Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

Nálunk megint fennforgás van felvevős box ügyben ED3 területen (HD adások akadnak, durva beakadás után újraindul), miközben a nem felvevőssel semmi gond. Ez hálózati probléma lehet vagy a box haldoklik? Május 12 környékén is volt ilyen, akkor 2-3 nap alatt helyrejött és rendben működött. A problémás időszakban ilyen volt a jelszint:

jelszint.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Maga az iptv egy össze tett történet. Magasabb prioritással van meg címezve a hálózaton, ez a gyakorlatban az jelenti. Hogy előbb kezd el lassulni az internet sebessége és utána fog kockásodni az iptv ha el fogy a sávszél.  Koax esetén 4 csatorna dedikáltan iptv forgalmat bonyolít csak és kizárólag. Egy időben nincs minden tv adás streamelve a hálózaton a körzetedben, hanem csak amit éppen néz valaki, de azok is úgy hogy ha van benne azonos pl tv2 akkor be csatlakoznak azok az emberek egy stream folyamba és nem mindenkinek dedikált megy. Mind e mellet vannak csoportok ki alakítva a népszerűbb csatornákkal amikre pl gyorsabban meg történik a csatorna váltás. 

Szóval ha ki fogy a sávszél a szegmensből akkr előbb durván el kezd lassulni az internet és ha annak már nincs hova lassulnia utána hal meg az iptv. 

Ahhoz hogy egyedül néz egy csatornát az adott szegmensen ahoz elég nagy mázlistának kell lenned vagy extra népszerűtlen csatornát kell keresned. 

Nálad koax hálózat van nah viszont itt van egy apró csavar a dologban. Koaxon van egy bizonyos codeword arány ez vonali hibákat zajt stb jelöl. Pl nálam történt eset jó példa erre jelszintek tökéletes volt minden tökéletes netezés közben nem tűnt fel semmi de kb minden csatornán ez a codeword mérő 10^-7 en állt. Ezt el hárítottam és meg javult az iptv szolgáltatás. 

Simán lehet iptv ilyen hibája koax vonali hibáktól amit internetezés közben nem feltétlen veszel észre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

21 perce, anonymus írta:

Központi fennakadások voltak az nap / éjjel, iptv központban. Aznap éjjel kijavításra került, több publikus információ nincs az esetről.

Kereső a barátod!!

És arra nem tudnál válaszolni, amit a sávszélességgel kapcsolatban írtam? Így működik a műszaki háttér? Elvileg előfordulhat, hogy - túl keskenyre biztosított sávszélesség, és túl sok néző esetén - időlegesen megakadhat az IPTV  kép?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Központi fennakadások voltak az nap / éjjel, az iptv központban. Aznap éjjel kijavításra került, több publikus információ nincs az esetről.

Kereső a barátod!!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg lehetne tudni, hogy műszakilag mi okozta az anonymus által ezen a Fórumon is jelzett  márciusi IPTV kiakadásokatt? Közben ugyanis én is IPTV előfizető lettem, és nálam is vannak jelenleg is néha képakadások. Pletykaszinten azt hallottam, hogy a mindig változó user mennyiséghez képest nem mindig elég a stream sávszélessége. Én nem értek ehhez, ezért kérdezem, hogy ez lehetséges? Ezt úgy kell érteni, hogy van pl. a 2db HD stream és az 1 db SD stream, és ha túl sokan néznek egyszerre SD csatornákat, akkor egyszer csak elérkezik az a határ, aminél az SD kép már minden arról a streamről SD-t néző usernél akadozni kezd? És ha pl. egyedül néznék csak ekkor egy SD csatornát, akkor már biztosan nem merevedne ki nálam a kép?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, acel írta:

A lényeg hogy a hibát addig ne engedd lezárni,  amíg el nem múlik. Kitartás kell hozzá az igaz. De más vezetékére én nem szivesen kötök semmit, a hiányzó adatokat is bejelentjeted nyugodtam meg a szakadozást is.

Ne félj nem engedem le zárni a hibát :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, anonymus írta:

Nem neked kell megoldani a t hatáskörébe eső hibákat. Az hogy jaaj a szerelő nem oldotta meg nem jelent semmit, nem minden nap ugyan az a szerelő van. 

A lényeg hogy a hibát addig ne engedd lezárni,  amíg el nem múlik. Kitartás kell hozzá az igaz. De más vezetékére én nem szivesen kötök semmit, a hiányzó adatokat is bejelentjeted nyugodtam meg a szakadozást is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, anonymus írta:

Nem neked kell megoldani a t hatáskörébe eső hibákat. Az hogy jaaj a szerelő nem oldotta meg nem jelent semmit, nem minden nap ugyan az a szerelő van. 

OK, igazad van. Neki fogok még egyszer futni, de ettől függetlenül azért igazán kíváncsi lennék a jelszintekre is (mert szerintem minden problémámra ez adná meg a választ), de ehhez viszont hozzá kellene férnem a HGW-hez, amihez viszont kellene a HGW oldaláról hiányzó címke. (Egyben bízhatok, hogy ha kijön egy szerelő, akkor az is valahogy esetleg bele akarna a HGW online felületébe nézni, és ehhez esetleg tud majd egy csak általa ismert mesterkódot alkalmazni, amitől a HGW hozzáférhetővé válik.

Egyébként nagyon köszönöm, hogy ennyit tudtál foglalkozni velem. By.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Roli82 írta:

Én a helyedben bejelenteném meg egyébként is problémád van az IPTV-vel azt meg nem neked kell megoldani, hanem a T-nek.

Tudod ezt egyszer már megtettem, és az eredmény nem lett nyerő. Ezért gondoltam, hogy saját kézbe veszem. (Persze lehet, hogy egy jobb szerelő nem úgy "intézi el" a problémát, mint aki miatt így gondolkozom.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én a helyedben bejelenteném meg egyébként is problémád van az IPTV-vel azt meg nem neked kell megoldani, hanem a T-nek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, Roli82 írta:

Huuu hát az elég nagy baj, hogy nincs rajta címke, mert így konfigurálni sem lehet. :(

Szerintem is baj, de tudsz valamit tanácsolni, hogy kinek panaszkodjam ezt el? Jelentsem be, hogy a HGW meghibásodott és cserét kérek? Vagy mit tegyek?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huuu hát az elég nagy baj, hogy nincs rajta címke, mert így konfigurálni sem lehet. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
50 perce, Roli82 írta:

Ne a hátulján keresd hanem a talpa oldalán:

20160530_194107.jpg

Lehet, hogy én egy használt HGW-t kaptam beüzemeléskor? Ugyanis ilyen tartalmú címke nincs rajta. Kipakoltam, megnéztem, hogy milyen jelzéseket találok rajta. Azt találtam, amit leírtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne a hátulján keresd hanem a talpa oldalán:

20160530_194107.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2016. 05. 29. at 19:38, btz írta:

User Manual leírja mi a módja a belépésnek. Matrica nincs a talpánxoldalán belépési adatokkal?

Anonymus hszei mindig 2 percel később jelennek meg nálam :)

Az, amit a HGW user manualja leír, az nekem nem segített. A manual szerint a felhasználónév: admin,  a jelszó pedig  "az eszköz oldalsó címkéjén megtalálható egyedi felhasználói jelszó".

Az én HGW-m oldalára ragasztott címkén a következő stringek olvashatóak:

1.   Model: F@ST3686 AC MAGYAR TELEKOM
2.   P/N: 9 karakter
3.   S/N: 2 betű és közvetlenül utána egy 13 karakteres szám
4.   MODEM: 12 vegyes karakter (betű is szám is)
5.   EMTA:  az utoló karakter kivételével ugyanazok a karakterek, mint a MODEM-nél

Én azt már kitaláltam, hogy az S/N az serial numbert jelent, így az nem jelszó (Persze ettől még ezt is megpróbáltam jelszóként elsütni, de sikertelenül). Nyilván a Modelnév sem jelszó.
Maradt tehát három string, ami közül az egyiknek a jelszónak kellene lennie.
Én viszont (többször is próbálva) akármelyiket írtam be a Login-ba, az engem mindannyiszor kidobott, így továbbra sem tudok a HGW  online felületére belépni. Már írtam az üfsz-osoknak is, de azt válaszolták, hogy ilyen problémában nem tudnak segíteni, mert technikai dolgokban ők nem kompetensek.
JA! AZ ADMINNAL JELSZÓKÉNT IS PRÓBÁLKOZTAM, HÁTHA MINDKÉT AZONOSÍTÓ ADMIN, DE EZ SEM JÖTT BE.

Hát kedves btz, most itt tartok. Nem lenne baj, ha lenne valami sikeres belépéshez vezető tanácsod. Szívesen megfogadnám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, anonymus írta:

felhasználó név admin jelszót pedig a talpán lévő matricán megtalálod.

Kösz. meg fogom nézni, de most nem tudom, mert most is folyamatosan más tevékenység közben írogatok. A HGW-t meg ki kell szabadítani a helyéről, ami pakolást igényel, amire most nincs időm.

Mindenesetre *****i rendesek vagytok, akik eddig segítettek, köszönöm szépen. Folyt. köv. remélem, hogy már holnap.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

23 perce, kabelnet írta:

Kösz, megpróbáltam, de nem tudok belépni. Azt honnan lehet megtudni, hogy a HGW -nek mik a belépési adatai (Felhasználónév/Jelszó) ?

User Manual leírja mi a módja a belépésnek. Matrica nincs a talpánxoldalán belépési adatokkal?

Anonymus hszei mindig 2 percel később jelennek meg nálam :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

felhasználó név admin jelszót pedig a talpán lévő matricán megtalálod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, anonymus írta:

Milyen hgw? márkája vagy színe ?

Bocs, de azt hittem, hogy a digitális jelosztó mindenhol azonos típus. Nálunk IPTV Digitális elosztó_Sagemcom F@ST3686AC típus van betéve. A színe fekete, de gondolom ezt csak viccből kérdezted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 perce, acel írta:

Miért is akarod a Telekom problémáját te megoldani? Költségek helyett először kitartó hibabejelentést   ajánlanám.  Képernyő kép készítésű print screen  prsc nyomógombos oldható meg.  Majd a be illesztés funkcióval 

Ott a pont

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen hgw? márkája vagy színe ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kösz, megpróbáltam, de nem tudok belépni. Azt honnan lehet megtudni, hogy a HGW -nek mik a belépési adatai (Felhasználónév/Jelszó) ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, kabelnet írta:

Sajnos a kért kép előállításához nem értek.

Böngészőbe beírod az 192.168.0.1 ip-t.

Belépsz a HGW belépési adataival. (Felhasználónév/Jelszó) az adminisztrációs felületre.

Ott kikeresed, ahol a kért jelszintek adatait mutatja.

Nyomsz egy PrintScreen gombot, majd egy paintot, megszerkezted, elmented.

Majd itt a hozzászólási formban fel tudod tölteni, a hsz-be beilleszteni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért is akarod a Telekom problémáját te megoldani? Költségek helyett először kitartó hibabejelentést   ajánlanám.  Képernyő kép készítésű print screen  prsc nyomógombos oldható meg.  Majd a be illesztés funkcióval 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most