átnyomni IPTV-re. Amíg marad a kódolatlan digitális, addig vidámság van. :) IPTV-seknek is jó, mert esetleg nem kell minden tv-re box.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Kivárjuk. Déli országrész lesz a kísérleti alany. :D
Analóg alap lekapcsolás után ugyanis kéne vennem még egy digitális boxot, ezért nagyon nem mindegy, hogy mi lesz a kódolatlannal. Ha mondjuk most délen azt is lekapcsolják, akkor kb 1 éven belül elér ez északra is, annyi időre meg nem érdemes boxot venni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
7 órája, fgabor87 írta:

Kivárjuk. Déli országrész lesz a kísérleti alany. :D
Analóg alap lekapcsolás után ugyanis kéne vennem még egy digitális boxot, ezért nagyon nem mindegy, hogy mi lesz a kódolatlannal. Ha mondjuk most délen azt is lekapcsolják, akkor kb 1 éven belül elér ez északra is, annyi időre meg nem érdemes boxot venni.

Mindenképpen eltűnik, és nem is olyan távoli jövőben. A kérdés csak a "mikoron van". Ez a sávszélesség növelés/terjesztés egyben az IPTV jövője is (ami 2018-ra lett igérve), vagyis 2018-2020 körül országszerte búcsút mondhatunk a digitális kódolatlan adásnak...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2
30 perce, Deino írta:

Mindenképpen eltűnik, és nem is olyan távoli jövőben. A kérdés csak a "mikoron van". Ez a sávszélesség növelés/terjesztés egyben az IPTV jövője is (ami 2018-ra lett igérve), vagyis 2018-2020 körül országszerte búcsút mondhatunk a digitális kódolatlan adásnak...

Pedig érdekes  hozzáállás hogy  T önként feladja a az általa lefedett koax területeken az előnyét a többiekkel szemben. Kicsit olyan levágom a fél lábamat a verseny előtt hozzáállás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
15 órája, acel írta:

Pedig érdekes  hozzáállás hogy  T önként feladja a az általa lefedett koax területeken az előnyét a többiekkel szemben. Kicsit olyan levágom a fél lábamat a verseny előtt hozzáállás.

Miért vágná le? A T csak kényszerből alkalmaz Digitális adást, már rég nem értékesít, és azon van, hogy eltüntesse az összeset, de amíg van Digitális adás, addig meghagyja maximum a jelenlegit kódolatlan adáson.

De ha elterjed az IPTV, akkor minek a búnak tartanának fent még egy külön sávszélt a Digitális kódolatlanra, amiből amúgy se jön nekik lóvé, hiszen ha optikai területre mintázunk, újonnan területen IPTV van csak 3 box-al maximum - különdíjon.

Míg egy kódolatlan Digitális adás -> nincs különdíjon. De mivel még nincs szükség arra, hogy egyből megszűnjön a kódolatlan Digitális adás, így néhol ott hagyják. Ezt hívják platformegyesítésnek. A T célja hogy mindenhol ugyanúgy IPTV legyen és ugyanazok az internetcsomagok mint máshol és egyben az is, hogy ne legyen egyik területen olyan + ami nincs a másikon, hiszen akkor már lőttek az egységesítésnek.

Az meg hogy most megmaradt még a kódolatlan Digitális adás, az csak ennek köszönhető, hogy nincs még szükség lekapcsolni - ha csak nem ez lesz áprilisban - , ez egyedül csak egy "ajándék" ami természetesen nem végleges, csak ideiglenes.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2

Szerintem azért nem ennyire egyszerű ez a dolog.  Vannak azok, akiknek azért van (lesz) T-s DVB-C-jük, mert az analóg előfizetés helyett kapják (kapták), és vannak akiknek eleve ilyen előfizetésük volt.

Ebből a halmazból az előfizetéses DVB-C megszüntetésekor kénytelen lesz az IPTV-t bevállalni az a rész akinek - bármilyen okból - nincs más alternatívája. Ez biztosan nem veszteség a T-nek. Elképzelhető még egy rész, akiknek vonzóak lehetnek az IPTV által nyújtott speciális szolgáltatások. Bár ezek már eddig is válthattak volna, de esetleg műszaki okok miatt nem lehetett. Ez a 30 Mbps programmal valószínűleg megoldódik. Ez sem veszteség.

Viszont lehet egy olyan rész is, amelyiknek van alternatívája, tájékozódik és megismeri az IPTV (nem kevés) hátrányát, és elmegy valamelyik konkurenciához. Ez viszont veszteség (akár még jelentős is) a T számára. Itt pedig fel lesz adva a lecke a T-nek, hogyan tegye igazán vonzóvá az IPTV-t más kábeltévés ajánlattal szemben. Természetesen én nem ismerhetem a nagyságrendeket, a különböző szolgáltatói lefedettségeket, a T által elfogadhatónak ítélt előfizető csökkenést stb.

Írtam mindezt úgy hogy IPTV (plusz net és telefon) előfizetésem van, és bizonyos hátrányok nálam alapból nem jelentkeznek.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -2
5 perce, géza22 írta:

szeritem iptv kelene meszüntetni  és digitális kábeltv   kel megmaradni  mert ot 3 tv tud  használini 1 digitális kábelen  meglene sporolni iptv áramszámlán  és nem kelene terhelni iptv  sok idős ember nem tudja kezelni iptv box 

Szerintem meg nem kelene megmaradni, korszerűbb szolgáltásoknak kel helymaradni, ezt tuni Telekom is, az időskori boxhasználat pedig nem kifogás, igaz nekünk sat box van, de 70+-os anyámnak semmi problémája a használattal, nem kor kérdése.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De a Telekom az IPTV-t akarja versenyeztetni a konkurenciával, nem a kódolatlan Digitális adását. Ha nem így lenne nem szüntették volna meg azok értékesítését.

Van egy réteg valóban akiknek nem jön be az IPTV, de ők valószínűleg a jövőben nem a Telekom szolgáltatásait fogják használni. Ez ilyen egyszerű.. Egy cég sem számít arra, hogy 100%-ban mindenki náluk fizet elő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@btz
egyetértek veled, bár hozzátenném, hogy egyik szolgáltató sem szeretetszolgálat és nem adnak semmit sem ingyen, ami pénzbe kerül (ezt hívják piacgazdaságnak, kapitalizmusnak kinek-mi tetszik)
ja és nálunk is használják az iptv-t idősebb családtagok, annyit kellett csak tennünk, hogy meg kellet mutatnunk és el kellett magyaráznunk a használatát

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...